Jump to content

Moto Zajednica

Recommended Posts

  • Ne silazi, 8862 postova
  • Lokacija: Beograd - M.M.Lug
  • Motocikl: Peugeot Satelis250 ...... Honda NC750XD

........

 koliko sam cuo predlazu cak i auto ulje,......

Gde se nalazi filter goriva za ovaj skuter? .........

 

Ne znam samo ko ti je to predlozio, ljudi svasta predlazu, moze i na zejtin da ide...pitanje koliko samo.

Filter goriva se nlazi u pumpi, pumpa ti je potapajuca, imas sito filter na dnu pumpe i moguce jos jedan manji u samom kucistu pumpe......ako sve radi kako treba ne diraj nista, vozi.

Ako pak teze pali, trokira, gubi gas.....prvo premeri pritisak pa napadaj pumpu ako treba.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 62 postova

Kad sam kupovao skuter polovinom decembra imao je problem da je trokirao, lose je vukao i drugar kaze nije ga vozio par meseci sigurno je filter goriva. Ja mu kazem ok, resi to da vidim da je ok i kupujem motor. On sutra otera kod majstora kog i ja znam, Mrkija iz Indjije, verujem da ga neko i zna odavde, i mrki ocisti nesto ne znam sta, kaze nema filter da zameni ali kao sad radi. Ja probam stvarno radi kao sat, proslo je skoro 2 meseca od tad ja sam presao oko 500km ovih dana kad je bilo lepo vreme i sve je bilo u najboljem redu ali sam kupio filter pa sam mislio i to da resim. Inace, jel moguce da filter ulja, goriva, vazduha i svecica kostaju samo 2570din? Ulje i vazduh su u kutijama hiflo filtro a benzin neki italijanski navodno, ngk svecica je sama 1050din pa mi nije jasno kako je filter vazduha oko 850din a cuo sam da su inace jako skupi. :zbunjen::neznam:

Ovo za ulje sam procitao cak i ovde na forumu od nekog naucnika koji je dao neka detaljna obavestenja, a isto mi rekao i neki preko telefona dok sam trazio motul, kaze radi 30 godina sa uljima uzmi dobro auto ulje i ne brini. Ja ne pravim kompromis bas po pitanju odrzavanja pa necu da eksperimentisem. :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Skuteras, 3623 postova
  • Lokacija: Ivanjica
  • Motocikl: Suzuki Burgman 250

kaze radi 30 godina sa uljima uzmi dobro auto ulje i ne brini.

 

Zato Satelis radi sa motorima :D

 

Filer ulja oko 500 din, filter vazduha 600 (onaj sundjerasti, ali mislim da na K7 ide onaj papirni i on je skuplji), svecica 800 din.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 5604 postova
  • Lokacija: Žabalj-NS
  • Motocikl: Aprilia Atlantic 500ie / CF Moto 450 MT-u dolasku

 a isto mi rekao i neki preko telefona dok sam trazio motul, kaze radi 30 godina sa uljima uzmi dobro auto ulje i ne brini. 

 

reče prodavac... Drugi (prodavci) opet tvrde da ima tableta koju popiješ i šura raste... Treći prodaje profi foto aparat sa 450 K okidanja i kune se da je korišćen amaterski... Četvrti prodaje auto sa 127 K na TX table i tvrdi da je prava kilometraža i da nikad nije taksirao...

 

Što napisa @muljaz, dok je takvih prodavaca i majstora kod kojih "sve može", Dare Satelis ima da se satere od posla i ispravljanja njihovih brljotina...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 62 postova

Danas odradio zamenu ulja, filter ulja i promenio svecicu. Filter vazduha hteo da menjam medjutim bukvalno je kao nov pa cu malo da odlozim zamenu.

Jel zna neko koja svecica ide u burgmana, posto nije ista ona koju sam izvadio kao ova koju sam stavio. :stabre:

Planiram cim malo otopli da rasturam prenos i da vidim stanje, to cu da se dogovorim sa Satelisom. :)

Inace, ne volim nista sam da cackam ni oko kola ni oko motora ali je malo teze naci majstora zimi i jos teze oterati motor pa sam uzeo ovo sam da odradim, svakako su to sitnice. :)

I jos jedno zapazanje nevezano za motor vec za forum, znam da je ovo sve vec pisano sto ja pitam ali jednostavno pretraga nije dovoljno dobra. Na 99% ostalih foruma postoji pretraga svake teme sto ovde nije slucaj... :neznam:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Skuteras, 3623 postova
  • Lokacija: Ivanjica
  • Motocikl: Suzuki Burgman 250

Ako je NGK trebalo bi da ide CR7E, Denso U24ESR-N

Za sad ima samo opcija pretrage po forumima tj. podforumima. Nije moguce podesiti drugacije

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 62 postova

E, stavio sam tu NGK CR7E a bila je neka NGK iridium isto CR7E i jos neko slovo zaboravio sam, imala je spicast onaj deo sto daje varnicu. Znaci dobru sam stavio, to su mi dali u prodavnici valjda su videli koja treba za taj skuter. :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Skuteras, 3623 postova
  • Lokacija: Ivanjica
  • Motocikl: Suzuki Burgman 250

Kod NGK iridiumske imaju dodatnu oznaku IX i bolje su nego obicne. Interval zamene im je veci, preciznija varnica, veca cena...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 8862 postova
  • Lokacija: Beograd - M.M.Lug
  • Motocikl: Peugeot Satelis250 ...... Honda NC750XD

Dule, nazoves Eurosumar, das podatak iz saobracajne i sve ti kazu oko dimenzija....nije tesko, ako se vec neko ne javi sa informacijama.

Kako si zadovoljan sa makinom?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 100 postova
  • Motocikl: Suzuki Burgman K7

Nije tesko Dare,ali se nisam toga setio :care:  ...Sve je kako treba...znas i sam da sam prelazio i po 400km samo da bih pogledao neki primerak ali hvala Bogu na kraju je dosao onaj pravi ;) Do sada sam presao nesto manje od 4 hiljade km bez dolivanja ulja...jedino sam imao problem sa traumom od predhotnog skutera pa sam i na ovom kontrolisao ulje na svaka 4,5dana <_<   :neznam:  :D

Kais je skroz ok i mislim da nije za zamenu,nego hocu da zamenim rolnice za 2gr.lakse i da metnem belu oprugu...Da li je to delotvorno ili ne?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 8862 postova
  • Lokacija: Beograd - M.M.Lug
  • Motocikl: Peugeot Satelis250 ...... Honda NC750XD

Jeste delotvorno ali ne znam kako ce ti se odraziti na kvacilo, moze se desiti da ga maloko spalis, ako turis jos nekog pozadi...spalices ga sigurno.

Nisu bas dobro odradili kvacilo na tom modelu, hoce da tresucka, cvili, malo je veci zazor i tako.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 15 postova
  • Lokacija: Uzice
  • Motocikl: Yamaha xj 600

Ljudi, morao sam od majstora da dodjem na forum da molim za pomoc, da li je iko ikad imao ovakav kvar? Inmace burgman 400, 2001 god

 

Motor radi kao sat, vozio sam se satima i u voznji je sve ok.Problem je zapravo kad se pali motor, vergla i nece da sastavi.Ima benzin, radi pumpa, baca varnicu, ali moze da vergla pola sata da ne upali. Sto je najgore, dodje mu nesto i posle 15 minuta pridjes motoru, pipnes dugme on sastavi na prvu.Tako me j...  danima. Sve se nadam crci ce nesta vec, ali nece.Nemam drugi karburator da probam jbg.Zna li neko sta se desava i majstora mi zabolela glava  :) ?

Cistili smo karburator 2 puta, menjali svecice itd.Isto se desava bio hladan ili vruc

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 8862 postova
  • Lokacija: Beograd - M.M.Lug
  • Motocikl: Peugeot Satelis250 ...... Honda NC750XD

Sve mi mirise na dihtung glave, proverite to najpre jer je moguce da ti utrci malko antifriza i eto sranja. Dok radi on radi i lepo prima gas, cim se ugasi, gotovo paljenja vise nema sve dok se ne zameni il osusi svecica i tako u krug.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 100 postova
  • Motocikl: Suzuki Burgman K7

Dare,zvao sam eurosumar dao im broj sasije...nemaju na stanju ni kais ni rolnice...a dimenzije ne mogu da vide u bazi jer suzuki kao stiti orginalne delove da se ne kopiraju <_< cak ni gramazu rolnica ne znaju inace cena rolnica je 13e po komadu :lud:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 15 postova
  • Lokacija: Uzice
  • Motocikl: Yamaha xj 600

Primetio sam kondenz na onom crevu za iber i bilo mi malo cudno odakle kondenz. Iz creva kaplje nesta na onoj strani sto se nabija na poklopac karburatora. Moze li to biti kakav signal za taj dihtung sto kazes? Inace hvala ti za pomoc :). Druga strana creva je zabodena onde iza odmah u motor, ili sta vec

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 8862 postova
  • Lokacija: Beograd - M.M.Lug
  • Motocikl: Peugeot Satelis250 ...... Honda NC750XD

Imaju oni sve podatke nego nece da ti kazu....politika kuce.

Videcu da Milos donese njegove rolne pa cu napisati sta i kako,al da su skupe to jesu i to dobrano.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 1083 postova
  • Lokacija: Beograd - Vinca
  • Motocikl: sprint explorer, Malaguti Madison S250, Suzuki Burgman 400

Samo izvuci svecicu i vidi da li je mokra, ja sam imao taj problem, vergla kada je suva cim ga ugasis i posle par trenutaka zelis ponovo da upalis ono samo vergla jer ne moze da varnici posto je svecica mokra

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 100 postova
  • Motocikl: Suzuki Burgman K7

Imaju oni sve podatke nego nece da ti kazu....politika kuce.

Videcu da Milos donese njegove rolne pa cu napisati sta i kako,al da su skupe to jesu i to dobrano.

pa politika kuce im je  :bljak:  Hoces da kupis rolnice dajes im preko 100e za osam komada a nemas pojma od koliko su grama ni koje dimenzije <_<  :neznam:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 1083 postova
  • Lokacija: Beograd - Vinca
  • Motocikl: sprint explorer, Malaguti Madison S250, Suzuki Burgman 400

Za kais sam nasao

Original reference 27601-05H00, 977-26.4-28-14.6

 

A za rolnice

26x13 gr21

 

Nasao sam na Burgmanusa nisam mogao da prekopiram link posto sa telefona bauljam, ovo su dimenzije za k7,k8,k9,k10,k11 i k12, sad da li su to prave i tacne dimenzije ne znam

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja