Jump to content

Moto Zajednica

Recommended Posts

  • Drug član, 1324 postova
  • Lokacija: Niš
  • Motocikl: Kawasaki Versys 650

Sada vidim. Svecica je 1.200. Ista ta, bez yamahinog znaka na kutiji, u kit komercu je 750.

 

@Bokes

 

Splet cudnih okolnosti. U pogresno vreme na pogresnom mestu...

20200205_220751.jpg

20200205_221025.jpg

  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1023 postova
  • Lokacija: Kraljevo
  • Motocikl: Aprilia Atlantic 500 Classic

Ne znam dal si šta uradio zanosnu donju plastiku oklopa, sad videh na FB sasvim slučajno jednu reklamu za delove za skutere, pa se setih tebe jer se pominje i Bugi 400...9a436af202e08d885befd1fdbfcbfd15.jpg&key=3b04fb8e2468f03d7c81b6606b3c384ddd3f4ce929b03c05939bf880bc328033b336ffc4243503a835d6aafd231ca889.jpg&key=398b269aef5a51b265cd3cd5b1d3c0a711d1624ad53b50249cb46fff3f32c784

 

Послато са MI MAX 3 помоћу Тапатока

 

 

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 169 postova
  • Lokacija: Banja Luka
  • Motocikl: Matic 3m,peugeot 50 wrc,Aprilia scarabeo, Beverly 250, Burgman 400

OK kolega hvala, mada ove sa slike nisu za mene, poslao sam upit nadam se da ima

Promenio član alexanto
nema potrebe citirati 1. post iznad...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1324 postova
  • Lokacija: Niš
  • Motocikl: Kawasaki Versys 650

@Bokes

 

 

Hvala. Obrnuo sam sve moguce brojeve u Srbiji. Niko nema. Cak sam zvao i posle 7-10 dana. Niko nema, oglasi se vrte automatski, a prodavci ne brisu oglase za ono sto nemaju. Ne razumem, kako im nije muka da se mačuju sa nama, sto trazimo nesto sto nemaju, a oglas ne brisu. Profesionalnost 0. 

 

Posle malo citanja i razmatranja, resio sam da skuter servisiram sam. Po struci sam, izmedjuostalog, automehanicar. Ali se ne bavim time. Hteo sam da uzmem jednog servisera, koji ce voditi racuna o mom skuteru. Nije moguce biti svastar, razumeti se i u automobila i motore... Ali sta ces...

Delovi za servis se nalaze po netu, ili prodavnicama tipa Barel. Jes malo skupo, ali imaju na stanju odmah. Ne moze i da se prdne i da se stisne.

Hteo sam nekog poput clana satelis (vidim da je mnogo hvaljen, ali mi je on mnogo daleko), i da ne brinem. Ali, avaj...

 

Sto se tice te donje plastike, porucio sam preko ebay, kosta 35£ ili ti 5.200 nasih dukata. Lik je iz UK, ali salje iz Bugarske. Nesto nisam razumeo... Mislio sam da cu kupovinom u Srb, ustedeti na novcu i vremenu, ali nema. Javicu cim stigne

 

Sto se tice donjih, bocnih plastika, napomenuo sam da su ogrebane od voznje po oštroj šljaci, kako poznajem dosta majstora za aute, jedan prijatelj ce mi to ofarbati za cca 70e sa farbom i uslugom. Farbace mi donje bocne delove, ukrasnu plastiku na auspuhu u boji plastika, dok ne kupim "fake" akrapa (fabricka folija se oljustila od toplote i deluje kao da je padano) i ogrebotine sa prednje leve strane. Vrv od pada. I toliko sto se tice estetike. 

 

Iskoristicu ovih mesec dana sto mi je slomljena ruka, da ga malo uličim. 

Jedino ne znam sta da radim sa crnom plastikom. Izbledela je, a kad je namazem sredstvom za plastiku, dobije fabricku boju. Ali posle kise, kao sugu da ima :D Sav je, kao u fleke :)

Probacu par puta sa mazanjem, pa ako nema vajde, prefarbacu i to. Ali mi to nije prioritet. Vazno da bude ispravan, i ceo. A bice za mesec dana.

 

Da... sta mislite o alarmu i gps tracker-u? Vredi li?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1023 postova
  • Lokacija: Kraljevo
  • Motocikl: Aprilia Atlantic 500 Classic

Ako pod crnim plastikama misliš na one mat oko table i izmedju nogu, njih malo matiraj šmirglom ili dobro očisti i odmasti, odradi pripremu plastik prajmerom i onda predji bamper sprejem. Biće kao nove.

 

Na prajmeru i na spreju imaš uputstvo za upotrebu. Dobro ih pročitaj i onda udri, samo lagano i strpljivo...

Ja sam tako radio Givi Maxi-u pre 7-8 godina, to mi je bilo prvi put da nešto farbam sam, ali je ispalo extra. Vozao sam taj kofer još 3 godine na Transalpu kojekude i boja nije spala.

 

Prajmer sam, čini mi se nanosio 2 ili 3 puta, sa ne velikim razmakom izmedju nanosa, a onda bamper sprej u 3 ruke.

 

Bitno je samo da ne prskaš veliku količinu spreja ni prajmera, da se ne slije. Zato sam išao u 3 ruke tankog nanosa...

 

E da, mislim da je bila bitna stavka i to što se izmedju prajmera i spreja ne čeka više od sat vremena. Bolje hvata, čini mi se da je tako pisalo...

 

Malo proguglaj, i prioni!

 

Za alarm ima mnogo stručnijih i iskusnijih od mene, siguran sam da će se javiti.

 

Ja sam nosio mišlju da stavim jer nije skup ali sam odustao jer mi na skuteru često spava neka mačka pa bi se palio stalno i ode aku.

 

GPS tracker - nem pojma iskreno. Sve se nadam da mi nikad neće zatrebati za ovako jeftin motor.

 

A čekam iskustva sa tim fake Akrapom. Videh onu temu o njima ali se sve svelo na to jel lep ili jok, a mene zanima funkcionalnost i trajnost.

 

Ranije je bilo ovde pokušaja stavljanja aftermarket auspuha na maxi skutere ali su se neslavno završavali jer su brzo goreli. Ako nadjem temu postaviću link.

 

(Hvala uredništvu na spajanju postova) :-)

Promenio član alexanto
uzastopno postovanje

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 58 postova
  • Lokacija: Sabac
  • Motocikl: Honda Integra NC700D

Pozdrav svima,

 

Potrebna mi je pomoc vezano za kupovinu Burgmana k7 2008.god 400 ccm. Naime otisao sam kod coveka u Loznicu motor fizicki kao iz salona, medjutim kad sam ga upalio imao je neki cudan zvuk koji je dolazio iz auspuha kao da unutra ima nesto, a kada sam se spustio da pogledam od dole ceo karter je bio u ulju i to debeo sloj,a i iznad motora takodje. Sutradan sam pozvao drugog coveka i zatrazio da mi slika isto to mesto i na njegovom je takodje isto bilo ulja. Da li je ovo problem na svim Burgmanima, ili je problem odrzavanja? Ovaj drugi mi je cak poslao i video dok radi i mislim da radi korektno, cak je bio hladan i nije menjao zvuk, radio je skroz ravnomerno. Vlasnik kaze da ne trosi ulje. Rad sam da ga kupim jer mi je od svih maxi skutera najbolji esteski, al ne znam kakvi su im agregati. Jedni kazu ne valja, drugi opet hvale i tako u krug.

 

Hvala Vam unapred na savetima i pomoci...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi scooter club, 1575 postova
  • Lokacija: Backa Palanka SRB / Ludwigsburg DE
  • Motocikl: Honda NC 750x dct

Po meni masina mora biti suva ,nikakvo talozenje ulja. Ti noviji modeli ne bi smeli da trose ulje. Pod tim 'ne bi...' mislim na kolicinu kao generacija pre tog. 

 

Sto se tice delova, ovih potrosnih kais,plocice,filteri..to je ok. Ostalo, malo veca igranka. Boljka im je kvacilo,pa vodi racuna ako ga budes uzeo. 

 

Sto se tice voznje, prava je ladja,ali vodi racuna na neravnine (lezeci npr.) ,nizi je dosta od ostalih modela pa ume da zakaci dole plastikama i stenderom. 

 

Potrosnja je top, govorim o umerenoj voznji. Mesta ima na pretek ispod sedista. 

 

Kao sto je Darko Satelis pisao,ne gledaj toliko estetiku,svi oni budu sminka pri prodaji,mehanika je bitniji deo. Takodje,gledaj da je od vlasnika i koliko toliko da ima istoriju servisa. 

 

Srecna kupovina. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 58 postova
  • Lokacija: Sabac
  • Motocikl: Honda Integra NC700D
47f2a46eec86-1920x1080.jpg
WWW.POLOVNIAUTOMOBILI.COM

Suzuki Burgman 400, 2008. godište, Scooter, vozilo prešlo 17474 km, Zrenjanin. Cena 2.200 € - Motori - Polovni Automobili

 

https://www.polovniautomobili.com/motori/15783562/suzuki-burgman-an-400-z

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 58 postova
  • Lokacija: Sabac
  • Motocikl: Honda Integra NC700D

Ovo mi je covek slikao danas.. On kaze da nije imao nikakav problem sa motorom niti da mu trosi ulje, a sin mi je poslao video u radu motora.

IMG_3802.JPG

IMG_3801.JPG

IMG_3800.JPG

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 58 postova
  • Lokacija: Sabac
  • Motocikl: Honda Integra NC700D

Znas kako da je znao za ovo ne bi sigurno slikao u ovom stanju vec bi sredio, ne verujem da zeli da mi ( uvali*) masinu, mene samo brine dal je ovo problem jer ne bih zeleo da platim 2000 evrica pa da posle moram jos 500 za servis...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi scooter club, 1575 postova
  • Lokacija: Backa Palanka SRB / Ludwigsburg DE
  • Motocikl: Honda NC 750x dct

E to ne mozes znaci dok ne otvoris CVT. I ja sam vozio sezonu,kad ono buc. Imas gore napisano.

 

Oba su sumnjiva sto se km tice. Niko ovo ne kupuje da vozi 1000-2000km. To mene najvise brine. 

 

Ovaj crni je farban, auspuh komplet. Stavljeni grejaci,a prelazi tako malo.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Skuteras, 3630 postova
  • Lokacija: Ivanjica
  • Motocikl: Suzuki Burgman 250

Ne znam da li je na tom modelu iber izveden u kuciste isto kao na starijim, karburator, modelima, ali moze da se desi da nije ubodeno crevo u kuciste i da duva paru napolje, pa se  vremenom tako natalozilo po masini

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 169 postova
  • Lokacija: Banja Luka
  • Motocikl: Matic 3m,peugeot 50 wrc,Aprilia scarabeo, Beverly 250, Burgman 400

Drage kolege, ima li neko projekat kako napraviti nosač kofera za burgmana k7? 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 58 postova
  • Lokacija: Sabac
  • Motocikl: Honda Integra NC700D

Pa iskreno da ti kazem ne znam, ali sam vec 90% prelomio da cu ga uzeti pa sta mi bog da. Jer ovo je motor koji ce biti dugo dugo kod mene, ne planiram da ga menjam, tako da sta god da je neka izdrzi do sledece godine, pa ce da popravljamo. Ako neko ima broj nekog dobrog majstora za njega neka prosledi cisto da ga pitam za misljenje, i da bih znao gde da ga oteram na pregled. :) U subotu cu otici u Zrenjanin po njega, ako do tad ima neko ko zna sta bi moglo biti neka javlja na vreme :) 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Skuteras, 3630 postova
  • Lokacija: Ivanjica
  • Motocikl: Suzuki Burgman 250

Pa moze biti ovo sto sam ja napisao gore i moze biti da je dihtung glave tj. poklopca ventila. Ako su nekad stelovani ventili pa nije dobro vraceno. Ne znam odakle bi drugo moglo da se sliva odozgo to ulje. Vrlo je nezahvalno da ti bilo ko kaze nesto o tome. Mora motor prvo dobro da se opere i odmasti pa onda da se prati

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 58 postova
  • Lokacija: Sabac
  • Motocikl: Honda Integra NC700D

Pa razmisljao sam i na tu temu da kupim odmascivac za kocnice i tamo da lepo odmastim na licu mesta i da ga provozam malo cisto i zbog da probam masinu i taman da vidim odakle bi moglo da se sliva. Ima li ko predstavu koliko kosta dihtung za njega?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 32 postova
  • Lokacija: Krusevac
  • Motocikl: Suzuki Burgman 400 1999

IMG_3800.JPG Na ovoj slici se vidi kapljica od ulja koja dolazi od cepa za ispustanje uljaiz motora,moguce da se bakarna podloska toliko slepila da vise ne dihtuje,ili oring gumica na filteru ulja isto i na tom delu je dosta masno.Ne bi smelo da bude toliko masnoce.odozgo moze biti ili na dihtung poklopca ventila ili na podloskama srafova koji stezu poklopac.Desava se da se srafovi pretegnu i prokliza navoj i ond tu pusta.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 8926 postova
  • Lokacija: Beograd - M.M.Lug
  • Motocikl: Peugeot Satelis250 ...... Honda NC750XD
Pre 1 sat, DaliborBP je napisao:

Ovo je bas previse 'masno' ... Javice se Dare da pojasni sto je ovako slinavo. 

Nece se Dare javiti, otso u pemziju :)

Sta reci za Burgera, lep, udoban i dobar dok je nov pa do nekih 40 - 50K.

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 58 postova
  • Lokacija: Sabac
  • Motocikl: Honda Integra NC700D

To mi ne deluje kao neki problem da se proveri i promene podloske ili gumice, pa cak i taj dihtung poklopca koji nije 100 dukata nadam se...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja