Jump to content

Moto Zajednica

Recommended Posts

  • U prolazu, 58 postova
  • Lokacija: Sabac
  • Motocikl: Honda Integra NC700D

Drugar koristi bardal za njegovu hondu sw 600 ccm, mislim da ce i meni to da pase, bitna je samo gradacija da bude po fabrici


Sent from my iPhone using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4502 postova
  • Lokacija: Rotterdam, the Netherlands
  • Motocikl: Triumph Daytona 955i SE

Ili da dodaš još koji crveni akcenat na crnu plastiku na motoru.


Verzonden vanaf mijn iPhone met Tapatalk Pro

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 169 postova
  • Lokacija: Banja Luka
  • Motocikl: Matic 3m,peugeot 50 wrc,Aprilia scarabeo, Beverly 250, Burgman 400
On 7.1.2020. at 18:42, Satelis je napisao:

Jes dobra, mat plava ili mi se cini?

Imas li neku od vani sliku?

Satelis druže curka mi nešto malo prije zadnjeg točka kapljica dvije ne mogu provaliti otkud imaš li ideju šta bi moglo biti i otkud se može slijevati. Jesenas sam mijenjao ulje u mjenjaču ali tu ne curi. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 303 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Aprilia Srv 850

Daaa..crno razbijes nekim crvenim detaljima, kod mene crvena linija bocno na masci i stavio sam crvene reflektujuce trakice po felnama. Lep Bugi:takoje: u zdravlju te sluzio!

20190921_154126.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 8862 postova
  • Lokacija: Beograd - M.M.Lug
  • Motocikl: Peugeot Satelis250 ...... Honda NC750XD
Pre 4 sati, VoxRS je napisao:

Satelis druže curka mi nešto malo prije zadnjeg točka kapljica dvije ne mogu provaliti otkud imaš li ideju šta bi moglo biti i otkud se može slijevati. Jesenas sam mijenjao ulje u mjenjaču ali tu ne curi. 

Jedino da se teleportujem do Banja Luke (dolazim za koji mesec, tam na leto) pa da ti reknem misljenje :)

 

Kod je nesto masno, nezna se odakle dolazi. Prva stanica je pranje, ribanje, puskarenje, brisanje da sve bude cisto i suvo.

Potom provera nivoa tecnosti i gas voznja pa na svakih 50, 100, 200km pogledati odakle krece trag pa prema tome dejstvovati dalje.

  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 169 postova
  • Lokacija: Banja Luka
  • Motocikl: Matic 3m,peugeot 50 wrc,Aprilia scarabeo, Beverly 250, Burgman 400
pre 11 minuta, Satelis je napisao:

Jedino da se teleportujem do Banja Luke (dolazim za koji mesec, tam na leto) pa da ti reknem misljenje :)

 

Kod je nesto masno, nezna se odakle dolazi. Prva stanica je pranje, ribanje, puskarenje, brisanje da sve bude cisto i suvo.

Potom provera nivoa tecnosti i gas voznja pa na svakih 50, 100, 200km pogledati odakle krece trag pa prema tome dejstvovati dalje.

Obavezno se javi kad kreneš za Bl

Sve je suvo i pomalo čisto :-)

Samo da ugrije malo pa ću ja do tebe na servis 

 

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 91 postova

Ako je negde masno sa donje strane,pored ostalog što je navedeno treba proveriti i semeringe na radilici i semering diferencijala gde izlazi osovina kvačila i zvona.

Послато са SM-J710F помоћу Тапатока

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 183 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: BMW F650GS Dakar 2005.

Može biti i da je majstor koristio pogresnu mast da pomaže lezaj kvacila pa popustila i iscureo visak,može biti iznenađenje kad skineš deklu :)

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 22 postova
  • Lokacija: Banja Luka
  • Motocikl: Suzuki burgman 400cc
pre 25 minuta, VoxRS je napisao:

Obavezno se javi kad kreneš za Bl

Sve je suvo i pomalo čisto :-)

Samo da ugrije malo pa ću ja do tebe na servis 

 

Zašto ići tako daleko kad u BL na Petrićevcu imaš extra majstora,kof njega servisiram svog Burgmana!!?

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 58 postova
  • Lokacija: Sabac
  • Motocikl: Honda Integra NC700D

Ja zamenih upravo ulje u motoru, i ulje u diferencijalu. Ne zna se sta je bilo gore od ta 2, mada mislim da je u diferencijalu ono fabricko, i da nikad nije menjano ( tuga u prevodu ). Pregledao sam kais, 26,6 sirina ( koja je min. dimenzija na kojoj se menja kais ). Mesa na kvacilu ima dosta, posto ga nisam skidao bacio sam pogled ogledalcem. Rolnice su malosi 16gr, oble su sve, ravnomerno potrosene.  E sad posto ja zelim startnost, a ne max brzinu trebalo bi da stavim teze rolnice ako se ne varam? To je prvo pitanje, drugo koji je servisni interval tj kilometraza na kojoj se menja ulje? Ja stavih 6000 km da me podseti kad dodjem do te km, ili mogu i vise da stavim?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 169 postova
  • Lokacija: Banja Luka
  • Motocikl: Matic 3m,peugeot 50 wrc,Aprilia scarabeo, Beverly 250, Burgman 400
pre 31 minuta, cvele70 je napisao:

Zašto ići tako daleko kad u BL na Petrićevcu imaš extra majstora,kof njega servisiram svog Burgmana!!?

Ja imam želju da upoznam Satelisа i usput malo razmijenimo iskustva. 

Na koga misliš na Petrićevcu? 

Servis i čišćenje odradim sam za to mi ne treba, a kvarova još nisam imao. 

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 8862 postova
  • Lokacija: Beograd - M.M.Lug
  • Motocikl: Peugeot Satelis250 ...... Honda NC750XD
pre 40 minuta, deJansbc je napisao:

Ja zamenih upravo ulje u motoru, i ulje u diferencijalu. Ne zna se sta je bilo gore od ta 2, mada mislim da je u diferencijalu ono fabricko, i da nikad nije menjano ( tuga u prevodu ).

Motul ima ulje sa primesama MoS2,dobrano je crno pa kad neko ne zna da ima to ulje u reduktoru.... prva pomisao je da bas ta koju pominjes.

Fabrika kaze da se sipa ulje kao i za motor 10W40, iskustvo kaze da treba sipati menjacko 75W90 180mL

 

pre 47 minuta, deJansbc je napisao:

E sad posto ja zelim startnost, a ne max brzinu trebalo bi da stavim teze rolnice ako se ne varam?

Varas se, lakse rolnice.... bolji start - manja krajnja - nesto veca potrosnja, teze rolnice..... tromiji start al je zato krajnja brzina nesto veca i nesto niza potrosnja.

Da bi Bugi bio ostar na gasu, treba se vise poigrati sa CVT-om ako se misli ostati na Ok potrosnji uz duzi vek trajanja prvenstveno kvacila.

 

pre 55 minuta, deJansbc je napisao:

koji je servisni interval tj kilometraza na kojoj se menja ulje? Ja stavih 6000 km da me podseti kad dodjem do te km, ili mogu i vise da stavim?

Ulje u motoru menjaj zajedno sa filterom svaki put. Bas mala kolicina ide za 400ccm, svega 1.3L tako da zamena sledi na svakih 4-5Kkm predjena.

Sipaj kvalitetno, nemoj stedeti jer jedino ulje cuva agregat.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 58 postova
  • Lokacija: Sabac
  • Motocikl: Honda Integra NC700D

Oke mozda je to u pitanju sto se tice diferencijala i ulja, mada znas kad je po povrsini bilo sivo. I osetio sam razliku kad sam posle upalio motor i dovezao do kuce, jer sam radio kod drugara u radionici. Sto se tice zamene svakako nikad ne cekam ni na kolima do kraja vec menjam 1 do 2 hilj km pre jer to ga drzi. Zato sam i pitao koji je interval najbolji za zamenu ulja u motoru, da ne bi cekao poslednje kilometre bzvz za 1500 din. I da uvek menjam filter i ulje zajedno. Razmisljam sledeci put da samo promenim gumice posto sad nisam imao. Sad sam stavio 10w40 bardalovo, videcu sledeci put za diferencijal da sipam ovo gore 75w90. Ali uvek nekako volim da se pridrzavam fabricke spec. pa sam zato i sipao ovo 10w40 za oba.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 169 postova
  • Lokacija: Banja Luka
  • Motocikl: Matic 3m,peugeot 50 wrc,Aprilia scarabeo, Beverly 250, Burgman 400
Pre 20 sati, Satelis je napisao:

Jedino da se teleportujem do Banja Luke (dolazim za koji mesec, tam na leto) pa da ti reknem misljenje :)

 

Kod je nesto masno, nezna se odakle dolazi. Prva stanica je pranje, ribanje, puskarenje, brisanje da sve bude cisto i suvo.

Potom provera nivoa tecnosti i gas voznja pa na svakih 50, 100, 200km pogledati odakle krece trag pa prema tome dejstvovati dalje.

Suvo sve ko barut! 

Imaš li kakvu foru da očistim ovaj prozor? Naspem novo ulje a on opet crn, ispustio ulje i opet nasuo misleći da je crno ili to tako treba IMG-d2dfb08206bef313f2b4e0e41a337d92-V.thumb.jpg.fada9ed5373ccf66384c29426ee9aed6.jpg

IMG-02c22ca629ddb19c383aa85f67a0ae3e-V.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 169 postova
  • Lokacija: Banja Luka
  • Motocikl: Matic 3m,peugeot 50 wrc,Aprilia scarabeo, Beverly 250, Burgman 400
pre 39 minuta, DaliborBP je napisao:

Kad menjas filter ide 100ml vise. Nemoj da te buni ovo 1200ml pored cepa. VoxRS

 

Ima kod mene ulja i više nego što treba :-), Salim se ja uvijek sipam do gornje granice, ali me nervira sto je prozorcic crn Jeli kod svakog tako moj je prešao 59000 možda ima i toga

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 58 postova
  • Lokacija: Sabac
  • Motocikl: Honda Integra NC700D

Kod mene je 38000, i nije crn. Msm da to ima veze sa tim dal motor radi ili ne, par puta sam isto gledao bio je crn prozor, pa posle toga zut, al ne znam tacan momenat kad se to desava. Isprati to, mozda nije nista.


Sent from my iPhone using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 183 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: BMW F650GS Dakar 2005.
On 2/17/2020 at 11:55 AM, deJansbc said:

Drugar koristi bardal za njegovu hondu sw 600 ccm, mislim da ce i meni to da pase, bitna je samo gradacija da bude po fabrici emoji16.png


Sent from my iPhone using Tapatalk

Ja sam u Burgmana sipao motul 5100, 7100 (dva različita Burgmana) i posle prešao na bardahl, mirnije radi sa Bardahlom. U Yamahu sipam Elf iz Profacoa i nemam problem. Kod Burgmana važi zlatno pravilo, menjaj što  češće i ne sme da mu fali, ostalo su nijanse. Najviše problema nastaje zbog neredovnog menjanja i ne proveravanja da li je nivo gde treba pre vožnje.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 8862 postova
  • Lokacija: Beograd - M.M.Lug
  • Motocikl: Peugeot Satelis250 ...... Honda NC750XD
On 18.2.2020. at 19:17, vlajko rakic je napisao:

Ulje u diferencijalu moze 75w80 i 75w90 i 10w40,razlika je u gustini,i nije bitno koja od ta tri jedino je bitno da ga ima dovoljno.

Bitno je koje ce biti od ta tri, ne znam oklen ti da nije bitno jer sa menjackim reduktor duze traje.

 

Pre 22 sati, VoxRS je napisao:

Ima kod mene ulja i više nego što treba :-), Salim se ja uvijek sipam do gornje granice, ali me nervira sto je prozorcic crn Jeli kod svakog tako moj je prešao 59000 možda ima i toga

kad je mlad, kad se radi po PS-u

IMG-20190801-122405.jpg

 

Ulje samo po sebi je malo zuckasto, boja meda. Kad se ispusti staro, nikad ne moze sve izaci, uvek u nekom dzepu ostane staro, te novo ulje dodatno poprimi tamniju boju.

Pozadina najvise odradjuje kakvu ce boju imati ulje kad se pogleda na prozorce.

Izgled pozadine zavisi od nacina odrzavanja, nacina voznje, kolicine ulja, kvalitet i potrosnje goriva, gradska voznja ili magistrala..... o ovim stavkama se moze nasirokooo pisati al ne mogu iskren da budem.

 

evo nekih pozadina, slike nekad govore vise od reci

DSC-0869.jpg

 

IMG-20190529-112958.jpg

 

IMG-20170626-145251.jpg

 

DSC-0735.jpg

 

DSC-0877.jpg

 

IMG-20170626-145243.jpg

 

evo recimo pozadine mog ex mopeda sa

IMG-20160406-074237.jpg

 

IMG-20160125-102959.jpg

 

IMG-20160125-103017.jpg

 

nijanse (ovo nije moje, da se oma razumemo)

IMG-20181001-182329.jpg

 

MVIMG-20200127-162523.jpg

 

IMG-20180529-141421.jpg

 

IMG-20180709-142008.jpg

 

IMG-20190311-122629.jpg

 

IMG-20180823-130641.jpg

 

Da ne davim sa slikama, sve suto  razliciti agregati.

Negde sam pisao ranije.... moze pordavac, vlasnik il ko god reci sta hoce, da je extra odrzavan top stanje, NOVO NOVO NOVO al znajte jednu stvar, ako koza laze.... rog ne laze sigurno ;)

 

 

 

 

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 8862 postova
  • Lokacija: Beograd - M.M.Lug
  • Motocikl: Peugeot Satelis250 ...... Honda NC750XD

Evo pozadine mog sadasnjeg motora sa nesto preko 50K na satu

IMG-20191225-181542.jpg

 

Sve ima svoje, gore vec napisa.... 

  • Sviđa mi se 1
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja