Jump to content

Moto Zajednica

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 169 postova
  • Lokacija: Banja Luka
  • Motocikl: Matic 3m,peugeot 50 wrc,Aprilia scarabeo, Beverly 250, Burgman 400
On 5.5.2019. at 23:34, Satelis je napisao:

Ovo sto videh, ne bi rekao da su ti lamele pri kraju, samo obrada da se sve poravna i to je to.

 

On 23.4.2019. at 20:10, sonic974 je napisao:

Evo ti druze, sve je objasnjeno n youtube:

 

 

Ovo je najjednostavnije rijeseno carbcleanerom ,bio je katastrofa crn usis kao da je bio u blatu dobro je i radio, sad sve naštimano radi i pali kao sat,izmjenjao sam sve , valjkaste ležajeve na viljušci,remen ,ulje ...plastike ću ostaviti za zimu ,otkrio sam par šarafa nedostaje na deklu i to je riješeno . Prespreman za ...ljeto . Vozajući se po gradu i preko ležećih spadne mi negdje plastika koja stoji između zadnjeg svjetla poručim iz bg sa nekog otpada pošalje mi čovjek a ona ne paše. ako neko ima saznanja gdje se može naći sad imam dva problema ,rešetku hladnjaka i tu plastiku između zadnjeg svjetla godište 2007 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 16 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Moto Morini X-Cape 650

Pre neke tri nedelje sam imao udes. Razlog već čuveno "nisam te video". Momak je odmah priznao krivicu, policija završila svoj posao, a evo ja se sad ganjam sa njegovim osiguranjem. Motor (AN400 K8) je trenutno u ovlašćenom servisu u Bgd, napravili su predračun, oštećeni su "samo" plastični delovi (prednja maska, far, vizir...), ali cena tih delova (novih) je tu negde kao i vrednost motora. Osiguranje (AMS) je inicijalno ponudilo da ja učestvujem sa 50% u ceni delova na šta sam ja uložio prigovor i sad čekam njihov odgovor... da ne dužim dalje, evo zašto vam se obraćam.

Vrlo realan scenario je da će osiguranje obračunati totalnu štetu (nadam se da ću do kraja nedelje znati cifru). Za taj iznos gotovo sigurno neću moći da kupim nove delove (a i ne insistiram na novim plastikama). Da li ima neki majstor ovde na forumu, raspoložen da sredi mašinu? Pod tim podrazumevam "ključ u ruke" uslugu - od kupovine delova do "dođi po motor - gotov je". Naravno, pored delova i "ruku", spreman sam da platim i za vreme i trud za nabavku delova.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 4 postova

Postovani, imam problema sa Burgmanom 400, 2003 god., crkava mi svecica cesto i nece skuter da upali, skinem i stavim staru svecicu koju sam vec izvadio iz skutera i on upali normalno, ako neko zna sta moze da bude, molim za pomoc.

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 183 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: BMW F650GS Dakar 2005.

Pre par hiljada sam stavio Polini kvačilo, a skoro je počelo malo da cvili oa rekoh danas da ga očiszim.

Međutim imam šta da vidim...

Neki paknovi se odlepili, a negde čak i nosač pakna pukao... Sreća pa imam staro kvačilo koje je ok pa ću njega da vratim privremeno.

Kupljeno u Racing Planet u Nemačkoj, ima li neko predstavu od čega može ovo da se desi?

ECBB551A-A897-4D16-82EE-A25DD3E43C6F.jpeg

B0A8D250-072B-4BE4-8807-000ECFA3E326.jpeg

67B94A09-063D-44E4-AAA0-07A3BC6E412B.jpeg

E456DDDE-F940-48DF-866D-5699553C871B.jpeg

2669595C-57D4-4235-88DF-B2F0B4414580.jpeg

24737063-14AD-4EA0-A021-65F4DD85DFE1.jpeg

E9BF96F5-C867-4536-A14F-7B40F0ABD9FC.jpeg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 169 postova
  • Lokacija: Banja Luka
  • Motocikl: Matic 3m,peugeot 50 wrc,Aprilia scarabeo, Beverly 250, Burgman 400

Drage kolege Burgmani ;-) 

Poslije pređenih 3000 km ,zamijenio sam orginalne rolnice 26x13 21 gr rolnice i stavio one od 19 gr .Očistio variomat sredio sve podmazao osovine vratio i....

Predhodno sa starim rolnicama sam na malim obrtajima osjetio trzaje pri kretanju kao i u vožnji bez punog gasa. Kretanje je bilo sa 2500 -3000 obrtaja sa malim zastojem i kad se navikneš to je ok.Krajnja brzina bila je preko 150 dalje nisam išao je su mi se pojavile mikro vibracje koje su mi zasmetale pa sam pokušao da skonram odakle dolaze. (točak, nosači motora ,...sve ispitao sve ok )

Sad kad sam promijenio rolnice ,motor kao da mi mirnije radi ,mada je kretanje sa 3500 -4500 obrtaja ali ispucavanje je drastično u odnosu na teže rolnice ,i ima jače ubrzanje do 100 km .

Da li ću previše opteretiti lamele pa će vjerovatno brže se i potrošiti ili će nešto dugo biti molio bih nekog da mi da odgovore na ova pitanja

Hvala i sretno samo da nam ljeto produži 

Pozdrav

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 8859 postova
  • Lokacija: Beograd - M.M.Lug
  • Motocikl: Peugeot Satelis250 ...... Honda NC750XD

Uh to su vec visoki obrtaji za krenuti, sprliceh ih najverovatnije a ondak za sobom povlaci zvono i takve trzaje pri kretanju da niakako nije prijatno.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 169 postova
  • Lokacija: Banja Luka
  • Motocikl: Matic 3m,peugeot 50 wrc,Aprilia scarabeo, Beverly 250, Burgman 400
pre 8 minuta, Satelis je napisao:

Uh to su vec visoki obrtaji za krenuti, sprliceh ih najverovatnije a ondak za sobom povlaci zvono i takve trzaje pri kretanju da niakako nije prijatno.

Sta predlaažeš....

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 169 postova
  • Lokacija: Banja Luka
  • Motocikl: Matic 3m,peugeot 50 wrc,Aprilia scarabeo, Beverly 250, Burgman 400
pre 3 minuta, Satelis je napisao:

Da vrnes na fabriku.

Našao sam zvono u kompletu za 50e ispravno, pa kad ovo istestiram ako se sta desi imam za zamjenu, a možeš li mireći koji su parametri obrtaja normalni

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 2024 postova
  • Lokacija: Београд
  • Motocikl: Био некад јапанац сада понтадеранац,и поново јапанац

Оно које је било са старим ролницама 2500-3000

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 27 postova
18 minutes ago, Zoki suzuki 400 said:

E drugari mala pomoc pri kupovini rolnica za suzuki burgman 400?jel ima neke kvalitetnije menjao sam ih pre 5000 km kao da su pri kraju.

Ja sam kupio nove pre nedelju dana "BANDO" u moto cross team kraljevo 3,530din set 8 komada...ne znam jos uvek kakve su, kaze prodavac original...videcemo vremenom, za sada je sve ok, motor mi smirenije radi na ler, lepo poteze lepo vuce, ubrzava...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja