Jump to content

Moto Zajednica

Recommended Posts

  • Ne silazi, 8859 postova
  • Lokacija: Beograd - M.M.Lug
  • Motocikl: Peugeot Satelis250 ...... Honda NC750XD

Jedino sta vidim je prljav usis koji si ocistio i kais koji je gotov da pukne (cekas da stigne drugi).

Slikao jesi al nista kao sto uradih na predhodnoj strani da se moze nesto videti.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 169 postova
  • Lokacija: Banja Luka
  • Motocikl: Matic 3m,peugeot 50 wrc,Aprilia scarabeo, Beverly 250, Burgman 400

Pa to sto sam mogao sredio sam očistio sam karburator kao nov je zamijenio pikse i ležajeve na viljušci ali mi je onaj đavo gdje su rolnice skoro kao motor plav... i lamele su pri kraju da li da to mjenjam? očistio sam sve ...radi kao sat ,remen je na putu..

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 8859 postova
  • Lokacija: Beograd - M.M.Lug
  • Motocikl: Peugeot Satelis250 ...... Honda NC750XD

Ovo sto videh, ne bi rekao da su ti lamele pri kraju, samo obrada da se sve poravna i to je to.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 169 postova
  • Lokacija: Banja Luka
  • Motocikl: Matic 3m,peugeot 50 wrc,Aprilia scarabeo, Beverly 250, Burgman 400
pre 31 minuta, Satelis je napisao:

 

 Imas li kakvu sliku nosača kofera ,imam nosač ali nepaše za burg da mogu napraviti

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 2024 postova
  • Lokacija: Београд
  • Motocikl: Био некад јапанац сада понтадеранац,и поново јапанац

Ја сам узео плочу од њега, ал сад не могу да га нађем на КП

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 27 postova

...e ovako...dosadilo mi je stalna kupovina nosaca navigacije na vakum soferke...em je nesigurna, em puca ona plastika nosaca koja je tanka ko qu...razlog pucanja plastike su uglavnom "kvalitetni" putevi, ne znas koju rupu da izbegnes, a bugi nosi 13.tice tockove.

Dosao sam do idealnog resenja,a isto zelim da podelim sa Vama drugari. Prosto i sigurno :)

Potreban Vam je samo magnet, po mogucstvu od nekog starog hard diska iz racunara(raskupusate hdd i izvadite magnete, u hardu postoje 2 magneta, a za ovo Vam je potrebam samo 1 ), i parce lima(ne tanje od 1mm) Skrojite lim po dimenzijama poledjine navigacije i zalepite sintelanom (provereno da je odlican za to), a magnet od hard diska ima rupe sa obe strane. Skinete gornju plastiku kormana i izbusite rupe po dimenzijama magneta (vodite racuna da postavite magnet tako da kad stavite navigaciju ne ometa pogled na instrument tablu) , usrafite i to je to...samo nabacite navigaciju i sidate po potrebi :)

Dosadilo mi je vise kupovine nosaca koji nisu pouzdani zbog losih puteva, na zalost...

Evo slika u prilogu :)

20190507_113752.jpg

20190507_113832.jpg

20190507_113850.jpg

20190507_114126.jpg

20190507_115355.jpg

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6712 postova
  • Lokacija: Smederevo
  • Motocikl: TDM 900
On 4/12/2019 at 7:04 PM, muljaz said:

 

Biće ti problem punjenje. Kontakti na ulazu će prekidati. 

 

Ima par elegantnih rešenja, da se iskoristi retrovizor ili poklopac kočione tečnosti. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 183 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: BMW F650GS Dakar 2005.

Momci treba mi mali savet oko voznje motora nakon sredjivanja agregata (klip, karike nove, cilindar honovan).

Koliko vidim postoje dva metoda, ali se uglavnom pominju kod NOVIH motora  i to kod onih sa klasicnim kvacilom:

1. Kako fabrika nalaze, malo po malo sa varijacijom obrtaja

2. Vozi kao da si ga ukrao

 

Koje metode koristite kada je reparacija u pitanju?

Obzirom da je cilindar od starih materijala (star 20godina :)), a klip i karike nove (noviji materijali) nisam siguran sta je najpametnije.

 

Kod opcije broj 2 mi je malo teze da izvedem jer Burgman ima CVT pa promena broja obrtaja u ekstremne je malo teza jer ce CVT uvek pokusavati da prilagodi stepen prenosa pa ce broj obrtaja biti stabilniji nego sto bih ja mozda zeleo/tebalo da bude.

 

Molim iskusne da posavetuju.

 

Hvala

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 32 postova
  • Lokacija: Krusevac
  • Motocikl: Suzuki Burgman 400 1999

Ja sam zimus radio motor,original karik i gumice,cilindar honovan,5 litra benzina sam potrosio dok je radio u mestu i dodavanjem gasa po potrebi nikako pun gas....sad ga vozim kao da sam ga ukrao,prosao sam 1000km,ni kap ulja nije potrosio..sad bih trebao da zamenim ulje i filter.Tako sam ja uradio.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 183 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: BMW F650GS Dakar 2005.

Ovo mi je plan, snimacu hard break-in kamerom (prvu voznju):

0. Sipanje Mineralnog automobilskog ulja u odg. viskozitetu (10w40), sipanje antifriza i sklapanje motora
1. Prvo paljenje (da se prozraci sistem sa antifrizom, moguce i vise paljenja da bi se kompletno ozracio) - 5 sec 
2. Drugo paljenje - zagrevanje pre voznje (3 - 5min ler bez dodavanja gasa i sl)
3. Prva voznja (odmah nakon drugog paljenja, odnosno bez gasenja) - 30km
    Par min voziti umereno samo da dodje do radne temp 100% i onda poceti sa naglim dodavanjem gasa, pustanje gasa i kocenje motorom
4. na 30KM Menjanje filtera i ulja (opet sipati mineralno)
5. Voznja narednih 500-900km, sa sto cescim promenama brzine, kocenjem motora i izbegavanjem konstatne brzine i ler rada, ali manje obaziranje nego prvih 30km
7. Menjanje filtera i ulja  600-1000km - sipati ulje po preporuci fabrike

 

Po mojoj proceni za mesec da bi trebalo da predjem tih 600-1000km i onda voznja po zelji.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 183 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: BMW F650GS Dakar 2005.

Klip ubačen, pređeno prvih 50km, zamenjeno ulje. Sad čekam lepo vreme da sabijem ostatak za razradu.


Sent from my iPhone using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 183 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: BMW F650GS Dakar 2005.
2 hours ago, vlajko rakic said:

Da li je nekako moguce da se ubaci neki senzor ili manometar pritiska ulja na ovim starijim modelima Burgmana?

 

WWW.KUPUJEMPRODAJEM.COM

Korisno za svakog. Kupite ili prodajte Vaše polovne ili nove stvari i usluge na KupujemProdajem.com

 

Imas tu nesto sto bi moglo da se zasrafi na blok i da cita pritisak, ako se ne varam na mom (2000god) je ta tacka dole negde, pa ne znam koliko glomazno bi to izgledalo.

ulje.PNG

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 32 postova
  • Lokacija: Krusevac
  • Motocikl: Suzuki Burgman 400 1999

Pa to sam i ja gledao....ali bi bilo dosta nisko,jer ovaj sraf gde se meri pritisak stoji bas nezgodno,pa sam mislio da se tu stavi senzor od nekog auta,zavisi koji je navoj,pa da na tabli otkacim kontrolku za rucnu posto je ona crvene boje i da povezem sa senzorom,jer na autu senzor za pritisak ulja radi na masi,tj prekida masu i tako pali kontrolku,samo treba naci odgovarajuci senzor.

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6284 postova
  • Lokacija: Vrmdža, Sokobanja
  • Motocikl: konzerviran

U sistemu u kojem vlada pritisak apsolutno nije važno šta je dole, a šta gore.

Po mom mišljenju to je samo bespotrebna komplikacija koja će ti samo reći da je konačno došao kraj.

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 32 postova
  • Lokacija: Krusevac
  • Motocikl: Suzuki Burgman 400 1999

S obzirom da je pumpa za ulje pogonjena lacem,ne bi trebalo da tako lako crkne.Gubitak pritiska bi se desio samo zbog nedostatka ulja a to je opet vlasnikova greska zbog neredovne kontrole.Neka me neko ispravi ako gresim.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 183 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: BMW F650GS Dakar 2005.
S obzirom da je pumpa za ulje pogonjena lacem,ne bi trebalo da tako lako crkne.Gubitak pritiska bi se desio samo zbog nedostatka ulja a to je opet vlasnikova greska zbog neredovne kontrole.Neka me neko ispravi ako gresim.

Imaš gore u slici razloge zbog kojih može da dođe do promene pritiska, ima ih dosta, nije samo totalni gubitak loš, a promene mogu da pomognu da ne bude havarija.


Sent from my iPhone using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Skuteras, 3622 postova
  • Lokacija: Ivanjica
  • Motocikl: Suzuki Burgman 250

Uzmes manometar od traktora ili kamiona, oni su na “gajtanu” pa mu nadjes neko zgodno mesto na tabli. Mozes i od satrijih audija 80-90. Ili sa aliexpressa...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 183 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: BMW F650GS Dakar 2005.

 

22 hours ago, pronto said:

U sistemu u kojem vlada pritisak apsolutno nije važno šta je dole, a šta gore.

Nije bitno gde je u sustini, ali prikljucak koji je fabrika ostavila je nisko, odnosno dole ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 27 postova
34 minutes ago, dusantomic said:

 

Nije bitno gde je u sustini, ali prikljucak koji je fabrika ostavila je nisko, odnosno dole ;)

Evo ja sam nesto googlao preko wish.a jer ja tamo kupujem, to mu dodje isto kao i alliexpres

nije tako lose malih je dimenzija i moze se dodati negde u gornjim mskama pored instrument table

 

WWW.WISH.COM

A new motorcycle oil preasure, a new you. Shop motorcycle oil preasure and get up to 80% off.

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 1 post

Pozdrav, 

Vlasnik sam BURGMANA AN400 K7 2007 godiste, korektan motor u isto dobrom stanju. Problem koji mi se javio od pocetka i koji bih voleo da resim uz vasu pomoc je sto mi se guvernala pri brzini od 50-100 km ako bih pustio ruke sa nje, pocne trzati levo desno. Menjao sam gume, skidao kofer, stavljao tegove, balansirao felne. Za sada nista od navedenog nije pomoglo pa ako neko ima predlog, unapred hvala.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 2024 postova
  • Lokacija: Београд
  • Motocikl: Био некад јапанац сада понтадеранац,и поново јапанац

Лежајеви кормана

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 32 postova
  • Lokacija: Krusevac
  • Motocikl: Suzuki Burgman 400 1999

Lezajevi kormana,lezajevi u tockovima,nosaci motora,proveri da li  neki sraf nije popustio ili u najgorem slucaju kriva prednja vila.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja