Jump to content

Moto Zajednica

Recommended Posts

  • U prolazu, 22 postova
  • Motocikl: Burgman 400 k8

Ima li negde kod nas da se nabave one gumice sto idu na filter ulja, ona velika (O-ring) i manja sa unutrasnje strane filtera ? Ima da se poruci sa neta ali bih cekao ko zna koliko, ne znam napamet dimenzije ,za burgmana 2007+ .

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 10 postova

ljudi aj pomazite, vozim burgmana 400 99g i ove sezone mi vec treci put kida kajli na magnetu, nemam ideju sta i kako, raspitivao sam se i neki kazu da im je to mana ali opet neki nemaju problem sa tim... imate li kakav predlog, sem da menjam scooter

fc5d62c8c501ab574c16a646ffb2e93f.jpg423bb1c7a8101724cfee39ad1351837a.jpg

 

 

Sent from my iPhone

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 8862 postova
  • Lokacija: Beograd - M.M.Lug
  • Motocikl: Peugeot Satelis250 ...... Honda NC750XD

Kida ti kajlu zbog veceg zazora, pojedeno je leziste kajle mozda i magneta ili oba u paketu pa kad naglo dodas gas tj dodje do udara kajla pukne. Vidi sa strugarom da ti to obradi ako je moguce i napravi novu deblju kajlu........ili menjaj scooter.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 10 postova

obicno mi majstor i napravi veci kajli pa moram malo finom smirglom da ga izbrusim da bi uopste mogao da ga stavim u leziste... nikada nije doslo do kidanja kajlija u toku voznje i pri naglom dodavanju gasa, uvek prilikom paljenja (ako ne upali iz prve) ili prilikom gasenja

 

 

Sent from my iPhone

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 10 postova

pronasao sam danas odgovarajuci kajli od alnasera za autobus, potrebno je bilo samo malo ga stanjiti i to par stotih milimetra, postavio sam ga i videcemo koliko ce trajati

 

 

Sent from my iPhone

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 103 postova
  • Motocikl: Piaggio free 80cc, Kymco GD 80cc, Suzuki Burgman 400

Presao 400 km,  vratio se kuci, odem do grada u nabavku hocu ponovo da ga upalim, nema struje, jedino  sat(km) jedva se vidi, nema sanse da ga okrene, skinem akumulator, stavljam ga na punjac, mrtav je, e sad sutra bi uzeo novi ak, bojim se da nije regler crkao pa da i novi akumulator ne sprzi, kako to da to proverim?Hvala.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 1551 postova
  • Lokacija: kragujevac
  • Motocikl: Burgman 400 2007

Svakako uzmu drugi akumulator i kada ga povežeš,upali ga i premeri kako puni regler.mislim da mu neće ništa faliti par minuta rada i sa lošim punjenjem.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 341 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: Burgman 400 k7

jel ima neko manual za bugija 400 2007 god. ovo na forumu sto ima linkova ne rade ili su za stari model..

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 346 postova
  • Lokacija: Zaječar
  • Motocikl: Kymco + Bandit

Potrebna mala pomoć! Da li neko zna kako da kod Burgmana 400 (2009.g) "odo" koji mi je u MPH, prebacim da pokazuje u kmh.  :stabre:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 341 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: Burgman 400 k7

ja sam nov sto se bugija tice i sve sto sam provalio je da pomerim sat, ali video sam da ima fore za reset servisnog intervala i pomeranje istog pa mozda ima i za to... ima klip na youtubu

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 554 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: Honda XL600V Transalp

Eto ti ga sad.. kupio motor i prvo sto trazi je service manual.. :P  čudi se registraciji od 16000din.. umesto da si kupio hondu i ne razmišljas niočemu.. bar ti imas iskustva sa hondom..  :jee:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 341 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: Burgman 400 k7

šipi kad bi se ti smislio jel hoces ili neces da prodajes motor mozda bi ga i kupio neko :na_glavi::cirka1: , ja bas iz iskustva sa hondom sam odlucio da uzmem nesto sa manjom potrosnjom :P

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 5 postova
  • Lokacija: Krusevac
  • Motocikl: Suzuki Burgman K432

Pozdrav svima
potrebna mi je pomoc.  Burgman an400 2008 god  je u pitanju.
Motor mi nema skladan rad i nece da ide preko 3-4000 obrtaja (brzina do 90kmh), nema snagu, i kada dam pun gas gusi se... 
Posto se malo razumem u mehaniku predpostavio sam da ima problem sa gorivom, skinuo diznu i odneo je na ultrazvucno, vratio malo poradio normalno i opet ista prica, skinem pumpu iz rezervoara, izduvam je kompresorom i vratim nazad, motor je nekih sat vremena isao sasvim normalno cak je izlazio i na 150kmh. sutradan ista prica trokira, nema snagu i sl. 
P.s. zamenjena mu je svecica
Neko mi je rekao da ocistim pumpu na ultrazvucno. Interesuje me da li je neko imao iskustva sa slicnim problemom, i da li je to normalno da se pumpa cisti u ultrazvucnoj kadi i kako da proverim da li pumpa ima taj neki propisani pritisak (i koliki treba da bude) i kako da ga izmerim.  Ili ako neko zna kolika je cena pumpe 

A sto se tice majstora svracao sam kod par njih: Jedan mi je rekao da imam problem sa ventilima, zato nece da prima gas (malo falilo da ga napusim k... ) 
a drugi je rekao da ima problem sa strujom (mada posto se ne razumem nista oko struje ostao sam suzdrzan ali kada sam razmislio malo bolje smatram da ako ima problem sa strujom ukljucio bi onu F1 lampicu)....

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja