Jump to content

Moto Zajednica

Kineski skuteri

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 277 postova
  • Lokacija: Banja Luka
  • Motocikl: Peda Tek 250

Hvala, ja mislim da ću to bez problema odvijati i zavijati, samo da se odradi prvo odvijanje, a to ću sutra pištoljem.

Kinez je to zategao ko zna koliko, a inače imam ovakav alat i njime dobro blokiram i varijator i kvačilo:

 

s-l300.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 8238 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: ---Honda---

Taj sa lancem je vrlo nezgodan, varijator i nekako da drzi za odlivke hladjenja ali korpu nazad tesko... Evo kako ja za sebe napravih, od sparinga i tri srafa, mozda ti od pomoci bude...

post-4737-0-93756800-1446837638.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 277 postova
  • Lokacija: Banja Luka
  • Motocikl: Peda Tek 250

Kod mene oba fino drži, zategnem i obuhvati ravnomjerno bez problema.

To kod tebe mogu da koristim samo za kvačilo jer je kod mene varijatorski dio malo drugačiji.

 

Kod mene je ovako, plastična pera za hlađenje tako da hvatam ovaj startni zupčanik nakon što izvadim bendiks:

P1010024.jpg

 

A kod tebe je vjerovatno ovako, metalni odlivci:

1sthalf.jpg?w=500&h=338

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 8859 postova
  • Lokacija: Beograd - M.M.Lug
  • Motocikl: Peugeot Satelis250 ...... Honda NC750XD

@Midjo

Imaj na umu sledece, ako ti se matica variatora odvije kojim slucajem, prvo ce stradati fiksni remen, zatim ce stradati osovina radilice, zatim ce stradati kais i na kraju kvacilo.

Nemoj to raditi, taj posao ne kosta 100 dukata nit se radi cesto pa da razmisljas u tom pravcu gde mozes napraviti dobru stetu...... dvaput razmisli ;)

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 277 postova
  • Lokacija: Banja Luka
  • Motocikl: Peda Tek 250

Hoćeš da kažeš da se isključivo pištolj smije koristiti za zavijanje?

Dobro i ako je tako, ali koristio bih Loctite kada bih ručno zatezao.

Sada hoću da odvijem i da sve fino očistim, a smetaju mi varijator i kvačilo.

A volio bih i da eksperimentišem sa rolnicama i da mogu da zamijenim ručno kaiš ako pukne usput.

Volim ja malo da čačkam i da imam pristup tome, ovako kad je stegnuto ništa mu ne mogu. :)

Hvala ti na savjetu, porazgovaraću sa serviserom malo.

Ali opet znam da mnogi ljudi na razne načine mehanički blokiraju varijator i kvačilo kod skidanja bez problema.

A evo dokaz da mora sve da se s*ebe ako se matica odvije. :D

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 277 postova
  • Lokacija: Banja Luka
  • Motocikl: Peda Tek 250

Otišao sam u servis i odvili su mi pištoljem.

Nije uopšte bilo lijepka.

Na opšte čuđenje i ovog majstora, ja sam to ručno zavio i fino stegnuo i dovezao se do kuće bez ikakvih problema.

Koliko sam ja vidio, mnogi koriste razne blokirače i ne znam šta je tu toliko čudno.

Kaiš je prilično potrošen, stanjio se sa 18mm na 16mm, a rolnice imaju zaravnjene dijelove, definitivno sve treba promijeniti. :D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 277 postova
  • Lokacija: Banja Luka
  • Motocikl: Peda Tek 250

Nabavio sam lakše rolnice (4,4 grama) jer ove fabričke od 5 (ili 5,5) ne vuku dobro uzbrdo tj. obrtaji su na 6000-6500.

Ja imam preko 90 kg pa je išao slabo.

Sada je na 7000 obrtaja i puno bolje ide, a mislim da bi 4 grama bile idealne.

Fino je kad sam sebi mogu odvijati varijator i eksperimentisati sa rolnicama.

Novi kaiš i rolnice i odmah bolje ide, bez vibracija, veća je brzina, bolje ubrzanje, manji gas, itd.

Hvala svima na savjetima i pomoći. :)

Izgleda da nisu loši ovi 139QMB kineski agregatići, samo treba malo paziti i redovno održavati.

Mijenjati jeftino ulje svakih 1500 km, oprati i nauljiti filter vazduha svakih 2000 km, štelovati ventile svakih 1500 km, novi kaiš i rolnice na svakih 5000 km i to je to. Fin je osjećaj kad sam sebi održavam, a i lijepo je znati.

Jeftini dijelovi, malo pažnje sa skuterčićem i nema problema.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 277 postova
  • Lokacija: Banja Luka
  • Motocikl: Peda Tek 250

Imam još pitanja. :D

Imate li iskustva sa slajderima, tj. rolnicama u obliku slova D?

Navodno imaju bolje performanse i veću brzinu zato što svog oblika više pomjeraju varijator, a meni bi to značilo na 50cc.

Evo kako izgledaju, ako ne znate na šta mislim:

 

MGGP_R1205_9G_500x380.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 8859 postova
  • Lokacija: Beograd - M.M.Lug
  • Motocikl: Peugeot Satelis250 ...... Honda NC750XD

To su ti Dr. Pulley rolnice, dobre su, imao sam ih na predhodnom atu, jedina mana je sto se brze trose na manjim motorima manjih kubikaza.....nesto vise o tome imas u ovoj >temi<

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 277 postova
  • Lokacija: Banja Luka
  • Motocikl: Peda Tek 250

Hvala, zapravo sam pretraživao i našao baš tu temu i počeo je čitati. :D

Ne bih kupovao Dr. Pulley, nego kinesku kopiju sa AliExpress-a od 7-8 dolara.

Vjerovatno nisu toliko kvalitetne i dugotrajne, ali su zato jeftine i nije problem ako ne pogodim težinu.

Obične rolnice su 4-5 dolara. Volio bih čuti mišljenje nekoga ko je koristio ove "neobične" rolnice na kineskim 50cc 4T.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 8 postova
Pozdrav svima,planiram da kupim skuter ,,Peda cobra" ima li neko iskustva sa ovim skuterom?
Ima ga moj komšija ja sam ga vozio oko godinu dana stalno to je po meni loš skuter.
On ga je novog kupio pre 3 godine.
Više novca je dao na popravke i servise nego što košta on.
Možda je samo ovaj takav.
Plastike su jako lošeg kvaliteta.
Tri akumulatora je promenio do sada i ovaj zadnji koji je kupljen 6 jula 2017 je mrtav već 2 meseca.
Verovatno ima neki problem sa instalacijom. Menjao mu je i elektroniku zn da je bila 8500 sve.
Po svemu moje lično mišljenje je ogroman promašaj od skutera.



Послато са SM-J320F уз помоћ Тапатока

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 411 postova
  • Lokacija: beograd
  • Motocikl: afrika

nisam nesto u toku ali cisto ko zna da napise nesto o skuteru cf moto e charm 150cc

nudi mi se skoro nov skuter presao oko 1000km i stajao je 4 god u stanu kod drugara, nije ga vozio jer nema dozvolu a dobio ga u nekoj kompenzaciji novog, nije bas da mi treba nego ajd deluje mi kao dobra ponuda a u skutere se ne razumem

Sad ne znam sta me sve ceka od sredjivanja i kakva je situacija sa delovima za njega

Dao bi mi ga za neke smesne pare, fazon 600 e pa cisto eto dal vredi 

hvala svima

rn4Cg7y.jpg

R5URlFf.jpg

4xuBTs4.jpg

Ys1Nqj3.jpg

u3UY86B.jpg

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 2782 postova

meni se baš u toj boji svidjao 2005 godine i planirao da ga kupim,ali se predomislio pa kupio yamahu ybr 125.Za 600 evra odlično i motor je elegantan i mnogo lepši od drugih 150 ccm.Tehnički nista neznam ali  je za tu klasu kod nas makar najlepši i neizgleda nešto zastareo

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 2782 postova

te male kubikaze koje idu na A kategorije su podcenjene sa cenom.Kao polovne se prodaju za 500-600 evra i to jako teško.Mog drugara niko nije zvao 6 meseci za neki sprint.Verovatno zbog A katgorije svi traze pedesetice.Isto  godište pedesetica sto evra jeftinija ili čak isto

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 411 postova
  • Lokacija: beograd
  • Motocikl: afrika

pokusavao je on i od 900e ali niko ni da pecne

kapiram da mora da se ulozi u servis, nov akumulator, nova saobracajna posto ima samo papire od carine i poreza pa mu to sve kapiram dodje prek jos nekih 200 250 e

ne znma samo da li od silnog stajanja nesto moze da propadne u njemu

u pocetku ga je palio ali ga posle smorilo da ga izbacuje napolje pa je mucenik ostao zarobljen u sobi

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 745 postova
  • Lokacija: Lazarevac

Mislim...siguran sam da bi se mnooogo više vozilo dvotočkaša u kategoriji 75-125ccm.SAMO kada bi dozvolili da se sa B može voziti do 125ccm i 11Kw...što ima ,mislim i u uniji.Izbor modela i stilova je identičan,od pogona na akumulator do...svakakvih pogona.100-ke dvotaktne me oduševljavaju:ooo:..i njih ima spektralno po vas dan!Da nabrajam nema smisla....ali moram,shvatite me:D bar jedan....neka bude F12 -Malaguti sa contitwist gumima 100-ka znači cvajčik.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 2782 postova
Pre 12 sati, Cvijanović je napisao:

Mislim...siguran sam da bi se mnooogo više vozilo dvotočkaša u kategoriji 75-125ccm.SAMO kada bi dozvolili da se sa B može voziti do 125ccm i 11Kw...što ima ,mislim i u uniji.Izbor modela i stilova je identičan,od pogona na akumulator do...svakakvih pogona.100-ke dvotaktne me oduševljavaju:ooo:..i njih ima spektralno po vas dan!Da nabrajam nema smisla....ali moram,shvatite me:D bar jedan....neka bude F12 -Malaguti sa contitwist gumima 100-ka znači cvajčik.

treba nekako  zahtevai da do 125 ide na psp  to bi oživelo katgoriju ,ljudi bi naučili da voze i bezbednost bi  bila veča jer sa 45 na sat si glineni golub

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 277 postova
  • Lokacija: Banja Luka
  • Motocikl: Peda Tek 250

Hoću da izbušim zadnji kraj lonca auspuha na mom 50cc 4T Kinezu, ali prvo da pitam. :D

Želim da malo promijeni zvuk, da bude glasniji, podiže sigurnost, a i mašina će "prodisati".

Ne isplati mi se da ulažem u drugi auspuh, dovoljno je da uradim ovu malu modifikaciju.

Zanima me koliko rupa da izbušim, da li je bitan promjer, da li je bitno mjesto, kao i da li može biti negativnih posljedica?

Znam da ću zvuk biti kao prdenje bez neke dubine, ali bolje i to nego ovako.

Evo kako izgleda fabrički auspuh na mom skuterčiću, jedva se čuje i rupa je mala.

 

fI179AO.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 2782 postova

mi smo nekad bušili rupe ali uvek u unutrašnjosti auspuha sa promenljivim rezltatom.Malo zvuči ko šerpaa dere se više.Ali to je bilo na 2t i 4t motociklima.Skuteri imaju grozan zvuk -nekako navijen u visokim obrtajima a kad bi izbušio spolja  bilo bi ružno i uništio bi izgled motora jer bi bilo seljački .Probaj da nadješ nekipolovan auspuh koji je u dobrom stanju da nekvariš izgled pošto vidim da ti je motor nov.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 277 postova
  • Lokacija: Banja Luka
  • Motocikl: Peda Tek 250

Ovo je slika od proljetos kada je bio nov, sada ima i malo korozije na auspuhu. :D

Palo mi je na pamet da probušim ispod te sjajne ukrasne ploče, tako se neće vidjeti rupe.

Što se tiče zvuka, vidio sam na YouTube nekoliko primjera, nije lijepo, ali je glasno, jedino ne bih volio posljedice po rad motora.

Ne znam ni da li je bolji zvuk kada se buši nazad ili sa strane.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 8859 postova
  • Lokacija: Beograd - M.M.Lug
  • Motocikl: Peugeot Satelis250 ...... Honda NC750XD

Ako ces da busis, busi granu pri loncu a ne lonac i to sa donje strane pa ce ti ujedno i kondez tu izlaziti.

Lako ces zavariti tj srediti kako je bilo u slucaju da se predomislis iz nekog razloga i nista neces poremetiti sam motor.

 

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 277 postova
  • Lokacija: Banja Luka
  • Motocikl: Peda Tek 250

Hvala na savjetu, to je dobra ideja.

Lako je zavariti rupu ili staviti vijak ako mi se ne svidi zvuk, dakle bušenje sa donje strane. :takoje:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja