Jump to content

Moto Zajednica

Kineski skuteri

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 144 postova
  • Lokacija: Šabac
  • Motocikl: Suzuki GSX 750 F '92, Aprilia Leonardno 125 1997, Honda silver wing 600 '02, BMW F650 gs 2008.

Pozdrav ljudi ! :) Nov sam ovde, ali mislim da cu u buduce sigurno posecivati ovaj forum svidja mi se...

Imam jedno pitanje za sve vas ?

Imate li neku preporuku za kupovinu? Ja sam razmisljao da uzmem Sprint Maxx125? Kakva su vasa iskustva sa tim motorom?

 

Hvala unapred

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 425 postova
  • Lokacija: Beograd - Borca
  • Motocikl: Futong 250

Dobrodosao! :)

 

Sto se konkretnog modela tice, ne bih znao nista pametno da ti kazem, ali, obzirom da i ja vozim Sprintov skuter, stekao sam utisak da je, od svih kineskih marki koje su zastupljene kod nas, Sprint najbolje snabdeven delovima. E sad, to "najbolje" uzmi s rezervom, jer je "najbolje" u odnosu na druge, ali je to "najbolje" daleko od idealnog. :moto3:

 

Moj skuter je presao 5000km, 3000km je presao prvi vlasnik i 2000km sam presao ja. Nisam imao nekih kvarova, ali potrosna roba kod njih crkava brze nego kod japanskih proizvodjaca, a, cini mi se, bas tih sintnica nema kod nas. Konkretno, propali su mu silan blokovi nosaca masine i zadnjeg tocka (na mom skuteru je to jedno te isto) i kako kod uvoznika nije bilo tih gumica koje bi kostale 500din u vr' glave, sracunao sam da mi je jeftinije da kupim ceo nosac za 2000din(koji je uvoznik imao), nego da idem u servis, skidam nosac, nosim da mi, po uzorku, naprave nove, vracam se kod majstora da mi sve to namontira... Takodje, otiso mi je kocioni cilindar prednje kocnice i tek polse nekoliko poziva, javio mi se decko i rekao da ce mi ih poslati, a svi pre toga su me ubedjivali da moram da kupim komplet: rucicu, cilindar crevo i kljesta! :staa:

 

Sta znam, za pare koje sam dao za njega, dao mi je duplo vise uzivanja. To malo smaranja oko tih sitnica jos i ne ispadose lose, jer, em sam se malo upoznao s nacinom rada motocikla, em sam se zdruzio s majstorima! :)

 

P.S. E da, u pitanju je skuter s predhodne strane, prvi vlasnik je bio tommyn! :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 144 postova
  • Lokacija: Šabac
  • Motocikl: Suzuki GSX 750 F '92, Aprilia Leonardno 125 1997, Honda silver wing 600 '02, BMW F650 gs 2008.

Do sada koga sam god pitao za Sprint skutere niko mi jos nije rekao da su losi, da ne valjaju, da se kvare...itd...

Znaci za te pare koje das za njega, novog ili polovnog nije los ! To je neki moj utisak?!

Pa dobro. Onda je to meni OK ! :)

Inace promenio sam misljenje. Mislim da cu kupiti Sprint FVision. Jos uvek sam u dilemi.. razmisljam se.. Ali kada budem vlasnik jednog, bice mi drago da to podelim sa vama... :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 314 postova
  • Lokacija: Bijeljina-Republika Srpska
  • Motocikl: Yamaha R1 2001/Honda XLV750R rd01/Aprilia RS125 2007/Yamaha XT660x/Yamaha MT03 660

Postovani, na brzaka sa prelistao od prove do zadnje stranice ovu temu.. Koliko vidim svi vozite ili radite sa skuterima kao sto mi kazemo KINZIMA.

 

Zanima me gdje mogu da kupim Klackalice ventila za Keeway Matrix 150 4T,,,, Koja je cijena, Novo ili Polovno samo da je ispravno ??? Ako neko zna od cega moze siguno da odgovara nek napise..u Moto Bike Kac sam vidio da imaju za GY6

 

:care: puno

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • AMATEUR, 293 postova
  • Lokacija: Jagodina
  • Motocikl: Ma svasta:)

Pozdrav drugari skuterasi1zdravo.gif

 

Imam par pitanja, brat ima skuter u pitanju je CPI Oliver City 2T 49ccm, ima sledeci problem bar tako on kaze.. A sutra ce doterati scot kod mene pa cu se i sam uveriti. Inace skuter je odlican vozio ga ja vise puta i ide super do 50-60Km/h a nije skinuo blokadu(ako je uopste ima), on sa njim presao oko 10000km, jedino ga je struja zezala tacnije regler ali kaze da je to sredjeno.

 

Airbox ili kutija u kojoj je filter se toliko izlomila da vise nije za upotrebu a motor lose radi, posto nikako ne moze naci nov deo da zameni ja sam mu predlozio da nabudzimo neki od onih tzv. K&N filtera bez kucista sto je pomeni jeftinija varijanta a i moze se naci svugde, ili da probamo pokrpiti to kuciste ukoliko je moguce, ima li neko slicno iskustvo?

 

Fali mu i akumulator ali to se da naci, 4-5Ah i gotova stvar..

 

Unapred zahvalan

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Skuteras, 3630 postova
  • Lokacija: Ivanjica
  • Motocikl: Suzuki Burgman 250

Kod K&N fitera se mora odraditi i podesavanje karburatora da bi to radilo kako treba. To posle opet povlaci i neke druge stvari, ali mislim da bi moglo i samo sa tim da funkcionise.

Sto se kucista tice, ako imas nekog dobrog plasticara mislim da to ne bi bio problem da se zavari. Meni je na leonardu stradalo prilikom jednog udesa i uspesno je zakrpljeno

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • AMATEUR, 293 postova
  • Lokacija: Jagodina
  • Motocikl: Ma svasta:)

Kod K&N fitera se mora odraditi i podesavanje karburatora da bi to radilo kako treba. To posle opet povlaci i neke druge stvari, ali mislim da bi moglo i samo sa tim da funkcionise.

Sto se kucista tice, ako imas nekog dobrog plasticara mislim da to ne bi bio problem da se zavari. Meni je na leonardu stradalo prilikom jednog udesa i uspesno je zakrpljeno

 

hvala muljaz

 

Nisam mislio na pravi K&N vec na neku kopiju.. stelovanje smese ne bi bio problem koliko me brime potreba za vecom diznom..

Probacu da to zavari neki plasticar..

 

Javljam se sa ishodom za neki dan..

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 627 postova
  • Lokacija: Beograd Republika Miljakovac
  • Motocikl: Kawasaki ZZR600E

Probaj u Motobike u Kacu, imaju plastike i delova za veliki broj kineskih skutera, mozda ti odgovara od aerox-a airbox, ili neki slican K&N stavljati na serijski agregat nema smisla, povecava potrosnju, dodatno zahteva i vecu diznu radi vece protocnosti, jos ako je i serijski auspuh,cist promasaj i bacanje para sa sumnjivim rezultatima.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • AMATEUR, 293 postova
  • Lokacija: Jagodina
  • Motocikl: Ma svasta:)

Da referisem

 

Airbox sastavljen tj. zakrpljen crevo do karburatora prekontrolisano, dovod goriva do karburatora ok, struja prekontrolisana i mislim da je sve ok tj. baca varnicu a stavljena nova svecica, ali opet imam problem sledece vrste:

 

Motor pod sauhom upali ali radi jedva 10 sekundi, na pomisao dodavanja gasa se ugasi1hmm.gif

 

Karburator je Mikuni, a kod mene je dosao skinut sa motora jer je buraz pokusao da ga cisti, na njemu su jedino dva srafa koja sluze za stelovanje jedan je na sredini i trebalo bi da steluje gas a drugi je blizi ulazu gde crevo od vazduha ulazi u karb.. Prpbao sam da nastelujem to na 50 nacina i u isto toliko odnosa ali isto, negde ni ne sastavlja a negde upali ali to traje 10sekundi..

 

Plasio se da ga brat nije prao nitro razredjivacem pa da nije pogoreo gumice ali kaze da nije..

 

Kako da nasltelujem, kolikoi krugova da popustim?0stabre.gif Ajde neki brzi savet uvati me mrak1nanana.gif

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 425 postova
  • Lokacija: Beograd - Borca
  • Motocikl: Futong 250

Sto se tice prvog dela posta, i problema sa gasenjem prilikom oddavanja gasa, ne mogu da pomognem...

 

Sto se tice pitanja o krugovima, neki oprimum je 2 do 3 kruga. E sad, koliko tacno, to ces videti (cuti) na licu mesta. Probaj sa 2, pa 2,5, pa 3, pa i 3,5 i vidi kako najbolje radi. :)

 

Naravno, vidi samo da uskladis s ler gasom!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • AMATEUR, 293 postova
  • Lokacija: Jagodina
  • Motocikl: Ma svasta:)

Sto se tice prvog dela posta, i problema sa gasenjem prilikom oddavanja gasa, ne mogu da pomognem...

 

Sto se tice pitanja o krugovima, neki oprimum je 2 do 3 kruga. E sad, koliko tacno, to ces videti (cuti) na licu mesta. Probaj sa 2, pa 2,5, pa 3, pa i 3,5 i vidi kako najbolje radi. :)

 

Naravno, vidi samo da uskladis s ler gasom!

 

Uklopio to nekako ali imam problema sa ler gasom0stabre.gif

 

Motor sada radi i duze vreme sa i bez sauha ali kad pokusam da podignem zadnji tocak od zemlje kako bi nastelovao ler gas, skuter krene da ubrzava i da sam prima gas a ja nista ne diram.. Popustio sam sajlu gasa maksimalno ali to se ne odrazava na rad, znaci mirano radi u mestu tj. kad sam ja na njemu ali kad pokusam da podignem krene da okrece tocak i podize gas..

 

Sutra cu jos da cackam pa cu da ubodem valjda neki dobar odnos ako ne javljam se za pomoc..1neznam.gif

 

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 425 postova
  • Lokacija: Beograd - Borca
  • Motocikl: Futong 250

Jesi li probao da ga malo provozas,pa da onda podesavas ler gas? To se i meni desavalo, pa sam,posle krace voznje, pooooolako pipkao i cackao ler gas, dok ga nisam namestio. Sada, nema tih oscilacija,ali se sada i ne vozim,pa se moj zakljucak zasniva,iskljucivo, na povremenom paljenju skutera da se dopuni akumulator.

 

U razgovoru s Laborantima, Skuba rece da se to cesto desava kod kineskih skutera, da im oscilira ler gas,odmah po startovanju, a,cini mi se, da je Arakis konstatova da je to zbog loseg senzora za automatski saug.

 

Prakticno, nisam primetio da je pojacana potrosnja... Malo nervira kada se dernja,ali to prestaje posle 10ak min...

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • AMATEUR, 293 postova
  • Lokacija: Jagodina
  • Motocikl: Ma svasta:)

Jesi li probao da ga malo provozas,pa da onda podesavas ler gas? To se i meni desavalo, pa sam,posle krace voznje, pooooolako pipkao i cackao ler gas, dok ga nisam namestio. Sada, nema tih oscilacija,ali se sada i ne vozim,pa se moj zakljucak zasniva,iskljucivo, na povremenom paljenju skutera da se dopuni akumulator.

 

U razgovoru s Laborantima, Skuba rece da se to cesto desava kod kineskih skutera, da im oscilira ler gas,odmah po startovanju, a,cini mi se, da je Arakis konstatova da je to zbog loseg senzora za automatski saug.

 

Prakticno, nisam primetio da je pojacana potrosnja... Malo nervira kada se dernja,ali to prestaje posle 10ak min...

 

Nisam se vozao, zavejan put od garaze do ulice1moto3.gif

 

Opet danas ceprkao, upali on pustim da radi u mestu pod sauhom neko vreme a onda krenem sa stelovanjem. Stavio sam akcenat na to da se zadnji tocak ne okrece ili vrlo malo a da motor radi i dodjem ja do te granice znaci motor radi zadnji tocak miruje ili se blago okrece ali kada zelim da dodam gas krene da se gusi i ako ne pustim ugasice se. Kada sa tako podesenim ler gasom dodam pola kruga i malo vise vazduha na srafu za vazduh sve je drugacije, ne guta knedlu kad dodajem gas, krece da ubrzava i deluje kao da ima snage ali tu imam problem da se opet vrti zadnji tocak nije da hoce da krene kad sam na njemu ali kad pokusam da podignem zadnji deo krene da ubrzava sve vise i vise..

 

Imam napretka ali bice tu jos dan dva stelovanja dok ne ubodem, a mozda i ne1neznam.gif

 

EDIT:sauh je manualni.

 

 

 

Promenio član PULSER_DRIVER

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 425 postova
  • Lokacija: Beograd - Borca
  • Motocikl: Futong 250

Hm...

 

Pazi, nisam neki strucnjak, zapravo, sve sto znam sam "pokrao" u Laboratoriji, ali aj da probamo da sagledamo problem iz jos jednog ugla...

 

Koliko je star benzin u rezervoaru? Stajanjem, pada broj oktana, pa kada masina radi na takvo gorivo, oce da stuca i da se gusi. Hocu da kazem, mozda je ono kada podesis da se tocak slabo okrece dobro podesavanje, ali da se agregat gusi jer je gorivo lose. :neznam:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Skuteras, 3630 postova
  • Lokacija: Ivanjica
  • Motocikl: Suzuki Burgman 250

Da li ti je motor bio dobro zagrejan ili hladan kad si to stelovao? Ako je mnogo hladno napolju i to moze da bude problem.

Zagrej motor, smesu podesi da ti ne guta knedlu i onda smanji ler gas da ti se ne vrti tocak. Treba samo malo strpljenja

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • AMATEUR, 293 postova
  • Lokacija: Jagodina
  • Motocikl: Ma svasta:)

Hm...

 

Pazi, nisam neki strucnjak, zapravo, sve sto znam sam "pokrao" u Laboratoriji, ali aj da probamo da sagledamo problem iz jos jednog ugla...

 

Koliko je star benzin u rezervoaru? Stajanjem, pada broj oktana, pa kada masina radi na takvo gorivo, oce da stuca i da se gusi. Hocu da kazem, mozda je ono kada podesis da se tocak slabo okrece dobro podesavanje, ali da se agregat gusi jer je gorivo lose. :neznam:

 

Benzin nov, predhodno ociscen rezervoar, promenjena creva, prekontrolisana vakum pumpa, karburator ociscen ali opet isti simptomi..

Probacu sutra da metnem neku novu svecicu,jer je na skuteru neka bosna na kojoj nikakve oznake nema. I da probam naci neko bolje crevo koje ce povezati airbox sa karbom pocto je ovo neko rebrasto i ne uliva mi bas poverenje..

 

Ako sutra ne sredim, odustajem1staa.gif

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • AMATEUR, 293 postova
  • Lokacija: Jagodina
  • Motocikl: Ma svasta:)

Da li ti je motor bio dobro zagrejan ili hladan kad si to stelovao? Ako je mnogo hladno napolju i to moze da bude problem.

Zagrej motor, smesu podesi da ti ne guta knedlu i onda smanji ler gas da ti se ne vrti tocak. Treba samo malo strpljenja

 

Motor zagrejan, cak i provozan 15min sa visokim ler gasom, pa sam tek onda probao da finije podesim ali bez uspeha, znaci kad odradim ler onda se gusi motor a kad se ne gusi onda je ler u plafonu.. A hladno je bilo bas danas pa i to oce da muci!

 

Hvala svima na savetima, probacu i sutra da odradim nesto ako ne bude snega ko danas..

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 745 postova
  • Lokacija: Lazarevac

Pred zimu sam čepovao rezervoar i skinuo akumulator.Posle najmanje 4 meseca upalio sam ga iz prve,upalio je kao mina a u vožnji nisam osetio nepravilnosti.Možda je to zato što je u pitanju Honda....ali siguran sam da to i nije od važnosti.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 745 postova
  • Lokacija: Lazarevac

Pred zimu sam čepovao rezervoar i skinuo akumulator.Posle najmanje 4 meseca upalio sam ga iz prve,upalio je kao mina a u vožnji nisam osetio nepravilnosti.Možda je to zato što je u pitanju Honda....ali siguran sam da to i nije od važnosti.

.......ipak sam morao da se pohvalim!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Skuteras, 3630 postova
  • Lokacija: Ivanjica
  • Motocikl: Suzuki Burgman 250

Mozda se cesce kvari ali su i jeftini delovi. Jedan moj drugar je sa nekim Sprintom sto lici na Runnera presao 25km i imao samo par nekih sitnih intervencija, a nije ga stedeo ni malo.

Sa druge strane znam i neke koji su za 5000km imali mnogo, mnogo vise muke :neznam:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati po nekad, 360 postova
  • Lokacija: Leskovac-Lausanne
  • Motocikl: Kymco Zing 125, BMW F800GS Adventure

Evo ja sam vlasnik kineza, mogu ti reci da je mehanika prilicno izdrzljiva, planiraj samo jos 50€ za kupovinu kvalitetnog kaisa, svecicu, i ulje jer oni sto dolaze serijski su pravo s*anje. Imam model 2009 godiste, 820€ nov, godisnje na opravku potrosim oko 2500 din (ne racunajuci ulje i svecicu na pocetak sezone), presao sam preko 20'000km. Jedino na sta mogu se pozaliti kod svog skutera je los kvalitet krajnje obrade farbe, bio sam malo zakcio o vratima kada sam ga uterivao u garazi, za manje od 6 meseca se celokupni zastitni premaz oljuskao i ostala gola nezasticena farba.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja