Jump to content

Moto Zajednica

Recommended Posts

  • BJB Maxi Scooter Club, 1551 postova
  • Lokacija: kragujevac
  • Motocikl: Burgman 400 2007

ma nije,troskari ulje pa reko da spremam delove za zimu.da mu zamenim klip ili samo karike,gumice ventila i da ga malo utegnem.i na prolece samo1moto3.gif1moto3.gif1moto3.gif

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 1551 postova
  • Lokacija: kragujevac
  • Motocikl: Burgman 400 2007

Panta_kg koliko kosta ventilator od prilike za bugi 150cc ?

ne znam druze...imas po oglasima bugije u delovima pa se raspitaj.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 952 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Ducati Multistrada 1200 Enduro
1345806734[/url]' post='1357843']

ma nije,troskari ulje pa reko da spremam delove za zimu.da mu zamenim klip ili samo karike,gumice ventila i da ga malo utegnem.i na prolece samo1moto3.gif1moto3.gif1moto3.gif

 

Popustila uljna karika......i ja bi trebalo zimi da ga utegnem malo....

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 25 postova

Pozdrav,juce mi je dok sam se vozao bugijem 150cc izletela jedna sa kolima i nisam stigao da zakocim i padnem sa motora.Bugi je skrsen skroz...Pukao akumulator,regler,auspuh se udubio popucale sve plastike sa strane itd....Jedina sreca sto nista nisam slomio,samo sam se izgulio......Valjda ce moci bugi da se opravi :/

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Друг члан, 636 postova
  • Lokacija: Beograd, Zvezdara
  • Motocikl: Honda Transalp

Pozdrav,juce mi je dok sam se vozao bugijem 150cc izletela jedna sa kolima i nisam stigao da zakocim i padnem sa motora.Bugi je skrsen skroz...Pukao akumulator,regler,auspuh se udubio popucale sve plastike sa strane itd....Jedina sreca sto nista nisam slomio,samo sam se izgulio......Valjda ce moci bugi da se opravi :/

 

Mislim da delove, plastike imas kod nekog lika iz Nisa, ali dere sa cenama!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 952 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Ducati Multistrada 1200 Enduro

Pozdrav,juce mi je dok sam se vozao bugijem 150cc izletela jedna sa kolima i nisam stigao da zakocim i padnem sa motora.Bugi je skrsen skroz...Pukao akumulator,regler,auspuh se udubio popucale sve plastike sa strane itd....Jedina sreca sto nista nisam slomio,samo sam se izgulio......Valjda ce moci bugi da se opravi :/

 

Mislim da delove, plastike imas kod nekog lika iz Nisa, ali dere sa cenama!

 

ja sam ga zvao jednom za mene nesto....covek je lud 1lud.gif

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 396 postova
  • Lokacija: Belgrade

Polovan kais je bio 40 evra, malo parce plastike ispod stop svetla isto 40 evra. Kome je frka, to je opcija. :stabre:

Ima i opcija da se te popucale plastike zakrpe kod Saleta plastičara u Šumicama, čovek je prva liga za sve popravke plastika na motorciklima i drži branik servis.

Naravno da se prvo mehanički sredi ako je pokrivio štapove i td.

A za polovan kaiš ne bih dao ni 40 dindži, taj je ili bezobrazan ili nije sasvim normalan.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 4308 postova
  • Lokacija: Voždovac
  • Motocikl: Honda X-ADV 750

Ljudi za krpljene plastika obratite se Borisi (ima ekstra majstora u Sremskoj Mitrovici, majstore) :)

Ja sam geknuo sa Atlantica i izlomio plastike..nista se ne vidi, kao nov je.

A cena zaista nije velika.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 8 postova
  • Lokacija: Zemune
  • Motocikl: cb1000r

Cao drugari pozdrav svima, imam problem sa burgmanom 250 99g, naime crklo je nesto, ostavio sam ga slucajno na kontaktu nekih 10 min( nisu bili upaljeni farovi, kad sam se vratio nece nista, samo mu sat radi, znaci kad dam kontakt nedesava se nista,nepali se displej za kilometrazu,nema svetla,migavce,nista.

proverio sam osigurace i proverio sam akumulator nije to,ja sumnjam na kontakt bravu, probacu sutra da dodjem do nje i da ocistim kontakte, ako neko zna ili predpostavlja sta mu bi neka podeli misljenje samnom, pozdrav jos jednom,

boki stolar

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 1551 postova
  • Lokacija: kragujevac
  • Motocikl: Burgman 400 2007

Cao drugari pozdrav svima, imam problem sa burgmanom 250 99g, naime crklo je nesto, ostavio sam ga slucajno na kontaktu nekih 10 min( nisu bili upaljeni farovi, kad sam se vratio nece nista, samo mu sat radi, znaci kad dam kontakt nedesava se nista,nepali se displej za kilometrazu,nema svetla,migavce,nista.

proverio sam osigurace i proverio sam akumulator nije to,ja sumnjam na kontakt bravu, probacu sutra da dodjem do nje i da ocistim kontakte, ako neko zna ili predpostavlja sta mu bi neka podeli misljenje samnom, pozdrav jos jednom,

boki stolar

 

druze to nista nemoze da se kaze napamet,mora neki elektricar da pogleda i da ti dijagnostikuje kvar,moze da bude od alnasera preko namotaja,kontakt brave pa do osiguraca

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 8 postova
  • Lokacija: Zemune
  • Motocikl: cb1000r

Danas sam nesto cacko bravu i uspeo sam na kratko da dobijem kontakt na pola kljuca, ali posle par okretanja kljuca nisam vise imao kontakt. tako da sam ustanovio da je brava, rasturio sam pola plastika, skoro sve nebi li doso do nje, pokusao sam da skinem onu prednju plastiku gde se brava nalazi, nisam uspeo nesto je drzi iznutra i nemogu da je skinem, pa sam skinuo skoro ceo prednji deo sve sa farom i migavcima, snimio sam kako da je skinem ali mi izgleda komplikovano nemoze se prici bas lepo.

Jel neko skidao bravu na ovom motoru ????

pokusacu sutra da je skinem i da je odnesem kod bravara, a posle kako cu da vratim sve nazad to ce biti izazov, vec sam jednom skidao neke plastike, ali sad sam poskidao skoro sve, razmisljam se da ih ofarbam sad vec kad su skinute, i one crne tojest sive plastike su od sunca dobile na nekim mestima svetlo sivu boju.

jel zna neko sa kojom farbom to da ofarbam, predpostavljam sa crim ili sivim sprejom za bapere ili ti branike. ?????

pozdrav

Cao drugari pozdrav svima, imam problem sa burgmanom 250 99g, naime crklo je nesto, ostavio sam ga slucajno na kontaktu nekih 10 min( nisu bili upaljeni farovi, kad sam se vratio nece nista, samo mu sat radi, znaci kad dam kontakt nedesava se nista,nepali se displej za kilometrazu,nema svetla,migavce,nista.

proverio sam osigurace i proverio sam akumulator nije to,ja sumnjam na kontakt bravu, probacu sutra da dodjem do nje i da ocistim kontakte, ako neko zna ili predpostavlja sta mu bi neka podeli misljenje samnom, pozdrav jos jednom,

boki stolar

 

druze to nista nemoze da se kaze napamet,mora neki elektricar da pogleda i da ti dijagnostikuje kvar,moze da bude od alnasera preko namotaja,kontakt brave pa do osiguraca

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 396 postova
  • Lokacija: Belgrade

Samo da ti skrenem pažnju da se te plastike, mislim na one crne mat ne farbaju.

Pokušaj da ih osvežiš nekim blagim rastvaračem, ali prvo probaj na nekom malom mestu i pažljivo da ne bi istopio teksturu na vidljivom mestu da vidiš šta se dešava. Te plastike imaju crni pigment koji je dodat prilikom pripreme smese za livenje i šta god da naprskaš preko njih ima da izgleda seljački.

Probaj benzinom, zatim mešavinom benzina sa malo dodatog acetona pa vidi šta se dešava i da li se vraća crna boja bez topljenja teksture.

Ako ne ide bolje ostavi tako.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 8 postova
  • Lokacija: Zemune
  • Motocikl: cb1000r

Samo da ti skrenem pažnju da se te plastike, mislim na one crne mat ne farbaju.

Pokušaj da ih osvežiš nekim blagim rastvaračem, ali prvo probaj na nekom malom mestu i pažljivo da ne bi istopio teksturu na vidljivom mestu da vidiš šta se dešava. Te plastike imaju crni pigment koji je dodat prilikom pripreme smese za livenje i šta god da naprskaš preko njih ima da izgleda seljački.

Probaj benzinom, zatim mešavinom benzina sa malo dodatog acetona pa vidi šta se dešava i da li se vraća crna boja bez topljenja teksture.

Ako ne ide bolje ostavi tako.

 

hvala na savetu probacu sa benzinom,pa ako ne ide pokusacu da nadjem oridjinale boju, ako ne da mi naprave tamno sivu po uzoru na donetu plastiku, ujedno ta farba mora da ima prajmer za plastiku u sebi ili bi prvo isprsko prajmerom, svakako pokusacu na nekom manje vidljivom mestu.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 1551 postova
  • Lokacija: kragujevac
  • Motocikl: Burgman 400 2007

ima u wurth ovom programu neka pasta koja se koristi za osvezavanje izbledelih plastika,mislim da se najcesce koristi za branike automobila.pakovanje je od 1kgs(sa tom kolicinom mozes da sredis gomiliu skutera) i kosta oko 3000din.covek koji se bavi preprodajom scutera mi je rekao za to.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 8 postova
  • Lokacija: Zemune
  • Motocikl: cb1000r

cao burgmanci jel ste parkirali svoje konje u garaze, moj problem sa bravom sam delimicno resio ali ne u potpunosti, izgorela je elektronika brave plastican deo na kome se nalaze bakarne plocice se skoro istopio pa ne daje kontakt, zbudzio sam mu parce bakarne plocice i radi ali cim malo pipnem kljuc gubi kontakt, moracu to malo bolje da resim, a ne kupuje mi se brava od 50e zbog parce plastike koje je kod mene izgorelo,, jel imao neko slican problem opet pitam.

sive plastike sam resio sa nitrom i posle ih premazo nekim sredstvom za plastike (nije sprej) i izgleda odlicno.

jel neko od vas punio amortizere, prednji desni amortizer je pustio malo ulja na nekoj rupi, jel to mogu sam da resim ili mora kod majtsora ,jel to neko radio ????

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Друг члан, 636 postova
  • Lokacija: Beograd, Zvezdara
  • Motocikl: Honda Transalp

Imam viska od burgmana 150 2004. godiste pogonski kais. Koriscen par stotina km. Kome treba za rezervu, voljan sam da ga prodam za 1500 din. :zdravo:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja