Jump to content

Moto Zajednica

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 169 postova
  • Lokacija: Banja Luka
  • Motocikl: Matic 3m,peugeot 50 wrc,Aprilia scarabeo, Beverly 250, Burgman 400
pre 6 minuta, bracabgd je napisao:

@VoxRS

ако хоћеш добро и да траје, Мицубоши, доста је скупљи али вреди.

Znam, uzeo sam Dayco.. Prešao 5000 a on je skoro za bacit, ovaj da mijenjaš po sezoni.... Ako se isplati vrijedi probati, ja prelazim oko 5-6000 KM godišnje

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 2035 postova
  • Lokacija: Београд
  • Motocikl: Био некад јапанац сада понтадеранац,и поново јапанац

Како год, код мене је Мицубоши 24К км сад је стигла замена, па ћу видети у каквом је стању, ал ја не би размишљао да мењам каиш на 5К км сваки пут, на уштрб цене самог каиша, то је отварање преноса скидање истог и враћање, небитно колико прелазиш за сезону.

Не дај Боже да пукне, више проблема може направити.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1326 postova
  • Lokacija: Niš
  • Motocikl: Kawasaki Versys 650

Kazu da ima razlicite duzine za te kaiseve?! Malo sam zbunjen. Planirao sam da sledece leto zamenim moj.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 169 postova
  • Lokacija: Banja Luka
  • Motocikl: Matic 3m,peugeot 50 wrc,Aprilia scarabeo, Beverly 250, Burgman 400

Pozdrav drugari, da li neko zna sta vi ovo moglo biti, nije nogara nije glavni prekidač, da li je moguće da je osigurač 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 169 postova
  • Lokacija: Banja Luka
  • Motocikl: Matic 3m,peugeot 50 wrc,Aprilia scarabeo, Beverly 250, Burgman 400
Upravo sada, VoxRS je napisao:

Pozdrav drugari, da li neko zna sta vi ovo moglo biti, nije nogara nije glavni prekidač, da li je moguće da je osigurač 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 169 postova
  • Lokacija: Banja Luka
  • Motocikl: Matic 3m,peugeot 50 wrc,Aprilia scarabeo, Beverly 250, Burgman 400
Pre sat vremena, panta_kg je napisao:

Meni lici na copu,ili je prekidac.jedno od ta dva verovatno.

Sređeno.... kvar je bio na osiguraču ali prethodno sam napravio kratak spoj na dijagnostici, malo sam se poigrao i eto. 

Naučih nešto novo

Ne spajati označeno

:-) 

IMG_20200730_225655.jpg

  • Sviđa mi se 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 136 postova
  • Lokacija: Bačka Topola
  • Motocikl: Can Am Renegade 1000R XXC

Da li mozda neko ima na prodaju Burgija, a da je ovde sa foruma? Jedan prijatelj je zainteresovan za kupovinu pa bi voleo da opet donekle da zna sta kupuje i do koga :) pa reko da vidim za njega da li ima neko od forumasa sta na prodaju :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 8926 postova
  • Lokacija: Beograd - M.M.Lug
  • Motocikl: Peugeot Satelis250 ...... Honda NC750XD
Pre 9 sati, mladenjanjusevic je napisao:

Da li mozda neko ima na prodaju Burgija, a da je ovde sa foruma? Jedan prijatelj je zainteresovan za kupovinu pa bi voleo da opet donekle da zna sta kupuje i do koga :) pa reko da vidim za njega da li ima neko od forumasa sta na prodaju :)

 

On 13.7.2020. at 9:05, deJansbc je napisao:

Pozz drugari, evo samo da javim da sam resio da prodam moju masinu, i da predjem na nesto jace, pa ako ima neko zainteresovan, ili znate nekog ko bi zeleo da pazari motoric neka se javne emoji16.png.

 

  • Sviđa mi se 1
  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 6 postova
  • Lokacija: Niš
  • Motocikl: Suzuki Burgman 400

Postovanje bajkeri ili skuterasi :o) Danas sam uzeo Burgmana 2007 400cc. Dugo sam pratio forume i odlučio da za svoj prvi veći motor uzmem Bugija. Prešao je dosta ali je održavan, presvučeno sediste, ručke zamenjene. Merena kompresija, vuče dobro i kočnice su mu radjene. Dobio sam i kappa kofer sa naslonom uz njega. Neću biti u prilici da ga vozim do posle zime pa se pitam da li da mu skidam akumulator preko zime?

 

Na proleće bi trebalo da ga otvorimo i pogledam kaiš i tečnosti. Imam prostora oko 300€ da uložim ako treba u šta. Videćemo.

 

Pitanje je isto šta sve od tečnosti da zamenim? Pre mene covek ga je vozio na duže ture i vidi se da je održavan.

 

Gde poručujem ulja, filtere i delove. Iz Niša sam..

IMG-20200828-WA0010.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1326 postova
  • Lokacija: Niš
  • Motocikl: Kawasaki Versys 650

Sve to imas na KP, ali sam ja filtere kupio u yamaha barel na paliluli. Ulja u kit komerc. Imas motorno, kociono i za direnecijal. Ja sam sve zamenio. Mozes i ti odmah. Sto se akumulatora tice, msm da je bolje da ga skines, i povremeno vozis i punis. 

 

Sad... da nije i suvise licno pitanje, sta je razlog "garaziranja"? Msm, ako ga vec neces voziti do proleca, mogao si da cekas sa kupovinom...

Sto se tice kaisa i rolnica, bolje proveri odmah, jer kvacilo ume da bude skupa igranka i mozda te ne pokrpi 300e za ceo servis.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 6 postova
  • Lokacija: Niš
  • Motocikl: Suzuki Burgman 400

Joj. Ne pitaj za kupovinu. Logika mi je bila da na kraju sezone cene padaju. Ovaj sam platio 2.000€ + 100€ kofer. Gledao ga je Bane sa Trošarine i kaže da je ok sem što vlaži ulje a to moramo da otvorimo. Drugih problema nema. Nisam u Srb, a naleteo Bugi.

 

Neverovatno koliko se krševa prodaje. Ovo je 4-ti.. Prethodna 3, ne bi da ih imenujem ima ih na jugu Srbije na oglasima na PolovniAutomobili. 

 

Pazite se šta kupujete. 3 sam odbio zbog lupanja u motoru ili vraćanja kilometraže. Mnogo ih dolazi iz Bugarske iz Dupnice. 

 

Hvala MaxiS na savetima. Vidimo se sledeće sezone na ulicama :o)

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 58 postova
  • Lokacija: Sabac
  • Motocikl: Honda Integra NC700D

Pozz drugari, samo da javnem da je bugi i dalje na prodaju, ako ima zainteresovanih na raspolaganju sam . Nadam se da ste svi dobro. Cuvajte se


Sent from my iPhone using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1326 postova
  • Lokacija: Niš
  • Motocikl: Kawasaki Versys 650

Imam opet problem sa F1. A nije formula 1 :)

nije se pojavljivalo neko vreme, i eto ga opet. 

 

Po logici stvari, taj senzor sto regulise klapnu, ne znam kako se zove, trebao bi da ima step motor i zupcanik?!

 

Ili strada zupcanik ili step motor ima hladan lem?

Ako je tako, da li to moze da se prelemi, ili zupcanik izradi na 3D print?

Pokusao bih da se igram sa tim i ako ne uspem, kupio bih novi. 

 

Znali neko koliko on kosta? Polovno ne bih uzimao, da opet ne naidjem na isti problem za neko vreme. Ne mora da bude OEM, moze i kopija....

 

I jel isti problem na svim suzukijima, posto citam da i "gikseri" imaju slican problem...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1326 postova
  • Lokacija: Niš
  • Motocikl: Kawasaki Versys 650

Uradio sam isto sto i onaj Mic, u klipu na YT. Pomerio sam senzor-klapnu, par mm u levo. Evo, vec skoro 7 dana sve najnormalnije. Sto ne znaci da se nece pojaviti. Bas i mene interesuje koliko ce to da traje. 

Pretpostavljam da sam tim pomeranjem promwnio neku geometriju, neku tacku... ali nista u voznji nisam primetio. U isto vreme sam poceo ta tocim i 100 oktana, pa mi se cini da i manje trosi. Bem li ga. Pratim

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 8926 postova
  • Lokacija: Beograd - M.M.Lug
  • Motocikl: Peugeot Satelis250 ...... Honda NC750XD

Kako Ukanaliti Sebe

 

lako

IMG-20200724-093344.jpg

 

kad su vracali km, zajebali se u uklapanju inst. table i lampice ABS-a

IMG-20200724-093510.jpg

 

IMG-20200724-093451.jpg

 

kocnice kaput

IMG-20200724-093538.jpg

 

IMG-20200724-093820.jpg

 

IMG-20200724-094235.jpg

 

nekad se slivalo ulje iz desnog pr. amortizera

IMG-20200724-102054.jpg

 

cela klesta moraju se zameniti jer je klizac pojeden kao i vodjica

IMG-20200921-131234.jpg

 

IMG-20200921-131255.jpg

 

IMG-20200921-130702.jpg

 

IMG-20200921-130840.jpg

 

flisuje ulje na diht. pokl. ventila i pumpe za vodu

IMG-20200921-131440.jpg

 

IMG-20200921-133118.jpg

 

IMG-20200921-134013.jpg

 

rolnice pojedene, trag pucanja kaisa, uzasno stanje

IMG-20200921-135318.jpg

 

IMG-20200921-135324.jpg

 

metal na metal

IMG-20200922-101403.jpg

 

IMG-20200922-104058.jpg

 

nakon ciscenja nije se mnogo promenilo

IMG-20200922-131338.jpg

 

trebalo bi ovako stanje biti

IMG-20190801-113144.jpg

 

jos jedan trag kaisa

IMG-20200922-145741.jpg

 

IMG-20200922-145750.jpg

 

IMG-20200922-145814.jpg

 

raspad

IMG-20200922-132001.jpg

 

IMG-20200922-132928.jpg

 

merenje

IMG-20200922-125039.jpg

 

remen sa propelerima za hladjenje

IMG-20200922-125506.jpg

 

variator, zastitini tvrdi sloj pojeden, doslo se do aluminijuma

IMG-20200922-125121.jpg

 

semeringa nema

IMG-20200922-125442.jpg

 

IMG-20200922-130523.jpg

 

ukopanost 0.85mm ukupno

IMG-20200922-130359.jpg

 

ovo vec debelo nije kako treba

IMG-20200922-125658.jpg

 

IMG-20200922-125818.jpg

 

IMG-20200922-125824.jpg

 

neverobvatnih 3.6mm

IMG-20200922-130322.jpg

 

Sto znaci kad se stavi ganc nov kais, isti mu djavo dodje kao i da nije zamenjen jer se izlazi iz tolernacije potrosenosti zbog ukopanosti radnih povrsina.

Stanje CVT-a je uzasno lose, sve je za zamenu sem kaisa. Posto polovnih a ni novih delova nema, dobice lepljenje lamela da ne bi drljao metal na metal, druge rolnice iz originala, lezaj u dekli 6007 i to mu je to.

 

kociona tecnost zamenjena kao i motrono ulje a sad ce i ulje u reduktoru

pitaj Boga kad je poslednji put zamenjeno

IMG-20200922-144658.jpg

 

udenut sraf na izduvu jer je falio

IMG-20200922-150556.jpg

 

Sve u svemu, kad se podvuce crta treba odraditi:

 

-  zam. lezajeve kormana/viljuske (useceno po sredini)

- zam. pumpu za vodu (svi prateci elementi) ujedno i antifriz

- zam. diht. pok. ventila (flisuje ulje) + moguce stelovanje ventila (trebace plocice)

- zam. variator komplet ceo + kvacilo sa sve zvonom

- zam. zadnja koc. klesta

 

Za ovo navedeno treba izdvojiti mnogo para, delovi novi iz originala. Nisam stavljao tacno na papir ali verujem da treba negde oko 1.500 - 2.000eur. 

Juce zvao da pitam za zadnje koc. klesta, cena prava sitnica.... oko 450eur, polovna ni za lek.

 

I tako, vrlo nezgodna situacija, bez razmisljanja bi vratio prodavcu moped.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

  • Sviđa mi se 1
  • Hvala 1
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 8926 postova
  • Lokacija: Beograd - M.M.Lug
  • Motocikl: Peugeot Satelis250 ...... Honda NC750XD

Mali up date, vlasnik mi rece da obratim paznju na temperaturu motora. Kad je kreni stani, gradske guzve temperaturu dizu ka crvenom polju i ako ventilator radi.

 

Motor na cent. stender, hladan agregat, start i pustanje u rad.

Tempraturu sporo dize, hladnjak vruc pre vremena sto znaci da je termostat neispravan.

Ili otvara ranije nego sto treba ili je zaglavljen delimicno na otvoreno.

- Dosao je do polovine skale, ukljucenje ventilatora, drzanjem gasa na 5 - 6Krpm temperatura treba varirati od sredine do prve tanke crte iznad sredine (zatim sledi prazno polje pa crvena zona).

No medjutim ovde se to ne desava, temperatura od crte pre crvene zone krece lagano na gore umesto da pada ka sredini skale.

 

Kad se ovako ponasa il nema dovoljno rashladne tecnosti (sto ovde nije slucaj) il ventilator ne vrti punim kapacitetom (ne bi rekao, lepo se cuje) il je hladnjak delimicno zapusen (nema pun protok rash. tecnosti zbog kamenca il hrdje ili blato, lisce, maca, trava na sacu spoljne strane) il je termostat zaglavljen (sto ce najpre biti) na delimicno otvoren sto opet dovodi da nema valjan protok pa nemo'z imati ni valjano hladjenje.

 

Sa druge strane, cim se izadje na autoban, gas na 100-110km/h temp. motora odmah padne ispod pola skale (izmedju polovine i crte ispod pola) sto opet ne bi smelo da se desava a to sve vuce na neispravan termostat.

 

- Znaci da na onaj spisak treba dodati termostat i popraviti navoj na bloku di se srafi pumpa za vodu jer ni to ne valja. Pored toga proveriti unutrasnjost hladnjaka (spolja sace oprano) i ventilator.

 

Inace, iz onakvog CVT-a sam izvukao da na 6Krpm Burger ide tacno 105km/h.... nije lose spram stanja :)

  • Sviđa mi se 1
  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 22 postova
  • Lokacija: Arilje
  • Motocikl: Suzuki burgman 400

Pozdrav ljudi, ja sam novi na forumu.

Uglavnom da skratim, imam problem sa Burgmanom, troši ulje kao zmaj-200ml na 100km.

Auspuh garav, nije masan. Nigde ne prosipa, rasklapane plastike, creva izmenjana...ne dimi na auspuh.

Koliko dobih info za ovaj problem, verovatno je pukao klip pa će za vikend rasturanje cele mašine.

Ima li ko kontakt ili preporuku gde nabaviti delove ako sleduje generalna?

Hvala.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja