Jump to content

Moto Zajednica

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 169 postova
  • Lokacija: Banja Luka
  • Motocikl: Matic 3m,peugeot 50 wrc,Aprilia scarabeo, Beverly 250, Burgman 400

Poštovani drugari, 

Evo da podijelim iskustvo sa vama ako nekom pomognem biće mi drago. 

Sezona je na izmaku a meni se pojavi problem fi c40. Uz to i c 28, ali hajde to znam šta je i kako djelovati šta je mogući kvar ali ovaj prvi problem...?!?! Nikako riješiti. 

Motor na leru radi a sam vrti obrtaje od 2000 do 3000, poslije se upali fi lampica. Znam da je sve ispravno i nikako doći do rješenja. Padalo mi je svašta na pamet za zamjenu, pumpa, karburatora komplet,....  Majstori predlažu štelovanje ventila... zamjenu... MA koje čega sve.... Oko 300 do 500 eur. Razmišljam.... od čega je moguće da se to desi... Elem

Na kraju sjetim se da sam ostao bez goriva sedmicu dvije prije.... nasuo par litara nekog starog goriva iz garaže da se dovučem do pumpe ponovo vozio na rezervi dosipao po pet litara. Primjetio sam kad sam nasuo pun rezervoar da je kazaljka na full a prešao skoro 200 km. I dalje se pali lampica fi 40.  Kad staneš na semaforu smiješno djeluje obrtaji samo skaču... Kao da ga turira. Skini rastavi očisti poništi greške i opet poslije 100 km isto?!?! 

Motor kad upalim ujutru radi kao doksa... Čim se zagrije... Kreće turing. 

Odem na Petrol pumpu, čini mi se da imaju kvalitetno gorivo.. naspem pun.

Pređem 200 kilometara i kao da je motor počeo ravnomjernije raditi. Naspem drugi rezervoar  osjeti se razlika drastična.... Malo po malo sve se vratilo u normalu nema više nikakvih oscilacija u obrtajima i sve je ok. 

Naravoučenije. 

SIPAJTE KVALITETNO GORIVO, motor je prešao skoro 70000 vjerovatno i u rezervoaru, pogotovo kad dođe na rezervu, ima nečistoća koje prođu kroz pumpu i uđu u motor.... Ali i izađu na kraju.... Sreći mojoj nema kraja, 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 27 postova

Pozz drugari, vozim bugija 400 2003 ( merc. stopaljke ). Proslog proleca radjena generalna...e sad sam primetio da mi bruji prednji tocak. Podignem ga na stender i zavrtim...bas melje :)  znam da su u pitanju lezajevi...zanima me da li neko zna koji lezajevi idu u prednjem tocku, tj oznake lezajeva...da ne skidam jer drugi prevoz nemam pa da se odvucem do prodavnice i kupim...inace sve ostalo mi je u redu i ove godine sam razbio 11,5k km :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 27 postova

Evo screenshot.a sa jednim likom na F.B. koliko covek zna o odrzavanju burgmana 400...nisam mogao a da ne podelim...kaze covek generalna kosta oko 500e, mozda ali sa kineskim delovima, pa i sa takvim ne verujem da je 500e :) slatko sam se nasmejao...a jos me naziva i lazovom :) pazi ti bezobrazluka i drskosti ! otiso na blok iz prve, nemam sta da se  raspravljam sa nekim

Screenshot_222.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 22 postova
  • Lokacija: Arilje
  • Motocikl: Suzuki burgman 400

Evo društvo, ja taman sklopih motor, sad otišle četkice na anlaseru.

Povodom te generalne, ja zamenih klip, karike, bolcna, dihtunzi (280e) cilindar je ok u fabričkim merama. Klip i karike iz originala za ostalo ne znam...obrada glave 1500 rsd..ukratko sve sa mojim radom do sad 350e tako da full generalna teško za 500e.

Evo čekam da mi se urade četkice i da konačno sutra provozam mašinu

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 27 postova
16 hours ago, Canco1612 said:

Evo društvo, ja taman sklopih motor, sad otišle četkice na anlaseru.

Povodom te generalne, ja zamenih klip, karike, bolcna, dihtunzi (280e) cilindar je ok u fabričkim merama. Klip i karike iz originala za ostalo ne znam...obrada glave 1500 rsd..ukratko sve sa mojim radom do sad 350e tako da full generalna teško za 500e.

Evo čekam da mi se urade četkice i da konačno sutra provozam mašinu

Svaka cast, u zdravlje se vozio, a generalna za 500e nikako :) al dokazi to nkom bizgovu...tesko i sa kineskim delovima za te novce:)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 4 postova
On 31.10.2020. at 17:20, Canco1612 je napisao:

Evo društvo, ja taman sklopih motor, sad otišle četkice na anlaseru.

Povodom te generalne, ja zamenih klip, karike, bolcna, dihtunzi (280e) cilindar je ok u fabričkim merama. Klip i karike iz originala za ostalo ne znam...obrada glave 1500 rsd..ukratko sve sa mojim radom do sad 350e tako da full generalna teško za 500e.

Evo čekam da mi se urade četkice i da konačno sutra provozam mašinu

Sastavi li ga Canco, imam isti problem?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 22 postova
  • Lokacija: Arilje
  • Motocikl: Suzuki burgman 400
pre 11 minuta, Bobo Pale je napisao:

Sastavi li ga Canco, imam isti problem?

Anlaser...pa jesam.

Uzeo četkice od nekog suzuki vozila, da li swift...bitno je kačenje, ošmirglao na dimenzije po fabričkoi dimenziji sad niko nije siguran da li idu grafitne ili bakar grafitne četkice...ja sam stavio grafitne i motor za sad pali na prvo verglanje. Original nisam mogao da nađem a polovan anlaser nisam hteo da kupim.

Motor inače sklopljen i radi.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 4 postova
pre 6 minuta, Canco1612 je napisao:

Anlaser...pa jesam.

Uzeo četkice od nekog suzuki vozila, da li swift...bitno je kačenje, ošmirglao na dimenzije po fabričkoi dimenziji sad niko nije siguran da li idu grafitne ili bakar grafitne četkice...ja sam stavio grafitne i motor za sad pali na prvo verglanje. Original nisam mogao da nađem a polovan anlaser nisam hteo da kupim.

Motor inače sklopljen i radi.

Troši li ulje i dalje? Do karika je bilo samo?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 22 postova
  • Lokacija: Arilje
  • Motocikl: Suzuki burgman 400
pre 10 minuta, Bobo Pale je napisao:

Troši li ulje i dalje? Do karika je bilo samo?

Prešao nekih 200km i ne troši ulje bar ne vidljivo. Na meraču se ne pomera a pre je na tu km trošio bar 500ml.

Klip je bio blago pohaban, karike sjebane. Za sad je sve ok a nije baš vreme za vožnju

  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 22 postova
  • Lokacija: Arilje
  • Motocikl: Suzuki burgman 400

Evo, nisu baš neke, ove su kad je tek sklopljen, nije opran... važno je da ide.  Prodajem ga inače jer hoću 650 ili neki touring. Ostalo da se stave karbon folije na izduv i malo još estetski sredi.knydjd.thumb.jpg.4a6fd0e5441d4cfbbe24453ef2618316.jpg

o4odz5.jpg

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 4 postova
Pre 1 sat, Canco1612 je napisao:

Prešao nekih 200km i ne troši ulje bar ne vidljivo. Na meraču se ne pomera a pre je na tu km trošio bar 500ml.

Klip je bio blago pohaban, karike sjebane. Za sad je sve ok a nije baš vreme za vožnju

Imam isti problem, zato pitam, burgman 400ka 2003.god. Skuter sam doveo u zavidno stanje, vozim ga 2 sezone, 15k prešao, ali mi se nije dalo da ga rasklapam. Mozda cu zimus. Ja sipam modricino ulje 15w50 i malo ga manje troši, ali ono je džaba tako da mi nije neki trošak, motor dere, kuca. Dok bas ne bude problem vozicu ovako ili nekom sledećem vlasniku ostaviti bar nesto da ima da radi na njemu. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 22 postova
  • Lokacija: Arilje
  • Motocikl: Suzuki burgman 400

Vidi, ja sam ovaj probao, kratko, nije pušio na auspuh (posle sam saznao da nije ni mogao zbog katalizatora) i ovaj je injection. "Majstor" koji ga je održavao je neki težak svirač... Pola šrafova koji nisu vidljivi je nedostajalo, lepljeni polovni dihtunzi, možda je 6 žabica bilo čitavo...uglavnom apsolutni pelveraš pa mi je drago što sam ga rasklopio, izmenjao sve, svaka žabica nova, svaki šraf stavljen. Ulje motul 5100, jeste skupo no i akobga prodam i ako ostane kod mene, hoću da to radi kako treba.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 22 postova
  • Lokacija: Arilje
  • Motocikl: Suzuki burgman 400
pre 53 minuta, MaxiS je napisao:

Daj neku sliku skutera

 

pre 5 minuta, Bobo Pale je napisao:

Evo i mog

IMG_20200807_184742.jpg

IMG_20200423_192435.jpg

IMG_20200807_184730.jpg

IMG-11446908f2f5f045039945be8a1986cf-V.jpg

IMG-591d124166df8177284a7892305cee7c-V.jpg

IMG_20200807_181149.jpg

IMG_20190807_164357.jpg

Stvarno lep :) jedino što ja sad gledam 650 zbog bolje zaštite od vetra, više snage i veći točak i klirens.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 6 postova
  • Lokacija: Skopje
  • Motocikl: Burgman 400 K8

https://www.facebook.com/100006503918647/videos/3101601513399949/

https://www.facebook.com/igor.petrovski.165/videos/3101575626735871

 

Поздрав, ја сам Игор из Македоније и нови сам у породици Бургман 400, управо сам купио Бургман 400 2007 год. и има око 47000км, обавио сам комплетни сервис, променио ваздушни филтер, уљни филтер и уље Моторех в10-40 Јасо МА2, исто уље сам ставио у трансмисија - пренос и променио сам расхладно средство антифрис. Након што сам обавио сервис, у мотору се појавио танак звук. Морам да напоменем да се појављује само при првом паљење т.е. покретању мотора када је хладан и траје око 1 до 2 минут, а затим звук  постепено нестаје. Сутрадан сам извадио свих елемента трансмисије: варијатор и клинасти ремен да бих проблем уклонио и поново сам га упалио мотор на хладану машину али овај пут без трансмисије-преноса и опет исти звук. Сумњам на неки лагер у мотору попут: водене пумпе, пумпе за уље или затезача на ланац за брегасту или сами ланац. Молим вас ако неко од вас имао сличан проблем и отклонио га, био бих захвалан на предлогу и решењу. Горе на сами почетак овај опис ставио сам два линка молим вас да кликните и прегледате видео што сам га постирао на Фејсбук Буги Форум, али странци нису балканци они знају само пали и вози нико незна о чему и управо причам и наравно никакава помоч, пробао сам да постирам видео овде на БЈ Бајкерс али незнам зашто нисам могао нешто је била фрка са формат видеа. Хвала унапред и поздрав свим члановима породице Бурман 400

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 2 postova

Imam suzuki burgman 400 2009 godište u poslednje vreme me zeza paljenje,tj jako teško upali,a kada upali radi normalno,ide normalno,sve ok. Obično upali tek kada ga spojim na punjač akumulatora. Molim za pomoc ako neko zna rešenje

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Skuteras, 3630 postova
  • Lokacija: Ivanjica
  • Motocikl: Suzuki Burgman 250

Pa probaj prvo sa drugim ispravnim akumultorom ili ga odmah na prvo paljenje stavi na punjac. Mozda je oslabila vatra u akumulatoru

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 6 postova
  • Lokacija: Skopje
  • Motocikl: Burgman 400 K8
On 23.11.2020. at 17:04, igor-skopje je napisao:

https://www.facebook.com/100006503918647/videos/3101601513399949/

https://www.facebook.com/igor.petrovski.165/videos/3101575626735871

 

Поздрав, ја сам Игор из Македоније и нови сам у породици Бургман 400, управо сам купио Бургман 400 2007 год. и има око 47000км, обавио сам комплетни сервис, променио ваздушни филтер, уљни филтер и уље Моторех в10-40 Јасо МА2, исто уље сам ставио у трансмисија - пренос и променио сам расхладно средство антифрис. Након што сам обавио сервис, у мотору се појавио танак звук. Морам да напоменем да се појављује само при првом паљење т.е. покретању мотора када је хладан и траје око 1 до 2 минут, а затим звук  постепено нестаје. Сутрадан сам извадио свих елемента трансмисије: варијатор и клинасти ремен да бих проблем уклонио и поново сам га упалио мотор на хладану машину али овај пут без трансмисије-преноса и опет исти звук. Сумњам на неки лагер у мотору попут: водене пумпе, пумпе за уље или затезача на ланац за брегасту или сами ланац. Молим вас ако неко од вас имао сличан проблем и отклонио га, био бих захвалан на предлогу и решењу. Горе на сами почетак овај опис ставио сам два линка молим вас да кликните и прегледате видео што сам га постирао на Фејсбук Буги Форум, али странци нису балканци они знају само пали и вози нико незна о чему и управо причам и наравно никакава помоч, пробао сам да постирам видео овде на БЈ Бајкерс али незнам зашто нисам могао нешто је била фрка са формат видеа. Хвала унапред и поздрав свим члановима породице Бурман 400

Поздрав поново желим свима Сречна Нова 2021 година и много км са бугија , у вези са горњим постом, променио сам ланац на брегастој осовини, подесио сам вентиле који су били ппретегнути односно како се каже били су на нулу, онда сам проверио водну пумпу која је у одличном стању и није било потребе за замена, семереинг и осовуна на импелер су били одлични, након ове операције поново има оно чувено зујење на хладна машина које траје око 1 минут и затим зујење нестаје и машина и даље ради као саат. Замолио бих стручна помоч од искуснијих на овим форуму.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 6 postova
  • Lokacija: Skopje
  • Motocikl: Burgman 400 K8
On 3.1.2021. at 1:13, panta_kg je napisao:

Ajd druze snimi video kako to izgleda pa da probamo pa resimo problem.

Panta Zdravo Druze, video moze da se pogledne na linkove sto sam postavio posto sam probao da atachiram video ali mi kaze da ima neki problem sa format samog video. Zato bi zamoio da kliknete na linkove dva citata predhodno.

Hvala odnapred

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 8925 postova
  • Lokacija: Beograd - M.M.Lug
  • Motocikl: Peugeot Satelis250 ...... Honda NC750XD

Nisu ti dobri linkovi jos prvi put kad si postavio, ne moze se otvoriti iz nekog razloga.... predpostavljam privatnog :neznam:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja