Jump to content

Moto Zajednica

Recommended Posts

  • Drug član, 3007 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: Kymco Agility+ 300
pre 48 minuta, MaxiS je napisao:

Meni na malom gasu landara kais

Pa ne bi trebalo da landara, kao što nije dobro ni da bude previše stisnut. Treba da bude baš kako treba :) za optimalan prenos.

Ja sam to na teži i skuplji način naučio na sopstvenom primeru. Mom skuteru odgovara samo OEM kaiš, koji je Mitsuboshi, (ili Mitsuboshi zamenski), tada se i skuter ponaša najbolje, sve ostalo je bacanje para i rizik da i nešto drugo strada.

 

Isto važi i za rolnice, varijator, kvačilo. Fabrika je sve to napravila kako treba.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 2035 postova
  • Lokacija: Београд
  • Motocikl: Био некад јапанац сада понтадеранац,и поново јапанац
Pre 3 sati, boza_kg je napisao:

"Brijanje" bi u tom slučaju išlo celom dužinom kaiša valjda. Ovde je nekako očepljeno pola kaiša, ili manje, ako dobro vidim sa slike.

Не мора да значи, немам фотке сад, покушаћу да нађем.

Исто је овако било, није целом дужином.

Како год, ја вам само преносим своје искуство.

@Satelis може да потврди ако се сећа, прошло је бар 5 година

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 8924 postova
  • Lokacija: Beograd - M.M.Lug
  • Motocikl: Peugeot Satelis250 ...... Honda NC750XD

Crni burgman, sveze kupljen uz reci prodavca da je uradjen servis i da je izmedju ostalog stavljen nov kais, izlepio je one nalepnice sacuvaj Boze.

 

Proverili smo ubrzo CVT i videli isto stanje kao kod VoxRS-a s'tim ako nije bilo i duze ostecenje al smo isto tako videli da je pukao u zadnjem gornjem delu dihtung u vidu tankog lima presvucen necim nalik gumi.

Taj tanak lim se kurvinski podvio i rendao kais ili ti to je bio uzrok problema.

 

Ako kod Vox-a nije to uzrok.... jedno je davno jasno, Dayco je tesko sranje od kaisa.

 

  • Sviđa mi se 1
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 6 postova
  • Lokacija: Niš
  • Motocikl: Suzuki Burgman 400

 Pozdrav burgmanovci,

Dođe vreme da utegnem mog Bugija. Gde mogu da naručim prednje i zadnje diskove za K7 400? Ima li to po prodavnicama ili se narucuje preko neta?  Kaiš sam našao preko KP. Iz Niša sam. Znam za EuroSumar ali bi ih izbego jer je 1 disk 90€. Treba mi sva 3.

 

Hvala na odgovoru.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 93 postova
 Pozdrav burgmanovci,
Dođe vreme da utegnem mog Bugija. Gde mogu da naručim prednje i zadnje diskove za K7 400? Ima li to po prodavnicama ili se narucuje preko neta?  Kaiš sam našao preko KP. Iz Niša sam. Znam za EuroSumar ali bi ih izbego jer je 1 disk 90€. Treba mi sva 3.
 
Hvala na odgovoru.
Pozdrav!Pa sumnjam da ćeš bilo gde jeftinije proći.Probaj kompp.co online prodavnicu ili KP oglasi

Послато са SM-A715F помоћу Тапатока

  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 6 postova
  • Lokacija: Skopje
  • Motocikl: Burgman 400 K8
On 24.3.2021. at 22:54, igor-skopje je napisao:

Zdravo Boki, Jas  sam Igor is Skopje, izvinite za moj recnik ali nije mi materni, jas cu se nadovrzati oko ovaj tvoj problem zato sto i jas ga ima isti, na strani 122 je moj post za linkovi za snimci koj neznam zasto ali ne rade, i ukoliko Satelis se seca pricali smo preko viber oko ovaj isti problem i poslao sam mu video i jas kada sam video ovaj toji snimak je identicni kao i na moji Bugi i mogu da kazam kaoko je  na snimak tako je i u zivo, i simptomaticno je sto ovaj zvuk se javlja samo na hladna masina i kada se stavi u rad traje neki 30 sekundi ali ne vise od 1 min i onda nestane zvuk, a kada masina je zagrejana i 100 puta stavanje u rad zvuka ga nema, snaci isklucivo na hladna masina i meni je bilo cudno prvo sam pomislio zategac na lanac bregaste on je bio dobar ali lanac je bio rastegnut  i onda sam promenio ali opet isti zvuk problem je jos tu i sada sam kupio komlet set vodna pumpa sa impeler osovina semerenzi i gumice pa videcemo dali mozda je od vodna pumpa, ali sumnjam i na nju zato sto vodna pumpa nalazi se sa desnu stranu motora i kad ga stavim u rad na hladna mashina i da potenciram za izvadjeni prenos : variatora kais i lamela sa zvoni znaci od prenos samo osovina od radilice se vidi nista drugo i onda  opet pojavi se isti zvuk i tada mi palo na pamet pa pokusao sam da nalegnem Bugi na levoj strani i to duboko u levoj strani i onada za cudo zvuk nstane vratim ga Bugi u pravom polozaju zvuk se javi opet nalegnem ga opet i zzvuk nestane vratim ga ispraven opet se javi i zato mislim da mozda je i vodna pumpa nesto da zeza. A zvuk se cuje malo jaci sa strane gde je frajllauv i magneti a tamo je i vodna pumpa, ako nije ona e onda sigurno neki lezaj u frajllauf a to je velika zezalica. A zamalo da zaboravim pokusao sam i savio ulje 5w40 i zvuk se smanjio na pola i krace traje nekih 30 sekundi. I proslja nedelja kada je bilo 15 do 18 stupnjeva u Skopje vozio sam ga par dana i premitio sam dakle ako prvo stavljanje u rada a temperetura preko 13-15 stepena onda zvuk nema, ako je ispod 10 -5 stupnjeva onda zvuk je prisutan. Oprostite  na dugi statii ali ovo je moja analiza od par meseci i jos  me muci od Oktomvri 2020 do danas i  Satelis ocekujem da kaze njegovo mislenje.

Dobro vecer drustvo, prije neki dan sam promenio vodnu pumpu odnosno ceo set : impeler sa osovina, semering i sve gumice. I opet isti zvuk kada je hladna mashina, uzrok nije bila vodna pumpa, e sad samo teoretishe da mozda i neki lezaj u kuciste gde se nalazi magnet i frajllauf a mozda i sami frajllauf ili nedaj boze lezaji bregaste osovine. Molim iskusnii na ovaj forum za savet. Pozzz svima

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 8924 postova
  • Lokacija: Beograd - M.M.Lug
  • Motocikl: Peugeot Satelis250 ...... Honda NC750XD
On 13.3.2021. at 23:51, Satelis je napisao:

Ovo je mozda 30 put da sam poslusao snimak i skoro da sam ubedjen da nije iz agregata zvuk.

Ako se obrati paznja, pri davanju kontakta cuje se isti zvuk dok odradjuje el. klapna na usisu, umiruje se i zvuka nema. 

Potom po paljenju ubrzo se vraca zvuk..... skini samo kuciste f. vazduha, upali i vidi sta se desava pa javi.

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1324 postova
  • Lokacija: Niš
  • Motocikl: Kawasaki Versys 650

Ja sam bio malo vredan, i montirao crvene rucice, prefarbao onaj deo plastike ispod korpe koju sam kupio u Zenici po preporuci kolege, i montirao korpu. Rucice legle mnogo lepo, ali sam boju plastike omasio. Tacnije, nisam je ni "pravio" vec sam kupio u spreju gotovu. Lepo sam prefarbao, profi ali... Razlikuje se nijansa. Korpa je legla lepo, mogla je biti veca, ali bi delovalo mnogo kabasto i to mi se ne svidja. Korpu sam kupio jeftino, od druga koji je nikada nije koristio. 

Da... ostalo je da povezem signalizaciju na korpu. Ali, to cu drugi put. Nemam garazu ni dvoriste a dan ne traje dugo :)

 

Ja sam zadovoljan...

 

 

20210330_191007.jpg

20210330_190945.jpg

20210330_190936.jpg

Promenio član MaxiS
  • Sviđa mi se 5

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1324 postova
  • Lokacija: Niš
  • Motocikl: Kawasaki Versys 650

Uzivo lepse izgleda. Boja... pa skoro ista... 

 

E, da... pao mi skoro skut. Mnogo debilno, ali mi pao. Stajao sam, upalio ga, i pade mi na pamet da namestim-podignem carapu na levoj nozi. Ja kao retard dignem nogu na plastiku, a kako sam stajao po zemlji desna noga prokliza, ja je poduprem i krenem na levo, krenuo skut, ja sa njim i etooo :moto2: Steta nije velika, zemlja je bila, nije beton, ali jbg moglo je da se ne desi... U mestu :tras2:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi scooter club, 1575 postova
  • Lokacija: Backa Palanka SRB / Ludwigsburg DE
  • Motocikl: Honda NC 750x dct

Ja sam slicnu situaciju imao... Prodjem sa desne strane motora,levom rukom drzim rucku gasa ,a cucnuo pored tocka da vidim da li mi rade xenoni na malagutiju (oba fara)... Motor krece da pada u stranu,ja mahinalno 'zavrnem' gas i skuter udari u mene i zabije se u stub od kapije. Sredio,ofarbao prednju masku,ispostavilo se boja ostatka motora drugacija,kad sam vec u 'butiku' komplet ofarbao ,skockao i ubrzo prodao. :takoje: 

received_1617753928483801.jpeg

received_1618111725114688.jpeg

received_1620774164848444.jpeg

received_1621781791414348.jpeg

received_1623293761263151.jpeg

received_1623293754596485.jpeg

Promenio član DaliborBP
  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1324 postova
  • Lokacija: Niš
  • Motocikl: Kawasaki Versys 650

Malaguti.... Dok sam vozio 50ccm, bio mi san. Kasnije, kada sa polozio, omatorio model, pa sam cuo da se fabrika raspala, i izgubio volju za istim.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi scooter club, 1575 postova
  • Lokacija: Backa Palanka SRB / Ludwigsburg DE
  • Motocikl: Honda NC 750x dct

Imao dva... 150 i 250.

Jako mi se svidja polozaj sedenja,upravljaca. Lako se vozi,mana su ti migavci i farovi koji jako lose 'bacaju....' 

20201021_003747.jpg

Promenio član DaliborBP

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi scooter club, 1575 postova
  • Lokacija: Backa Palanka SRB / Ludwigsburg DE
  • Motocikl: Honda NC 750x dct

Za putovanje,polozaj sedenja...Atlantic 500. Za krivinarenje beverly i metzeler gume. Mada,putovao sam i na more sa atlanticom jako lepo se vozi i obara. Burgman je bio najnoviji i meni najlepsi od svih,ali nizak i taj polozaj sedenja mi nije odgovarao. 

Promenio član DaliborBP

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1324 postova
  • Lokacija: Niš
  • Motocikl: Kawasaki Versys 650

Danas sam terao komsijin 250 na registraciju (elem, neko je hteo da kupi takav, cini mi se). 

Komsa radi u ino. i zamolio me da ga ja registrujem. Nije paljen prilicno dugo, stavio sam novi aku, upalio iz prve. Lepo skuterce. Lepo se vozi, lepo radi, lepo ide, dosta slabije ubrzava od mog. Mnogo manje mesta za noge od mog. Nekako sam se navikao na moj.

 

20210331_161001.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 17 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Moto Morini X-Cape 650
On 3/25/2021 at 4:41 PM, baronb said:

Pozdrav drugari , radi se o Burgmanu 400 2001g.Otisao mi je amortizer sedista ,ima li neko ko ih reparira ili neka druga varijanta?Cini mi se da sam davno negde ovde citao o tome ali sada nemogu da pronadjem.

Mio amortizeri 064 92 99 015

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 288 postova
  • Lokacija: Bijeljina
  • Motocikl: Burgman 400, Transalp 600

Zna li neko gdje bih mogao u Srbiji da nadjem cistace prednjih viljuski tj prasinare za Burgman 400 2007?
U Bih nema nigdje. Bilo bi dobro samo da me neko uputi na neku radnju koja drzi te dijelove. Poslao sam par mejlova radnjama koje sam nasao na netu ali nema odgovora vec par dana.

 

Ne narucuje mi se sa alija ili ebay-a jer ko zna kad ce to doci a sezona pocinje.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 77 postova
  • Lokacija: Novi Beograd Blok 45
  • Motocikl: /
pre 12 minuta, boky327 je napisao:

Zna li neko gdje bih mogao u Srbiji da nadjem cistace prednjih viljuski tj prasinare za Burgman 400 2007?
U Bih nema nigdje. Bilo bi dobro samo da me neko uputi na neku radnju koja drzi te dijelove. Poslao sam par mejlova radnjama koje sam nasao na netu ali nema odgovora vec par dana.

 

Ne narucuje mi se sa alija ili ebay-a jer ko zna kad ce to doci a sezona pocinje.

Probaj motobike.rs video sam da oni imaju za starije motorcikle i skutere delove, simi moto Telefon (kupujemprodajem.rs), motocross team Telefon (kupujemprodajem.rs)-kod ovih sam nasao poklopce migavaca za AL 125,a niko ih nije imao, motoland.rs, maxmoment.rs,....ako ne nadjes ni kod jednog probaj da kontaktiras biker house isto u Srbiji,ako ti ne jave kao ni meni posle 3 puta zvanja,ja svejedno trebam da odem do njih,pa mi javi pa cu ti saznati,ako hoces uzecu tti pa nek ti posalju (ako salju van Srbije)...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 288 postova
  • Lokacija: Bijeljina
  • Motocikl: Burgman 400, Transalp 600

Stigao mi je odgovor na mail od motobikeshop. Imaju Ariete i Athena. Cijena je soro ista. Zanima me samo da li ima razlike u kvalitetu?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja