Jump to content

Moto Zajednica

Recommended Posts

  • Ne silazi, 8860 postova
  • Lokacija: Beograd - M.M.Lug
  • Motocikl: Peugeot Satelis250 ...... Honda NC750XD
Pre sat vremena, Canco1612 je napisao:

Pozdrav ljudi, ja sam novi na forumu.

Uglavnom da skratim, imam problem sa Burgmanom, troši ulje kao zmaj-200ml na 100km.

Auspuh garav, nije masan. Nigde ne prosipa, rasklapane plastike, creva izmenjana...ne dimi na auspuh.

Koliko dobih info za ovaj problem, verovatno je pukao klip pa će za vikend rasturanje cele mašine.

Ima li ko kontakt ili preporuku gde nabaviti delove ako sleduje generalna?

Hvala.

Kaki delovi i sredjivanje..... samo pod presu pa na kilo, vise ce ti se isplatiti. :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 22 postova
  • Lokacija: Arilje
  • Motocikl: Suzuki burgman 400
pre 36 minuta, Satelis je napisao:

Kaki delovi i sredjivanje..... samo pod presu pa na kilo, vise ce ti se isplatiti. :)

Znaš da utešiš čoveka, treba te samo za saučešća slati. Ja mislio da si ti majstor..ccc nego ako znaš gde ima delova, hvala

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 1648 postova
  • Lokacija: Beograd, Mirijevo
  • Motocikl: Bmw R1200Gs

Izgleda za tako nesto tesko igde, jer i mnogo jednostavnije nemogu da nadju pa je to igranka

Poslato sa JNY-LX1 pomoću Tapatoka

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 8860 postova
  • Lokacija: Beograd - M.M.Lug
  • Motocikl: Peugeot Satelis250 ...... Honda NC750XD
Pre 3 sati, Canco1612 je napisao:

Znaš da utešiš čoveka, treba te samo za saučešća slati. Ja mislio da si ti majstor..ccc nego ako znaš gde ima delova, hvala

Neka neka, samo napred :takoje: .... pisi u temi razvoj situacije, pisi i kad napravis neku kilomtrazu nakon radova ;)

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi scooter club, 1556 postova
  • Lokacija: Backa Palanka SRB / Ludwigsburg DE
  • Motocikl: Honda NC 750x dct

@Satelis ciji je beli bugi? 

 

Jos jednom se pokazalo da bugi i kvacilo su boljka ovog modela ,tj. delova ni u prici.... 

 

Nazalost, odlican maxi ,ali kad dodje do ovih problema,kad dodjes u Daretove ruke i kad se podvuce crta... ekonomski neisplativa roba za Srbiju. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 6 postova
  • Lokacija: Niš
  • Motocikl: Suzuki Burgman 400

Pozdrav burgmanovci, mene iskreno plaše ovakvi postovi. Shvatio sam da je baš teško nabaviti delove i da kad ih nađeš budu jako skupi. Razmišljam se da prodam AN400 K7 i da kupim neki gde nije ovoliko skupo održavanje, ili pak se ovde ljudi obrate samo kad imaju problem pa mi izgleda da su kvarovi jako česti na Suzukiju. Ja sam naleteo na 3 užasno loša Burgmana pre kupovine ovog mog. Izgleda da se mnooooogo mora voditi računa pri kupovini. Nisam hteo na ime kupca jer ne znam ni koje je boje a kamo li ima li je mačka u džaku. Bolje od vlasnika pa kod majstora. Otvaraj mašinu, pregovaraj. Ma užas.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 8860 postova
  • Lokacija: Beograd - M.M.Lug
  • Motocikl: Peugeot Satelis250 ...... Honda NC750XD

Nije Bugi loš, dobar je stroj kad ima 0km pa do nekih 50K voziš bez većih briga.

Problem nastaje posle te km jer CVT se dobrano ukopava.

Neće te ostaviti al sve je dalje od dobrog stanja.

Kad i ako hoćeš da popraviš, dovedeš u dobro stanje, vratiš stari sjaj.... prc stativa, problem koji je više puta napisan (nema i skupo).

Isto je i sa senzorima na usisu, poskupa rabota, zadnja koč kelšta 470€ da se naruče (NS zvan) jer polovnih nema....

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 169 postova
  • Lokacija: Banja Luka
  • Motocikl: Matic 3m,peugeot 50 wrc,Aprilia scarabeo, Beverly 250, Burgman 400

Ovo što je Satelis prikazao to je užas, aliii.... 

Satelis vam je htio prikazati kako loše održavanje utiče na pojedine sklopove, naravno da je to skupo. 

Moj slučaj je bio sličan okolo gladac a iznutra jadac. 

Dijelovi jesu skuplji ali su dugotrajniji, poput remena, kvačila i dr. Naravno da na 50000 morate mijenjati kvačilo, zvono, ležajeve... Na pjađu je servisni interval za trećinu manji a dijelovi su malo jeftiniji. A Burgman 400 se ne može porediti sa Beverly bilo koje kubikaže, jedino je tromiji u gradu,sve ostale karakteristike su u korist Burgmana. 

Pri kupovini polovnog motora, auta... Obratiti pažnju da li je kilometraža realna.... Jer kad ga otvorite, rastavite sve će se samo reći a rad će biti kasno. 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 22 postova
  • Lokacija: Arilje
  • Motocikl: Suzuki burgman 400

Za početak ja još uvek ne znam šta je sa uljem koje nestaje. Motor na žalost kupljen takav kakav jeste. Prethodni vlasnik je to uspešno sakrio, svaka mu čast. Provozan, ide lepo, glatko, tera do 145 na malo duže (samo 1 proban).  Ulje troši baš mnogo bez prosipanja i belog dima (zapravo nema nikakvog dima).

Nemam zablude da je održavanje jeftino ali nije ni kaiš+cvt 600e kao što sam se naslušao (to je izgleda kod 650ccm a ni to nije tačno).

"majstora" sam se u životu naslušao no imam običaj da idem kod majstora.

Šta god da je sa mojim primerkom biće sređeno, bar danas ima profesionalaca koji znaju svoj posao za razliku od "majstora" koji ni karburator ne znaju čestito da ušteluju ali zato sve drugo "znaju"pola šrafova ne vrate i sl.

Na kraju krajeva ja sam kupio motor a ne on mene tako da može i pod presu no verujem da će za najkasnije mesec dana biti sređen kako dolikuje a ne bez pola šrafova.

Iskreno trebale su mi informacije ko ima delove i hvala gospodinu koji je dao info, bar nešto za početak.

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 22 postova
  • Lokacija: Arilje
  • Motocikl: Suzuki burgman 400
pre 1 minut, Zoki suzuki 400 je napisao:

Screenshot_20200923-200735_Viber.jpg

Zoki, hvala, cenim da je kod mene problem u mašini (motoru) ili su karike otišle ili je stvarno pukao klip...objašnjenje od jednog majstora iz Bg je da dima nema zbog katalizatora. Sutra, prekosutra vadim motor, sav oklop je skinut tako da uskoro saznam šta je tačno.

Hvala Zoki

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi scooter club, 1556 postova
  • Lokacija: Backa Palanka SRB / Ludwigsburg DE
  • Motocikl: Honda NC 750x dct

@Canco1612 Satelis se malo nasalio,ne uzimaj zaozbiljno. Ako je neko ovde spreman da pomogne,napise,slikovito dokumentuje....upravo je on. Pogledaj samo forum,maxi deo,svaki skut od A do Š plus slike.

 

Dobra stvar sto sam znas da radis, pa polagano skut pred sebe i do nove sezone resices. Msm da ti imas stariji model i tu delova ima... 400 k7 ,kvacilo naci je mecku roditi. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 22 postova
  • Lokacija: Arilje
  • Motocikl: Suzuki burgman 400

Znam da Satelis pomaže i nije ovo vezano za njega nego uopšte.

Malo je dosadno kad kreneš u nešto a svi pametni, niko da pomogne.

Konkretno za Satelisa znam da je lik, ja se jesam skoro prijavio ovde al čitam godinama povremeno

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 22 postova
  • Lokacija: Arilje
  • Motocikl: Suzuki burgman 400

Čisto ako nekoga zanima, motor rasklopljen, cilindar ok, klip ok, mazajuća karika u raspadu, majstor je inače sve 3 složio u ravan da zazori budu u liniji. Sad ako neko zna kod koga kupiti karike, dihtunge? Glava ide na obradu.  

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 22 postova
  • Lokacija: Arilje
  • Motocikl: Suzuki burgman 400
pre 7 minuta, Canco1612 je napisao:

Čisto ako nekoga zanima, motor rasklopljen, cilindar ok, klip ok, mazajuća karika u raspadu, majstor je inače sve 3 složio u ravan da zazori budu u liniji. Sad ako neko zna kod koga kupiti karike, dihtunge? Glava ide na obradu.  

Naravno i zadnje kočione pločice...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 6 postova
  • Lokacija: Niš
  • Motocikl: Suzuki Burgman 400

Nije da reklamiram sajt ali sam video da imaju neke delove za cvt za bugija. Pise da rade free shipping za Srbiju preko 119€.

WWW.MAXISCOOT.COM

Šta mislite, da li se isplati. Ima li neko iskustva sa kupovinom preko sajta. Zna li neko još neki dobar sajt za delove?

 

Promenio član BaneSRB
Promena linka adrese.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 22 postova
  • Lokacija: Arilje
  • Motocikl: Suzuki burgman 400

Ovako za sad: karike oko 8.5k, set dihtunga oko 6k, zadnje kočione pločice 2k rsd u radnji u NS...zaboravih ime 

Set dihtunga za motor (mašinu) varira od 3.5-6k rsd verovatno zavisi od proizvođača.

Nisam još poručio, moram da premerim cilindar i klip.

Što se tiče CVT, nemam problem sa tim no imam info da u Mađarskoj komplet košta oko 200e pa se raspitajte.

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1300 postova
  • Lokacija: Niš
  • Motocikl: Kawasaki Versys 650

Nastavi da pises, cak i slikas sta radis. Ako hoces i sa cenama. Ja imam u planu sledece godine kais, rolnice, one tanjire (ne znam kako se zovu), da menjam. Ove sam menjao kvacilo. 

Ako ti nije problem, pisi i gde nabavljas delove.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 22 postova
  • Lokacija: Arilje
  • Motocikl: Suzuki burgman 400

Evo razvoja situacije: klip je manji za 0.45mm od propisanog tj diametar 82.50 umesto propisanih 82,95

Cilindar je u fabričkim merama.

Sad moram da se konsultujem sa nekim vrlo pismenim da li uzeti klip u standardu (ovaj je već brušen po vrhu jer nema oznaka na njemu).

Razlika cilindar/klip je 0.55mm tj 0.275mm ivice obostrano. Fabrička tolerancija 0.045-0.055 što me buni, da karike zaklapaju čitavih 0.1mm? Ako ima neko da pojasni, hvala.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja