Jump to content

Moto Zajednica

Recommended Posts

  • U prolazu, 27 postova

Pozdrav drugari, proslog jula kupim burgmana 400 u Kragujevcu, i odmah nakon 1000km ode frajlauf...bla bla bla... e sad, posto je mnoooogo trosio ulje resim da mu kupim gumice ventila i da to zamenim. Otvorim ga, ka ono karike "oglodane" samo tako. 3mm zazor. Klip je standard 83. Majstor mi kaze da je i bregasta otisla. E sad me zanima koji precnik bregova treba da bude da se to zove da je "dobro" ? ako moze neki mali savet u vezi bregaste, ako nista da kupujem novu. Karike mi stizu sutra, kupljene u eurosumar BG.

Hvala na svemu :)

20190206_133909.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 128 postova
  • Lokacija: Pancevo
  • Motocikl: vfr rc36

Tu je najverovatnije pojeden i klip a i hilzna. Ako zamenis samo karike trosice opet ulje. Ako je bregasta ostecena onda su i klackalice za zamenu. Na ovoj slici se ne vidi ostecenje, daj jos koju sliku bregaste(bregova)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 8859 postova
  • Lokacija: Beograd - M.M.Lug
  • Motocikl: Peugeot Satelis250 ...... Honda NC750XD

Kuku mene al ti ga neko s'prostenjem dobro uvali.

Vide se ostecenja na slike (zumiraj istu) i ne se maj sa gumice, ako mislis da poso bude odradjen kako valja......... vadi agregat i sve na rasklapanje/merenje zamena sta treba (trebace dosta).

Obicno ga prikpre pa uvale sledecem.

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 27 postova
On 2/6/2019 at 11:00 PM, Satelis said:

Kuku mene al ti ga neko s'prostenjem dobro uvali.

Vide se ostecenja na slike (zumiraj istu) i ne se maj sa gumice, ako mislis da poso bude odradjen kako valja......... vadi agregat i sve na rasklapanje/merenje zamena sta treba (trebace dosta).

Obicno ga prikpre pa uvale sledecem.

 

Hilzna je kao nova, nema "ajnzec" nista, klip je isto kao nov, fizicki i po dimenzijama,karike su unistene totalno.Radilica je kao nova(kaze da je nova stavljena) nema lufta ni mikron ni u maloj ni u velikoj pesnici, jedino ima oko 2mm aksialni luft. E sad, danas mi je majstor rasturio glavu, tj.skinuo ventile...tu pocinje prica, usisni ventili su dobri, a izduvni u out, pregoreli poplaveli, sicevi moraju da se obradjuju i tako...a motor mi je uvalio covek iz Kragujevca Dejan Blagojevic, nahvalivsi ga samo tako...Prvo sam mu zamenio frajlauf i onaj zubcanik sto povezuje sa anlaserom(stavljen je RMS, ob) i drugi anlaser, zamenjen zadnji tocak, sajle gasa i jos po neke gluposti koje su me sve skupa kostale oko 350e...e sad ovo ...videcemo :( ja sam uporan i sredicu ga da lici i da mi bude siguran na putu...Evo i nekih slicica "idile" :) Ako treba imam i slike od karika, ali sramota me vise koliko me covek zajeb...

viber image.jpg

viber image1.jpg

viber image2.jpg

viber image3.jpg

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 8859 postova
  • Lokacija: Beograd - M.M.Lug
  • Motocikl: Peugeot Satelis250 ...... Honda NC750XD

Ne znam koliko si ga platio, ali znam da ko god je mislio da je prosao "super" kupovinom ispod cene...... grdno se zajebao.

Jbg mnogo prevaranata ima na sve strane u svakom poslu....narod je cudo koliko je pogan postao.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 27 postova
15 minutes ago, Satelis said:

Ne znam koliko si ga platio, ali znam da ko god je mislio da je prosao "super" kupovinom ispod cene...... grdno se zajebao.

Jbg mnogo prevaranata ima na sve strane u svakom poslu....narod je cudo koliko je pogan postao.

druze moj, placen je 1250e, trazio je 1300e, nahvalio ga samo tako.Kao jdini problem je bio u zadnjem tocku lager na osovini diferencijala, i hoce da se po nekad ugasi na ler gas.u, kao otiso el. saugh... kad sam to kod majstora skinuli tocak, majstor kaze lager je dobar, nema lufta ali tocak je problem i mora da se menja(otisli zupci na tocku koji upadaju na osovini) sad kad smo otvorili video sam da sam kupio skoporciju za debele novce a ne motorcikl :(

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 8239 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: ---Honda---

Nije mi poznat taj lik iz Kg, daj bar sliku skutera mozda ga poznam...Raspitacu se ko je , cisto da ga napljujem (drugo mu nista ne mogu).

A ljudi se "zbunjuju" kada ja prodajem i oglas zatrpam brdom slika sta sam radio i iza svega stojim! Bolje prodju ljigavi mufljuzi koji krpace i prodaju sljam!

Mrzim prevarante, pogotovo sto zna da ti je krs dao i da ti je glava na putu u pitanju....Uuuuuhhhh!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 27 postova
9 minutes ago, N.F.S. said:

Nije mi poznat taj lik iz Kg, daj bar sliku skutera mozda ga poznam...Raspitacu se ko je , cisto da ga napljujem (drugo mu nista ne mogu).

A ljudi se "zbunjuju" kada ja prodajem i oglas zatrpam brdom slika sta sam radio i iza svega stojim! Bolje prodju ljigavi mufljuzi koji krpace i prodaju sljam!

Mrzim prevarante, pogotovo sto zna da ti je krs dao i da ti je glava na putu u pitanju....Uuuuuhhhh!

Evo fotkica od skutera poznat Vam je 100%, a taj lik zivi u onom najvecem soliteru u gradu. Dejan Blagojevic se zove... Do sad sam ulozio u motor preko 500e jos i ovo sa glavom i karikama da zavrsim...Auspuh sam stavio od burgmana 650, inace njegov je bio neku nabudzeni burasti, i sav probio oko grane.Kofer je moj,...malo am ga"doveo u red"i necu odustati dok ne bude TOP ! ! ! Sutra mi stize nov klip sa karikama iz EuroSumar.bg

20180705_102426.jpg

20180920_104658.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 554 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: Honda XL600V Transalp
Evo fotkica od skutera poznat Vam je 100%, a taj lik zivi u onom najvecem soliteru u gradu. Dejan Blagojevic se zove... Do sad sam ulozio u motor preko 500e jos i ovo sa glavom i karikama da zavrsim...Auspuh sam stavio od burgmana 650, inace njegov je bio neku nabudzeni burasti, i sav probio oko grane.Kofer je moj,...malo am ga"doveo u red"i necu odustati dok ne bude TOP ! ! ! Sutra mi stize nov klip sa karikama iz EuroSumar.bg
20180705_102426.thumb.jpg.d95dcf4af9fd9558591472e939452f5f.jpg
20180920_104658.thumb.jpg.ee5507482bdcff0666cb11a45da24ca9.jpg

Meni iskreno nije poznat Burgman iz grada. A ne znam ni ko je vlasnik koji ti je prodao motor.


Sent from my iPhone using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 27 postova
6 hours ago, panta_kg said:

Nisam ga ni ja vidjao po gradu....

Obavezno proveri kakav je cilindar pre nego sto stavis nove karike.

Hajde jos malo da nahvalim"prodavca",kada sam preuzeo skuter, prodavac mi je dao spisak sta je sve i kada menjao na motoru, pa evo resih da ga podelim sa Vama,od svega ovde sto je na "papiru"istina je da je nov kais i varijator, kvacilo je odlicno, a sve ostalo sad je na mojim ledjima :( uz put na dekli sam nasao nalepnicu moto servisa gde je motor verovatno popravljan ili sta vec radjeno na njemu...pa posle verujte nekome na rec... pazite se sta kupujete, prevaranata ima ko pleve, i bez nekog majstora uz sebe ja vise ne kupujem nikad ! ! !

Stigao mi je danas klip sa karikama, nov naravno, sutra mi stize bregasta, kupljena u Austriji 240€, i set ventila nov, pa Boze zdravlje da pakujemo zmaja, sezona samo sto nije pocela :)

viber image.jpg

viber image1.jpg

viber image2.jpg

20190211_145132.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 554 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: Honda XL600V Transalp
Hajde jos malo da nahvalim"prodavca",kada sam preuzeo skuter, prodavac mi je dao spisak sta je sve i kada menjao na motoru, pa evo resih da ga podelim sa Vama,od svega ovde sto je na "papiru"istina je da je nov kais i varijator, kvacilo je odlicno, a sve ostalo sad je na mojim ledjima uz put na dekli sam nasao nalepnicu moto servisa gde je motor verovatno popravljan ili sta vec radjeno na njemu...pa posle verujte nekome na rec... pazite se sta kupujete, prevaranata ima ko pleve, i bez nekog majstora uz sebe ja vise ne kupujem nikad ! ! !
Stigao mi je danas klip sa karikama, nov naravno, sutra mi stize bregasta, kupljena u Austriji 240€, i set ventila nov, pa Boze zdravlje da pakujemo zmaja, sezona samo sto nije pocela
1530159476_viberimage.thumb.jpg.ee1e3e85aec094dd62a3af7892608a58.jpg
161084645_viberimage1.thumb.jpg.984bd3eb16ac34812f8805115cbfff67.jpg
1278551831_viberimage2.thumb.jpg.5b67342bf987f01acfa1ec7de0b90039.jpg
20190211_145132.thumb.jpg.10871aa33697f2ee72928eee2fbe9977.jpg

Sta je tebe sve zadesilo.. iskreno i za taj servis Bojkovic u kg-u prvi put cujem.
Ali glavu gore i sad se nadaj da ce mukama doci kraj i voziti se kako želiš.


Sent from my iPhone using Tapatalk
  • Sviđa mi se 1
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 27 postova
13 hours ago, Alexa90 said:

Da ti ne stajem na muku... može li taj auspuh koji je predvidjen za dva cilindra na jedan? Fizički može sve...

Zasto da ne? on je predvidjen za 650cc sto znaci moj burgman je 400. znaci samo bolji izduv ima, nije dobro da se motor zagusi npr auspuhom od 250cc na 400, e to nije ok, a ovo mislim da moze ok da radi

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 8239 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: ---Honda---

Ko zna sta se tu izdesavalo... Nije mi poznat ni skuter ni vlasnik, taj servis Bojkovic takodje (pozovi i objasni situaciju, reci da je njihova nalepnica na skuteru), na jednom od papira je vidim "klasik bajk" pecat, to je Pedja Vatra i ako je on radio uradjeno je sigurno.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 27 postova
2 hours ago, N.F.S. said:

Ko zna sta se tu izdesavalo... Nije mi poznat ni skuter ni vlasnik, taj servis Bojkovic takodje (pozovi i objasni situaciju, reci da je njihova nalepnica na skuteru), na jednom od papira je vidim "klasik bajk" pecat, to je Pedja Vatra i ako je on radio uradjeno je sigurno.

Moguce je da je Pedja odradio posteno, ne sumnjam, ali pitanje da li je ugradjivao nove ili polovne delove(koji su pri kraju) da prodavac jevtinije prodje...na kraju krajva ono sto donesem majstoru to mi i ugradjuje naravno, "vezi konja gde ti gazda kaze", a za ovaj servis Bojkovic, nemam ja sa njima nista....jedino znam da ce sad ovo biti motor pouzdan, i siguran u svakom pogledu.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 8859 postova
  • Lokacija: Beograd - M.M.Lug
  • Motocikl: Peugeot Satelis250 ...... Honda NC750XD

To ce ti iskljucivo km pokazati kakav ce biti u daljoj exploataciji jer se od baba devojka ne moze napraviti (pricao onomad Fankiju..... pa je triput motor otvarao), msm moze ali tad ide bukvalno sve novo, samo blokovi ostaju stari da bi se moglo reci "miran" na duze staze.

Stari model, izvrteo ko zna koliko radnih sati, imas aksijalnog lufta 2mm, xxx puta se ugrejao i ohladio agregat..... daj Boze da bude tako kako kazes, pouzdan i siguran. 

 

Inace asupuh predvidjen za vise cilindra = manja izlazna toplota, manje cilindra = veca izlazna toplota...... ne kazem da nece raditi ali moz'se desi da ce ga progoreti.

 

Bas bezveze sto te sve to snadje..... srecno bilo!

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1022 postova
  • Lokacija: Bijeljina
  • Motocikl: YZF R1
Pre 2 sati, sonic974 je napisao:

Zasto da ne? on je predvidjen za 650cc sto znaci moj burgman je 400. znaci samo bolji izduv ima, nije dobro da se motor zagusi npr auspuhom od 250cc na 400, e to nije ok, a ovo mislim da moze ok da radi

Nije baš da mora da znači da je bolji. Apsolutno je na mjestu pitanje koje je kolega postavio. Prevelika protočnost, kao i premala zna da guši agregat, tj. ne dobijaš isporuku snage onako kako treba..Ne kažem da je to u ovom slučaju, međutim usput bi mogao da provjeriš kod nekoga. Već kad si krenuo motor da sređuješ kvalitetno (i skupo), glupo bi bilo zbog banalnosti kao što je neodgovarajući auspuh da te ne sluša kao što bi trebalo..

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 27 postova
5 hours ago, SlobodanR1 said:

Nije baš da mora da znači da je bolji. Apsolutno je na mjestu pitanje koje je kolega postavio. Prevelika protočnost, kao i premala zna da guši agregat, tj. ne dobijaš isporuku snage onako kako treba..Ne kažem da je to u ovom slučaju, međutim usput bi mogao da provjeriš kod nekoga. Već kad si krenuo motor da sređuješ kvalitetno (i skupo), glupo bi bilo zbog banalnosti kao što je neodgovarajući auspuh da te ne sluša kao što bi trebalo..

Kadsam vec"puko"ovoliki novac za sredjivanje masine...je...s jedan originalni auspuh, to nece biti problem, kupicu kod Micka u moto klinici original za burgmana 400,bar on toga ima na kilo za svaki slucaj :) to je jos oko 50tak evrica

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja