Jump to content

Moto Zajednica

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 191 postova
  • Lokacija: Niš
  • Motocikl: Suzuki Intruder M800 K5

Ja sam u mog bugija nabudzio dva akumulatora od 5 ampera, investicija 1000 dinara. Radi ko sat.

 

post-7386-0-80874700-1406186602_thumb.jpg

 

 

post-7386-0-36119900-1406186606_thumb.jpg

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 103 postova
  • Motocikl: Piaggio free 80cc, Kymco GD 80cc, Suzuki Burgman 400

Kolega, gde si kais uzeo?

Rešio sam problem sa lamelom, odnešena u Durlan kod majstor Martina, lepljenje paknova i obrada zvona cca 2000 dinara. Dzabe. Kupio sam i nov kaiš DAYCO 40€, rolnice dobre, zamenjeno ulje u diferencijalu, tako da je varijator osvežen i nadam se da će da tera barem 15000 km.

Sad mi je još ostalo da zamenim lagere u viljuški, malo mi trese volan na manjim brzinama i čuje se lupkanje pri prelazu preko neravnina. Ako neko zna oznaku lagera koji idu molio bih da mi napiše. Pozdrav.

 

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • МК Братство, 1943 postova
  • Lokacija: НОВИ САД СРБИЈА
  • Motocikl: BMW R 1200 RT

Kolega, gde si kais uzeo?

Rešio sam problem sa lamelom, odnešena u Durlan kod majstor Martina, lepljenje paknova i obrada zvona cca 2000 dinara. Dzabe. Kupio sam i nov kaiš DAYCO 40€, rolnice dobre, zamenjeno ulje u diferencijalu, tako da je varijator osvežen i nadam se da će da tera barem 15000 km.

Sad mi je još ostalo da zamenim lagere u viljuški, malo mi trese volan na manjim brzinama i čuje se lupkanje pri prelazu preko neravnina. Ako neko zna oznaku lagera koji idu molio bih da mi napiše. Pozdrav.

 

 

 

 

Имаш каиш у motobike.rs Каћ,то ти је ближе и то Mitsuboshi..

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 191 postova
  • Lokacija: Niš
  • Motocikl: Suzuki Intruder M800 K5

Drugari, pošto polako sređujem burgmana, došo sam do silen blokova. Stari su zreli za menjanje jer pri skretanju kao da mi proklizava zadnji kraj.

Sve je to lepo , ali ne znam gde da ih kupim. Čitao sam ranije postove vezane za isti problem, ali niko nije napisao gde ih je nabavio. Tako da ako neko zna gde mogu da ih nađem bio bih zahvalan na pomoći. Pozdrav.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 22 postova
  • Lokacija: novi pazar,srbija
  • Motocikl: Suzuki Burgman an400 2000

Potrebna prirubnica karburatora za burgman 400 2000g.ako moze pomoc, moze polovno moze novo, ako imate neki kontakt dajte!

Hvala..

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 8859 postova
  • Lokacija: Beograd - M.M.Lug
  • Motocikl: Peugeot Satelis250 ...... Honda NC750XD

Micko, Moto-klinika

064/425-2-015

 

Ako ima, vidi da ti posalje nekom od kurirskih sluzbi.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 9 postova
  • Lokacija: Sremska Mitrovica
  • Motocikl: Suzuki Burgman 250

Jesu li to baterije za UPS? Kako funkcionise sa dopunjavanjem jel ima problema sto se ti;e punjena

 

Ja sam u mog bugija nabudzio dva akumulatora od 5 ampera, investicija 1000 dinara. Radi ko sat.

 

post-7386-0-80874700-1406186602_thumb.jpg

 

 

post-7386-0-36119900-1406186606_thumb.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 191 postova
  • Lokacija: Niš
  • Motocikl: Suzuki Intruder M800 K5

To su baterije iz alarmnih sistema, čovek iz Niša koji inače servisira alarme po bankama jednom godišnje obavezno menja baterije radi preventive. Tako da su baterije stare po godinu dana, ali takoreći nove, jer koliko se puta uključi alarm u banci (nijednom).

Ima u ponudi baterije od 7 a/h i od 5 a/h. Probao sam sa sedmicom i motor teško vergla, a sa dva komada od 5 pali ekstra. Motor mi je najduže stajao 3 nedelje bez paljena i to sa uključenim alarmom, tada je malo teže verglao, ali je na kraju uspeo da upali.

U suštini nije kao sa fabrički propisanim akumulatorom, ali za četiri puta manje para dobijate 90% snage originalnog akumulatora.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 8859 postova
  • Lokacija: Beograd - M.M.Lug
  • Motocikl: Peugeot Satelis250 ...... Honda NC750XD

Na kom principu rade te baterije sto si stavio, kako se pune, kojom jacinom i amperazom?

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ako gledaš u pod nikad nećes videti nebo, 1376 postova
  • Lokacija: Vrnjacka Banja
  • Motocikl: K1600GT

Ako jednom u tri - cetiri godine ne mozes da izvojis 4000 din za akumulator onda jebi ga , pa to je 1000 dinara godisnje .

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 191 postova
  • Lokacija: Niš
  • Motocikl: Suzuki Intruder M800 K5

@Satelis - Stvarno ne znam na kom principu rade, ovaj tip što mi ih prodao kaže da rade na principu gelskih akumulatora., ali nisam siguran.

 

@*zeka* - Tačno nije mnogo dati 4000 dinara jednom u četiri godine, ali ja sam pre dve godine kupio nov originalni akumulator koji je počeo da me zeza posle godinu ipo dana, a garancija bila samo 12 meseci. Bukvalno zadnjih šest meseci sam svako treće paljenje morao da prespajam motor.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 8859 postova
  • Lokacija: Beograd - M.M.Lug
  • Motocikl: Peugeot Satelis250 ...... Honda NC750XD

Druze svaka tebi cast 1care.gif, igras se sa necim sto te moze i te kako kostati 0stabre.gif

samo da te podsetim da od akumulatora sve krece.... pu pu daleko bilo 0namigivanje.gif

  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 8 postova

Imam problem skuter je bio poplavljen, uradjen je komplet sve oprano sredjeno zamenjeno vise puta ulje. skuter je bio upalio na pocetku je palio normalno i radio. posle 3-4 dana je stao, poce je da vergla i posle 20-30 sekundi verglanja on upali. desava se da nekad nece da upali pa posle nekog vremena opet 20-30s. Sad je skroz stao vergla dobro. svecica je zamenjena sve je uradjeno. da li neko zna sta bi to moglo biti?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ludi kompjuteraš, 729 postova
  • Lokacija: Subotica
  • Motocikl: Honda CBR250R 2011

Zavisi od svecice. Ako je suva, nema dovod goriva, zacepljeno negde. Ako nije suva, nema dovod vazduha, zacepljen filter vazduha. Proverio si da li baca varnicu?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 8859 postova
  • Lokacija: Beograd - M.M.Lug
  • Motocikl: Peugeot Satelis250 ...... Honda NC750XD

Uslov za paljenje i rad:

 

- dobra kompresija

- varnica

- gorivo

- vazduh

..... kreni redom i resices problem

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 8 postova

pumpa se cuje. gorivo dolazi do dizne i dizna je ociscena i dobro baca. to sam proverio. vergla odlicno. e sad gde ide dalje gorivo mozda je nesto zapuseno nzm sta dalje da gledam. kako da proverim da li ima kompresiju dobru? :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 11 postova
  • Lokacija: NS
  • Motocikl: Suzuki Burgman 400 k8

Pozdrav Burgmandzije, prvo da se pohvalim da mi se ostvarila velika zelja da postanem vlasnik 400-stotke ( 2008 ) 1moto3.gif , a pisem vam jer me zanima sta se steluje okretanjem onog djavola ( ne znam ni kako bih ga nazvao :) ) sto se nalazi ispod motora sakriven plastikom ? Dva sata trazim na yubtu i u servis manualu ali ni traga od informacije... hvala ..pozzz

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja