Jump to content

Moto Zajednica

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 269 postova
  • Lokacija: Bijeljina
  • Motocikl: Burgman 400, Transalp 600

Oko 2300 din. Samo sto me zeznuse kazu salju do 2h, u pola 1 im potvrdim porudzbinu da bih odgovor dobio tek oko 3 da moram nazvati ili naruciti preko web shopa. Zovem ih sutra u 8

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 7 postova
  • Lokacija: Nis
On 3/25/2021 at 4:41 PM, baronb said:

Pozdrav drugari , radi se o Burgmanu 400 2001g.Otisao mi je amortizer sedista ,ima li neko ko ih reparira ili neka druga varijanta?Cini mi se da sam davno negde ovde citao o tome ali sada nemogu da pronadjem.

Ja sam isti problem na istom motoru rešio kupovinom novog amortizera rađenog po specifikaciji. Imaš 2-3 proizvođača amortizera kod nas (lako ćeš da izguglaš), skini originalni i izmeri sve potrebne dimenzije (dužinu klipa, klipnjače, ukupnu duž. kao i širinu prihvata), i traži da ga proizvođač napravi sa ne više od 180N (Njutna). Moj je 180N i za dlaku je jači, i za par cm kraći od originala, ali sve lepo radi. Sam sam ga zamenio, sa skidanjem plastika pola sata posla. Mene je iskoštao 1.700,00 dinara deo, plus dostava.
Drugi kolege su ti isto dali razumne ideje, ako obilaziš buvljake naročito, par stotina dinara da izgubiš kupovinom neadekvatnog nije smak sveta, posle svakako možeš da naručiš nov.

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 4 postova

Pozdrav,

Ja sam Ivan i danas sam kupio Burgmana 400 iz 2003.

Imam jedno pitanje za vlasnike,

Jel kod njih normalno da nekako diže zadnji kraj kad se daje gas pri kretanju, tj. i kad sedneš i malo turiraš, on da ti diže guzicu? :)

Hvala. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 91 postova

Normalno je da se podiže zadnji kraj kad daš gas i normalno je da kad stisneš zadnju kočnicu "čučne"zadnji kraj jer mu je amortizer odozdo.

Послато са SM-A715F помоћу Тапатока

  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 269 postova
  • Lokacija: Bijeljina
  • Motocikl: Burgman 400, Transalp 600

Posto nemam dovoljno postova za opste teme pisacu ovdje.

Narucih prasinare u Moto bike, pita me momak kojom posto da posalje. Dobija odgovor da posalje kojom god hoce samo da mi to stigne sutra(sutra je cetvrtak). Kaze poslacu onda Aks ekspresom. Evo vec peti dan posiljka ne stize. Kad uspijem da dobijem ove iz Aksa samo kazu bice sledeci radni dan. Radnice su neljubazne da je to za nepovjerovati (sve vrijeme im se obracam uctivo i sa postovanjem). Kad uspijem da ih dobijem desavalo se da se javi i kaze molimo sacekajte i nema je 3-4 min iako nisam stigao rijeci da izgovorim. Pa se pojavi, objasnim sta mi treba pa opet nestane na 2-3 min.

Od Ns do Loznice su uspjeli da izgube posiljku. Posto kad god ja pitam gdje je ta posiljka kazu da je u Sapcu sto i ja sam vidim jer imaju pracenje posiljke. I to je to, niko nista ne zna. Tacno vidim da me skine s k... kad mi kaze bice dostavljeno sutra.

Tako da Motobike ljubaznost na nivou ali zato izbjegavate AKS 'EKSPRES'

  • Sviđa mi se 1
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 269 postova
  • Lokacija: Bijeljina
  • Motocikl: Burgman 400, Transalp 600

A najgore od toga svega sto sam na dobio termin kod servisera pa mi se sad bas i ne ceka 7 dana. A jos i to sto sam to narucio da stigne babi u Loznicu. Zovem je oko 4 da provjerim da nije slucajno stiglo, nije ni zazvonilo ona se javlja. Kaze nije izasla iz kuce cijeli dan ceka poziv i postu, dzi telefon u ruci.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2910 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: Kymco Agility+ 300

Dobro je ako bar imaš ID pošiljke. Meni prošli put pošiljalac poslao pogrešan ID, a u Aks pogrešio moju i adresu i broj telefona.

Mečku sam rodio dok nisam raspetljao situaciju...

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 269 postova
  • Lokacija: Bijeljina
  • Motocikl: Burgman 400, Transalp 600

To su mi dali ovi iz Moto bike-a pa da se ja pozabavim postom jer to nije njihov problem. Koliko puta sam procitao i provjerio mislim da ga na pamet znam. @boza_kg Nadjose li se tvoje izgubljene posiljke, da znam ima li nade za mene? Ako nema da narucujem nove jer do ponedeljka prasinare moram imat, ako sad izgubim termin u servisu valja mi opet cekat 10ak dana.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2910 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: Kymco Agility+ 300

Do sada mi je, koliko brojim, 4 puta Aks pogubio pošiljku. Svaku sam našao, ali mi je svaki put pojelo živce.

Poslednji put, tražio sam od Aks dispečerke sve brojeve telefona vozača za Kg, pa sam svao svu trojicu i tako našao.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 269 postova
  • Lokacija: Bijeljina
  • Motocikl: Burgman 400, Transalp 600

Sutra ganjam Aks ako to ne uspije nazad moto bike ako su radi da salju drugi preko druge poste a ako ne nasao sam jos 2 radnje koje ih imaju pa porucim sa drugog mjesta i gotovo. Do sad sam spickao pola vrijednosti tih prasinara samo cekajuci ove iz call centra Aksa da se jave. Danas sam 4-5 puta cekao po 4-5 minuta i opet nisam uspio da ih dobijem. Ovi iz Moto bike-a su sami odabrali Aks, neka se oni posle s njima ganjaju.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2910 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: Kymco Agility+ 300

Aj, držim ti fige, nadam se da će ti uspeti. Problem može da bude što je to sitan paket, ko zna gde im je zapalo. Aks distributivni centar u Kg izgleda ko da je bomba tamo pala, kako se uopšte snalaze je pitanje.

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 169 postova
  • Lokacija: Banja Luka
  • Motocikl: Matic 3m,peugeot 50 wrc,Aprilia scarabeo, Beverly 250, Burgman 400

 Pozdrav svima.... Maestro Satelis, 

Kako ti izgkeda

 

IMG-20210419-WA0002.jpg

IMG-20210419-WA0001.jpg

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 91 postova

Ja ću da dam mišljenje i ako nisam Satelis uz njegovo poštovanje.Na prvi pogled gledajući slike deluje perfektno.Sa druge strane kad se uzme šubler u ruke i premeri zvono, videće se pravo stanje.Trebao si još neku sliku oba dela da slikaš sa još pogleda sa druge strane.Neznamo koliko mm su ferode kvačila.

Послато са SM-A715F помоћу Тапатока

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 8860 postova
  • Lokacija: Beograd - M.M.Lug
  • Motocikl: Peugeot Satelis250 ...... Honda NC750XD
Pre 12 sati, VoxRS je napisao:

 Pozdrav svima.... Maestro Satelis, 

Kako ti izgkeda

Ovako preko slike mogu reci da izgleda dobro, kao novo ali to je premalo slika.

 

da bi se znalo sta je i kako.... to treba bit vako 

IMG-20170307-184024.jpg

 

Jest da nije isti prenos al razumecete vrlo lako sta je pisac hteo reci.... pozzzz

  • Sviđa mi se 2
  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 169 postova
  • Lokacija: Banja Luka
  • Motocikl: Matic 3m,peugeot 50 wrc,Aprilia scarabeo, Beverly 250, Burgman 400
pre 7 minuta, Satelis je napisao:

Ovako preko slike mogu reci da izgleda dobro, kao novo ali to je premalo slika.

 

da bi se znalo sta je i kako.... to treba bit vako 

IMG-20170307-184024.jpg

 

Jest da nije isti prenos al razumecete vrlo lako sta je pisac hteo reci.... pozzzz

Novo je novo logčno :-), samo ne ide mi kineski remen na ovo!?! 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1300 postova
  • Lokacija: Niš
  • Motocikl: Kawasaki Versys 650

Interesuje me, ima li neko iskustva sa onim "fake" auspusima na bugiju? 

 

Na YT ima dosta klipova, ni na jednom nisu lose komentarisani. Interesuje me licno iskustvo. Ne mora bas na bugiju, ali na maxi skuteru od 400-500ccm. Ja ne prelazim mnogo, a fabricki cu da cuvam, pa mi je trajnost na drugom mestu. 

 

Mnogo mi se svidjaju, i kupio bih uskoro neki. Vrlo uskoro :)

Ja sam gledao vec neke, ali uzivo ne videh ni jedan. Uzivo ne cuh ni jedan. Na KP ima dva prodavca, jedan iz KG, drugi iz SU.

 

Zbog velicine skutera, uzeo sam 2 u uzi izbor. Dva najveca, jer ono sto videh na netu da stavljaju je smeno. Premali su.

Jedan je kopija MIVV, kod onog iz KG, dugi je kopija Yoshi, kod onog iz SU. Prvi je 90e, drugi 120e. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 269 postova
  • Lokacija: Bijeljina
  • Motocikl: Burgman 400, Transalp 600

Imao sam prilike da slusam fake Akrapa na Burgmanu 400, u niskim obrtajima je zvuk korektan, ali kad krene u vece obrtaje strasno los zvuk, ne znam ni kako bih ga opisao. Da napomenem to da je mali i da bas blentavo izgleda na onoliki motor.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 169 postova
  • Lokacija: Banja Luka
  • Motocikl: Matic 3m,peugeot 50 wrc,Aprilia scarabeo, Beverly 250, Burgman 400
Pre 4 sati, Krle1990 je napisao:

Najbolji ( brzina,tacnost i pazljivost) je POSTEXPRESS. Nikada nisam imao nikakav problem,sve ispostovano max. Preporuka.

Momci jeli ovo forum o broj pošti ili neznate da je ovo burgman 400 

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 77 postova
  • Lokacija: Novi Beograd Blok 45
  • Motocikl: /
pre 10 minuta, Alexa90 je napisao:

@Krle1990 Razumem da skupljaš postove, samo obrati pažnju šta pišeš u kojoj temi. ;) 

Iskreno me bole brige za skupljanje,ima vremena. ;)

@VoxRS Samo sam hteo da kazem coveku sta mu je najbolje i najsigurnije,posto je napisao koliko sam primetio da je cekao 5 dana deo...Nista drugo.

Izvinjavam se sto sam ovo napisao,ako nije pozeljno prijavite me odmah,pa neka admin odluci.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2910 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: Kymco Agility+ 300
Pre 14 sati, VoxRS je napisao:

Momci jeli ovo forum o broj pošti ili neznate da je ovo burgman 400 

'Ajte, nemojte da ste na kraj srca. Malo smo se rasplinuli, ponela nas pesma :) nećemo više.

A na kraju krajeva, priča o pošti ovde je isto tako regularna kao i priča o auspusima. I o njima ima posebna tema.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja