Jump to content

Moto Zajednica

Recommended Posts

  • Ne silazi, 8914 postova
  • Lokacija: Beograd - M.M.Lug
  • Motocikl: Peugeot Satelis250 ...... Honda NC750XD
Pre 7 sati, Dalibor_Andric je napisao:

Nešto se čudno dešava sa Suzijem...
Desilo mi se da nije hteo da upali. Vergla al ništa. Zamenim svećicu, upali iz prve... Rekoh ok, to je to...
Juče se malo provozao po gradu, svratim do pumpe, natočim gorivo, da upalim..ono kur moj... vergla..vergla... sačekam 4-5 min, zaverglam on sastavi... Nastavim da se vozikam, stignem kući, probam on pali...
Imate li ideju šta bi moglo da ga zeza? Pumpa goriva, falš vazduh...

Послато са SM-J730F уз помоћ Тапатока
 

Takav isti simptom imao je @fanky -ev Bugi.....epilog, svirnuo je dihtung glave. Ujutru ako nece da ti upali, odvi svecicu i vidi da li je koliko mokra, probaj upaljacem ili mini brenerom spaljivanje i samo ce ti se kasti d ali je do toga ili nije.

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 20 postova
  • Lokacija: Valjevo
  • Motocikl: Suzuki Burgman 400

Hvala na savetima. Počeću od radova koje mogu sam da uradim ( kablovi, kapa... ). Al mi miriše na dihtung glave, rekao bih da je svećica vlažna, al to ipak mora kod majstora.

Послато са SM-J730F уз помоћ Тапатока

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 1083 postova
  • Lokacija: Beograd - Vinca
  • Motocikl: sprint explorer, Malaguti Madison S250, Suzuki Burgman 400

 Da da, ako je mokra svecica znaci dihtung glave sto znaci rasturanje, opet moras da vidis zasto se to desilo, u mom slucaju je bilo da se pregrejao, otisao mi kabal sa termodavaca na glavi pa nije palio hladjenje, sada imam fobiju od tog kabla osiguravam ga i proveravam kad god mi padne na pamet a pada cesto ;)

 

Stigle felge sa peskiranja

 

IMG_20171028_125202.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 1083 postova
  • Lokacija: Beograd - Vinca
  • Motocikl: sprint explorer, Malaguti Madison S250, Suzuki Burgman 400
On 27.10.2017. at 21:43, milanns je napisao:

Fanky ako budes menjao auspuh javi.

Pazi u planu je al zavisi od para, Robert je ovaj postojeci napravio vrhunski znaci ni u kom delu ausuha nema nagovestaja zutila, pregrevanja . . . i bilo ceka sto bi dovelo do neke reparacije, prosle zime sam mu slao cisto da proveri, nema price sve kako treba da bude, molio sam ga da napravi jos jedan al covek vise na zalost ne radi a ovaj sto je meni napravio je kaze jedan od poslednjih i da je u njega munuo neko punjenje koje mora da traje bar 15 godina, tako mi je rekao. Ako se odlucim da menjam, javljam

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 252 postova
  • Lokacija: Bgd
  • Motocikl: BMW R1200 GS

Zdarvo drugari !

Javljam se umesto drugara koji je pre dva dana postao ponosni vlasnik Burgmana 400 iz 2001 godine.

S'obzirom da sam u obavezi da pomognem, koliko mogu, mladom kolegi, zamolio bih vas za neke savete: koje ulje u motor, koje ulje i koliko u f.d.

neki sajt za manuel itd. I jos jedna sitnica koja meni licno bode oci: predhodi vlasnik je, iz nekog razloga, odsekao plasticni deo kljuca i nemamo onaj magnet ili sta vec za podizanje one klapnice na cilindru kontakt brave. Pitanje: da li moze bilo koji magnet ili ima bas neki specijalan za tu namenu i kako ste resavali ako ste imali takav problem. Pozdrav !

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Skuteras, 3627 postova
  • Lokacija: Ivanjica
  • Motocikl: Suzuki Burgman 250

Meni razvaljena brava. Magnet je magnet, svaki isto radi. Ako je na kjucu magnet, onda bilo kakav koji je praktican za nosenje. Ne treba onde neki jak.

 

Sto se ulja tice 10w40. U menjac 80w90, mislim da je 190ml. Proizvodjaca izaberi sam, svako ima nekog svog omiljenog. Ja sam licno ove godine u sve motore na kojima sam menjao ulje sipao Bardal i nema problema ni jedan

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 269 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Strom 1000

Ne moze bilo koji magnet,morate kupiti nov kljuc i narezati,i onda na osnovu kljuca tj polozaj magneta sloziti magnete u bravi.Nista komplikovano kad otvoris bravu samo ce ti se kasti,koliko se secam dva magneta privlace a jedan odbija i na tom principu dize jezicak.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Skuteras, 3627 postova
  • Lokacija: Ivanjica
  • Motocikl: Suzuki Burgman 250

U pravu si za ulje, ja sam nesto prebacio. U manualu pise motorno 10w40

 

Sto se brave tice, sad ni meni nije jasno kakve veze rezanje kljuca i kakvo slaganje magneta ima veze sa ovim zaokruzenim na slici
 

brava.JPG

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 269 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Strom 1000

Posto je prethodni vlasnik odsekao magnet sa kljuca,znaci mora da kupi nov kljuc sa magnetom i da ga nareze da bi ulazio u njegovu bravu.Na samom kljucu imas tri magneta,isto tako u poklopcu brave onaj deo sto si zaokruzio imas tri magneta i tri federa, a  5 rupa.E sad moras te magnete da poklopis sa magnetima na kljucu da bi se jezicak dizao.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Skuteras, 3627 postova
  • Lokacija: Ivanjica
  • Motocikl: Suzuki Burgman 250

Sad jasno. Meni se tu nesto pojebalo unutra i nije imalo sanse da se otvori pa je morala sila da radi, mada je moglo i pedantnije :D

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 654 postova
  • Motocikl: XTZ 750

Otvorio sam temu juče za ovo, niko se ne javlja, pa ajd da pitam ponovo. Bio bih zahvalan da mi neko javi gde mogu kod nas da nabavim specijalne kreš barove za burgmana? Hvala drugari

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Skuteras, 3627 postova
  • Lokacija: Ivanjica
  • Motocikl: Suzuki Burgman 250

Ono sto meni pada na pamet je servis Seba, pa napravite sta te zanima. Ja jos nisam video nigde kod nas da ima da se kupi, osim mozda za Vespu

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 252 postova
  • Lokacija: Bgd
  • Motocikl: BMW R1200 GS
On 11/24/2017 at 14:42, markonitogen je napisao:

Otvorio sam temu juče za ovo, niko se ne javlja, pa ajd da pitam ponovo. Bio bih zahvalan da mi neko javi gde mogu kod nas da nabavim specijalne kreš barove za burgmana? Hvala drugari

Seba 063/8380981

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 252 postova
  • Lokacija: Bgd
  • Motocikl: BMW R1200 GS
On 11/19/2017 at 21:38, muljaz je napisao:

Meni razvaljena brava. Magnet je magnet, svaki isto radi. Ako je na kjucu magnet, onda bilo kakav koji je praktican za nosenje. Ne treba onde neki jak.

 

Sto se ulja tice 10w40. U menjac 80w90, mislim da je 190ml. Proizvodjaca izaberi sam, svako ima nekog svog omiljenog. Ja sam licno ove godine u sve motore na kojima sam menjao ulje sipao Bardal i nema problema ni jedan

Hvala Muljaz. Imas pivo od mene

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 252 postova
  • Lokacija: Bgd
  • Motocikl: BMW R1200 GS
On 11/19/2017 at 22:21, milanns je napisao:

Ne moze bilo koji magnet,morate kupiti nov kljuc i narezati,i onda na osnovu kljuca tj polozaj magneta sloziti magnete u bravi.Nista komplikovano kad otvoris bravu samo ce ti se kasti,koliko se secam dva magneta privlace a jedan odbija i na tom principu dize jezicak.

Hvala Milanns. i za tebe vazi ono za pivo !

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 252 postova
  • Lokacija: Bgd
  • Motocikl: BMW R1200 GS

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja