Jump to content

Moto Zajednica

Recommended Posts

  • Drug član, 1326 postova
  • Lokacija: Niš
  • Motocikl: Kawasaki Versys 650

Zvao sam par prodavaca moto delova i opreme, izmedju ostalih i gore pomenutog Markos-a, i cena kvacila je pala. Nije vise 14.900, sada je cirka 10.000. Kupicu ga. Cca 80e.

Zvono kvacila samo iz originala, i kosta 260e.  

Probacu prvo sa obradom mog zvona. 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 169 postova
  • Lokacija: Banja Luka
  • Motocikl: Matic 3m,peugeot 50 wrc,Aprilia scarabeo, Beverly 250, Burgman 400

Ljudi situacija je zategnuta ali mora se nešto čačkati,nadam se da ste svi živi i zdravi evo iskoristio današnji dan da nešto korisno uradim

IMG_20200328_153140.jpg

IMG_20200328_152546.jpg

  • Sviđa mi se 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 58 postova
  • Lokacija: Sabac
  • Motocikl: Honda Integra NC700D

Zanimljiv detalj, jel mozes da stavis sliku celog motora da vidimo kako izgleda? Ovo je boja u matu, ako se ne varam?


Sent from my iPhone using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1326 postova
  • Lokacija: Niš
  • Motocikl: Kawasaki Versys 650

Ne vozim ga neko vreme, ne izlazim, pa je stajao 20-tak dana. Nemam vise ulaganja osim kvacila, a kvacilo nece da mi poruce zbog trenutne situacije...

 

Preorijentisao sam se na auto trenutno. Tu sam kupovao kocione diskove i plocice, radio servis, sredjujem neke sitnice, tako da mi nije dosadno :)

20200405_181634.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 58 postova
  • Lokacija: Sabac
  • Motocikl: Honda Integra NC700D

@MaxiS Videcu ti sutra kod drugara dal mozda nema on, jer smo pre neki dan bas menjali drugaru jednom koji isto vozi k7. Ja se bogami vozam svaki dan, i mogu da kazem da sam izuzetno zadovoljan na makinu. A tek potrosnja 3,6 na otvorenom, milina ziva. Treba ovih dana da ga ispoliram, da vidim da ocistim kocnice, i puska. :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1326 postova
  • Lokacija: Niš
  • Motocikl: Kawasaki Versys 650

Moj je ispravan i vozno stanje. Ne vozim ga iz drugih razloga. Ne izlazim. Korona je bajo moj :lol:

 

Drug me svaki dan cima na voznju sa yamahom fz6n, ja necu :jee: Ja sam uzoran gradjanin :dobar:

 

Onda iz dosade sredjujem auto...

 

Planirao sam da sutra skinem vizir i ispoliram ga. Kupio sam masinu, umetke i polir pastu za to. Uzeo sam i smirglu. Pa da se zanimam :)

 

E, da... Posto ja nemam garazu, plac, dvoriste (trenutno-zimi je kod komsije u poluotvorenoj garazi), i parkiram-parkiracu ga ispred kuce kad krene toplije vreme (imam video nadzor), kupio sam danas neki kvalitetan katanac i kvalitetan lanac. Imam onaj "mandrak" sto se kaci na kocioni disk, i planiram neki alarm. Ne znam je li to potrebno ili da se ne zezam sa tim? Msm kraj mi je miran, ali, eto, ako odem negde da sam "spokojniji"

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 5 postova
  • Lokacija: Modrica
  • Motocikl: Suzuki Burgman 400

Pozdrav svima, moje ime je Dejan i trenutno spremam jedan Burgman 400. 

Tacnije imam 2 jedan 2003 drugi 2000god, fali mi par plastika za k3 i i far, stim da je dugo stojao pa sam odlucio stariji model da spremim kako dolikuje, trenutno se radi masina komplet sa svim dihtunzima i potrosnim dijelovima, uzeo sam za osnovu iz 2000

 jer mi ju je bilo lakse iscupati masinu iz k3 (plastike su vec skinute bile) pa kad je osvjezim samo ide sarafanje na ram sa komplet tockom. Imam jedno pitanje, ostavljati direktno ubrizgavanje na masini ili prebaciti karburator i lakse zavrsiti stvar, jer ne razvlaci mi se elektronika sva komplet nanovo. Potrosnja mi nije toliko bitna ali ova masina sa direktnim ubrizgavanjem mi je dosta bolje ubrzavala na nizim obrtajima dok nije razbijen. Hvala 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 5 postova
  • Lokacija: Modrica
  • Motocikl: Suzuki Burgman 400

Pozdrav ljudi, naime strada mi je variomat na Burgman 400 prvi model 2000god.

Moj dobar prijatelj je tokar, kaze da ne bi bio problem napraviti isti pod uglom (ako se ne varam 26 ili 28 stepeni) stavise na nekim manjim skuterima i jeste celicni, eh sad pitanje je da li bi bilo posledica zbog tezine, da li bi prevrtilo radilicu. 

Drugo pitanje je odgovara li sa Burgmana 250ccm na 400ccm variomat? Hvala unaprijed.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 2035 postova
  • Lokacija: Београд
  • Motocikl: Био некад јапанац сада понтадеранац,и поново јапанац

Позз друг, добро дошао на ове стране. Има тема о Бугију 400, нема потребе отварати нове, о прављењу варијатора добро размисли :staa2:.

 А да ли одговара од 250 мсм да не али већ ће неко ко мало боље познаје рећи

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 5 postova
  • Lokacija: Modrica
  • Motocikl: Suzuki Burgman 400

Da, nije mi prvi.. tacnije vozio sam vec 2 prije ovog 2003 godina i 1999. Bio sam zadovoljan ali imao sam neke "problemcice" tako da sam se odlucio da sada jedan komplet restauriram da sam miran sezonu samo gorivo i litar ulja pod sic :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 5 postova
  • Lokacija: Modrica
  • Motocikl: Suzuki Burgman 400

zdravo ljudi, slozio sam Burgmana, masina sve novo od-do.. imam pitanje jedno, naime danas sam uspio kljuc da zalomim u bravi, stavio sam masinu iz novijeg modela, samo prebacio karburator i paljenje (magnete uz odredjene prepravke) i sada da li bi mogao da prebacim bravi sa novijeg modela 2005 god na ovaj. Ima li veze brava sa ajnspricom, ima li neko iskustva bio bih jako zahvalan da neko odgovori jer mi je stvarno problem skinuti bravu sa tog rama neki su torexi zaje*ani pa mi se ne gubi citav dan skidajuci taj ulozak i razvaljujuci plastike sa mog (opet) da ubacim bravu koja nece funkcionisati. Dzek je isti 6 zica.. To je jedino cemu mogu i prici trenutno jer ne mogu da otvorim ni sjedalo ni laticu na guvernalu. Belajima nikad kraja -.-

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 2035 postova
  • Lokacija: Београд
  • Motocikl: Био некад јапанац сада понтадеранац,и поново јапанац

А да извадиш тај део који је остао у брави? Да се не мучиш

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 21 postova

Cao ja sam novi ovde na forumu. Vlasnik sam od pre dve nedelje jednog Burgmana 400 '11. Motor sam kupio polovan sa 27k km i odradjenim servisom od prvog vlasnika. Motor ide za moje pojmove super i veoma sam zadovoljan. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 2035 postova
  • Lokacija: Београд
  • Motocikl: Био некад јапанац сада понтадеранац,и поново јапанац

Добро дошао међу бургманџије ;)

Модел са или без АБС-а?

Дај неку сличицу.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1326 postova
  • Lokacija: Niš
  • Motocikl: Kawasaki Versys 650

Jbt. Bio danas da produzim registraciju. Zakazao u 10:00, odvezem i ostavim ga. Komsiluk... Odem posle sat vremena po njega, kad ne moze da se produzi. Majmuni prilikom upisa podataka pogresili kilazu. Pise 415, u mesto 215, valjda. Jbt, i 3x mi vracali dokumentaciju prilikom prenosa vlasnistva, jos sam ga ja kupio u Boru. I dva puta odlazak tamo. Znaci, preselo mi. Dodje mi da ga prodam. Nemam zivaca ja za to. 

Inace, tehnicki je bezobrazno skup. 4.200 dinara. Celokupna registracija za skuter star 12 godina je 16.650 dinara. Od cega polovinu vremena presedi u garazi, tokom zime. Ko li je osmislio ovaj nacin i cenu placanja. Moj komsa za burgman 250 iz 2003,oko 12.500, a drug za fz6 oko 26.000. Prva registracija na njega. Sramota. Motocikli stari 10-15 godina...

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 21 postova
Pre 13 sati, MaxiS je napisao:

Prelep :)

E jeste ja sam za sada prezadovoljan. Kako ide i kako se ponasa. Jedino sto sam imao par puta problem zbog tezine. Meni se cini skuter ekstremno tezak pa pri sporoj voznji ili pri manevrisanju mi se desilo da mi preteze mltor na jednu stranu. Sva sreca nista se desilo nije ali me je bas iznenadilo, neprijatno. Ili kad ga parkiram imam bas problem da mu dozram gas ako dam premali nece da ide jer je malo uzbrdo ako dam prejak zakucacu se u zid. Do 100 ide kao nevreme cak i uz brdo a i posle ja ga nisam gario nesto mislim max 120. Jedini problem za sad mi je amortizer sedista koji vise ne drzi sediste kao da je popustio. Neko je pisao da moze da se naruci neki remontovani negde kod N. Sada? I treba mi nova plastika donja instrument table ova stara mi je pukla na par mesta. Gde bi to mogao da nabavim? Hvala. Pozdrav

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 2035 postova
  • Lokacija: Београд
  • Motocikl: Био некад јапанац сада понтадеранац,и поново јапанац

Прелеп је, бела перла му најбоље стоји поред црне перле дефинитивно.
Мио Амортизери 021 2285 706

Мото клиника 064 4252 015

Пробај овде, није ново него половно, ал види на КП има пар комада у деловима.

Јесте тежак али навикнеш се

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 169 postova
  • Lokacija: Banja Luka
  • Motocikl: Matic 3m,peugeot 50 wrc,Aprilia scarabeo, Beverly 250, Burgman 400
Pre 6 sati, marko.del je napisao:

E jeste ja sam za sada prezadovoljan. Kako ide i kako se ponasa. Jedino sto sam imao par puta problem zbog tezine. Meni se cini skuter ekstremno tezak pa pri sporoj voznji ili pri manevrisanju mi se desilo da mi preteze mltor na jednu stranu. Sva sreca nista se desilo nije ali me je bas iznenadilo, neprijatno. Ili kad ga parkiram imam bas problem da mu dozram gas ako dam premali nece da ide jer je malo uzbrdo ako dam prejak zakucacu se u zid. Do 100 ide kao nevreme cak i uz brdo a i posle ja ga nisam gario nesto mislim max 120. Jedini problem za sad mi je amortizer sedista koji vise ne drzi sediste kao da je popustio. Neko je pisao da moze da se naruci neki remontovani negde kod N. Sada? I treba mi nova plastika donja instrument table ova stara mi je pukla na par mesta. Gde bi to mogao da nabavim? Hvala. Pozdrav

Imam rješenje za 20 eur

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 2035 postova
  • Lokacija: Београд
  • Motocikl: Био некад јапанац сада понтадеранац,и поново јапанац

Има тема на два места на форуму”продајем” слободно огласи, или ако знаш да треба некоме пустиш ПП :takoje:

  • Zbunjen 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja