Jump to content

Moto Zajednica

Recommended Posts

  • BJB Maxi Scooter Club, 2035 postova
  • Lokacija: Београд
  • Motocikl: Био некад јапанац сада понтадеранац,и поново јапанац

Па ти не возиш бугија,ти возиш Франкенштајна  :P

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 138 postova
  • Lokacija: Podgorica
  • Motocikl: (napokon) Suzuki Freewind XF 650

Ако не шаљу,ја пролазим за 15 дана кроз Подгорицу,па могу да ти понесем

Hvala puno!!! I ako ne nađem ništa javi se da pijemo piće, svaka čast što si se ponudio da pomogneš.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 138 postova
  • Lokacija: Podgorica
  • Motocikl: (napokon) Suzuki Freewind XF 650

Ja sam kod mene stavio od nekog BMW-a, skinut sa petih vrata

Našao sam od nekog auta original dužinu i oblik ali kada sam ga probao tako me je mlatnuo po vilici da to nije normalno, ovaj moj je jačine 150 (nekih jedinica) o ovaj od auta 600.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Rider on the storm, 1272 postova
  • Lokacija: Dojčland
  • Motocikl: Pesadinac

E koleze, par pitanja..na koliko menjate kaiš ?

Vidim da je SuperPop menjao na Bugiju nekoliko meseci pre nego što sam ja kupio od njega skuter..posle toga sam prešao jedva 12000 (shame on me).. gledam u manualu, piše provera na 12k km, a menjanje na 24k km?

Rekao bih da je u dobrom stanju, provera metodom 6000RPM=100kmh, u milimetar se poklapa :)

 

I ja treba da menjam amortizer, videću po nekim otpadima da nađem..izgleda da mi je preko zime otišla i sajla ručne kočice, tj na pola mi zablokira, pa pretpostavljam da je sajla..

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 8927 postova
  • Lokacija: Beograd - M.M.Lug
  • Motocikl: Peugeot Satelis250 ...... Honda NC750XD

Normalnom voznjom kais moze dobaciti 20K, tako da ti je rano za zamenu, pod uslovom da je oridjidji kais.

Za amorte vidi u Motoklinici ili Gavro iz Subotivce.

Sajlu skini, razradi, menjaj...nema druge.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 1551 postova
  • Lokacija: kragujevac
  • Motocikl: Burgman 400 2007

Originalni kaiš se menja na 24000 po servisu ali retko koji ne izdrži 30000.za razradjivanje sajle je moraš skinuti(ako hoćeš da je dobro razradis)tako da ti je moj savet da napraviš drugu.kod likova što prave sajle mene je to koštalo nešto preko 500 din.

Koji amortizer ti je otišao?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Rider on the storm, 1272 postova
  • Lokacija: Dojčland
  • Motocikl: Pesadinac

Hvala momcovi...

Amortizer sedišta mi otišao, na to sam mislio Panto, a ako se dobro sećam, Pop je stavio Malossijev kaiš..tako da će izgurati ovu sezonu, s obzirom koliko ja malo vozim .. 

Panto, tebe davno pitah za žabice, rekao si mi da si ih tu negde nabavio..našao sam neku firmu iz Inđije koja pravi raznorazne žabice, pa ću svratiti da pogledam kakve su, video sam na sajtu neke vrlo slične za Bugija..

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 8927 postova
  • Lokacija: Beograd - M.M.Lug
  • Motocikl: Peugeot Satelis250 ...... Honda NC750XD

Hvala momcovi...

Amortizer sedišta mi otišao, na to sam mislio Panto...........

 

 

Nadji Mio amortizere na netu, biras duzinu kao I jacinu istog...........

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 1551 postova
  • Lokacija: kragujevac
  • Motocikl: Burgman 400 2007

Hvala momcovi...

Amortizer sedišta mi otišao, na to sam mislio Panto, a ako se dobro sećam, Pop je stavio Malossijev kaiš..tako da će izgurati ovu sezonu, s obzirom koliko ja malo vozim ..

Panto, tebe davno pitah za žabice, rekao si mi da si ih tu negde nabavio..našao sam neku firmu iz Inđije koja pravi raznorazne žabice, pa ću svratiti da pogledam kakve su, video sam na sajtu neke vrlo slične za Bugija..

Ako ne nadjes javljaj da ti kupim i pošaljem.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 341 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: Burgman 400 k7

ja sam zbudzio amortizer sto se koristi za kuhinje 120n je snage i za sad zavrsava posao , ali pravio sam mu nosac drugi posto je kraci malo, ali cim bude nesto poceo da zeza zovem ove satelisove da napravim oridjidji...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 20 postova
  • Motocikl: Suzuki Burgman 400

Drugari gde da nadjem unutrasnji zupcanik na koji nailaze zubici od anlasera i pitanje,da li je moguce da se anlaser kod njega stalno vrti sa motorom :tras2:  >:(

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 8927 postova
  • Lokacija: Beograd - M.M.Lug
  • Motocikl: Peugeot Satelis250 ...... Honda NC750XD

Moto klinika, Gavro SU, Motocross KV

Anlaser vrti samo kad se pritisne dugme za startovanje, nikako ne sme vrteti dok motor radi jer ce se najver ceo razleteti a mozda I zapaliti.

Negde u I stalaciji imas problem, mozda automat ostane zalepljen (kontakti) pa vrti konstantno.....

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 20 postova
  • Motocikl: Suzuki Burgman 400

Satelis nisam mislio na to da dok drzim dirku za paljene i kad pustim da se vrti nego kad je pustim zupcanik izmedju anlasera i zupcanika koji povezuje zamajac ,Ja koliko sam ukapirao anlaser se vrti .Nema odvajanja anlasera od zamajca tj. anlaser se vrti i kad nema struje?!! Kapiram da nije kao kod automobila da bendiks izleti u zamjac dok vergla i kad pustis kljuc on se vrati. koliko vidim ovo je kruta veza nije mi jasno ili nesto kod mene ne stima?? :stabre:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 8927 postova
  • Lokacija: Beograd - M.M.Lug
  • Motocikl: Peugeot Satelis250 ...... Honda NC750XD

Ponovicu opet..... anlaser vrti samo kad se pritisne dugme za startovanje.

Uslikaj da vidim sta te muci.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 20 postova
  • Motocikl: Suzuki Burgman 400

Drugari da li neko zna koje su dimenzije radapcigera za vadjenje magneta na bugiju 400 2003 god negde sam nasao da je 38x1.5 .Da li je tako??

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 8927 postova
  • Lokacija: Beograd - M.M.Lug
  • Motocikl: Peugeot Satelis250 ...... Honda NC750XD

Malko valja osveziti temu, ponovo se vracam na Milosevog Bugija.

Coek resio da ga u potpunosti sredi tj promeni, od predhodnih radova pa do sada, makina je dobila skroz drugu boju, ne znam kako bi je nazvao, cudna neka nijansa, zatim su stavljeni novi retrovizori jer niklovani se vise ne uklapaju u koncepciju kao i izduvni lonac......

 

IMG_20160711_204757.jpgimages upload

 

IMG_20160711_205701.jpgimages upload

 

IMG_20160711_205710.jpgimages upload

 

IMG_20160711_205735.jpgimages upload

 

tu su svi elementi

IMG_20160712_133733.jpgimages upload

 

sve legne dupe-nosa posto je predvidjen za taj model

moram priznati da ima lep zvuk, dubina i jacina taman kako treba

IMG_20160711_223110.jpgimages upload

 

Slike boje, retrovizora tj izgled pre i posle....jedino Milos da napravi neku, posto ja nemam.....mogu samo reci da izgleda  :takoje:

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Skuteras, 3630 postova
  • Lokacija: Ivanjica
  • Motocikl: Suzuki Burgman 250

Malo sam se izbedacio kad sam video da tema ima 111 strana. Moram sad polako citati redom.
Juce sam dogovorio kupovinu jednog Burgmana 250 iz '99. godine. Boja zelena, Leo Vince auspuh, kilometraza oko 25000km (nisam ni gledao.) Motor je u Ivanjici skoro 10 godina i za to vreme je presao plafon 3-4000 km. Nisam ga jos preuzeo, posto je vlasnik na moru. Verovatno necu da ga vozim ove sezone, vec ce ici u garazu na detaljno sredjivanje, pa onda iduce u neko druzenje sa ekipom

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 191 postova
  • Lokacija: Niš
  • Motocikl: Suzuki Intruder M800 K5

Kupio pre par dana Burgmana 400 K4.

 

Očekivo sam mnogo više u poređenju sa starom 250-com.

 

I naravno imam mnogo pitanja u vezi novog mi Burgmana.

 

* Ovako, loše radi na leru nekako neravnomerno, ponekad se čak i ugasi, pri ubrzanju trese između 40-60km/h i na nekih 3-4000 obrtaja. Onda do stotke ne mari pa opet počinje cirkus. Vibracije i napred i pozadi. JBM li ga šta mu je. Bio odma kod majstora, zamenili ulje izmerili kompresiju, obradili zvono i malo ošmirglali pakne na kvačilu, al ne pomaže mnogo. 

 

* Pratim ovaj forum od kako je otvoren, i znam da negde sigurno ima neka slična situacija, ali opet mislim da je ovo specifično pa ako neko zna neka pomaga.

 

* Kompresija mu je malo iznad 9, predhodni vlasnik kaže da je trošio ulje kao i svaki drugi do 300g na 1000km, e sad to mu je. Još nisam radio test kompjutera jel ne mogu da nađem onaj dzek, pa sutra idem ponovo do majstora da rasturimo prednju masku jer me i brava zeza ne mogu da otvorim sedište i da ga zaključam.

 

* Najviše me muče te vibracije i što nekad na nižim obrtajima, mada možda i na višim nego ne osećam zatrokira kao da izgubi takt ili tako nešto, pomažite ako znate, aj pa hvala.  ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 1551 postova
  • Lokacija: kragujevac
  • Motocikl: Burgman 400 2007

Kreni od čišćenja klapne gasa i prwgledanja svega oko ubrizgavanja.mislim da ces rešiti problem gašenja.a to što trese ja sumnjam u prenos.pogledaj da nije neki paknic na kvacilu zaribao

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 8927 postova
  • Lokacija: Beograd - M.M.Lug
  • Motocikl: Peugeot Satelis250 ...... Honda NC750XD

* Ovako, loše radi na leru nekako neravnomerno, ponekad se čak i ugasi, pri ubrzanju trese između 40-60km/h i na nekih 3-4000 obrtaja. Onda do stotke ne mari pa opet počinje cirkus. Vibracije i napred i pozadi. JBM li ga šta mu je. Bio odma kod majstora, zamenili ulje izmerili kompresiju, obradili zvono i malo ošmirglali pakne na kvačilu, al ne pomaže mnogo. 

 

* Najviše me muče te vibracije i što nekad na nižim obrtajima, mada možda i na višim nego ne osećam zatrokira kao da izgubi takt ili tako nešto, pomažite ako znate, aj pa hvala.  ;)

 

Kreni od akumulatora, klema, napona, zatim ocisti klapnu gasa, proveri/zameni f. vazduha, svecicu i kapu svecice. 

 

Treskarenje ces resiti otvaranjem kvacila pa proveri oprugice da nije doslo do istezanja, proveri da li se lamele lako odvajaju jer zna da zapekne u osovinama, proveri leziste oprugica jer zna biti bas bas ukopano.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • You tube / Drandigo .., 619 postova
  • Lokacija: Sokobanja
  • Motocikl: Yamaha Fz6

Neka je sa srecom kupovina!

Gde si kupio, daj neku fotkicu..

Meni se taj model bugmana mnogo svidja, gledam stalno oglase mozda krajem godine uspem da skupim kintu pa kupim..

Ali, problem je sto kod nas ne moze da se kupi dobar primerak, znaci 10 posto su ok 90 posto su sa teskim skrivenim manama.

 

Skoro sam gledao jedan u Boru, 1300e, les. U Aleksincu jedan stariji k2 1100e uzas. Da nisi pazario mozda iz Negotina onaj od 1450 cini mi se da je bio?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • You tube / Drandigo .., 619 postova
  • Lokacija: Sokobanja
  • Motocikl: Yamaha Fz6

E ne znam zasto sam imao osecaj da je taj bas, e taj je moj bio..

Video sam ga na oglasu da je izbacen..

Sad cu da ispisem koliko znam jer je kod mene bio kratko nesto..

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja