Jump to content

Moto Zajednica

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 175 postova
  • Lokacija: Lazarevac
  • Motocikl: Zephyr 750

Burgman je 99-to godiste,odjednom je poceo da "skripi"..ne znam da li je ovo mozda amortizer,ne verujem da se moze ovako cuti od lezaja,a i kad je na stenderu pri okretanju tocka se ne cuje lezaj,odnosno tek kad se napravi pritisak onda se cuje skripanje..pogotovo kad aktiviram zadnju kocnicu (prednja i zadnja zajedno).

 

Video:

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 5595 postova
  • Lokacija: Žabalj-NS
  • Motocikl: Aprilia Atlantic 500ie / CF Moto 450 MT-u dolasku

Dule brate, postoji tema "Ljubitelji Burgmana" u kojoj možeš potražiti pomoć za problem na tvom ljubimcu. Ako za svaki problem koji imamo na svojim motorima otvorimo temu, napravićemo haos u podforumu za mesec - dva. Prebaciću tvoj post u temu o Burgmanu a ovu temu ću obrisati kao i ovaj moj post za koji dan. MAXI pozdrav!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 175 postova
  • Lokacija: Lazarevac
  • Motocikl: Zephyr 750

Nije napred..to sam siguran.

@bugiman75 : a gde su te gumene caure? Sve mi to nesto se cini da skripi u samom tocku,ali ne mogu nikako da odredim,zato sam i nparavio snimak.Ovaj u postu je prvi,imam jos jedan:

 

 

 

Na osnovu ovog,zvuci bas kao lezaj..ali.. :stabre:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 396 postova
  • Lokacija: Belgrade

Samo da pozdravim kolege, nešto vas slabo viđam a vreme za ovo doba godine nikad lepše. :takoje:

Ove godine sam se pošteno navozio a prekosutra- 1- decembar!

Iskoristite još ovih par dana do zahlađenja a kako sam čuo, ove godine zima će biti blaža.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 8859 postova
  • Lokacija: Beograd - M.M.Lug
  • Motocikl: Peugeot Satelis250 ...... Honda NC750XD

Samo da pozdravim kolege, nešto vas slabo viđam a vreme za ovo doba godine nikad lepše. :takoje:

Ove godine sam se pošteno navozio a prekosutra- 1- decembar!

Iskoristite još ovih par dana do zahlađenja a kako sam čuo, ove godine zima će biti blaža.

 

nesto se ne secam da sam te vidjao na voznjama 0stabre.gif il me oko vara? 0namigivanje.gif

  • Podržavam 5

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • МК Братство, 1943 postova
  • Lokacija: НОВИ САД СРБИЈА
  • Motocikl: BMW R 1200 RT

Samo da pozdravim kolege, nešto vas slabo viđam a vreme za ovo doba godine nikad lepše. :takoje:

Ove godine sam se pošteno navozio a prekosutra- 1- decembar!

Iskoristite još ovih par dana do zahlađenja a kako sam čuo, ove godine zima će biti blaža.

 

nesto se ne secam da sam te vidjao na voznjama 0stabre.gif il me oko vara? 0namigivanje.gif

Ja mu vala oci ne videh ove sezone!!!1lol.gif1lol.gif1lol.gif

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 396 postova
  • Lokacija: Belgrade

Pa niste ni mogli da me vidite kada nisam išao na vožnje. :takoje:

Ali napisah uopšteno da po Bg-u u poslednjih dve nedelje retko gde vidim kolegu na Burgmanu, valjda loše vreme... :lol:

Jedio što sam Markulju upoznao prošle godine ispred samoposluge, poznao me po koferima pa smo se lepo ispričali.

Pozdrav drugovi :takoje:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 396 postova
  • Lokacija: Belgrade

Opušteno nego šta.

Uvek sam za druženje i vožnjnu ali mi je život toliko isprogramiran da sam letos jedva uspeo da odvojim desetek dana i odem na Dunav i to je sve.

Nadam se da ćemo se iduće sezone družiti a kako vidim od ponedeljka počinje sneg.

Jedino da pokupujemo lance za decembar i januar :lol:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 8859 postova
  • Lokacija: Beograd - M.M.Lug
  • Motocikl: Peugeot Satelis250 ...... Honda NC750XD

Opušteno nego šta.

Uvek sam za druženje i vožnjnu ali mi je život toliko isprogramiran da sam letos jedva uspeo da odvojim desetek dana i odem na Dunav i to je sve.

Nadam se da ćemo se iduće sezone družiti a kako vidim od ponedeljka počinje sneg.

Jedino da pokupujemo lance za decembar i januar :lol:

 

Imam download najnovije verzije, pa da isprogramiramo na veselije i lepse u 2013-toj nam godini 1lol.gif Ja sam jos uvek na 2 tocka 1aha.gif i bitcu dok nas sneg ne rastavi, ma da ce dnevna biti u + tako da nema zime za sada 0takoje.gif

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 1551 postova
  • Lokacija: kragujevac
  • Motocikl: Burgman 400 2007

Opusteno ...smatraj se pozvanim i dobrodoslim medj' nas !!!

 

on je vec medj nama,doduse virtuelno ali je tu ...samo je pitanje trena kad ce se ukljuciti u voznjice..1moto3.gif1moto3.gif

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 62 postova
  • Lokacija: Pecinci
  • Motocikl: Aprilia atlantic 125

gde je na burgmanu 400,99god najniza tacka za ispustanje tecnosti iz sistema hladjenja nisam bas neki strucnjak pa ako moze i neka slicica...znam da imam u sistemu najmanje 1lit al ne znam koje minuse moze da izdrzi pa da ja to za svki slucaj ispustim sve...motor mi stoji u garazi al zima je u njoj nije strasna jer sam stavio flasicu sa vodom i nije smrzla jos :D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 1551 postova
  • Lokacija: kragujevac
  • Motocikl: Burgman 400 2007

ja sam ispustao na crevu koje se navlaci na pumpu za vodu,svakako ti je tu najjednostavnije da ispustis tecnost.iako ostane malo pomesace se sa novim antifrizom i cao.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 175 postova
  • Lokacija: Lazarevac
  • Motocikl: Zephyr 750

Burgman je 99-to godiste,odjednom je poceo da "skripi"..ne znam da li je ovo mozda amortizer,ne verujem da se moze ovako cuti od lezaja,a i kad je na stenderu pri okretanju tocka se ne cuje lezaj,odnosno tek kad se napravi pritisak onda se cuje skripanje..pogotovo kad aktiviram zadnju kocnicu (prednja i zadnja zajedno).

 

Video:

 

Evo,da se i ja javim..sav problem je bio oko lezaja zadnjeg tocka..posto sam njega zamenio,ostalo je nekakvo vrlo slabo skriputanje a to je reseno WD-om u podrucju amortizera i sad je ok :takoje:

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 952 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Ducati Multistrada 1200 Enduro
1355154950[/url]' post='1411889']

gde je na burgmanu 400,99god najniza tacka za ispustanje tecnosti iz sistema hladjenja nisam bas neki strucnjak pa ako moze i neka slicica...znam da imam u sistemu najmanje 1lit al ne znam koje minuse moze da izdrzi pa da ja to za svki slucaj ispustim sve...motor mi stoji u garazi al zima je u njoj nije strasna jer sam stavio flasicu sa vodom i nije smrzla jos :D

 

Pogledaj mozda ti bude od pomoci......http://forum.bjbikers.com/index.php?/topic/77625-zamena-antifriza-na-burgmanu-400-2003-2006/page__pid__1293222#entry1293222 I mislim da nije pametno da ostaje stari antifriz vec creva properi sa vodom ali ne sa cesme vec bez kamenca....

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 396 postova
  • Lokacija: Belgrade

Sa leve strane motora( kod ćopave ) se nalazi plastika ispod koja se skida. Ispod te plastike se nalaze metalne cevi i creva vezana šelnama koja idu do pumpe. To skineš i pustiš da iscuri sve, upališ motor na kratko da vodena pumpa protera ostatak oko bloka i glave ( 10- 15 sekundi ) i to je sve.

Vratiš creva, uzmeš Motul G12 i naliješ u hladnjak, zatvoriš čep. Upališ motor da protera pa ugasiš, otvoriš čep hladnjaka pa doliješ do gore. U ekspanzionoj posudi postoje dve crte, tu se sipa da stoji na sredini.

Upališ ponovo motor i pustiš da otvori tarmostat, pipaj hladnjak rukom i kada postane vruć znači da je vodeni termostat otvorio. Ugasiš motor. Otvoriš čep hladnjaka i doliješ ako treba. U ekspanzionoj posudi (ako treba) doliješ još malo, da bude između crta.

Kraj priče.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 164 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Burgman 400

Burgman je 99-to godiste,odjednom je poceo da "skripi"..ne znam da li je ovo mozda amortizer,ne verujem da se moze ovako cuti od lezaja,a i kad je na stenderu pri okretanju tocka se ne cuje lezaj,odnosno tek kad se napravi pritisak onda se cuje skripanje..pogotovo kad aktiviram zadnju kocnicu (prednja i zadnja zajedno).

 

Video:

 

Evo,da se i ja javim..sav problem je bio oko lezaja zadnjeg tocka..posto sam njega zamenio,ostalo je nekakvo vrlo slabo skriputanje a to je reseno WD-om u podrucju amortizera i sad je ok :takoje:

gde si kupio lezaj i koliko si ga platio ako nije tajna ?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 175 postova
  • Lokacija: Lazarevac
  • Motocikl: Zephyr 750

Lezaj sam kupio u radnji specijalizovanoj za lezajeve u Lajkovcu i kostao je 800 din..bilo je tri komada u ponudi tih dimenzija a ovaj je bio najskuplji..e sad, dimenzije..to se ne mogu setiti.U svakom slucaju,neku stranu nazad i moze se naci moj video sa "tjubeta" gde se vidi kako izgleda to skripanje.To je skripanje i pucketanje,kombinovano.A kad skines sve potrebno i stignes do lezaja (sto i nije bas lako,bez radapcigera veoma tesko)tad mozes videti i dimenzije.Bitna je dijagnoza da se zna da je lezaj..a motor moze i da saceka dan dok se nabavi isti :moto3:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 175 postova
  • Lokacija: Lazarevac
  • Motocikl: Zephyr 750

Koji akumulator da uzmem za Burgmana ? U njemu je trenutno Vartin 8Ah ali moze da se puni ceo dan i nema leba..a mislim da je gel u pitanju pa ne mogu da ga ozivim..to me i interesuje,jer mora gel posto akumulator ne stoji uspravno ?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 175 postova
  • Lokacija: Lazarevac
  • Motocikl: Zephyr 750

Nesto novo..nije potreban novi akumulator,oziveo sam ovaj pa rekoh da podelim postupak,mozda nekom bude od koristi.Znaci,u pitanju je gel akumulator od 8 Ah.Punjen,sutradan probas da upalis motor,nema nista.Upalis ga na kablove,vozis neko vreme,ugasis motor a on tako vruc i posle tog rada i punjenja ne moze da upali,ni da zavergla.Malo brljao po netu i nasao trik,odnosno pravilni postupak punjenja.Gel akumulatori se pune manjom strujom,cak postoje ispravljaci koji imaju tzv gel prekidac.Ali da ne bi kupovali drugi ispravljac dovoljno je opteretiti akumulator dok se puni.Ja sam to uradio tako sto sam povezao ispravljac i ostavio upaljenu poziciju,i tako se punio oko 10h.Nakon toga Bugi upalio ko zvrk..sacekao da se masina ohladi i probao opet ko zvrk.Mozda nece jos dugo ali i jos jedna sezona pa dobro dodje. :takoje:

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja