Jump to content

Moto Zajednica

Recommended Posts

  • BJB Maxi Scooter Club, 2036 postova
  • Lokacija: Београд
  • Motocikl: Био некад јапанац сада понтадеранац,и поново јапанац

 

@ Mario Burgman:

 

Debilizam ljudi u smislu...? :zbunjen:

Debilizam u svakom smislu osim ako nije drag race radio bugijem.

 

Прочитајте прво тему,па онда судите о некоме.

А и оваквом речнику није место овде. :dexterr:

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 66 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Burgman 400 K4

 

 

 

@ Mario Burgman:

 

Debilizam ljudi u smislu...? :zbunjen:

Debilizam u svakom smislu osim ako nije drag race radio bugijem.

 

Прочитајте прво тему,па онда судите о некоме.

А и оваквом речнику није место овде. :dexterr:

Dobro nije debilizam, svako radi sta hoce al je budalastina , I totalno nepotrebno

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 8942 postova
  • Lokacija: Beograd - M.M.Lug
  • Motocikl: Peugeot Satelis250 ...... Honda NC750XD

Ne bi se slozio da je budalastina a evo i zasto..... npr. ima ljudi koji zive u predelima gde maltene nema krivina ili od kuce do posla i nazad ima 200+km otvorenog puta.

U tom slucaju, sa moto gumama ne bi dobro prosao po dzepu, menjao bi mnogo cesce, pritom su skuplje od auto gume.....gledano iz tog ugla tj prema potrebama, auto guma se mnogo vise isplati od moto gume.

 

Sta znam, po meni nije debilizam tj budalastina....svako prema potrebama  :takoje:

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 66 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Burgman 400 K4

Ne znam uopste kako nekom padne na pamet da stavi na dvotockasa gumu cija je struktura I oblik pravljeno iskljucivo za 4 tocka , odnosno da ugao koji obrazuje sa podlogom ne odstupa mnogo od 90 stepeni. Pa ljudi ,ne pricamo ovde o medu , konoplji I caju od koprive , nego o necemu u cija se ispitivanja ulazu cifre koje ne mogu ni da pretpostavim. I vi sad uzmete neciji primer I pravite od njega toplu vodu . Uzmi brate tigarku za auto za 4000 umesto sto na skuter stavljas 2 od 8000, za skuter jer ce se jeli skuteraska guma poderati bar duplo brze. Da ne zalazimo u pricu o trakciji koju ovaj gospodin sa youtuba iz linka iznad ocigledno shvata onako recimo kao da ima iq40.

  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 127 postova
  • Lokacija: Asanja (Srem, Obedska bara)
  • Motocikl: Honda Vfr 1200xd

Pozdrav svima, posto sam prodao svog Burgmana 400 03, u potrazi sam za 400 k7 ili 650 03/04god iz uvoza..

 

Iscitao sam skoro sve prethodne stranice, ali nigde konkretnih iskustava ljudi koji su vozili duze vreme ili koji poseduju Burg. 650 interesuje me odrzavanje, kvarovi, novi delovi odakle su nabavljali posto je kod nas izbor ocajan, kais, cvt..  :stabre:  Sve sto sam pronasao to je tipa: Ladja medju skuterima, ozbiljan skuter, ne moze 400 da se poredi sa njim, i tako neka nagadjanja ljudi koji su samo sedeli na njemu.. Ako ga neko poseduje, neka napise svoja iskustva... :) 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 20 postova
  • Motocikl: Suzuki Burgman 400

Pozdrav (od sada mogu da kazem)kolegama Burgmandžijama!! Kupih pre nekoliko dana Burgmana 400 k4 2004 god.Interesuje me jedna stvar a to su dve a mozda I tri .... ;) Prvo Primetio sam da kod prvog paljenja malo duže vergla ,posle pali ko nagazna mina,sledece je, kad ga ugasim( nece svaki put) cuje se nesto kao tipa zvrrrrr(kao da bendiks zakacinje u zamajac) .Treće cini mi se da mi zveckaju zadnja kociona kljesta,jer kad stisnem zadnju prestaje da zvecka ima li kakvog resenja .Cetvrto :kad je na štenderu I radi motor cuje se nesto iz varijatora kad se doda gas kao da zvecka, u voznji se nista ne cuje.Da napomenem nema lufta u lezajevima!! Motor  kad sam ga kupio vozio  sam ga  od predhodnog vlasnika do mene nekih 270km bez stajanja I ide kao metak,isteravao sam ga na pravcima  I do 145km/h I čini mi se da moze još, odlicno poteze nije potrosio ni kap ulja.plastike nisu nigde varene,imaju par ogrebotina.Pošto sam ga napunio kad sam posao I kad sam stigao,potrošio mi je 10.6 litara na 270 km što je oko 3,9 l na 100km .Da li je to zadovoljavajuce?I da ne budem bas za prvi put mnogo dosadan(I ako sam vec preterao) još jedna stvar koja me nervira,nemogu da naštelujem sat ne reaguje dugme na instrument tabli.Ima li mu pomoci? :takoje: Uskoro I slike da se malo pohvalim ;)  :na_glavi:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 1083 postova
  • Lokacija: Beograd - Vinca
  • Motocikl: sprint explorer, Malaguti Madison S250, Suzuki Burgman 400

Za to zvrrrrr(kao da bendiks zakacinje u zamajac) se i kod mene cuje a culo se i kod predhodnog vlasnika, sta je nemam pojma, pod trece meni se cuju zadnja kociona kljesta u momentu kada blago stisnem zadnju rucucu kocnice, kljesta sam skidao, rasklapao, prao, cistio i ne znam sta je, u jednom momentu sam i prednja kljesta skinuo da proverim plocice a posto prednja kljesta imaju dva para plocica, gornje su bile itekako za zamenu, kada sam promenio prednje plocice u tom momentu zvuk iz zadnjih kocionih kljesta je nestao, za CVT, skini deklu i sve povadi napolje operi i proveri da li je nesto za zamenu i da li ima neka ostecenja na varijatoru, proveri rolnice i klizace varijatora, kad vec skidas rasklopi i kvacilo, proveri ferode i zvono, povadis staru mast iz kvacila i namazes ga svezom, proveri i kais, kada sve to vracas zatezu kilo kljucem 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 8942 postova
  • Lokacija: Beograd - M.M.Lug
  • Motocikl: Peugeot Satelis250 ...... Honda NC750XD

Suzuki Burgman400 2007god. od kolege nam milos2110 ili ti....

 

2d11hs0.jpg
 
malko smo se igrali sa CVT-om, na meniju ima sledece
DSCF2530.jpg
 
Dr. Pulley gornji deo kvacila kao i zvono istog
DSCF2539.jpg
 
DSCF2537.jpg
 
oprugica raznih boja
DSCF2535.jpg
 
 
za kombinacija po zelji
DSCF2542.jpg
 
Dr. rolnice, klizaci, matica kvacila, semerinzi variatora
DSCF2533.jpg
 
nov variator i fixni remen
DSCF2534.jpg
 
rasklapanje moze poceti
DSCF2541.jpg
 
 
filter CVT-a, obavezno kontrolisati/cistiti s'vremena na vreme
DSCF2557.jpg
 
DSCF2559.jpg
 
srafove dekle vratiti gde je koji bio, razlicite su duzine
DSCF2560.jpg
 
lezaj u dekli ( od osovine kvacila ) takodjer proveriti
DSCF2561.jpg
 
DSCF2563.jpg
 
predhodni vlasnik, malo ga je zapalio tj pregrejao
DSCF2567.jpg
 
zato sledi novo
DSCF2575.jpg
 
fixni remen dobrano bese ukopan
DSCF2574.jpg
 
kao i variator
DSCF2573.jpg
 
kavcilo takodje ide na sredjivanje
DSCF2577.jpg
 
matica pretrpela cekic, sekac, srafciger.....
DSCF2578.jpg
 
zato dobija novu
DSCF2581.jpg
 
pre radova pospremiti
DSCF2565.jpg
 
da se cakli
DSCF2597.jpg
 
krecem od variatora, montaza semeringa
DSCF2582.jpg
 
pa rolnica
DSCF2586.jpg
 
pa poklopca s klizacima, bolcna i to je to
DSCF2594.jpg
 
zatim sledi kvacilo, mi necemo lupati cekicem, bitcemo kurturni
DSCF2588.jpg
 
DSCF2589.jpg
 
malo uputstva ( ima nesto i viska )
DSCF2546.jpg
 
DSCF2552.jpg
 
da bi dobili.....
DSCF2591.jpg
 
Pala je i proba, licno sam zadovoljan kako se ponasa na rucici gasa. Milos je uradio test pre-posle na odredjenom br. obrtaja koja je brzina kretanja tj lepo se moze videti kako radi ceo sistem, izvanredno, smanjuje br. obrtaja vec preko 70,80km/h....verujem da ce preneti impresije mnogo bolje od mene.
 
Takodje je uradjen mali servis, ociscen usis kao i provera ventila.... zadnje dve stavke, ako nekog zanima mogu i o tome pisati.
 
 
 
 
 
 
  • Sviđa mi se 2
  • Podržavam 8

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 2 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Suzuki Burgman 650
Zdravo svima, ja sam Milos iz BG-a, vozim kao sto vidite Burgmana 400 2007 godiste, kupljen sredinom aprila ove godine.

Neki me od vas vec poznaju sa maxi voznji, pozdravljam ovom prilikom Alexa i Ivanu, ZemZema-a, Gagija, Pantu, Funky-a, Lucky George-a, Bracu i ostalu ekipu.. Izvinjavam se ako sam nekog zaboravio.

 

Cestitke nasem pre svega dobrom coveku a zatim i majstoru Daretu na opsirnom objasnjenju i slikama (steta sto su to poslednje slike koje je taj fotoaparat uslikao :( ) oko ugradnje kvacila, rolnica i ostalih delova u CVT. Svaka cast majstore... 

 

 

Kao sto vidite odlucio sam se za ugradnju DR. Pulley proizvoda, i ako  Dare nije bio nesto previse odusevljen sa tom idejom kad sam mu prvi put spomenuo, prvenstveno zbog loseg iskustva koje je imao sa njihovim rolnicama (o tome cemo nesto kasnije). Glavni razlog je taj zato sto je fabricko kvacilo i zvono bilo u losem stanju, sa svakog kretanja je hucalo, cijukalo, desavalo mi se cesto da jedva krene kao da je zadnja guma probusena, takodje je znao da trese pri niskim obrtajima, a to je narocito bilo izrazeno u gradskim guzvama. U ovih 6 meseci koliko je motor kod mene, 3X sam dolazio do Darka da sredjujemo kvacilo, 2X je odmascivao zvono i smirglao ferode , a jednom su se stavljale nove, i nista nije pomoglo. Zvuk nestane posle obrade, ali se vrati ponovo za nekih 200-300km, gde se prvo pomalo cuje, a kako se KM povecava zvuk se u potpunosti vrati kao da nista nije radjeno na njemu.

 

U medjuvremenu sam malo istrazivao po internetu gde sam nabasao na jedan strani forum, gde se isto masa ljudi zalila na kvacilo, narocito na ovo iz prve godine novog modela sa 3 ferode (ono sa 5 feroda od 2008+ je kazu malo bolje, ali nije kao sto bi trebalo da bude) gde su im simptomi isti ili slicni kao kod mene. Tu sam i prvi put video za Pulley-evo kvacilo, gde je dobar deo njih ugradilo i ljudi su bili prezadovoljni s' njime. Na kraju sam odlucio da ne rizikujem sa novim fabrickim kvacilom (jer je bilo slucajeva da ga ljudi promene sa novim i da krene opet da im huci i trese posle 3000-4000km) i kao sto vidite porucio sam Pulley kvacilo, zvono, rolnice i slajdere.

Sto se rolnica tice, kao sto vecina vas zna fabrika predlaze da budu lakse od orignalnih za nekih 10-15%, ja sam uzeo od 18g.

Darkova iskustva sa njima nisu bila dobra, gde ih je jako brzo zamenio, sto mi je bilo cudno, jer se na tim stranim forumima niko nije zalio na dugutrajnost tih rolnica (jedino im se desavalo da se jedna-dve rolnice okrenu u varijatoru) gde su ljudi prelazili sa njima 25000-30000km. Takodje u upustvu pise da nije neuobicajeno da predju izmedju 30000-70000km, takodje pise da se ubacuju u variator bez ikakve masti tj na suvo... I tu sam vodio malu polemiku sa Daretom gde on kaze da je trebalo zamastiti (  moguce da su njegove rolnice zato tako kratko trajale jer ih je on zamastio), takodje sam kontaktirao Pulley sajt, gde su mi izricito rekli da se instaliraju na suvo bez ikakvog zamascivanja, jer ih mast unistava zato sto su pravljene od nekog specijalnog materijala ( necu reci sta su mi rekli za majstora , zna Alex :lol: ).. Tako da smo ih mi instalirali po uputstvu.

 

 

Utisci u voznji su sjajni :moto3:  , svi zvukovi koji su se culi su kao rukom odneseni, nema vise tresenja i podrhtavanja na niskim obrtajima, sam start se nije mnogo promenio, (a i to moze da se nasteluje sa onim oprugicama koje sam dobio, ja generalno ne volim da krecem pod jakim gasom), ali od nekih 50-60km pa na vise jasno se oseti razlika, gde je medjubrzanje slicno kao da je ugradjen Malossi 2000. Mnogo lepse i linearnije ubrzava, sve u svemu utisci su za sad jako dobri. Videcemo kako ce se pokazati u narednom periodu.. Sve sto vas jos zanima pitajte, tu sam da pomognem koliko mogu. 

 

 

 

I za kraj ovo su merenja obrtaja pre i posle ugradnje 

 

 

PRE:      

 

40  kmh- oko 3600 rpm

50  kmh- oko 3850 rpm

60  kmh- oko 4150 rpm

70  kmh- oko 4500 rpm

80  kmh- oko 4850 rpm

90  kmh- oko 5300 rpm

100 kmh- oko 5950 rpm

110 kmh- oko 6600 rpm

120 kmh- oko 7150 rpm

130 kmh- oko 7900 rpm

 

POSLE:

 

40  kmh- oko 3800 rpm

50  kmh- oko 4100 rpm

60  kmh- oko 4300 rpm

70  kmh- oko 4600 rpm

80  kmh- oko 4800 rpm

90  kmh- oko 5000 rpm

100 kmh- oko 5300 rpm 

110 kmh- oko 5650 rpm

120 kmh- oko 5900 rpm

130 kmh- oko 6150 rpm

 

@ Scarface037

 

Poslao sam ti na PP gde je sta kupljeno i kolike su cene.

 

 

Jos jedanput pozdrav svima i izvinite ako sam malo oduzio post... vidimo se na nekoj od voznji...

  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 1083 postova
  • Lokacija: Beograd - Vinca
  • Motocikl: sprint explorer, Malaguti Madison S250, Suzuki Burgman 400

Mene interesuje gde si porucio ovu novu maticu kvacila, semeringe varijatora i ventilator varijatora. 

A ti Dare nastavi sa pisanjem  :takoje:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 2 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Suzuki Burgman 650

U Eurosumaru ovde kod nas, davali su popust 30% na delove ako je motor stariji od 5god, ali vise nece davati, mozes  takodje da porucujes delove sa ovog sajta : https://www.motorcyclespareparts.eu/, gde placas shiping 10e i delove koji kostaju isto kao kad bi se dobio popust u Sumaru, s tim sto ako je neka veca porudzbina onda ce drzava verovatno da naplati carinu i porez na tu cenu.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 341 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: Burgman 400 k7

somi posalji i meni cene i tvoj br fona da se cujemo za utiske u vezi tog kvacila imam iste muke kao ti sto si imao...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 2036 postova
  • Lokacija: Београд
  • Motocikl: Био некад јапанац сада понтадеранац,и поново јапанац

Svaka cast Doktoru i Mishi na iscrpnim i temeljnim objasnjenjima

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 8942 postova
  • Lokacija: Beograd - M.M.Lug
  • Motocikl: Peugeot Satelis250 ...... Honda NC750XD

Ciscenje usisa, kontrola ventia Bugi400 007......

 

Pre ove operacije, obevzno skinuti negativnu ili ti minus klemu (-) sa akumulatora, akumulator se nalazi sa leve strane motora u kaseti ispred kolena.

 

otvori se kaseta, odvije se sraf, dva osiguraca se pritisnu na dole i eto ga aku

DSC_9206.jpg
 
E sad, mozda se neko pita "pa zasto je skino klemu"...... zato sto usis ima dosta dzekova koje treba raskaciti i odvojiti na stranu, zato sto racunar (EFI) moze zabeleziti gresku pa da upali lampicu pri startovanju motora ili da udje u "safe mod" i onemoguci paljenje dok se greske ne obrisu ili ucitaju pocetni parametri klapne gasa i td..... sto je sigurno, sigurno je + se moze staviti aku na punjenje.
 
evo o cemu pricam, osam dzekova treba raskaciti
DSC_9204.jpg
 
pre toga skinuti sediste i plastiku ispod sedista
zatim izvaditi f. vazduha i prekontrolisati/ocistiti, da se ja pitam...ovde bi legao jedan K&N
DSC_9221.jpg
 
Klapna gasa izlazi sa sve usisnom granom, ostaje rupa kroz koju se moze videti pecurka usisnog ventila, takodje se moze videti da li ima naslage garezi na samom telu pecurke ventila sto nikako nije dobro (losiji rad kad je motor hladan), u ovom slucaju ima veoma male kolicine naslage.
No i to se moze ispraviti, samo treba koristiti neki od preparata za ciscenje dizni/ventila kao sto je recimo Wynn's aditiv kao dodatak gorivu. Obavezno tj bilo bi pozeljno zatvoriti rupu nakon demontaze usisa zbog moguceg upada nekog dela (sraf, matica...) kroz otvor.
 
DSC_9203.jpg
 
MAP senzor takodje skinuti i ocistit (meri kolicinu i toplotu vazduha)
DSC_9205.jpg
 
evo ga, voditi racuna o malom O-ringu tj dihtungu
DSC_9213.jpg
 
DSC_9214.jpg
 
evo je dizna goriva, cista ko suza
DSC_9207.jpg
 
a evo ga i usis.....
DSC_9195.jpg
 
ovaj deo, grana, naleze na izlaz klapne
DSC_9196.jpg
 
tj ovde, proveriti dihtung
DSC_9200.jpg
 
par slika KEIHIN sistema
DSC_9198.jpg
 
DSC_9199.jpg
 
inace ima duplu klapnu, evo je jedna
DSC_9197.jpg
 
evo je i druga prljava
DSC_9201.jpg
 
crno, garavo, masno
DSC_9202.jpg
 
nakon ciscenja, izgleda ovako....
DSC_9211.jpg
 
DSC_9210.jpg
 
to nije sve, ima tu jos jedna zackoljica, lici na el. saug ali u stvari je step motor
regulise ler gas, osovinica kao i nalegajuca povrsina imala je dosta prljave naslage na sebi
DSC_9209.jpg
 
takodje treba ocistiti mesto gde se ubacuje tj montira
DSC_9212.jpg
 
Klapnu br. 1 treba pazljivo i polako pomerati kako bi se temeljno ocistila klapna br. 2 i vratit u prvobitni polozaj, ostalo nista ne treba dirati/pomerati/odvijati.
Usis je ociscen ali ne i vracen, sledi provera zazora na ventilima.....
 
Skinuti kabal sa svecice, svecicu (ujedno proveriti zazor iste) pa poklopac ventila. Poklopac ventila je jedan od pokazatelja kako je motor odrzavan tj da li je na vreme menjano ulje ili kad se vlasnik seti.
 
ovako izgleda nemarnost ili ti ne odrzavanje
DSC_0734.jpg
 
izgled kad je sve po planu i programu, nema tamnih naslaga
DSC_0547.jpg
 
ovako izgleda na ovome atu, nije bas vodjeno racuna o odrzavanju
DSC_9215.jpg
 
voditi racuna o dihtungu, tu prolazi svecica
DSC_9217.jpg
 
Ovaj model je drugaciji od starijeg brata, nema klackalice tj klasican sistem rada, zapravo ima dva bregasta vratila, jedan na usisu drugi na izduvu, bregaste su povezane lancem preko lancanika koji jelte okrece radilica.
DSC_9216.jpg
 
ovde se vide bregovi na izduvnoj bregastoj
DSC_9218.jpg
 
Da bi se proverio zazor na ventilima, motor mora biti hladan i uzupcen (GMT, reper na desnoj dekli agregata, bregovi dole...)
 
usisni ventili ( IN ) su u opsegu 0.10 - 0.20 
izduvni vent. ( EX ) su u opsegu 0.20 - 0.30
 
Sve ispod ili preko tih mera ne valja, u ovom slucaju zazor je dobar, nema se potrebe nista dirati ( u slucaju kad zazor ne valja, skida se poklopac, bregasta, okrugla caura i zamena plocice (druga debljina) tj prelazi se na sledecu meru pa pakovanje nazad....)
 
DSC_9220.jpg
 
Nadam se da ste me razumeli....a sad odoh na spavanje, umoran sam ki passss  -_-
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
  • Sviđa mi se 2
  • Hvala 1
  • Podržavam 7

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 2036 postova
  • Lokacija: Београд
  • Motocikl: Био некад јапанац сада понтадеранац,и поново јапанац

Pa pocinjao bi sa "skinem sauh,4karburatora,3 gojznice,2 cincilatora"

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja