Jump to content

Moto Zajednica

Recommended Posts

  • Zainteresovan, 561 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Integra 700

Druze, evo ja se prijavljujem ako neko vec nije. Ako se dobro secam x9 180 bi trebalo da ima isti regler kao vespa gt 200? Koliko novaca trazis?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 182 postova
  • Lokacija: Bac
  • Motocikl: Piaggio X9 180, SV650S

Bas tako izgleda

milanns je trazio neispravan da posalje kod Zike,

a meni 2 neispravna stoje pa reko da pomognem.

Ako ti treba takav dobacicu ti nekako za Bg.

Ne kosta nista naravno

 

 

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 8859 postova
  • Lokacija: Beograd - M.M.Lug
  • Motocikl: Peugeot Satelis250 ...... Honda NC750XD
Pre 5 sati, francuz69 je napisao:

Druze, evo ja se prijavljujem ako neko vec nije. Ako se dobro secam x9 180 bi trebalo da ima isti regler kao vespa gt 200? Koliko novaca trazis?

Takav regler imas u Motoklinici za 30eur ako se ne varam, imam jedan ali on mi sluzi kao test deo, ako treba za neku proveru...vici.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 561 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Integra 700

Ma znam za cenu. Tu su 30-40 evra polovni, nije strasno.

Punjenje mi je u redu al me zezaju migavci, a ako su informacije koje ja imam tacne, relej za migavce je integrisan u regleru na gt-u. Buduci da je punjenje u redu, postavlja se pitanje dal da se uopste majam sa time ili da jednostavno izmestim migavce na zaseban relej.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 269 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Strom 1000

Stigao regler puni 14,2 danas iako hladno provozan jedan krug onako bez oklopa,i odmah se vratio osmeh na lice.Za Ziku56 samo reci hvale,jedan jako vrlo ljubazan covek i predan svom poslu.

  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 485 postova
  • Lokacija: Valjevo
  • Motocikl: A

Pozdrav bratijo,elem danas resih da napravim prolecno sredjivanje mog k8 bugise i imam problem koji me mori pa ako ima neko ideju sta bi moglo biti bio bih zahvalan. Burg nece preko 110 km nikako,cim predje 7k obrtaja kao da neko pritiska kocnicu i gusi ga inace ima normalan rad ne trese na gasu i odvaja lepo,htedoh u preticanje pre neki dan i nikako vrti se na 110 i 7k dalje nece cak i kad gas odvrnem do kraja. Rolnice nove,varijator dobar,kvacilo novo,zvono kvacila kao ogledalo,kais jedva 6k prebacio,neznam sta mu moze biti. Hvala unapred :takoje:i vidimo se.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 9 postova
  • Lokacija: beograd
  • Motocikl: suzuki burgman 400 - k4

Zdravo svima,kupio sam pre 3 godine  Burgmana 400 2003g i prezadovoljan sam.Prava ladja,hteo sam da pitam da li znate gde mogu da kupim bele prednje migavce i da li ima neko da proda ovde kod nas,smor mi je da narucujem od preko.

20170708_182529.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 1551 postova
  • Lokacija: kragujevac
  • Motocikl: Burgman 400 2007

Normalno da si zadovoljan,burgman je to...:care::care::care:

Vidi kod Micka u moto klinici,imao je kada sam se ja nosio mislju da stavim bele,bili su oko 50e

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 54 postova
  • Lokacija: Svrljig
  • Motocikl: Suzuki Burgman AN400 K7

Е па драги другари, власник сам Бургмана К7 од 2013. Радови на Бургману за ових 5 година и 8000 км су били:

-замењени лежајеви предњег точка,

-замењене гуме,

-комплетан вариомат (предњи сет и задњи),

-ја мислим да је ел. саух (онај што пали Ф1 лампу),

-филтер ваздуха 1-пут, филтер уља и уље 2 пута,

-плочице задњег диска.

Није да је лош мотор или марка, лоши су препродавци истих.

Наиме, те 2013. сам продао кинеза , чопера од 250ццм и решио да купим Бургмана. К6 су ми предлагали да не купујем , пошто до те 2006. су се уграђивале машине које су имале повећанију потрошњу уља од модела К7(тако кажу, а не мора бити). У потрази за одговарајућим моделом, прескочим из неког страха домаће тржиште, па одем у суседну Бугарску. С трна на глог. За неупућене, у Бугарској постоји мест које се зове Дупница. Е то место (ја га зовем ду.. за возила), Вам је својеврсно гробље возила из ЕУ. Не кажем да су сва возила лоша, али већина њих јесте. Да не дужим , обиђем пар њих, Бургмана К7 АN400 има пар, у лошем стању. Запала су ми 2 мотора, код истог продавца, Јамаха т-макс и Бургман 650. Оба врх , али не у мом ценовном рангу. Ништа, ручак и назад. Прође пар дана , ова 2 мотора се одмах продају , наравно.  Опет агонија, иде мај, а ја немам мотор. На огласима нађем пар њих. 2 у Нишу, ту близу мене. Један сам погледао, и није ми се свидела боја (миш сива), а други испало да је код мог познаника, иако ми се није свидела боја (црна ) решим да га купим. Наравно, и тај мој је дошао из горепоменуте Дупнице. Купио сам га највише зато што је од познаника, на око није изгледао лоше, чак одлично, одговарала ми година, већ га је регистровао, лепо радио и ишао. А и да се не лажемо, сви мотори дошли из Дупнице су јефтинији. Колко пара , толко музике. Лежајеве точка , уље и филтер уља сам одмах променио, остало временом. Ако имате нека питања , изволите.

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 8859 postova
  • Lokacija: Beograd - M.M.Lug
  • Motocikl: Peugeot Satelis250 ...... Honda NC750XD
Pre 7 sati, Mladensky je napisao:

Е па драги другари, власник сам Бургмана К7 од 2013. Радови на Бургману за ових 5 година и 8000 км су били:

-замењени лежајеви предњег точка,

-замењене гуме,

-комплетан вариомат (предњи сет и задњи),

-ја мислим да је ел. саух (онај што пали Ф1 лампу),

......

Zanima me koja je trenutna km na satu i zanima me komletan variomat, sta si stavio, polovno ili novo, original ili Polini, Malossi....?

Baci neku sliku i da te sluzi kako si zamislio.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 54 postova
  • Lokacija: Svrljig
  • Motocikl: Suzuki Burgman AN400 K7

Да, на списак да додам:

-нов алнасер (наручен са Алиекспрес-а),

-замењено уље у кочницама.

Ово задње је круцијално за кочење. Ко то није урадио , да то уради под обавезно бар на неких 3-4 год. Зашто? Кум и ја имали смо у то време идентичне Бургмане (он је његов продао касније). Ни код њега , а ни код мене нисмо могли да установимо зашто неће да коче задње кочнице. Коче, али то није то. Мени неки ђаво није дао мира од првог дана за то уље, међутим , сви мајстори који су на њему радили су ме одговарали од истог. Пре две године, једно поподне немам шта да радим па решим да променим. Пошто живим у малом месту, мало теже ми је било да нађем ДОТ 4 уље (ако не грешим, тако ваљда пише на мотору), али нашло се. Мало "гимнастике" са друкањем кочнице, испуштањем... али решено. Кочнице одједаред коче, а на ручице је довољан мали притисак да би кочнице реаговале. Тако да смо тај проблем решили.

Алнасер, хмм, почео да отказује пред крај сезоне (на срећу), као пали, као се гуши... Ја га скинем, однесем код електричара, отишле четкице. Таквих ни за лек. Набуџи он нешто , и као ради, али ја за сваки случај наручим нов са "Алија". Стигне нов, 55 УСД, код нас 400 дин. царински преглед, ради и исти монтирам. Онај набуџени остао као резерва.

 

#Satelis

Мотор сам проверио код једног мајстора , који ми је заменио уље и филтер уља, и проверио варијатор. Каже нове ролнице (неко их пре мене заменио новим), ламела и добош добри. Али, Бургман као мотор је лош, требало је да купим једну другу марку (нећу да именујем), дрвље и камење по Бургману. Насмејем се  (и ја теби...), платим и одем. 

Мотор је ишао супер док нисам први пут пробао нову фул-фејс кацигу, и изашао на ауто-пут. Возим неких 80-90 км/х и полако разврћем гас. 110, 120, охо 130... Баууум. Пуче нешто и мотор се угаси. Брзо стајем, гледам шта је , гуме - исправне, ништа се не дими. Ма ништа се не види. Пробам да упалим , алнасер нешто жваће, али не пали. Е , јбт , мислим у себи црко мотор. Тако ми и треба кад хоћу 130 . Зовем другара с комбијем , товаримо и одвозим код другог мајстора (по препоруци, на жалост више не ради моторцикле). После 24 сата агоније, зове ме, и каже да ништа није страшно, да се да поправити, да се само одшрафио варијатор, онај део где су ролнице. И мени одмах проради кликер, то овај претходно није зашрафио како треба. Да ли да га зовем, да не.... Ма је... му матер, мислим у себи, добро чини и доброме се надај. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 54 postova
  • Lokacija: Svrljig
  • Motocikl: Suzuki Burgman AN400 K7

Пустићу слике, само да се учитају са телефона. Енивеј, штета је само на вентилатору варијатора, но да се код стругара средити. Среди мајстор то и узмем ја мотор после 2 дана. Пали, ради, иде, али има неке ситне вибрације. Дођем кући, са другаром у Немачкој се договоримо да ми узме нов вентилатор. Он то узме, ја купим овде нове R.M.S. ролнице (избегавати исте) и монтирамо. Ма опет исто. Прође сезона, ја зими наручим и други део варијатора (оно кућиште где су ролнице), нов добош (узео сам Малоси јер ми је био 50 еур јефтинији), и ново квачило са 5 ламела. Монтирамо , опет исто. Ајде , помислим лећи ће, опет треба времена. И тако , прођоше 2 године. У те 2 године сам се најмање возио. Кад седнем на њега , оно ми се не вози, тресе ко фреза. Градска вожња - хорор. Ајде кад опалимо неки даљи пут, па и некако, али кад станеш на семафор и крећеш до 40 - хаос. 

И тако, паде се да путујем пре 2 недеље за Италију са породицом. И већ на крају путовања свратим у 2 радње у Трсту. Намера ми је била, да купим Ј.косту за њега, неко ме саветовао да је и код њега тресло док није ставио Ј.косту. Међутим у првој нема. Купим само рукохвате, нове, меке гумене.

Одем у другу радњу, која је Сузукијево представништво. Уведе ме неки чичица до продавца, и ја покушавам да се споразумем да њим, не зна енглески. Ма туцам нешто италијанског, мало ногама, мало рукама... Ма заболеше руке од силног разговора. Не иде. У једном моменту окреће се госпођа за суседним столом и пита ме :"Where are you from?", "Serbia" - одговарам ја. Она се окреће ка продавцу и рече му нешто полуизнервирано на италијанском . Продавац се окрете ка мени , и рече:

"За кај не говориш српски как те је Милошевић учио, да те цили свет разуме?"

Прогутам кнедлу, требају ми делови. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 54 postova
  • Lokacija: Svrljig
  • Motocikl: Suzuki Burgman AN400 K7

После успешног разјашњења шта је проблем , продавац ме посаветова да променим ролне и оне клизаче што су на истој декли где и ролнице. Каже, једно се без другог не мења. Али он сумња у ламелу и добош и то добош зато што је Малосијев. Ја га питам зашто, добош је добош? Он ми одговара, да Италијан на скутеру од 400 ццм никад не би ставио модификације типа Полини, Малоси , Ј.коста. Скутер од 400 ццм је сам по себи довољно јак. Такође ми да савет,  кад се ставља ново квачило, на ламелама се благо турпијом за дрво оборе ивице, како не би ламеле главиле ивицама. 

Узмем нове ролнице и те клизаче, захвалим се и одем.

 

Дођем кући , развалим варијатор. Оне R.M.S. ролнице су се распале скроз, и даље су округле, али поједене. Заменим ролнице , клизаче развалим квачило. Хоп - добош неравномерно поједен (иако није прешао 500 км). Однесем код стругара- крив на једну страну, односно, на 1/4 пуног круга добоша има више материјала, као да је у фабрици обрада ишла у ексцентар. Средимо то, оборим ивице на ламелама , намонтирам, шрафове намажем лепком против одвијања (стра' је стра') стегнем и упалим . Преде.

Добро је. Завршим са послом , и оставим пробу за ујутру. 

Устанем ујутру и прво у гаражу, загрејем машину и кренем.

ВАУУУУ (џеки у лифту), нема вибрација.

И то Вам је прича о варијатору. Дакле , само оригинал се исплати. Додуше, код мене је остао Малоси добош и (такође нов) Dayco каиш, али је то то.

 

20180523_111952 1.jpg

20180523_112005 1.jpg

20180523_112038 1.jpg

 

Оштећени, па после обрађени вентилатор варијатора.

20180523_111939 1.jpg

 

Ролница, у оригиналу, какву сам купио у Италији.

20180517_211628 1.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 54 postova
  • Lokacija: Svrljig
  • Motocikl: Suzuki Burgman AN400 K7

Сам свој мајстор.

11069875_10204085218595053_3046845451153888929_n.jpg

 

Ово је више за тему  "Шта ме данас изнервирало" , али и онако је било прошле године, и онако ме "заболе" што су грешком наопако одштампали. Нека гледају у огледалу.

 

20180523_112026 1.jpg

  • Sviđa mi se 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 6 postova
  • Lokacija: Cuprija
  • Motocikl: Suzuki Burgman 400 2001

Pozdrav drugari , jedno pitanje za iskusne . U poslednje vreme kada gasim mog Bugija cuje se kao udarac metal u metal , sta to moze da bude i koliko je opasno u smislu da nanese neku vecu stetu?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 8859 postova
  • Lokacija: Beograd - M.M.Lug
  • Motocikl: Peugeot Satelis250 ...... Honda NC750XD

Taj zvuk ti dolazi od frajlaufa, da je mnogo opasno nije ali planiraj ga zameniti novim.

  • Sviđa mi se 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 1 post
  • Lokacija: Kusiljevo

Pozdrav Satelis. Gde mogu da kupim frajlauf i koja mu je cena? Imam Burgmana 400, 1999 godiste i kod mene se cuje takav zvuk prilikom gašenja motora, ne uvek ali u većini slučajeva... 

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja