Jump to content

Moto Zajednica

Recommended Posts

  • BJB Maxi Scooter Club, 1083 postova
  • Lokacija: Beograd - Vinca
  • Motocikl: sprint explorer, Malaguti Madison S250, Suzuki Burgman 400

Anlaser (Anal....ser - otvor, rupa, rupčaga, ambis . . . ) gledao neki film na čudnom jeziku pa sam verovatno permutovao, ne namerno :)

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 269 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Strom 1000

Za sad nema opiljaka u masini,pale su nove gume,prevod,registracija,plocice, i jos neke sitnice tako da ce fl sacekati zimu,odkad sam ga kupio pojeo para ne zna se broj al ne zalim.Pitanje za Satelisa i sve Majstore i poznavaoce Burgmana.Da li Burgisa prolazi samo sa karikama ili mora da se busi cilindar i nov klip,cisto da se spremim za zimu da mi ne bude dosadno.Posto moj burgisa prosto prozdire ulje,a dima nema nigde ni ujutru na prvo paljenje,ni na punom gasu u leru,kao sto sam vec rekao pali u sekundi i ide kao besan.Od sramote ne smem ni da kazem na koliko km trosi ulja.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 1083 postova
  • Lokacija: Beograd - Vinca
  • Motocikl: sprint explorer, Malaguti Madison S250, Suzuki Burgman 400

Poskidas sve, kada skines cilindar i klip vratis karike na klip i gurnes klip u hilznu i postavis ga na gornju tacku i u tom polozaju ces videti da li karike dodiruju u punom krugu hilznu, ako ima iole neke neravnine ili karike ne dodiruju hilznu u punom krugu onda je i hilzna problem al u svakom slucaju karike nove.

Opiljaka ima sigurno, jedna od provera da unutra ima opiljaka je i sraf za isputanje ulja al sa magnetom, tu ces videti da ima opiljaka mnogo sitnih da se ni ne vide, u tom slucaju mozes da isperes agregat nekim uljem, kupis kantu od 4l i isperes agregat dva puta pa tek onda sipas ulje koje koristis za skuter a opet videces  na hilzni kad budes skidao nepravilne crtice po zidovima.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 8926 postova
  • Lokacija: Beograd - M.M.Lug
  • Motocikl: Peugeot Satelis250 ...... Honda NC750XD

Frajlauf, karike, klip, dihtunzi, gumice vodjice ventila, ventili na proveru, glava i cilindar na obradu i to pod uslovom da nije lanac istegnut do kraja i da radilica nema lufta. Ako je lanac istegnut, ides dalje sa rasturanjem, isto važi i za luft u radilici.



Poslato sa ALE-L21 uz pomoć Tapatoka

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 269 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Strom 1000

Igranka od 300-500e koliko vidim pod uslovom da je radilica dobra,Sta mislite o dihtunzima na KP po 4000din jel to valja ili samo original,klip isto iz originala ili moze neki zamenski.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 1083 postova
  • Lokacija: Beograd - Vinca
  • Motocikl: sprint explorer, Malaguti Madison S250, Suzuki Burgman 400

Nije bas 300-500e mnogo je to, ako je klip dobar sto bi ga menjao, samo karike, pa vidis kakav je lezaj radilice a sama radilica nije od materijala koji moze lako da se deformise, tu imas i dihtunge, pa obrada glave i cilindra, gumice ventila, lanac, tecnosti . . . . mene je komplet svega kostao sve ukupno oko 250e, da vidis kakva je hilzna, da ona nije dobila jajasti oblik, ako nije obrada pa honovanje. Primera radi ja sam lanac platio 30e i to je kupljen po specifikaiji za Suzuki Strom-a i to bas narucen iz NS-a, identicno, nema razlike sto je i logicno jer Suzuki pakuje, jedina razlika je u duzini a ionako se dobija ne sastavljen sa dodatnim karikama, tako da po mom misljenju za 300-500e je mnogo

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 269 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Strom 1000

Racunao sam klip 150e,diht 40e,busenje 10-15,glava nisam pametan koliko moze da izadje komplet ali ispod 50 nije sigurno,lanac kako sam kazez 30,fl 50,ulje fiter 20,i antifriz 5.Grubo 350e bez ruku,ako neko zna gde ima povoljniji delovi neka kaze.Bice to sve ispraceno slikama na  zimu tako da vam tek predstoji davljenje kada padne prvi sneg.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 269 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Strom 1000

Do zime je u planu da uradim sediste, i malo mi blokira gornji klip na prednjim kljestima upeo sam da ga razradim al nije to to.Sad me zanima gumice iz Zrenjanina,jel moram da saljem moje gumice pa oni po uzorku prave,ili komplet kljesta ili oni to vec imaju na stanju.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 127 postova

Mozes da saljes,ali je velika verovatnoca da imaju..nece znati po modelu,vec po dimenziji..

Rasklopis cilindar,uzmes subler i telefon i sve sa dogovorite,moze da ti stigne vec sutra ,ako imaju..

Gledaj da ne ostetis stare gumice,za svaki slucaj,i sacuvaj pogotovu spoljasnju..

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 20 postova
  • Lokacija: Valjevo
  • Motocikl: Suzuki Burgman 400

Pozdrav, braćo po točkovima. Od pre par nedelja sa ponosni vlasnik Burgmana AN400, K2, 2002 godište. Kupio sam ga od Gage ( Dragan) sa Banovog brda sa 34000 na satu, urađenim servisom. Dečko je krajnje korektan, vidim da je mašinu dobro održavao. Ja sam vrlo zadovoljan, udoban je, ne trese, ne ljulja, ne dimi...Pali bez gasa, vuče odlično. Gonio sam ga 140, nisam smeo više, a imam osećaj da bi mogao još.
Zamenio sam mu prednju gumu, montirao sijalicu Osram NightBraker i stavio nove ručke.
Do sada sam sa njim prešao oko 1000 km, dužu vožnju Valjevo - Višegrad - Bijeljina - Valjevo, 540 kilometara, potrošnja oko 4 litra. Ostatak po valjevskom planinama i po gradu.
Planiram da mu stavim dnevna led svetla, ispoliram far, ugradim štitnike za ruke.
Nadam se dobroj vožnji i nekom okupljanju Burg-manista.
Pozdrav iz Valjeva.40b1882920ba7757c6560d4789668299.jpg5b093c5d50a891193119d3da708e1ca2.jpg1901d068d06af1e8d1bb41db06aca86c.jpg94971a528ca77fe06700ee340c2754a4.jpg13e6365154caca95d3f96f2ac0d9076c.jpg2e650c4223000e8b59210546d4edc117.jpg

Послато са SM-J730F уз помоћ Тапатока

  • Sviđa mi se 1
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi scooter club, 1575 postova
  • Lokacija: Backa Palanka SRB / Ludwigsburg DE
  • Motocikl: Honda NC 750x dct

Pozdrav kolega. Okupljanje maxi skuterasa imas vec za vikend, tacnije u nedelju. Mozes da se pridruzis i upoznas veci deo ekipe. Temu imas ovde 

Vidimo se :) 

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 1083 postova
  • Lokacija: Beograd - Vinca
  • Motocikl: sprint explorer, Malaguti Madison S250, Suzuki Burgman 400

Nastavlja se sredjivanje Burgmana, na red dolaze plastike (nove) koje ce na farbanje, felne na ispravljanje, peskiranje i na farbanje, drugi vizir, kad su vec oslobodjene vile menjamo i ulje i prskanje, drugi nosac km sata i prednje maske, plocice, komplet feroda kvacila . . . itd . . . kako se bude radilo tako ce se i slikati :)

IMG_20171007_143638.jpg

IMG_20171007_163639.jpg

IMG_20171007_195930.jpg

IMG_20171023_175105.jpg

IMG_20171024_203745.jpg

IMG_20171025_163110.jpg

IMG_20171026_211742.jpg

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 2035 postova
  • Lokacija: Београд
  • Motocikl: Био некад јапанац сада понтадеранац,и поново јапанац

Браво Фанки,свака част :care:

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 20 postova
  • Lokacija: Valjevo
  • Motocikl: Suzuki Burgman 400

Nešto se čudno dešava sa Suzijem...
Desilo mi se da nije hteo da upali. Vergla al ništa. Zamenim svećicu, upali iz prve... Rekoh ok, to je to...
Juče se malo provozao po gradu, svratim do pumpe, natočim gorivo, da upalim..ono kur moj... vergla..vergla... sačekam 4-5 min, zaverglam on sastavi... Nastavim da se vozikam, stignem kući, probam on pali...
Imate li ideju šta bi moglo da ga zeza? Pumpa goriva, falš vazduh...

Послато са SM-J730F уз помоћ Тапатока

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja