Jump to content

Moto Zajednica

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 319 postova
  • Lokacija: Beograd, uži
  • Motocikl: GSR 600 K7

Da li ima neko ko je vozio pravi motor pa presao na Burgmana 400, da povuce neku paralelu u smislu finansijskog momenta (gume, CVT-ovi, varijatori, rolnice, kaisevi itd....)? Razmisljam da napravim taj korak ali nisam siguran koja je prica sa troskovima amortizacije...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi scooter club, 1556 postova
  • Lokacija: Backa Palanka SRB / Ludwigsburg DE
  • Motocikl: Honda NC 750x dct
pre 52 minuta, muljaz je napisao:

Ja nisam siguran sta je to pravi motor?

Nemoj biti na kraj srca. Znas da svi koji voze motore, skutere ne smatraju motorima ,iako smo ih vise puta demantovali sa predjenim kilometrazama. 

 

@Zigi011

Ja ne mogu da ti kazem poredjenje,jer sam imao sve maksije. Ono sto mogu da ti napisem.

 

Potrosnja bugija 3.5-4 L (moj rezim bez divljanja)

Gume 100-120e par

Registracija 120-130e 

Servis (mali) ulje,filteri do 50e i manje. 

Kais 16k (ako se dobro secam...)

Vise prtljaznog prostora

Udobna voznja

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 169 postova
  • Lokacija: Banja Luka
  • Motocikl: Matic 3m,peugeot 50 wrc,Aprilia scarabeo, Beverly 250, Burgman 400
On 17.5.2020. at 11:47, Satelis je napisao:

Zbog prljavog leptira mozes imati nestabilan rad na leru, eventualno gasenje motora ali ne i paljenje lampice FI. Imas problem cim se pali lampica.

Rastavio sve, očistio lepo, leptir rastavio sve načpricao carbcleanerom i vratio nazad sve radi besprekorno, možeš li mi pojasniti kako i čime smijem da očistim onu plastičnu kutiju pored što ulazi crijevo u nju? 

Nisam uslikao nije mi tel bio pri ruci. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 8862 postova
  • Lokacija: Beograd - M.M.Lug
  • Motocikl: Peugeot Satelis250 ...... Honda NC750XD

Krpica, cisrtac kocnica ili mali sundjer, deterdzent, ispiranje pa dobro susenje.

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 485 postova
  • Lokacija: Valjevo
  • Motocikl: A

Liči mi na plastični poklopac maske varijatora ili na filter sundjerasti koji ide ispod(metalna mreža ga drži sa dva takva šrafa).

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1300 postova
  • Lokacija: Niš
  • Motocikl: Kawasaki Versys 650
On 17.5.2020. at 11:33, VoxRS je napisao:

Pozdrav svima,

Satelis

Znaš li koliko često treba očistiti leptir kako se nebi palio FI 

Ako je to često usljed čega se to dešava jeli posrijedi neki kvar ili samo prljavština u usisu

 

Ovo mi je promaklo. I citam juce temu, vidim komentare sa @Satelis i mislim kako se meni, od sve muke, samo jos nije upalila F1 :jee: 

Gledam klip na YT, i veceras vracam se kuci sa posla, i gle cuda!!! Upalila se lampica F1, :grr:  i prestao da vuce. Ide, ali mnogo slabije i fali mu snage. Ugasim ga, upalim, i sve ok. Stanem kuci, sacekam malo, upalim, opet se upali F1 i slabije vuce...

 

Jedino sto sam uradio van ucestalih stvari, je da sam sipao aditiv za gorivo u zadnja 3 tocenja. Ima li to veze?

 

Je li ono  sto Mitch ovde radi (na klipu dole) ima veze, ili samo da ocistim klapnu i ja, i sve ce biti reseno???  Desava mi se bas kao sto on opisuje. Gubi snagu.

 

Napominjem, menjao sam i stavio preporucenu svecu odmah nakon kupovine. Presao sam sigurno 1.000km od tada. Da nije do nje???

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1300 postova
  • Lokacija: Niš
  • Motocikl: Kawasaki Versys 650

Da li iz prakse (znam da nisi vidovit) znas sta moze biti problem, ili u kom smeru da idem. Msm da u Nišu nemam tako strucnog majstora... Svi su "odsrafi-zasrafi" majstori. Ti si pedantan i precizan, to ovde nema...

 

Zamenio sam i svecicu i filter vazduha, odnosno, sve sto je potrosno a ide uz servis. Pa da ne menjam redom...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 8862 postova
  • Lokacija: Beograd - M.M.Lug
  • Motocikl: Peugeot Satelis250 ...... Honda NC750XD

Prvo dijagnostika il uporedi tabelu sa kodovima koja je greska ili ti spremi oko 45.000din za oba senzora uz naručivanje pošto ih nema na stanju ako hoćesš novo i po ps-u.

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 57 postova
  • Lokacija: Beograd
Liči mi na plastični poklopac maske varijatora ili na filter sundjerasti koji ide ispod(metalna mreža ga drži sa dva takva šrafa).
Proverio, nisu ti..ti imaju manje podloške..tražim dalje.
Dal neko ima sliku kako izgledaju šrafovi oni što drže blatobran sa unutrašnje strane?
38a6e0dd119d9f8cdf3d6c4fe18ea763.jpg

Sent from my Pixel XL using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 169 postova
  • Lokacija: Banja Luka
  • Motocikl: Matic 3m,peugeot 50 wrc,Aprilia scarabeo, Beverly 250, Burgman 400
On 1.7.2020. at 13:01, Satelis je napisao:

Prvo dijagnostika il uporedi tabelu sa kodovima koja je greska ili ti spremi oko 45.000din za oba senzora uz naručivanje pošto ih nema na stanju ako hoćesš novo i po ps-u.

U pravu je Satelis, ja sam leptir čistio pre nekih 5000 km promijenio filter zraka, ali opet se skupi uljnih para i prašine u tom dijelu i na kraju se upali FI... Nisam uporedio kodove ali kad očistim i sredim klapnu miran sam sezonu, sad sam uočio da je kutija filtera za vazduh popucala vjerovatno nema tu hermetiku koja je neophodna i dolazi do usisavanja onoga što ne treba

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1300 postova
  • Lokacija: Niš
  • Motocikl: Kawasaki Versys 650

Uglavnom ga vozim kuca-posao-kuca. Cirka 12km kroz grad. Sa jednog kraja na drugi. 3 puta sam prilikom punjenja rezervoara dodavao aditiv za gorivo. Mozda je do toga?

Juce i danas, napravio sam stotinjak km. Greska se vise ne pali. Nista nisam dirao.

Sto naravno ne znaci da se opet nece pojaviti. Planirao sam kad imam vremena da i ja procistim klapnu bez obzira je li do nje...

 

Kako sam listao net i burgman usa forum, dijagnostika je na onom belom dzeku sa desne strane, kada se prespoje donje dve buksne-rupe u dzeku???

Po tome bi trebalo da se greska-kod ispise na tabli? Kad desifrujem kod sa "tabele", znacu sta je?

 

Gledao sam te senzore, ima ih na ebay. Nisu preterano skupi. Vrv ih ima polovnih i kod nas. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 2029 postova
  • Lokacija: Београд
  • Motocikl: Био некад јапанац сада понтадеранац,и поново јапанац

Ако већ дође до замене сензора, купуј нов а не полован, јесте скуп, али си барем миран једно време а са половним не знаш на чему си, може да цркне и на 15-16 к км а може и да изгура 60к без проблема.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 169 postova
  • Lokacija: Banja Luka
  • Motocikl: Matic 3m,peugeot 50 wrc,Aprilia scarabeo, Beverly 250, Burgman 400
On 1.7.2020. at 13:01, Satelis je napisao:

 

Kad bi mi neko pojasnio čemu služe ova dva džeka bio bih mu zahvalan 

IMG_20200711_150201.jpg

IMG_20200711_145854.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1300 postova
  • Lokacija: Niš
  • Motocikl: Kawasaki Versys 650

Kako sam ja izguglao, ocaj beli je dzek za dijagnostiku. 

 

Ima fora, da se donja dva prespoje i na displeju izadje kod greske... Procitas koji kod greske i moze da se trazi kvar

 

 

  • Sviđa mi se 1
  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 73 postova
  • Lokacija: Leskovac
  • Motocikl: Yamaha Super Tenere xt1200z, Yamaha xvs1300cu

Pozdrav, ubacio sam ovaj univerzalni db killer sa slike u top-u Leo Vince Nero i konacno dobio ono sto sam hteo... DUBOK i NE jak zvuk, e sad, nije li protok previse "smanjen" i nece li to skoditi masini, naime ima ovih 15 rupica i svaka je 5mm u precniku, unutar gde je suzen killer ima negde po 6mm od zida auspuha. Ne primecujem razliku u radu, mozda cak i bolje povlaci...
Slikao sam pored klesta da bi ste od prilike imali uvid u velicinu killera
88bcf23e3fe8f74cc3780303dc0e05b8.jpg
301af0919f10bc3c88836a6ee1bb095f.jpg
e0a423615d2b596bed9dc06a23123b49.jpg


Sent from my iPhone using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 58 postova
  • Lokacija: Sabac
  • Motocikl: Honda Integra NC700D

Pozz drugari, evo samo da javim da sam resio da prodam moju masinu, i da predjem na nesto jace, pa ako ima neko zainteresovan, ili znate nekog ko bi zeleo da pazari motoric neka se javne .

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 169 postova
  • Lokacija: Banja Luka
  • Motocikl: Matic 3m,peugeot 50 wrc,Aprilia scarabeo, Beverly 250, Burgman 400

Drugari 

Zna li neko oznake ležajeva zadnjeg točka za burgman 400 2007 god

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 157 postova
  • Lokacija: Beograd - Dorcol
  • Motocikl: Yamaha Fazer
On 13.7.2020. at 9:05, deJansbc je napisao:

Pozz drugari, evo samo da javim da sam resio da prodam moju masinu, i da predjem na nesto jace, pa ako ima neko zainteresovan, ili znate nekog ko bi zeleo da pazari motoric neka se javne emoji16.png

Bolje stavi u temu Prodajem, pre ce videti ljudi :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 5603 postova
  • Lokacija: Žabalj-NS
  • Motocikl: Aprilia Atlantic 500ie / CF Moto 450 MT-u dolasku

Ne moze tamo da stavi jer nema uslov za to po Pravilima foruma... Ostavio sam ovde u temi mada ni to nije po PS-u...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja