Jump to content

Moto Zajednica

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 183 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: BMW F650GS Dakar 2005.
Izvinjavam se sto otvaram i ovde ali mi je hitno i zznam da ih je tesko naci, naime potrebna klackalica izduva za burgman 400,ili ceo taj deo,sta god imate. Motor je 1999 godiste

Imaš u motoklinici 99%


Sent from my iPhone using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 8859 postova
  • Lokacija: Beograd - M.M.Lug
  • Motocikl: Peugeot Satelis250 ...... Honda NC750XD

Kao sto ti rekoh na pp ili ti kaci manometar i meri pritisak goriva jer to sto si busio f. goriva ne znaci da je dobro.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 169 postova
  • Lokacija: Banja Luka
  • Motocikl: Matic 3m,peugeot 50 wrc,Aprilia scarabeo, Beverly 250, Burgman 400

Poštovani upravo sam postao ponosni vlasnik Burgija 400 iz 2007, Nisam ga još čestito provozao pošto kod nas kiša pada . Što je "bitno" pali na prvu to mi se sviđa ,i po zvuku lijepo radi nije puno pohaban sem naravno parnica sa svih strana, navodno uvoz iz Švice, na satu 55000. Imam staža na dva točka dovoljno da mogu dati prolaznu ocjenu za sada ,mada sam sutra organizovao majstora da ga rastavimo i ispitamo. Od "dodatne" opreme ima alarm mada nije u funkciji ili ga ja ne znam uključiti a na tabli blinka čini mi  se ključ? to mi za sada nije jasno pa ako je neko raspoložen da mi da neke upute ,a kad ga rastavim trebaće mi vjerovatno vaša pomoć :) 

Hvala

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 529 postova
  • Motocikl: TOMOS

zar  ti nije lakse i brze da skines  lepo servis manual sa interneta  pa da imas pregled u  sklopove i nacin rasturanja i sklapanja ali i odrzavanja motora  i za ubuduce..

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 8859 postova
  • Lokacija: Beograd - M.M.Lug
  • Motocikl: Peugeot Satelis250 ...... Honda NC750XD
Pre 10 sati, VoxRS je napisao:

Poštovani upravo sam postao ponosni vlasnik Burgija 400 iz 2007, Nisam ga još čestito provozao pošto kod nas kiša pada . Što je "bitno" pali na prvu to mi se sviđa ,i po zvuku lijepo radi nije puno pohaban sem naravno parnica sa svih strana, navodno uvoz iz Švice, na satu 55000. Imam staža na dva točka dovoljno da mogu dati prolaznu ocjenu za sada ,mada sam sutra organizovao majstora da ga rastavimo i ispitamo. Od "dodatne" opreme ima alarm mada nije u funkciji ili ga ja ne znam uključiti a na tabli blinka čini mi  se ključ? to mi za sada nije jasno pa ako je neko raspoložen da mi da neke upute ,a kad ga rastavim trebaće mi vjerovatno vaša pomoć :) 

Hvala

Moz imati staza kolko hoces al matematika kaze drugacije.

 

Na toj km pocinju sa crkavanjem primarni i sekundarni senzor na usisnoj grani te ako ti se bude gasio motor da znas sta te hebe.

Polovni su velika macka u dzaku dok novi kostaju oko 40Krsd.

 

55K za CVT na njemu nije malo tako da racunaj da je stanje ukopano isto il slicno kao Burgeru na predhodnoj strani. 

Polovan variator i to ako nadjes da je u dobrom stanju 140-150eur, remen sa propelerom 30eur, kvacila nema nigde dok nov deo i to samo donji gde naleze kais kosta skoro 510eur.

Ajd kad budes otvorio CVT premeri sve i uslikaj, posalji tj okaci ovde da vidimo stanje sta kaze.

 

Nemoj mislsiti da mracim, zelim ti sve najbolje sa novom makinom ali ja recimo nikad ne bi kupio Burgera 400 polovnog bas zbog tih problema na toj km.

 

  • Sviđa mi se 2
  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 1551 postova
  • Lokacija: kragujevac
  • Motocikl: Burgman 400 2007

Slozices se mozda samnom ali svi motori na toj kilometrazi imaju neke probleme,lanac,lancanici,kaisevi,klapne,termostati,potrosnja ulja isl.Nije to do burgmana nego do svih ostalih.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 8859 postova
  • Lokacija: Beograd - M.M.Lug
  • Motocikl: Peugeot Satelis250 ...... Honda NC750XD

Bogme ne mogu se sloziti, konkretno pricam o usisu i CVT-u (za reper uzmimo master 400/500)

 

Kod piaggio zna da rikne klapna al daleko manje nego sto je kod burgera. Obicno bude zaprljana pa se motor gasi ili je neki pametnjakovic rasteluje zavrtanjem srafa samog leptira i eto problema. 

 

CVT kod talijana je dosta jaci, ne ukopava se tako brzo kao kod burgera, pritom polovan deo mozes naci maltene na trafici za visetruko manje para u odnosu na burgera.

 

Ostalo, termostat kod burgera traje, nije sklon crkavanju dok kod talijana jest sklon crkavanju i kosta oko 50/60eur + dest. voda, antifriz ....al zato imamo frajlauf koji ce pre riknuti kod burgaera no kod talijana.

 

Benzinska pumpa je takodje podlozna riknjavanju u odnosu kod talijana, malo malo pa se zapusi f. goriva pa se cisti u ultr. zvuc. kadi il razbusivanje i td, burger ima rezervoar od metala dok talijan od plastike.

Burger dosta udobniji prava ladja al trom, dok ubrza treba mu dosta vremena, talijan tvrdji na vesanju al zustriji na gasu i tako, svaki ima prednosti i mane...... ovo je samo moje vidjanje stvari po tom pitanju sto ne znaci da je tacno nit se pa neko mora sloziti sa napisanim.

 

Svako ima neki svoj rezon u glavi, iznosim samo ono u sta se licno uverim da je tako dok mi prolazi kroz ruke i iskren da budem, ipak talijan prednjaci.... 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 32 postova
  • Lokacija: Krusevac
  • Motocikl: Suzuki Burgman 400 1999

Zdravo,treba mi pomoc oko burgmana 400 1999 god,ne baca varnicu ujutru kad je motor hladan,kupljen nov akumulator,kad ga prespojim sa jacim akumulatorom on upali i preko celog dana pali posle,dok ne prenoci i sve tako u krug.Ujutru dobro vergla,ne zvuci da je prazan akumulator,provereni svi dzekovi,nastavci,alnaser,automat alnasera,do CDI dolazi napon,pick up proveren,omski je u redu,regler dobro puni,tako da neznam vise sta da proverim,ako neko ima iskustva oko struje neka pomaze,hvala unapred.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 169 postova
  • Lokacija: Banja Luka
  • Motocikl: Matic 3m,peugeot 50 wrc,Aprilia scarabeo, Beverly 250, Burgman 400

Evo kod nas je 5 stepeni došao sposla i odmah probao da upalim .....kreše ko mina i fino radi barem po zvuku , nezveči ništa i nelupka.

Treba mi samo informacija gdje brzo i povoljno mogu nabaviti djelove za burgmana ,za početak remen rolnice ,filtere ,ulje ,pokoja plastika..

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Skuteras, 3622 postova
  • Lokacija: Ivanjica
  • Motocikl: Suzuki Burgman 250
3 hours ago, Alekre said:

Ne sme on da košta za održavanje kao TDM900. Šta nudi, ništa posebno.

Sta hudi TDM, pa sme da kosta

  • Sviđa mi se 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 183 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: BMW F650GS Dakar 2005.
Zdravo,treba mi pomoc oko burgmana 400 1999 god,ne baca varnicu ujutru kad je motor hladan,kupljen nov akumulator,kad ga prespojim sa jacim akumulatorom on upali i preko celog dana pali posle,dok ne prenoci i sve tako u krug.Ujutru dobro vergla,ne zvuci da je prazan akumulator,provereni svi dzekovi,nastavci,alnaser,automat alnasera,do CDI dolazi napon,pick up proveren,omski je u redu,regler dobro puni,tako da neznam vise sta da proverim,ako neko ima iskustva oko struje neka pomaze,hvala unapred.

Jesi 100% siguran da ne baca varnicu na svećicu ujutru?


Sent from my iPhone using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 32 postova
  • Lokacija: Krusevac
  • Motocikl: Suzuki Burgman 400 1999

100%,skinem kabli sa svecice,stavim drugu svecicu nakabli, ne baca,premostim jacim akumulatorom,pocne da baca,vratim kabli na svecicu koja je na motoru,upali ko mina i odmah sastavi rad,nema cimanja nema seckanja...nov akumulator dobro punjenje.otkacim kleme sa kojima sam premostio,pali normalno na akumulator od motora.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 183 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: BMW F650GS Dakar 2005.

Meni je gubio kontakt na masi na buksni, pre nego sto nabacis drugi akumulator probaj da drmas kablove da vidiš da li ce u nekom trenutku promeniti priču.
A Satelis ti je mag za struju pa ako si iz bg možda možeš da ga unesrecis i odvezes da pogleda :)


Sent from my iPhone using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 32 postova
  • Lokacija: Krusevac
  • Motocikl: Suzuki Burgman 400 1999

Sve sam to radio po vise puta,rasturio sve plastike i vuko,drmao,cupao zice dzekove,al nemogu da nadjem sta je.Inace sam iz Krusevca.Dal postoji mogucnos da je pick up zaprljan pa da mu treba jaci napom pa da pocne sa ocitavanjem pozicije radilice?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 1551 postova
  • Lokacija: kragujevac
  • Motocikl: Burgman 400 2007

To upravo i pricam, stvar je licnog iskustva i misljenja ali daleko od toga da drugi motori na toj kilometrazi nemaju bubice.Ja licno mislim da je bugi jedan od najboljih (ulozeno dobijeno).potrosnja,gume,odrzavanje.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 1551 postova
  • Lokacija: kragujevac
  • Motocikl: Burgman 400 2007
17 hours ago, Satelis said:

Bogme ne mogu se sloziti, konkretno pricam o usisu i CVT-u (za reper uzmimo master 400/500)

 

Kod piaggio zna da rikne klapna al daleko manje nego sto je kod burgera. Obicno bude zaprljana pa se motor gasi ili je neki pametnjakovic rasteluje zavrtanjem srafa samog leptira i eto problema. 

 

CVT kod talijana je dosta jaci, ne ukopava se tako brzo kao kod burgera, pritom polovan deo mozes naci maltene na trafici za visetruko manje para u odnosu na burgera.

 

Ostalo, termostat kod burgera traje, nije sklon crkavanju dok kod talijana jest sklon crkavanju i kosta oko 50/60eur + dest. voda, antifriz ....al zato imamo frajlauf koji ce pre riknuti kod burgaera no kod talijana.

 

Benzinska pumpa je takodje podlozna riknjavanju u odnosu kod talijana, malo malo pa se zapusi f. goriva pa se cisti u ultr. zvuc. kadi il razbusivanje i td, burger ima rezervoar od metala dok talijan od plastike.

Burger dosta udobniji prava ladja al trom, dok ubrza treba mu dosta vremena, talijan tvrdji na vesanju al zustriji na gasu i tako, svaki ima prednosti i mane...... ovo je samo moje vidjanje stvari po tom pitanju sto ne znaci da je tacno nit se pa neko mora sloziti sa napisanim.

 

Svako ima neki svoj rezon u glavi, iznosim samo ono u sta se licno uverim da je tako dok mi prolazi kroz ruke i iskren da budem, ipak talijan prednjaci.... 

 

To upravo i pricam, stvar je licnog iskustva i misljenja ali daleko od toga da drugi motori na toj kilometrazi nemaju bubice.Ja licno mislim da je bugi jedan od najboljih (ulozeno dobijeno).potrosnja,gume,odrzavanje.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 8859 postova
  • Lokacija: Beograd - M.M.Lug
  • Motocikl: Peugeot Satelis250 ...... Honda NC750XD

Nesi me razumeo pantelija šta sam hteo reći, svaki se kotrlja i sve je super dok ne dodje neki deo za zamenu ili ti isterati bubice.

 

Kod burgera dodje pre, polovan dobar nadjes nigde i skup je poprilicno ako te us*re potraga, o naručivanju novog dela i da ne govorim.

 

Kod talijana pak sve suprotno, delova imas naći polovnih u dobrom stanju za razumne novce i kvalitet je dugotrjniji tako da teorija jedan od najboljih za ulozeno-dobiveno u korist burgera..... teško, gotovo nemoguće.

 

Al dobro svi mi imamo pravo na misljenje tako da nemam ništa protiv tvog stava...poštujem.

Ako mene pitate, SW400/600 sa l. sondom je best by motorinj :)

 

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 1551 postova
  • Lokacija: kragujevac
  • Motocikl: Burgman 400 2007

Slazem se da su talijani dobri,cak u cilindru bolji.ali pogledaj recimo struju,tablu,kod talijana ...seti se koliko si alexi za njegovih 80tak hiljada promenio varijatora i kaisa i recimo zadnje amortizere koji nisu jeftini.sa pocetka price hocu da kazem da svaki od njih ima bubice koje u slucaju polovnjaka neki od vlasnika mora da resi.

Na mom prvom bugiju su jos uvek isti tanjiri  kvacila i varijator a dosao je kod mene sa 30tak hiljada a sada ima 85 po satu.nema losih motora,ima samo losih vlasnika...

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 2024 postova
  • Lokacija: Београд
  • Motocikl: Био некад јапанац сада понтадеранац,и поново јапанац

Ја сам мог Бугија узео са 35к до сада само потрошни материјал, не рачунајући моје хирове,аларм, ледови и тако то. 

Код свих се деси неки малер пре или касније, а можда и никад  ;)

Одржаваш редовно, са добрим потрошним материјалом и то је то.

 Шта ти Бог да

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 27 postova

...i ja sam mog bugija sredio u top stanje, a bio je krs sad sam ga kupio...jbga... zamenjeo: nov klip sa karikama, hilzna(bio je na 1vu specijalu, vracen sada na std.) , bregasta, klackalice, vodjice ventila, ventili komplet, gumice ventila, kupio sam drugi karburator, jer moj je koliko sam saznao pakovan od 3 krsa sastavljen jedan los :( ...prosle jeseni kupljen nov RMS frajlauf, sajle gasa, nov pogonski kais, set plocica na oba tocka...jos mi je ostalo da ubacim nov lanac bregaste koji sam doneo iz Nemacke i to je to...nadam se da cu biti miran duzi period...sto se tice kvacila i varijatora, jos uvek je u ok.stanju, mada kad budem isao opet za Nemacku kupicu kompletan kit da i to zamenim...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 4308 postova
  • Lokacija: Voždovac
  • Motocikl: Honda X-ADV 750

Kod mene je stavljen Multivar 2012.g i tu ništa nije dirano, kaiševi menjani uvek izmedju 15-17k km. To si ti nešto pomešao :P

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 2024 postova
  • Lokacija: Београд
  • Motocikl: Био некад јапанац сада понтадеранац,и поново јапанац

Па то је једини део који ниси мењао :P

И наравно мотор није отваран :takoje:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 8859 postova
  • Lokacija: Beograd - M.M.Lug
  • Motocikl: Peugeot Satelis250 ...... Honda NC750XD
Pre 2 sati, panta_kg je napisao:

Slazem se da su talijani dobri,cak u cilindru bolji.ali pogledaj recimo struju,tablu,kod talijana ...seti se koliko si alexi za njegovih 80tak hiljada promenio varijatora i kaisa i recimo zadnje amortizere koji nisu jeftini.sa pocetka price hocu da kazem da svaki od njih ima bubice koje u slucaju polovnjaka neki od vlasnika mora da resi.

Na mom prvom bugiju su jos uvek isti tanjiri  kvacila i varijator a dosao je kod mene sa 30tak hiljada a sada ima 85 po satu.nema losih motora,ima samo losih vlasnika...

Sta sam imao rekao sam, ne bi da se ponavljam..... nek svako misli kako treba da misli, nece solimo pamet al bi mogli soliti nesto drugo, a to drugo je guda negde na V. Jezeru.... subota in d morning gas, nedelja kuci recimo...neki vikend.

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja