Jump to content

Moto Zajednica

Recommended Posts

  • Ne silazi, 8859 postova
  • Lokacija: Beograd - M.M.Lug
  • Motocikl: Peugeot Satelis250 ...... Honda NC750XD

Izvrti sve moto radnje, vidi sta i kako nude pa na kraju okreni eurosumar da uporedis.

pozzzzz

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 3 postova

Drugari pozdrav. Od prošle godine imam Burgmana 400, 2007 godište. Pre dva meseca kupio sam novi akumulator, jučer sam ostao na putu, napon mu pao izpod 9 V, znači ima nekih problema oko punjenja, dali regler, dali alternator?? Ja fino Burgija dovučem kod avto električara, kad on nema pojma, gde se uopće nalazi regler... zato molim za pomoć, na koji naćin doći do reglera, da se može ispitati, odnosno dalje tražiti problem.... Hvala.....

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 8859 postova
  • Lokacija: Beograd - M.M.Lug
  • Motocikl: Peugeot Satelis250 ...... Honda NC750XD

Regler ti se nalazi napred a iza fara, cucni kod prednjeg tocka i pogledaj odatle pa ces ga videti ali da bi prisao.....mora da s erasturi napred motor.

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 3 postova
pre 17 minuta, Satelis je napisao:

Regler ti se nalazi napred a iza fara, cucni kod prednjeg tocka i pogledaj odatle pa ces ga videti ali da bi prisao.....mora da s erasturi napred motor.

 

Ako sam dobro shvatio, treba, da se rasturi komplet plastika oko fara, komandna ploća...?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 8859 postova
  • Lokacija: Beograd - M.M.Lug
  • Motocikl: Peugeot Satelis250 ...... Honda NC750XD
Pre sat vremena, sloprinc je napisao:

Ako sam dobro shvatio, treba, da se rasturi komplet plastika oko fara, komandna ploća...?

jap, dobro si razumeo (slicno je)

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 3 postova

Majstor je uspeo i pronašao regler, ali kako izgleda, nije greška u njemu...., na regler dolazi jedva 1.5 V napona, tako, da je možda greška u statoru ili na instalaciji. Na koji se način dolazi do namotaja statora, dali je opet potrebno rasturiti pola motora, ili je ova "operacija" jednostavnija od pronalaženja reglera?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Skuteras, 3622 postova
  • Lokacija: Ivanjica
  • Motocikl: Suzuki Burgman 250

Koliko su mene te situacije do sad naucile, na skuteru sta god da radis moras da rasturis ceo. Probas nekad da zavuces negde ruku, mucis se pola sata i na kraju samo izdangubis. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 1 post

Pozdrav bajkeri, imam problem sa suzuki burgman 400 2008 god.

naime u mesto proma gas odlicno i lepo radi, ali kad ga vozim nakon jednog kruga motor nece da ide preko 120 kao da ga gusi nesto, sta moze biti???

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 8859 postova
  • Lokacija: Beograd - M.M.Lug
  • Motocikl: Peugeot Satelis250 ...... Honda NC750XD

Zapusen filter na pumpi goriva najverovatnije, ne znam samo zasto si otvarao novu temu kad odgovor vec imas u temi o Suzuki Burgeru 400.

Inace, na pocetnoj strani imas temu o pravilima ponasanja na forumu pa bi trebe i to da prelistas, predstavis se i tako to.....red je :aha:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 27 postova

Pozdrav svim forumasima, nov sam ovde kao i nov ponosni vlasnik bugija 400cc iz 2003ce sa mercedesovim stopaljkama :)

Imam problem sa ler gasom. 

Motor pali sto bi rekli na zub, ali problem nastaje kad hocu da stanem, jednostavno se ugasi. Probao sam sa stelovanjem lera na karburatoru(oonaj sraf gore za ler gas) malo je poboljsano ali se opet desava. Predhodni vlasnik mi je rekao da je karburator ciscen prosle jeseni ultra zvukom...hajde da mu verujem. Predpostavljam da je problem s el. sauhom gde ga mogu naci i koja mu je cena?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Skuteras, 3622 postova
  • Lokacija: Ivanjica
  • Motocikl: Suzuki Burgman 250

Elektricni ti sluzi za paljenje kada je motor hladan. Kada je zagrejan ne radi. Probaj da otkacis struju sa njega pa vidi ima li nekih promena, da ne kupujes bez veze nov. 

Mada valja ponovo prekontrolisati ceo karburator

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 27 postova
37 minutes ago, muljaz said:

Elektricni ti sluzi za paljenje kada je motor hladan. Kada je zagrejan ne radi. Probaj da otkacis struju sa njega pa vidi ima li nekih promena, da ne kupujes bez veze nov. 

Mada valja ponovo prekontrolisati ceo karburator

probacu sutra i da raskacim struju sa sauha, pa javim :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 27 postova

Proverio danas, skinuo konektor od sauha i motor je dobio ler gas, do duse malo sam ga dostelovao na sraf, i sve je ok. Odkazao mi je el.sauh. Gde ga mogu nabaviti i koja mu je cena?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 8859 postova
  • Lokacija: Beograd - M.M.Lug
  • Motocikl: Peugeot Satelis250 ...... Honda NC750XD

Kako znas da ti je otkazao saug?

Gde ga mozes nabaviti..... probaj u Motoklinici (VML Micko 064/425-2-015) pa ces saznati i cenu.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 20 postova
  • Lokacija: Valjevo
  • Motocikl: Suzuki Burgman 400

Pozdrav.
Juče primetim da se skala od temperature uopšte ne pomera. Stoji u početnom položaju i ne mrda. Ventilator se upalio i tad sam i video da skala ne mrda. Predpostavljam da je spala neka žica. Gde da potražim termodavač ili termostat (kako god) i proverim kontakt?

Послато са SM-J730F уз помоћ Тапатока

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Skuteras, 3622 postova
  • Lokacija: Ivanjica
  • Motocikl: Suzuki Burgman 250

Kad podignes sediste, ispod kucista filtera vazduha sa leve strane, pored termostata, jedan kablic.

 

I ja imam neki problem sa temperaturom. Menjao sam termostat vec jednom, ali nikako da mi skala stoji tamo gde bi trebalo. Kad vozim lokal i na velikoj vrucini onda se skala popenje tamo gde bi trebalo da je radna temperatura. Cim vozim nizbrdo ili po ravnom kad je hladnije jedva malo predje crtu. Pre neki dan sam ga drndao preko 10 -15 minuta u mestu i tek je onda podigao temperaturu da upali ventilator. Pritom rukom sam pipao creva i sva su bila vrela. Opet termostat, a?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 1551 postova
  • Lokacija: kragujevac
  • Motocikl: Burgman 400 2007

Trebalo.bi da je problem bas taj termodavac.ili je otisao ili je u buksni koja nailazi na njega problem ili u kablicu neki prekid.vrlo verovatno prekid.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 20 postova
  • Lokacija: Valjevo
  • Motocikl: Suzuki Burgman 400

Koje zadnje pločice preporučujete za pretežno gradsku vožnju, kevlar ili organic, za Burgmana 400, 2002. godište.

Послато са SM-J730F уз помоћ Тапатока

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 2024 postova
  • Lokacija: Београд
  • Motocikl: Био некад јапанац сада понтадеранац,и поново јапанац

РМС само ако баш, баш мора, у другом случају их избегавај. Онда ЕБЦ остаје као опција

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja