Jump to content

Moto Zajednica

Recommended Posts

  • BJB Maxi Scooter Club, 2024 postova
  • Lokacija: Београд
  • Motocikl: Био некад јапанац сада понтадеранац,и поново јапанац

Прича око кочионих плочица је веома једноставна. 

Органик- мекше плочице, брже се греју на жељену(потребну температуру) Брже се троше али не троше дискове. 

По мени боље је ређе мењати плочице него дискове.

Синтер, кевлар итд... тврђе, теже постижу радну температуру и оштећују дискове( имају у себи металне опиљке)дуже трају али на скутерима као што је Буги, (крузер машина) непотребни.

Бренд који ће те ставити зависи од доступности, цене итд. 

РМС, ЕБЦ, Лукас, Феродо и остали, по мени само да је оригинал и да врши посао.

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 27 postova
On 7/19/2018 at 4:09 PM, Satelis said:

 

Pozdrav drugari...i tako nakon kupovine burgmana 400cc 2003ce god. i malih servisa u vezi ler gasa i zadnjeg tocka...sad mi se desio malo veci problemic :) odkazao mi je frajlauf i uz put sj...i anlaser(polomio jedan magnet),ili kako se vec zove...do duse pre odkazivanja je davao znake kad gasim motor da pukne nesto, ali se bas nesto ne razumem u burgmane. Anlaser sam kupo polovan od Micka motoklinika. Predhodni vlasnik mi je rekao da su mu u servisu u kg.rekli da to tako treba...pa eto toliko o tome...e sad ja sam napravio kod strugara radapciger za skidanje magneta i dosao do frajlaufa...e sad kako dalje, kako da ga odvojim od zubcanika i gde da nadjem nov ili polovan deo (Micko na motokliniku nema). Ako neko zna kako i sta dalje bio bih mu zahvalan.

20180825_192858.jpg

20180826_171756.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 8859 postova
  • Lokacija: Beograd - M.M.Lug
  • Motocikl: Peugeot Satelis250 ...... Honda NC750XD

Nesam Fanky a jos manje panta, brgmandzija da bidnem teško......mora čekaš, reko Sipi a Sipi kad kaže nema zezanja, opasan arsenal ima.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 16 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Moto Morini X-Cape 650

Ako je još nekome otišao gasni amortizer sedišta da javim da sam našao firmu u Petrovaradinu (Novopak) koja kaže da može da napravi sve u nekim razumnim dimenzijama. Cenu ne mogu da kažu dok ne vide tačne dimenzije, ali ni u kom slučaju neće biti iznad 20 EUR što je prilično povoljnije od originala. Dogovorili smo se da im slikam amortizer pored metra da vide tačne dimenzije, mada kada ga već skidam možda im i pošaljem brzom poštom. Javljam tačnu cenu i utiske o proizvodu, a ako neko namerava da kupuje original nek se strpi još malo.

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 8859 postova
  • Lokacija: Beograd - M.M.Lug
  • Motocikl: Peugeot Satelis250 ...... Honda NC750XD

Onomad, radili su se amortizeri sedista za Satelisa, Atlantica.... slao sam tj nasao sam Mio sztr. u ili kraj Novog Sada za 10eur komad, biras jacinu.

Skines, posaljes, odrade i posalju nazad stari sa novim....ende.

  • Sviđa mi se 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 16 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Moto Morini X-Cape 650

Našao kontakt od Mio, malopre se čuli, sve kako je Satelis rekao. Inače nalaze se u Magliću i cena jeste 10 EUR. Nego sad sam sleteo iz kancelarije da probam da skinem amortizer. Deo koji je vezan za sedište se lako otkačinje, ali donjem delu teško da mogu da priđem. Jel ima neka "prečica" ili mora da se skida plastika?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 621 postova
  • Lokacija: Kać
  • Motocikl: Kawasaki ER-6n 2006g.

Ja kad sam na mom bivšem Burgmanu video šta sve treba da skinem da bih izvadio amortizer sedišta, jednostavno sam odustao

Послато са MI MAX уз помоћ Тапатока

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 40 postova
  • Lokacija: beograd-rakovica
  • Motocikl: suzuki burgman 400

pitanje za kolege.u pitanju je  burgman 400 2004god.zanima me dali zadnju gumu koja je fabrickih dimenzija:

130/70/r13 (sto je po meni malo usko za taj skuter)

mogao da zamenim sa 150/70 r13 ili ako nemoze ta onda 140/60 r 13.(da nekaci u donju stranu sedista kad sedne dvoje i predjem preko neke rupe) 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 5600 postova
  • Lokacija: Žabalj-NS
  • Motocikl: Aprilia Atlantic 500ie / CF Moto 450 MT-u dolasku

Vulkanizeri ce ti uvek reci da za 1 meru nije problem pojacati-smanjiti sirinu ili profil a za dve vec ce da se mrste... Sa ovom 140/60 ces dobiti 1 cm siru gumu ali i 1,4 cm manji precnik tocka (14*6=84 a 13*7=91)

 

Idealno bi bilo ako ima da metnes 140/70 Tako dobijas 1 cm sirine i 1,4 cm precnika u plusu... 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 183 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: BMW F650GS Dakar 2005.

 

Momci, imate li neki hint zbog čega se čuje ovaj metalni zvuk u ritmu rada motora (mnogo se rezkije čuje, Youtube ga je dosta ublažio)?

Jel mogu da budu raštelovani ventili ili znalci možda misle da je nešto drugo?

 

Hvala,

Dule

 

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 1551 postova
  • Lokacija: kragujevac
  • Motocikl: Burgman 400 2007

Za putovanja je ok ,ogroman prostor ispod sedista,udoban,malo trosi,agregat prelazi dosta(zavisno od odrzavanja i stila voznje).vislji je nego prethodnik taman za toliko da ne kaci lezeceg kada si sa suvozacem.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 57 postova
  • Lokacija: Beograd
On 1.12.2018. at 18:29, Zucchero je napisao:

Kakav je Burgman 400cc 2008-9-10godiste, kakav je za duga putovanja, kvalitet agregata, je li dosta nizak...?

Imam K7 već 6 sezona. Imao sam par dužih tura, jedna je bila Rumunija Transalpina, Transfaragasan cca 1500km. Ja sam 195cm visok, pa mi vizir ne radi u potpunosti svoj posao, kapiram da je nižim vozačima bolji.

Potrošnja otvoreno 3,2-3,4l.

Agregat za sada ok...moj ima 30k pravih km i samo menjam ulje i filtere.

Koristim ga i za grad, veliki gepek i kofer mi završavaju sve poslove.

Potrošnja po gradu između 4 i 5l, zavisi da li dvoje, da li je kreni stani vožnja....

Jedina mana tog motora je kvačilo koje zahteva nešto češće održavanje, recimo pred početak sezone da se otvori, ošmirgla, očisti...eventulano zamene paknovi kvačila.

Preko ležeći sa dvoje svakako moraš da usporiš da ne bi zakačio, kada si sam..tu i tamo...mada generalno ne voli kratke rupe.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 11 postova
  • Lokacija: NS
  • Motocikl: Suzuki Burgman 400 k8

Pozdrav drugari, pokusavam da nadjem temu, da se ne ponavljam ako je vec bilo govora o tome, ali mi ne ide. Naime zanima me da li je neko narucivao preko aliekspresa kais i rolnice i kakvi su utisci? Zeleo bih original kais da mu stavim a vidim da moze da se nadje za 30 dolara samo nigde ne pise mitsuboshi pa me malo to buni, do sad sam skontao da se u kini ne zove burgman vec skywave... Hvala unapred i izvinjavam se ako ova tema vec postoji.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja