Jump to content

Moto Zajednica

Recommended Posts

  • Ne silazi, 8943 postova
  • Lokacija: Beograd - M.M.Lug
  • Motocikl: Peugeot Satelis250 ...... Honda NC750XD

Nikako nemoj cistiti b. pumpu u ult. kadi ali nikako....

 

Problem imas najver. u pritisku goriva, da bi bio siguran da li ti pumpa pravilno radi, moras nakaciti manometar pritiska

koji izgleda ovako ili tome slicno

DSC_0284.jpg
 
takodje mozes proveriti sam motoric pumpe, isporucuje oko 6b
DSC_0277.jpg
 
sa regulatorom pritiska isporucuje 2 - 2.5 - 3b zavisno od modela motora
DSC_0272.jpg
 
regulator goriva moze biti u samoj pumpi ili na rampi ( od modela do modela )
 
Moras nakaciti manometar, upali i vozi motor, prati pritisak i znaces da li je tu problem ili negde drugde.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 5 postova
  • Lokacija: Krusevac
  • Motocikl: Suzuki Burgman K432

Hvala brate na odgovoru i na savetu
Nasao sam u cemu je problem. otklonio ga vozio se, nekih 30ak km i opet ista stvar,
Na slici sam obelezio koji deo mi je bio pun prljavstine, i naravno filtercic je bio prljav, 
Sto se tice same pumpe, ona radi, i rekao bih da ima ok pritisak, sobzirom na to da sam ga vozio tih 30ak kilometara... 
Sutra cu da skinem rezervoar da ga ocistim, ako je neko skidao svaki savet i pomoc mi je dobrodosla. A naravno provericu i pritisak pume, posto opet sve to rasturam,
(kao sto sam spomenuo motor nije vozen oko 2 godine i moguce je da u rezervoaru ima svasta nesto)
P.s. negde sam nasao da pupmpa kosta oko 3500 (mislim el motor) razmisljam da ga narucim za svaki slucaj) i da je namestim.
http://www.motobikeshop.rs/product/pumpa-goriva-elektricna-suzuki-burgman-400cc-rms_121660070.aspx
 

post-37878-0-44391000-1440355246.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 8943 postova
  • Lokacija: Beograd - M.M.Lug
  • Motocikl: Peugeot Satelis250 ...... Honda NC750XD

Ako se odlucis za zamenu el. motora pumpe, obavezno rezervoar na ciscenje. Dzaba ti zamena motorica ako ce prljavsita utrcati u njega.

 

Po svemu sudeci, tu ti je regulator (oznaceno na slici), prljavstina u rezervoaru pravi ti problem.... skini, rasklopi i sve lepo ocisti, zam. filter, sipaj gorivo i msm da se problem vise nece ponoviti.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 5 postova
  • Lokacija: Krusevac
  • Motocikl: Suzuki Burgman K432

Sutra skidam rezervoar i cistim ga, pumpu sam narucio, ne znam dal ce sutra ili prekosutra da mi stigne. 
Buni me ovaj regulator, dal je dovoljno da ga samo izduvam ili da kupim nov. (nisam video po netu da ima kod nas da se kupi negde)
takodje bi zamenio i ovaj filter ali ni njega nisam nasao na netu. 
Voleo bih to sve da lepo odradim, jer planiram prvo da skoknem do Cg sa njim. a kao drugo planiram da ga prodam, i ne bih voleo da zbg mog propusta neko sutradan buducem vlasniku prodaje pricu da treba da se steluju ventili, problemi sa strujom i slicno.... i da ga dere... kao sto su i mene pokusali.... 

Jos jednom hvala na savetu, Oduzicu se vec nekako :) 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 127 postova
  • Lokacija: Asanja (Srem, Obedska bara)
  • Motocikl: Honda Vfr 1200xd

Drugari, rastao sam se od svog ljubimca... ove sezone 6-7000km bez problema..  prezadovoljan sam, izbor je pao opet na Burgmana 400 07-08 :) bas zbog kvaliteta i pouzdanosti!  

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 963 postova
  • Lokacija: Užička Republika
  • Motocikl: Suzuki DL650 V-Strom

Dakle, ostaješ veran ljubimcu, tj. konja koji pobeđuje ne treba menjati :-)

 

Nego, osim mlađeg godišta, verovatno manje kilometraže, izmenjene instrument table, šta je tehnički promenjeno na modelima 2007+ u odnosu na prethodne modele, tj. šta je poboljšano?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 1551 postova
  • Lokacija: kragujevac
  • Motocikl: Burgman 400 2007

Veći prednji točak,drugačija glava motora,drugačije ubrizgavanje,celih 400ccm naspram 385,prenos drugačiji.u suštini sve što je nedostajalo starijim ovaj ima.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 1551 postova
  • Lokacija: kragujevac
  • Motocikl: Burgman 400 2007

Skoro sve Pantiću...skoro sve...

 

*još 100 ccm i desetak konjova mu još nisu dodali.

I bre što su zavidni ovi bem-vejasi...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 127 postova
  • Lokacija: Asanja (Srem, Obedska bara)
  • Motocikl: Honda Vfr 1200xd

Drugari, kakvo je stanje sa potrosnjom ulja Bugi 400 08, sa nekih 40 000km. ili neke eventualne mane..?  znam sad da tu glavnu ulogu igra stanje, odrzavanje, kilometraza, sve iz uvoza kod nas je sa korigovanom km.  ako neko vozi, pa mogao bi reci, ili u inbox ako nece javno :D  

Vozio sam model iz 2003 o njemu znam dosta stvari.. medjutim za noviji model nisu mi poznati detalji.. pitam iz razloga zato sto hocu da ga kupim ;)  

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 233 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Honda NC 750 XA

Ja sam Bugija (moj je 09god) kupio u maju i do sad sam presao s njim 8.000km (menjao na 5.000km) i nije mi trosio puno ulja, jedino sto sam cisto cvt, zadrzava se puno prasine unutra... to treba bas redovno cistiti. Kad se zapostavi? Oseti se da je motor tromiji... naravno, nema vazduha. Inace? Sve ostalo? Besprekorno!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 80 postova
  • Lokacija: TOPOLA, LIESTAL
  • Motocikl: Honda CB650R

 

Evo da osvezimo malo ovu temu. Ideja uopste nije losa, verujem da nas ima dosta, samo nas treba skupiti.

Naravno, ali ljudi se slabo javljaju, ne verujem u to da burgmana ima malo u Srbiji, vise verujem u to da ljudima nije stalo do druzenja i razmene informacija u vezi svega sto se tice ovih skutera.

Ovim putem hocu da pozovem sve one koje bilo sta zanima u vezi kupovine, prodaje, kontakata, servisa, rez. delova, kvarova, dodatne opreme.., zeleo bih da sva nasa iskustva skupimo na jedno mesto, tako da potencijalni kupac ili prodavac ima gde da se informise !

Hvala i jos jednom pozivam sve koji su zainteresovani da ovu temu prosire, neka se jave..

Pozdrav !

 

Zanima me kupovina Burgmana od 400 kubika. Ali nisam nikada vozio skutere niti sam imao priliku da probam. Uglavnom sam vozio naked i kros motore. Neki savet?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 1083 postova
  • Lokacija: Beograd - Vinca
  • Motocikl: sprint explorer, Malaguti Madison S250, Suzuki Burgman 400

Procureo dihtung na dekli paljenja, sta cu gde cu, Panta zna, imali smo inspekciju i konzilijum u garazi dva dana ranije uz prisutvu Bugimana, Culle-ta i Arsenija gastarbajtera ipak je ustanovljeno da je dihtung,

halo Panto - halo Fanky, curi dihtung,

Panta: jel imas fabricki

Ja: nemam 

Panta: sigurno je bolje klingerit jer je deblji za oko 0,3mm, ja to radio

Ja: ne sumnjam da je bolji

Panta: aj dogovoricemo se

 

23.09.2015

Panta: halo Fanky, sta radis

Ja: zdravo Pantelija, apsolutno nista

Panta; kad dolazis

Ja: mogu odma da krenem

I ja tako krenem put Kragujevca oko 15h, stanem u KG u Kit Komerc kupim Motul 2l i filter ulja, i pravac Panticevo porodicno gnezdo

 

krece rasturanje

23MlX.jpg

 

tu je i Neci iza objektiva i vlada iz senke

mIGp.jpg

 

vodena pumpa

RNzlx.jpg

 

problem uocen

0Bbo.jpg

 

magnet

bsB5q.jpg

 

namotaji

ZUBPu.jpg

 

krece rezanje klingerita

6zKwO.jpg

 

Kragujevcanke odvlace paznju sa dihtunga

KUdDx.jpg

 

dihtung spreman, pustili smo ga malo sire a visak ce sam da odpadne

KPq2.jpg

 

izgleda prljavo ali mene glava vise ne boli

KCyvA.jpg

 

to sto je prljavo, oprace se, sipali smo novu rashladnu tecnost i uradili servis 1000km pre vremena, sve u svemu rasterecena dva dana u Kragujevcu

Pantici HVALA 

  • Podržavam 6

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 2036 postova
  • Lokacija: Београд
  • Motocikl: Био некад јапанац сада понтадеранац,и поново јапанац

Sta si uradio,skinuli sirotom Fankiju kad nije gledao

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 20 postova
  • Motocikl: Suzuki Burgman 400

Postovane BURGMANDŽIJE, Resih ,posle mnogo godina rada izgradnje kuce trrttrtrtrttr .itd ,da sebe  i lepsu polovinu obradujem jednim Burgmanom 400.Naime  odmerio sam jedan kako ga popularno zovu mercedes iz 2001 godE sad sta bi trebalo da gledam kad ga kupujem.Mislim to varijator rolnice ima li nekih naznaka da se moze cuti itt.Za motor koliko sam ovde procitao da ne postoji koji ne trosi ulje.Da li je to istina? Veliki pozdrav Od Comaxa!! :care:  :care:  :care: 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 127 postova
  • Lokacija: Asanja (Srem, Obedska bara)
  • Motocikl: Honda Vfr 1200xd

Postovane BURGMANDŽIJE, Resih ,posle mnogo godina rada izgradnje kuce trrttrtrtrttr .itd ,da sebe  i lepsu polovinu obradujem jednim Burgmanom 400.Naime  odmerio sam jedan kako ga popularno zovu mercedes iz 2001 godE sad sta bi trebalo da gledam kad ga kupujem.Mislim to varijator rolnice ima li nekih naznaka da se moze cuti itt.Za motor koliko sam ovde procitao da ne postoji koji ne trosi ulje.Da li je to istina? Veliki pozdrav Od Comaxa!! :care:  :care:  :care: 

To je vec receno do sad 1000x. samo malo izlistaj prethodne stranice...  :)  U principu oslusni masinu kako radi, da li lupa, trese..  ako je los kais on lupa nakon sto se da i pusti gas u mestu, ako prilikom kretanja do 20-30-40km/h osetis da trese moguce je da su potrosene pakne na kvacilu. To ti je nesto osnovno, e sad ostale stvari tipa diskovi i plocice, gume to je potrosni materijal. Vidi da li dimi kad mu se zada malo jaci gas, oseti se odmah miris ulja ako ga trosi.. Ako je mala kilometraza na satu, pregledaj potrosenost delova sa kojim je vozac u kontaktu, rucke, prekidaci..  :takoje:  Srecna kupovina! 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 127 postova
  • Lokacija: Asanja (Srem, Obedska bara)
  • Motocikl: Honda Vfr 1200xd

Ljudi ja ne mogu da poverujem svojim ocima i debilizmu ljudi, inace pronasao sam na Burgman Usa forumu, covek je stavio na Burgmana 400 k7 auto gumu nazad.. presao je sa njom 20600 milja   :tras2:   :grr:   http://burgmanusa.com/forums/52-burgman-400-2007-model/72242-car-tire-400-achilles-installed-checked-15-mile-test-ride.html  evo i linka ko ne veruje  :stabre:    image.jpg

 
01_Car_Tire_20_300_Miles.jpg
 
image.jpg
 
image.jpg
 
20_600_Mile_at_Wear_Indicators_001.jpg
 
Burgman_400_Car_Tire_at_1200_miles.jpg
 
Car_Tire_12000_miles_0_140_Depth.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 103 postova
  • Motocikl: Piaggio free 80cc, Kymco GD 80cc, Suzuki Burgman 400

 

Ljudi ja ne mogu da poverujem svojim ocima i debilizmu ljudi, inace pronasao sam na Burgman Usa forumu, covek je stavio na Burgmana 400 k7 auto gumu nazad.. presao je sa njom 20600 milja   :tras2:   :grr:   http://burgmanusa.com/forums/52-burgman-400-2007-model/72242-car-tire-400-achilles-installed-checked-15-mile-test-ride.html  evo i linka ko ne veruje  :stabre:    ,

 
 
 
     Nista novo, duze traje a jeftinija je.

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 127 postova
  • Lokacija: Asanja (Srem, Obedska bara)
  • Motocikl: Honda Vfr 1200xd

Nekako sam skeptican po tom pitanju auto gume, najvise zbog ostrijih krivina.. ali da ne sirim pricu, nisam znao da vec ima tema o tome.. Izvinjavam se, ali moje misljenje da je debilizam, ako imas pare za skuter od 2000-3000€ stekas se tu za gumu od 50-70€. ☺

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 963 postova
  • Lokacija: Užička Republika
  • Motocikl: Suzuki DL650 V-Strom

Nemam iskustva, ali automobilska guma svakako nije pravljena da se vozi po ivici. To je deformiše, ali je pitanje koliko ko to primeti. Plus, taj ivični prelaz sa ravnog na bočni deo.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja