Jump to content

Moto Zajednica

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 191 postova
  • Lokacija: Niš
  • Motocikl: Suzuki Intruder M800 K5

Odakle si ga ti kupio. Znaš li koje je probleme tada imao itd.

 


Sad čitam na forumu i tebi je seckao na 3000 obrtaja i nisi ga rešio. Šta sad ja da mu radim. Majstor tvrdi da je loša pumpa za gorivo.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • You tube / Drandigo .., 619 postova
  • Lokacija: Sokobanja
  • Motocikl: Yamaha Fz6

Pa vidi, koliko se secam nije bio tako los.

 

Prvo plastike su stegnute, nista nije vezivano i budzeno, Deluje stegnuto i meni je to jako bitno.

E sada, ja sam ga prodao sa cini mi se 42000 km tako nesto, sad ne znam sta su mu radili sve i kakav je sada. i kokliko je presao sada.

 

Ja sam mu zamenio lezajeve na prednjem tocku jer su se culi. Kod mene je imao malo vibracija i pozadi, ja misli da je neki lezaj ali to nisam dirao nista.

Imao je i momenta kad je znao da secne tako tu negde na 2000/3000 obrtaja.

U sustini kratko je bio kod mene mozda par meseci samo, presao sam bas malo , mozda 1000/2000km.

Platio sam ga bio 1300, stavio na oglas 1800, naisao decko koji mi je dao Madisona i 900e i tako sam ga prodao.

Meni je trosio ulje, prilicno, ne znam tacno koliko ali tako oko 300/400 grama na 1000 km, ja sam reko ovom decku da trosi ulje i da kontrolise. Ako je redovno dolivao ne bi trebalo da je napravio neku stetu.

 

I kod mene je nemirno radio na leru, znao je da se ugasi. Nisam ga nikad vozio kod majstora pa ne znam sta moze da bude.

 

E sumnjivo je mozda sto je na oglasu bio 1600e, prodavao ga je ovaj decko iz Bora kome sam ja prodao, pa ga je on prodao ovom i Negotina i motor je odmah izasao na prodaju za 1450e.

 

Evo jedan snimak ubrzanja.

 

Ja mislim da vredi, jer dobre su plastike, vizualno je dobar. E treba da se odradi masina, verovatno karike gumice i to, znam da je skupo ali ovako mislim da je dobar motor.

Opet kazem ne znam sada kakav je sada, ali nije bio los, u odnosu na ove iz Bora i Aleksinca je daleko bolji, ali stoji i to da je dobar Bugi skuplji dosta, i treba izdvojiti bar 1700/1800e.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • You tube / Drandigo .., 619 postova
  • Lokacija: Sokobanja
  • Motocikl: Yamaha Fz6

A da, ne mogu da se setim davno bilo hehe, cistio sam mu diznu bio, nosio kod majstora da ocisti u onoj valjda ultrazvucnoj kadici, cistio sam klapnu gasa svasta nesto i nista uvek isto bilo..

Meni recimo nikad nije hteo da upali odmah nego iz par puta , ali samo kad je hladan, cistio sam i neke ventili sto je kao sauh i opet isto, tako sam ga i prodao. Ali to sto kazes da trese na 60km to nije bilo..

Kako ti pali kad je hladan?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 191 postova
  • Lokacija: Niš
  • Motocikl: Suzuki Intruder M800 K5

Na oglasu je bio 1800€, a kupio ga preprodavac u neku trampu sa ovim iz Bora. Sve je isto odprilike kao kad je bio kod tebe. Prešo je oko 53000 i jbg uzo sam ga za 1200€ i to registrovan godinu dana. Te pare vredi. Koje si mu ulje sipao tada?

 

Sent from my Redmi Note 2 using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • You tube / Drandigo .., 619 postova
  • Lokacija: Sokobanja
  • Motocikl: Yamaha Fz6

E super, pa vredi te pare definitivno. Znam da nije bio krs, stegnut je bio i nista nije treslo ni lupalo.

Bitno da je ovako dobar sve, pa cak i da mu sredis masinu isplatice se. Za sada samo kontrola ulja sto cesce.

Ja sam mu sipao bio motul 15/50, menjao sam mu svecicu i te sitnice tako.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 191 postova
  • Lokacija: Niš
  • Motocikl: Suzuki Intruder M800 K5

Ja sam mu sipao sad motul 5100 10-50.

A što se mašine tiče mislim da je ok, merio sam mu kompresuju skoro 9.5 Sutra mu štelujem ventile pa ću taman da vidim stanje glave. Pisaću kako napredjuje sredjivanje.

 

Sent from my Redmi Note 2 using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • You tube / Drandigo .., 619 postova
  • Lokacija: Sokobanja
  • Motocikl: Yamaha Fz6

Sad se setih, reko mi je ovaj iz bora kad smo radili prenos da mu je crkla brava za paljenje i da je nova bila 300e, kaze da je stavio polovnu dal cini mi se rece 100e polovna ne mogu da se setim...

Mozda su nesto zbudzili pa ti ne otvara lepo gepek..

Kod mene je to ok radilo, jeste da je trebalo jace malo da se kljuc okrene ali bilo ok..

Ja sam se pokajao sto sam prodao tog burgmana, trebalo je da ga sredim sve i da ne prodajem.

A cim sam uzeo tog madisona odmah crko, uvalio mi ovaj iz bora, ni 100km nije preso, ma ni toliko, dva tri kruga gradom i ode..

Popravka bila oko 250e plus jos neke sitnice i izadje 300e

Posle sam mu trazio da podelimo makar popravku i jedva izvuko nekih 100e, cudo i to.

Kaze mi majstor da ga skrpili bili da ide samo i jbg..

Tako da je pitanje sta su tom burgmanu radili, nadam se da nista nisu posebno cackali..

A doso bio kod mene, menjamo skutere dao mi pare i samo sto ne zaplaka, jao moj meda, kako cu bez mog medu, rastaje se od madisona hhehe jao boze, ja provoza medu on crce hehehe

Raspade se meda

 

Sent from my GT-I9301I using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 191 postova
  • Lokacija: Niš
  • Motocikl: Suzuki Intruder M800 K5

E jbg raznih ljudi ima.

Meni brava radila cela 2 dana. I to danas rasturam ako mogu da je popravim. Sve što si reko je tako, samo se nadam da mu je redovno gledao ulje, videću danas u kakvom je stanju glava.

 

Sent from my Redmi Note 2 using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 1083 postova
  • Lokacija: Beograd - Vinca
  • Motocikl: sprint explorer, Malaguti Madison S250, Suzuki Burgman 400

Iiiiiiii nastavljamo u istom ritmu, od poslednje demontaze i montaze presli smo oko 20.000km i naravno pustio dihtung glave al dobro, ovaj put idemo jos dublje u agregat u nameri da ga apsolutno i potpuno rekonstruisemo, menjaju se skoro svi potrosni delovi unutar agregata, od lezajeva, semeringa, frajlaufa, lanca bregaste, radilice . . . . . apsolutno na sta naidjemo a da nije u meri kako je fabrika propisala. Doooosta ljudi je reklo da ne treba da radimo ponovo ALI bilo je jace od mene i opet sam imao podrsku od ostatka ekipe da krenemo ispocetka, jeste, bacio sam ga na oglas jer sam u momentu poludeo ali posto je jutro pametnije od veceri svoju odluku o prodaji sam povukao a da li je greska ili ne sada to vise nije ni bitno, tako da krecemo.

Akteri i podrska ce biti kao i proslog puta

- Bugiman

- Culle

- Satelis

- Meda

- Pizon

- Sale Smart

- Panta KG

- i ko zna ko jos

 

1-og Avgusta 2016.godine Satelis detektovao problem na Burgmanu i istog dana skuter preuzet od Darka i dolazi kuci na rasklapanje

 

uVepP.jpg

 

Agregat napolje

it09u.jpg

 

Pa na postolje

gt80S.jpg

 

HlTsB.jpg

 

Ovde se vidi gde je pustio digtung

RdFeM.jpg

 

51NJl.jpg

 

okltR.jpg

 

Nov lanac bregaste i frajlauf

f7wgM.jpg

 

ilpaL.jpg

 

Skinut je i rezervoar u nameri da se ocisti i promen filter goriva

Nastavak sledi prvom prlikom

  • Podržavam 5

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 1083 postova
  • Lokacija: Beograd - Vinca
  • Motocikl: sprint explorer, Malaguti Madison S250, Suzuki Burgman 400

Rezervoar izvucen, a da bi zasao napolje mora da se skine hladnjak, tocak i vile, vile sam zaboravo da slikam, izbaceno staro ulje i sipano novo (284ml)ž

 

Q5dRY.jpg

 

Rezervoar opran spolja i iznutra, zamenjen filter goriva

M0nXF.jpg

 

jucmT.jpg

 

Opran i ociscen poklopac dekle paljenja, zamenjen lezaj

5gt6C.jpg

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • You tube / Drandigo .., 619 postova
  • Lokacija: Sokobanja
  • Motocikl: Yamaha Fz6

Svaka cast.

Posto imam u planu ponovo nekog bugija pratim radove :)

Neverovatno sta sve treba da se skine da rezervoar izadje eee

 

 

Sent from my GT-I9505 using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 5 postova

Postovanje, 

Imam Burgmana 400cc 2007 godiste i nastao je jedan problem. Pa bih zeleo da cujem vasa misljenja i da dobijem odgovore  na par pitanja. 

Da bi razumeli kako je doslo do ovoga krenucu od pocetka od kad je u mom vlasnistvu. 

 

Burgmana sam uvezao  2014 godine iz Bugarske i odmah u startu sam morao promeniti pumpu za gorivo. Nakon toga radio je bez problema.

2015 godine stavio sam nove gume. Neposredno nakon toga u zadnjem tocku  izmedju 3000 - 4000 rmp cujem brujanja. Odmah sam to prijavio majstoru ali njegov odgovor je bio, to je bla bla ( ne secam se konkrento sta) vozi dok mozes pa posle zameni. Tako sam vozio sledeca dva meseca, do kraja te sezone i na tome je ostalo. 

2016 kako je sezona pocela brujanje je pocelo sve vise da se cuje ali samo izmedju 3000 i 4000 i ne svaki put.  Kad ga podignem na nogare i dam gas brujanje se ne cuje. 

 

Otisao sam kod drugog majstora, odmah je primetio da je zadnji kocioni disk nagrizen ( i da je 100% to upitanju ) jer dok motor zbog vibracija ne udje u ravnotezu , disk vibrira i zbog trenja se cuje. 

Posto je disk stvarno bio vidljivo nagrizen odmah sam kupio novi disk i plocice , ali brujanje nije stalo. Sacekao sam nedelju dana da vidim, mozda dok sve ne legne na svoje mesto ali nije se nista promenilo. Na disku se ne primecuju tragovi trosenja. 

 

Pozovem ja majstora, gospodin otisao na odmor i vraca se krajem Avgusta. 

 

Posto imam obicaj uvece da se provozam razvucem ga po bulevaru 120 -130km. Sinoc motor nije hteo da predje 100km :-(. 

Danas sam ga popeo na nogare i rmp mi je otisao na 8000 -( 140-150 )km - nije bio pun gas 

Provozam ga po gradu nece da predje 100km do 5000rmp . Vratim se kuci popnem ga na nogare jedva da 5000 rmp da predje.

 

Moja pitanja su sledeca :

1. Sta mislite da je problem ?

3. Ukoliko je kais upitanju, da li bi mi se to odrazavalo na rmp kad je motor na nogarama ?

4. Nadam se da mi nije pupma opet otisla, jer ona nema veze sa brujanjem u zadnjem tocku ?

 

Hvala unapred svima koji su ovo procitali.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 1551 postova
  • Lokacija: kragujevac
  • Motocikl: Burgman 400 2007

Pišeš na pogrešnom mestu ali odgovoricu ti pa neka admini premeste.

Za to što neće da ide jeste pumpa ali nije crkla nego treba da se očisti sito i da se ultrazvukom ocisti.

A to sto se čuje pozadi vrlo verovatno je ležaj osovine reduktora na koji se navlaci tocak

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 20 postova
  • Motocikl: Suzuki Burgman 400

Jao drugari opet ja!!! :tras2: Naime posle svih zajebancija oko paljenjaPrvo crko akumulator Pa zatim namotaji na anlaseru,kupim drugi nov anlaser i sve radi savrseno!Ali samo petnest dana !! >:( krenem da ga upalim jedno jutro a on samo zvrrr zvrrrr lomi u zupcaniku fraj laufa.reko koji sam ja baksuz!!Skinem ja bocno deklo i Ustanovim da zubici od anlasera ne nalezu lepo na zube fraj laufa!Skinem anlaser i ima sta da vidim biksna otisla u pm.(ovaj nema iglicasti lezaj na vrhu anlasera).uzmem prednje deklo od starog anlasera premerim osovinu kad ono iste dimenzije.Ubacim prednje deklo anlasera sklopim probam anlaser radi super .Namestim na motor vratim bocno deklo usput zamenim ulje pumpu za vodu antifriz filter ulj ocistim diznu........probam da upalim ali anlaser jedva vergala zateze se ko mlada prve bracne noci.Skinem anlaser probam ga na przno vrti ko lud rasturim ga ponovo mislim crko rotor odnesem na ispitivanje namotaji dobri.I sta sad!!!!!! :stabre: Ajde da probam da napravim biksnu tacno po dimenziji.Nadjem sinter biksnu pribliznih dimenzija i odnesem kod drugara da je obradimo na strug.i onda mi sine reko ajde Ivo da stavimo rotor u centar da vidim nesto .I naravno ne bih bio ja da nisam toliki baksuz kriva osovina rotora na novom anlaseru >:( .Pozovem prodavnicu u kojoj sam kupio anlaser i misko nema garancije!!! >:( Stacu  gde cu pozovem lika u Novom sadu i narucim polovan densov.Rasturim ga operem podmazem cetkice ko nove sve to sklopim namestim i gle cuda BAM ko mina!! :jee1: :na_glavi:i sve to lepo prebijem jedno 500km sa cerkicom po istocnoj i jugoistocnoj Srbiji Sve u redu pali ko nagazna.Kad prekjuce ujutru da ga upalim zavergla lepo i i taman da upali  kao da preskoci i pocne tesko da vergla.Probam ponovo neujednaceno vergla cas brze  cas sporije ali da upali niks :stabre: . >:(  >:(  >:( .Čak mi se desi da pustim kocnicu a on nastavi.I tako probam ga par puta i onda kao da ga neko pusti sa lanca vergla ko lud i upali. Vruc pali iz prve.Juce ujutru ponovo tako i kada sam krenuo sa posla ponovo. I jutros ponovo potpuno isti simptomi Pomagajte!!!! :care:  :care:  :care: 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 8927 postova
  • Lokacija: Beograd - M.M.Lug
  • Motocikl: Peugeot Satelis250 ...... Honda NC750XD

Rekao bi da ti nisu u vinkli frajlauf i anlaser, pa dolazi do veceg opterecenja  na osovinu anlasera.

Iz tog razloga ti je prvo.... propala biksna na tvom anlaseru, drugo.... iskrivio osovinu na novom, trece.... ubrzo ces sjebati i taj treci polovan Denso.

cetvrto.....zamolio bi te, da povedes racuna o pisanju kako bi te lakse razumeli.

 

Znaci, problem trazi izmedju frajlaufa i anlesera.....srecno.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 1 post
  • Lokacija: Petrovac na Mlavi
  • Motocikl: Suzuki Burgman AN400

Pozdrav MAXI drugari,ja sam Sale Petrovac na Mlavi.Totalno sam nov u svetu ovih fotelja na dva tocka, imam Burgisu  AN400 iz 2002god.Imam samo reci hvale o ovom skuteru,ja sam presao nesto preko 3000km a inace on imao kad je kupljen 40 000km,uskoro se blizi zamena ulja,varijatora,rolnica,kaisa..e sad voleo bih kad bi neko rekao koje ulje,koji kais,koje ronice?  

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 8927 postova
  • Lokacija: Beograd - M.M.Lug
  • Motocikl: Peugeot Satelis250 ...... Honda NC750XD

Variator, rolnice kais ili ti delovi CVT-a gledaj da budu originalni, jest skuplje al zato pouzdanije sto se tice dugotrajnosti.

Ulje motor.....preferiram Eneos (Japaneros) ulje, pored toga imas Agip, Motul, Bardahl, Fuchs....gledaj da bude krsteno.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja