Jump to content

Moto Zajednica

Recommended Posts

  • Drug član, 1300 postova
  • Lokacija: Niš
  • Motocikl: Kawasaki Versys 650

Moj ima 65.000, i nije pazen estetski, ali nema tih taloga dole. Prljav je od voznje, ima masnoce, ali ne tih taloga. To sam prvo gledao. Meni je kod komsije u dvoristu i ne mogu ti slikati. Mogu, ali u subotu. Tada ne radi komsa.

 

Da... Ni jedan ni drugi nemaju ni pribliznu kilometrazu. Oba su lickana za prodaju. 

Ja sam sa skuterom od 50ccm, za jednu sezonu po gradu napravio 4.000km Tako da ovi sa maxi skuterima za 12-13 godina imaju dosta vise od cirka 40.000

 

Ona jamaha xc300 sto sam na drugoj temi postavio, ima 60.000km Fabricko stanje je.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 58 postova
  • Lokacija: Sabac
  • Motocikl: Honda Integra NC700D

Pa ne znam stvarno lik koji ga vozi je stariji cika koji kaze mi da ima neku masinu tipa 1000ccm, a da je ovo uzeo od prijatelja da vozi po gradu, a on ga je uvezao, i na papirima stoji ova km, ne vidim logiku vracati na manju kilometrazu pri uvozu. Sve plastike su na svom mestu, ima po koja ogrebotina, sto nije strasno i da se srediti. Da je pregazio neku vecu km kontam da bi plastike ipak malo bile iskrivljene, da ne bi lezale as na svom mestu ali mozda i ne bi ako je kvalitet. Ko ce to danas znati koliko je koji presao iz uvoza. Ja smatram da je u celoj prici najbitnije odrzvanje isto kao i kod auta. Moze da pregazi i 200k km ako je mazen i pazen, nema zime za njega.

 

U subotu cu otici pa cu videti na licu mesta, samo mi kazite na sta bi trebalo da obratim paznju pri paljenju, voznji, radu na leru bilo sta sto bi bilo pokazatelj nekog kvara eventualno.

 

Od Zrenjanina do Sapca ima 125 km, ako ga pazarim doteracu ga na tockovima pa cemo da vidimo.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1300 postova
  • Lokacija: Niš
  • Motocikl: Kawasaki Versys 650
Pre 2 sati, deJansbc je napisao:

Ne vidim logiku vracati na manju kilometrazu pri uvozu.

 

Vise sam upoznat u tematiku cetvorotockasa i uvoza istih. Da znas samo koliko se puta km smanji do krajnjeg kupca...

 

Ne zelim da hejtujem i ubijam volju, vec da unapred budes svestan. 17.000km je stvarno smesna cifra. Pa cak i ona od cca 20.000km. Citaj samo ove "nase" putopise i rute, a kamo li neki zapadnjaci koji imaju vise kinte... Pa ja da imam mogucnosti-para, kuci ne bih dolazio :D

 

Taman krenem da sredjujem skut, na autu mi crkne vozaceva brava i levi xenon. Mukica  :D

 

Samo ti kupi bugija, i da nas je sto vise :) Svu srecu ti zelim :)

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Skuteras, 3622 postova
  • Lokacija: Ivanjica
  • Motocikl: Suzuki Burgman 250

Sto se kilometraze tice, ne mora da bude pravilo, ne branim ove sa linka nego samo kazem

 

npr. Ja za moj bugi imam dokumentaciju od uvoza, slike sa oglasa iz Nemacke, racune sa nekih servisa, znam dva predhodna vlasnika u Srbiji... ovaj drugi je za 6-7 godina presao plafon 3000. Ja sam za poslednjih 3 godine presao 3500... ima sad 27xxx na satu, a 1998 godiste.

 

Drugar me skoro zvao, nasao u Nisu neki bugi 400, to je mozda 2001 do 2003 (merceds stop lampe), kaze da l’da kupi presao samo 7000 ili 110000 (nesto mi se te dve cifre vrte).

Mislim se ja u sebi, jes moj k presao toliko, ali reko ako ti se svidja na oko i ako to lepo radi sta te bole dupe. Covek doterao motor ja nisam mogao da verujem. Na donjim plastikama ispod nogostupa ima par ogrebotina, sediste novo, rucice kocnica nove, gume na ruckama nove, posude za

kociono ulje nove sijaju, safovi na njima se bele, diskovi fabricki nikakvih riseva nemaju, oko masine sve suvo... meverovatan primerak. Znaci ima, nije bas uslov da je svaki presao 10000000

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 169 postova
  • Lokacija: Banja Luka
  • Motocikl: Matic 3m,peugeot 50 wrc,Aprilia scarabeo, Beverly 250, Burgman 400
On 20.10.2019. at 14:24, Djipalo Junuz je napisao:

Da li neko zna gde mogu da nadjem pneumatski amortizer sedišta za Burgman 400, 2008. g?

Nov originalni košta 80€, to mi je mnogo za takav ne mnogo značajan deo. Prihvatio bih razne alternative

Jesi li našao amortize? Ako ti treba javi cijena 10eur nov

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1300 postova
  • Lokacija: Niš
  • Motocikl: Kawasaki Versys 650

Meni ce mozda trebati. Ja sam kupio na buvljaku sa nekog BMW-a, od 360mm, a fabricki je 340. Ako ne pasuje, kontaktiracu te. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1300 postova
  • Lokacija: Niš
  • Motocikl: Kawasaki Versys 650

Danas sam nesto gledao da menjam sijalice i stavim xenon ili LED. Jedna sijalica je H4, druga H7?! Moram uzeti dva kompleta. Tako da ce to da saceka malo...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 169 postova
  • Lokacija: Banja Luka
  • Motocikl: Matic 3m,peugeot 50 wrc,Aprilia scarabeo, Beverly 250, Burgman 400

Idemmoooo, prva vožnja ove godime nekih 50tak kilometara poslije remontovanja tj farbanje.

Nešto mi cvili u kvačilu pri kretanju, primjetio sam da se to u stvari dešava kad startam u stranu, ako krećem ravno ništa se ne čuje.. Mislim da nije ništa strašno. Menjanje ulja i rastavljanje cvt je ionako na redu ali ako je neko imao iskustva sa ovim neka ih podijeli 

Pozdrav svima sa željom da temperatura pređe 15

IMG-4977d1259ebc6933b8c077b329e9b792-V.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi scooter club, 1556 postova
  • Lokacija: Backa Palanka SRB / Ludwigsburg DE
  • Motocikl: Honda NC 750x dct
pre 8 minuta, deJansbc je napisao:

Dosao je momenat da se prikljucim Bugerman ekipi. Stigla je masina emoji16.pngemoji16.pngemoji16.png


Sent from my iPhone using Tapatalk

Jesi pazario onaj u Zr?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 58 postova
  • Lokacija: Sabac
  • Motocikl: Honda Integra NC700D

Nisam jer je imao neki problem u voznji, pa sam svratio do NS da pogledam jedan koji je do duse bio dosta skuplji od onoga sto sam imao ali mi je lik sputio bas dosta cenu, i eto dosao sam masinom. Drugi vlasnik je lik, prethodno bio kod njegovo drugara kupljen nov kod nas, u ovlascenom servisu odrzavan, 38000 pravih. Samo treba da odradim servis jer on nije ( kais, rolnice, ulje, filter, i to je to. :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 8860 postova
  • Lokacija: Beograd - M.M.Lug
  • Motocikl: Peugeot Satelis250 ...... Honda NC750XD

Sad pogledah slike masnog agregata.... 

Malko je suludo pricati odakle je i sta moze biti razlog tolikoj masTnoci jer se moze svesti na glupost a moze biti i vecih problema.

Treba odmastiti da sve bude cisto, voziti i pratiti tj locirati odakle dolazi da bi se znalo nesto vise.

Burger u vecini slucaja prve masne znake pokaze na spoju leve i desne strane agregata kod zadnjeg tocka.

Ako je napred masan, moze biti na gumicama srafova poklopcaventila, dihtungu dekle, dihtungu glave ili izmedju polutki strana, cepu za ispust ulja, oring gumici f. ulja.

Dekla CVT-a kad se skine, sve pregleda, premeri, prekontrolise..... mnogo toga kaze i ne laze za razliku od prodavca il instrument table.

 

neki kriterijum za dobar CVT izgledao bi ovako

IMG-20190801-113144.jpg

 

IMG-20190801-111831.jpg

 

 

  • Sviđa mi se 1
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 58 postova
  • Lokacija: Sabac
  • Motocikl: Honda Integra NC700D

Ovaj momak od koga sam uzeo je odrzavao motor u NS kod lika msm da rece Marving moto servis, i kaze da je taj bas dobar majstor kod njih tamo i da je inace radio covek u ovlascenom servisu Suzukija, mozda neko od vas cak i zna o kome se radi. Za razliku od prethodna dva koja sam gledao ovaj je od dole samo malo prljav, ali suv kao barut. Jedino sto mi je cudno kod njega je kad npr vozim 30 na sat to je oko 3000 rpm, imam utisak da ceo motor vibrira. E sad dal je to zbog kaisa ako je dotrajao pa proklizava, ili nesto drugo ne znam, ne razumem se. Cim uskoro zamenim kais i rolnice videcemo. Ako bude problema@Satelis ce da resi sve ( ko zna zna ).


Sent from my iPhone using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 8860 postova
  • Lokacija: Beograd - M.M.Lug
  • Motocikl: Peugeot Satelis250 ...... Honda NC750XD

Nikad ne ulazim ko je radio vec kako je radjeno..... dolaze sa svih strana, od raznih majstora, misljenje cu zadrzati za sebe.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 58 postova
  • Lokacija: Sabac
  • Motocikl: Honda Integra NC700D

Naravno, kolege ne treba nikad komentarisati, i tu se slazem u potpunosti. Kazem generalno motor ide kao zmaj, ocuvan je za svoje godine fenomenalno. Ko god ga je video komentar je bio pa ovo novo , sto ja inace i volim jer vozila izuzetno odrzavam i volim da je sve na svom mestu. Jedino sto bih ja zeleo je da bude startan, a sad mi deluje bas tromo, ne mora da ide vise od 140km, jer motor sam kupio da uzivam u voznji, a ne da idem na trke..


Sent from my iPhone using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 8860 postova
  • Lokacija: Beograd - M.M.Lug
  • Motocikl: Peugeot Satelis250 ...... Honda NC750XD
pre 5 minuta, deJansbc je napisao:

Kazem generalno motor ide kao zmaj, ocuvan je za svoje godine fenomenalno. Ko god ga je video komentar je bio pa ovo novo

Nek samo tako i ostane.... dugo dugo godina :takoje:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 183 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: BMW F650GS Dakar 2005.

Sa majstorima je uvek ista priča, svi sve znaju, svi su dobri, a kad pitas šta mi se to čuje onda vidiš koliko lupetanja počne. komplikovanije stvari svi izbegavaju, a imas uglavnom dva tipa, oni što skarabudže i oni što skidaju i odmah menjaju za nov deo, mada ne retko su i mušterije krive za karabudzenje jer svi hoce da voze motor, a niko da plati održavanje.

  • Sviđa mi se 1
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 58 postova
  • Lokacija: Sabac
  • Motocikl: Honda Integra NC700D

Tako izgleda i uzivo mogu ti reci, ja sam izuzetno zahtevan po pitanju svega, pa kad se meni svideo onda znas koliko je sati .

 

Zanima me koje bi ulje bilo najbolje za njega, sto se tice motora i diferencijala? Video sam da sipaju 10w40 za diferencijal, al ne znam koje ide motorno?

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja