Jump to content

Moto Zajednica

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 314 postova
  • Lokacija: Beograd, Zvezdara, Mirijevo
  • Motocikl: Suzuki GSF 650S Bandit

Kazu uci se na tudjim greskama, kod mene je uvek obrnuto, ucim na svojim greskama :D, mada sa druge strane tako se najbolje zapamti.

 

MAJSTOR to je mala rec za @Satelis, hvala :ljubav:

  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1324 postova
  • Lokacija: Niš
  • Motocikl: Kawasaki Versys 650

Ne znam jesam li vec napisao u ovoj temi, ili drugoj. Kupio bih onaj poklopac zadnjeg dela, na koji se srafi nosac, pa kofer. Moj ima naslon, ali planiram kupovinu kofera, pa da imam kad hocu da menjam. Zvao par oglasa, ali niko nema. Koliko bi to moglo da kosta?

 

Druga varijanta je, ako neko ima, ili zna nekog ko radi 3D print, da li se to moze napraviti. 

Nije mi bitno koje je boje, i je li naprslo ili ne. 

Evo par slika

 

 

Screenshot_20210211-115256_eBay.jpg

Screenshot_20210211-115157_eBay.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 1876 postova
  • Lokacija: Beograd. Bele Vode
  • Motocikl: ex.Liberty 125 & Scarabeo 400i, Kawa ER-5

@MaxiS

Probaj da stavis oglas u rubriku "kupujem" za tu plastiku, vise ce ljudi videti, a moze se desiti da je neko ima ko je promenio motor, presao na jace, pa mu ostalo. Ipak ovu temu cita manji broj ljudi, pretpostavljam.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 169 postova
  • Lokacija: Banja Luka
  • Motocikl: Matic 3m,peugeot 50 wrc,Aprilia scarabeo, Beverly 250, Burgman 400
Pre sat vremena, MaxiS je napisao:

@Blaza

 

Ok. Ali ja ne znam ni koliko to kosta. Da me ne iznenadi neko cenom :)

CCA 50 eur, motoklnika

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Skuteras, 3630 postova
  • Lokacija: Ivanjica
  • Motocikl: Suzuki Burgman 250

Moze to 3d stampacem, treba mozda 200 sati rada :) 

Jesi li probao mozda Euro Sumar, moze da se desi da to nije papreno skupo

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 288 postova
  • Lokacija: Bijeljina
  • Motocikl: Burgman 400, Transalp 600

@MaxiS
kolega odakle si?

Nije mi bilo tesko pa sam malo cackao po Bih oglasima





Screenshot-2021-02-18-12-36-32-719-com-viber-voip.jpg

Ako imas nekoga u Bih da ti to pokupi cijena je prava sitnica kao sto vidis.

Kontakt prodavca 0038761341564

Sent from my Redmi Note 9 Pro using Tapatalk




  • Sviđa mi se 3
  • Hvala 1
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1324 postova
  • Lokacija: Niš
  • Motocikl: Kawasaki Versys 650

To je 20e? 25.02 idem u Sarajevo... kako da nadjem ovaj oglas? Imas neki link, ne znam odakle je prodavac

 

 

Inače sam i Niša

Promenio član MaxiS

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 288 postova
  • Lokacija: Bijeljina
  • Motocikl: Burgman 400, Transalp 600

Jeste jeste 20€
E da zboravih oglas da ostavim
Evo ga tu sve pise

WWW.OLX.BA

Suzuki Burgman 400 dijelovi, Busovača, Burgman 400 djelovi


Sent from my Redmi Note 9 Pro using Tapatalk

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 865 postova
  • Lokacija: Obrenovac
  • Motocikl: X11

Pozdrav svima, drug  je na Burgmanu 400 2008 imao defekt zadnjeg diska i kocionih klesta i sve je za zamenu, pa ako imate neku preporuku za polovne delove, unapred hvala

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 93 postova
Pozdrav svima, drug  je na Burgmanu 400 2008 imao defekt zadnjeg diska i kocionih klesta i sve je za zamenu, pa ako imate neku preporuku za polovne delove, unapred hvala
Probaj Motoroom Novi sad imaš na KP oglase

Послато са SM-A715F помоћу Тапатока

  • Sviđa mi se 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 169 postova
  • Lokacija: Banja Luka
  • Motocikl: Matic 3m,peugeot 50 wrc,Aprilia scarabeo, Beverly 250, Burgman 400
On 18.2.2021. at 18:56, boky327 je napisao:

Jeste jeste 20€
E da zboravih oglas da ostavim
Evo ga tu sve pise

slika-539037-5db71174532b5-velika.jpg
WWW.OLX.BA

Suzuki Burgman 400 dijelovi, Busovača, Burgman 400 djelovi

 


Sent from my Redmi Note 9 Pro using Tapatalk
 

 

Nije pouzdan zvao sam ga par puta za neke dijelove 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 288 postova
  • Lokacija: Bijeljina
  • Motocikl: Burgman 400, Transalp 600

To iskreno ne znam, naisao sam na oglas, pitao, kaze da ima dio i poslao slike.

Sent from my Redmi Note 9 Pro using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1324 postova
  • Lokacija: Niš
  • Motocikl: Kawasaki Versys 650

Ja idem za Sarajevo. Bicu tamo 4-5 dana i verujem da cu imati vremena da stupimo u kontakt. Vidim da je Busovaca do Zenice, i ako se ima sta obici u Zenici, nece mi biti problem da odem do Zenice... 

 

Sad... videcu da li ce mu biti problem da doveze deo do Zenice...  Msm tako nesto mi je u planu. Videcu, da ne baksuziram :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 1 post

dobar dan, od nedavno sam kupio Burgmana 400 - 2008 godina, od nekog momka iz grada. Pisalo je da je prešao blizu 18 000 km.

KAda sam ga provozao radio je odlicno, bez lupkanja, gas je primia odlično. morala mu se zamijeniti prednja guma, dodati malo glicerina, osvježiti plastike i neke sitne korekcije. 

ali, ne lezi vraže, posle 200 km, tačnije kada sam krenuo prema serviseru da odradim veliki servis, stao mi je motor. Motor je i dalje radio, okrece obrtomjer. pretpostavio sam da se kaiš prekinuo.

i tako odšlepam ja motor u servis i kad se otvorio motor, imao sam šta vidjet.

u svakom slucaju, zaključak je da je motor vise prešao nego što piše, ili je kaiš toliko jako narezao varijator(mislim da se tako kaže) a zvono od kvačila je pregoreno.

Tako da moram da kupim taj komplet kod varijatora jer je ako mogu tako da se izrazim neravnomjeran.

mislio sam da ga nosim kod metalo strugara da mi ga obrusi ali mislim da mi neće dugoročnos rediti problem.

e sada pitanje za vas, da li neko ima i da li negdje ima da se kupi ZVONO OD KVAČILA A DA NIJE PREGORELO? Serviser mi je rekao da pregoreno kvačilo gubi na elastičnosti!

zvao sam sa oglasa ovog momka sa zadnjeg oglasa, ne javlja se. 

i da li neko ima iskustva sa struganjem povvšine varijatora kod metalosdtrugara.

pozdrav veliki

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi scooter club, 1575 postova
  • Lokacija: Backa Palanka SRB / Ludwigsburg DE
  • Motocikl: Honda NC 750x dct

13 godina,18 000km je odmah upitno u startu. Ali ,sad je kasno o tome. Licno sam imao problem sa kvacilom,pretrazio pola Evrope da nadjem nesto zglavno jer je novo bilo poprilicno skupo,500 i kusur eura. Bacicu pogled na ebay u Nemackoj,ovde sam trenutno pa ako sta iskrsne,pisem PP. 

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 19 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Peugeot Satelis 250

Pozdrav drugari. Jel moze neko ukratko da napise utiske o Burgmanu 200 k8 15ks 2008. godiste? Potrosnja, odrzavanje i da li je po dimenzijama manji od 400... Nasao sam jedan lep primerak u oglasima ali me brine da je pretezak za tu kubikazu. U potrazi sam za prvim maxi skuterom pa bi svaki savet dobro dosao. Probao sam da pretrazim forum u vezi ove teme ali nisam uspeo da nadjem. 

Promenio član Aleksandar011

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 1876 postova
  • Lokacija: Beograd. Bele Vode
  • Motocikl: ex.Liberty 125 & Scarabeo 400i, Kawa ER-5

@Aleksandar 001 zaboravi sve ispod 250 kubika. U temi za predstavljanje rekli su ti, sto se tice skutera, nista ispod 250. Razlika je velika. Ima pametnijih od mene ovde koji ce ti bolje objasniti razlike. Imas tri vrste masina u skuteru. Prvi do 200 kubika, jednostavan, za solo moze po gradu, u dvoje je mucenje; drugi, do 400 kubika (ne znam tacne nazive, a i ne trebaju ti) odlicni za grad, dosta dobri za van grada, mogu i dvoje komotno. I treci, master, od 400 pa mislim do 650 kubika, mada ima i od 850 neki. To je i prejako za grad (meni nije, taman), sa njim mozes i za Grcku u dvoje.

Ja sam poceo sa 125 kubika, uglavnom sam se vozio po Bgd, ponekad klince do srednje skole, ali uglavnom sam. Za dalje, to je mucenje. Ne zbog krajnje brzine, vec zbog udobnosti. Idu bajkeri i sa vespama od 50 kubika, ali solo...

Burgman je meni licno mnogo lep skuter, ali...ja bas nisam strucan sta je lepo a sta je skupo za odrzavanje...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 8925 postova
  • Lokacija: Beograd - M.M.Lug
  • Motocikl: Peugeot Satelis250 ...... Honda NC750XD
On 10.11.2020. at 21:08, Canco1612 je napisao:

Evo, nisu baš neke, ove su kad je tek sklopljen, nije opran... važno je da ide.  Prodajem ga inače jer hoću 650 ili neki touring. Ostalo da se stave karbon folije na izduv i malo još estetski sredi.

Sad sam iscitao stranice nazad vezano za tvoj problem sto si imao oko potrosnje ulja.

 

Sta se desava prodje 4 meseca, koliko si presao od radova, koja je kompresija bila pre a koja je posle radova, trosi li ulje i koliko, kakav je lanac bregaste, kakva je radilica na merenju i sta si sve tacno radio i zamenio na motoru, gde si uzeo delove i koliko je kostalo na kraju krajeva?

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 8925 postova
  • Lokacija: Beograd - M.M.Lug
  • Motocikl: Peugeot Satelis250 ...... Honda NC750XD
Pre 21 sati, JaksaMNE je napisao:

dobar dan, od nedavno sam kupio Burgmana 400 - 2008 godina, od nekog momka iz grada. Pisalo je da je prešao blizu 18 000 km.

KAda sam ga provozao radio je odlicno, bez lupkanja, gas je primia odlično. morala mu se zamijeniti prednja guma, dodati malo glicerina, osvježiti plastike i neke sitne korekcije. 

ali, ne lezi vraže, posle 200 km, tačnije kada sam krenuo prema serviseru da odradim veliki servis, stao mi je motor. Motor je i dalje radio, okrece obrtomjer. pretpostavio sam da se kaiš prekinuo.

 

i tako odšlepam ja motor u servis i kad se otvorio motor, imao sam šta vidjet.

u svakom slucaju, zaključak je da je motor vise prešao nego što piše, ili je kaiš toliko jako narezao varijator(mislim da se tako kaže) a zvono od kvačila je pregoreno.

Tako da moram da kupim taj komplet kod varijatora jer je ako mogu tako da se izrazim neravnomjeran.

 

mislio sam da ga nosim kod metalo strugara da mi ga obrusi ali mislim da mi neće dugoročnos rediti problem.

e sada pitanje za vas, da li neko ima i da li negdje ima da se kupi ZVONO OD KVAČILA A DA NIJE PREGORELO? Serviser mi je rekao da pregoreno kvačilo gubi na elastičnosti!

zvao sam sa oglasa ovog momka sa zadnjeg oglasa, ne javlja se. 

i da li neko ima iskustva sa struganjem povvšine varijatora kod metalosdtrugara.

pozdrav veliki

Dobro predpostavljas, puko ti je kais pa si zbog toga ostao bez pogona i ako imas obrtaje.

Sreca u nesreci je sto se nije zaglavio zanji tocak kad ti se to desilo jer vrlo lako mozes pasti.

 

Sto se CVT-a tice, imas na predhodnim stranama detaljnije sa sve slikama pa prelistaj.

U principu pored kaisa, trebace ti remen sa propelerima, variator, celo kvacilo sa sve zvonom (donji deo zbog ukopanosti tanjira, gornji zbog pregrejanosti lamela i zvona) ili donji deo kvacila zbog ukopanosti (tanjiri) da bi gornji izremontovao ako ima smisla + zvono kvacila.

 

Obradom neces nista dobiti jer je radna povrsina lose presvucena "ojacanim" materijalom (zato se brzo ukopava), noz strugara skinuce svo ojacanje ne bi li poravnao i ondak ces dobiti jos brze trosenje jer kais leze na cist aluminijum.

Ako pak ravnas variator i remen sa propelerima, vidi koliko je strugar skinuo mesa pa spram toga skrati bolcnu ne bi li anulirao skinuto.

Ovo nije resenje vec samo premost dok ne nabavis sve delove..... zajebancija te ceka svakako.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3010 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: Kymco Agility+ 300
Pre 18 sati, Aleksandar011 je napisao:

Pozdrav drugari. Jel moze neko ukratko da napise utiske o Burgmanu 200 k8 15ks 2008. godiste

Nisam vozio taki, pa čisto teoretski pišem... Po specifikacijama možeš videti da je dosta manji od Burgmana 400, i lakši.

Viđam jedan po gradu, meni izgleda malecko, iako je relativno dugačak za svoju kubikažu.

 

Al meni nije jasan baš koncept ovog skutera - ima male točkove, nisko sedište, pa nije baš za grad, tj. nije za rupe i loš asfalt i ima slab pregled saobraćaja. A nije ni za dalja putovanja, jerbo je slabačak. Pitanje je i koliko je udoban.

Plus što ima nezgodnu kubikažu, teško ga je prodati posle. Inače se traže 125cc, zbog A1 kategorije, ili jači.

 

Sve u svemu, jedino ako ti je zapelo da imaš skuter sa Suzuki etiketom ima smisla, IMHO.

 

Promenio član boza_kg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1324 postova
  • Lokacija: Niš
  • Motocikl: Kawasaki Versys 650
On 18.2.2021. at 12:41, boky327 je napisao:

@MaxiS
kolega odakle si?

Nije mi bilo tesko pa sam malo cackao po Bih oglasima





Screenshot-2021-02-18-12-36-32-719-com-viber-voip.jpg

Ako imas nekoga u Bih da ti to pokupi cijena je prava sitnica kao sto vidis.

Kontakt prodavca 0038761341564

Sent from my Redmi Note 9 Pro using Tapatalk



 

Evo me trenutno u Zenici. Kupio sam deo :) Hvala ti puno na preporuci, tj. Linku ka oglasu. Vidis kako se poklopile kockice. Kod nas u Srb je to malo parce plastike 40-50e, ja ga ovde u BIH platio 20e

Promenio član MaxiS
  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja