Jump to content

Moto Zajednica

Kineski skuteri

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 277 postova
  • Lokacija: Banja Luka
  • Motocikl: Peda Tek 250
18 hours ago, Зорге said:

Размишљање на месту. И ја бих исто помислио.

Ipak nema prstena na variomatu, majstor otvorio i vidjeli smo da nema ništa. :)

Dakle, može ići onoliko brzo koliko mu mašina dozvoljava, vjerovatno i preko 60 km/h, ako nađem toliko prostora za ubrzanje.

Evo nakon današnjeg sipanja punog rezervoara, izračunao sam da je potrošnja pala na 2,86 l/100 km.

Prvo je bila 3,3 l/100 km, pa onda 3,12 l/100 km, a sada je 2,86 l/100 km, sve polako dolazi na svoje mjesto kako prolazi kroz proces razrade.

Pošto imam skoro 100 kg i Banjaluka je brdovita u nekim dijelovima, mislim da je potrošnja u redu i izgleda da i dalje pada.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 277 postova
  • Lokacija: Banja Luka
  • Motocikl: Peda Tek 250
On 6/12/2017 at 0:08 PM, Midjo said:

Prvo je bila 3,3 l/100 km, pa onda 3,12 l/100 km, a sada je 2,86 l/100 km, sve polako dolazi na svoje mjesto kako prolazi kroz proces razrade.

Evo potrošnja je pala na 2,6 l/100 km i mislim da je to u redu za moju težinu i gradsku vožnju. :)

Nego, zna li neko kakva je ovo cjevčica koja visi sa diferencijala, ima malo ulja oko nje, ali ne puno, da li je to normalno?

 

JdLko0V.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 6 postova
  • Lokacija: Nis
  • Motocikl: Mondial 150 HS 4stroke

Pozdrav drugari, ja sam Milan iz Nisa, i imam problema sa svojim skuterom..

Vozim Mondial 150 HS 4 stroke ( kinez ) , i imam dosta problema sa njim, skuter nije bio paljen dve godine, rolnice ispadale, namestene su, crevo za vazduh novo stavljeno, svecica nova, kais novi, ali skuter je poceo da gusi mnogo, na mali gas i tako sam vozio celo vece i ujutru kada ga upalim, skuter ne radi... Vergla nece da upali, ni na kurblu niti elektronski...

Prvi put kada sam imao problem ovakav, zalepili smo mu mebranu na karburatoru.. Sada opet se pojavio isti problem, moze li mi neko pomoci, i da li moze problem da bude membrana ? treba li da se zameni ? 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 277 postova
  • Lokacija: Banja Luka
  • Motocikl: Peda Tek 250
On 7/16/2017 at 5:59 PM, marshall said:

Odusak iz prenosnika, sve u redu.

Hvala, i ja sam zaključio da je to u pitanju, a i možda sam nasuo malo više hipoidnog ulja, jer nisam sipao na idealno ravnoj podlozi.

Ima još jedno pitanje u vezi svjećice.

Kupio sam NGK CR7HSA da zamijenim kinesku Torch A7RTC koja je došla na skuteru fabrički (kinesku kontam da ostavim kao rezervu).

Nakon 20-ak minuta vožnje počeo je da trokira, preskače, trza, kakogod, i to pri jačem gasu.

Pretpostavljam da je to topla svjećica i da se teško oslobađa toplote i zato je pregrijala, pogotovo s obzirom na velike temperature vazduha?

Vratio sam ovu kinesku, koja bi trebala da ima iste toplotne karakteristike i sve je okej kao i dosad.

Dakle, ako sam ja dobro skontao sa ovo malo znanja koje posjedujem, svjećica je pretopla, iako u uputstvu piše da takva treba da ide?

Da li bi bilo u redu da kupim hladniju svjećicu (npr. CR8HSA) i koristim za vrijeme velikih vrućina tokom ljeta? :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • motordzija opste prakse, 700 postova
  • Lokacija: Novi zaSad
  • Motocikl: Tomos, Sprint (Jonway) Explorer 150, Yamaha TDM 850

Zamena bi trebala da bude ispravna, i ja sam presao na NGK, isti model i radi. Po mojim uporednim tabelama umesto Torch A 7 RTC moze se koristiti

AC Delko       R 43 TS

Champion    Z 9 Y

NGK              CR 7 HSA

Nip. Denso  U22 FS-U

Bosch           HS 5 E

E sad sta je jos osim svecice, i jeli mozda pre zamene svecice pokusavano neko podesavanje pa je tu greska... srecno.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 277 postova
  • Lokacija: Banja Luka
  • Motocikl: Peda Tek 250

Nisam našao Super Bosnu, pa sam kupio malo hladniju NGK CR8HSA za ove tople dane i izgleda da bolje radi.

Nije ništa rađeno na skuteru, osim što sam izvukao ljubičastu žicu iz CDI i tako skinuo blokadu obrtaja i brzine.

Dakle, kad je dobro zagrijan, nekako "štuca" prilikom kretanja sa punim gasom, preskače, uz "puf-puf" iz auspuha, ne znam kako da objasnim.

Oprao sam filter vazduha, filter goriva je čist, možda je dizna premala za puno obrtaja bez blokade, a sada je razrađen pa hoće da ide punom snagom. :)

Šta bi moglo biti uzrok ovom trzanju? Ne mislim da je nešto ozbiljno, jednostavno Kinezi imaju svoje bubice i konstantno ih treba čačkati.

Ja nemam puno iskustva pa ne bih znao da li je to gušenje, ili trokiranje, ili detonacije, ili pre-ignition, ili misfiring, ili nešto deseto.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 277 postova
  • Lokacija: Banja Luka
  • Motocikl: Peda Tek 250

Vratio sam kinesku svjećicu Torch A7RTC koja je došla fabrički i sad se štucanje jako rijetko dešava, kao i dosad.

E sad ne znam zašto mu smeta NGK, a odgovara mu random nepoznata kineska svjećica. :D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 277 postova
  • Lokacija: Banja Luka
  • Motocikl: Peda Tek 250

Nakon nekoliko vožnji sa kineskom svjećicom, primijetio sam da se isto dešava, štuca kod kretanja, kada se dobro zagrije.

Šta bi mogao biti problem?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 277 postova
  • Lokacija: Banja Luka
  • Motocikl: Peda Tek 250

Da li može biti problem u jeftinom kineskom remenu (kaišu) koji se "otegnuo"?

Izguglao sam da bi to magao biti problem, dakle proklizavanje remena i onda trzanje radilice koje uzrokuje to "štucanje"?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 21 postova
  • Lokacija: Novi Sad

@Milan1234

Imao sam priliku da 4-5 puta vozim ovaj skuter i mogu ti reci da se pokazao dosta lose skuter je trom nema neko primetno ubrzanje i najvise mu je bilo do 60km/h po njegovom satu. Takav je bio ovaj jedan primerak i to je moje misljenje. Nadam se da sam ti pomogao.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 277 postova
  • Lokacija: Banja Luka
  • Motocikl: Peda Tek 250

Što se tiče mojih pitanja u vezi svjećice, sada je sve okej sa kineskom fabričkom i nema više tog trzanja i trokiranja. :)

Ne znam ni šta je bilo u pitanju, uglavnom nešto drugo me sada zanima.

Kada sam mijenjao svjećicu, zaboravio sam priključiti nazad kabal od svjećice i tako sam zaverglao.

Da li je to štetno, da li potencijalno može napraviti neki problem ako se zavergla bez priključenog visokonaponskog kabla?

Inače, u pitanju je ovaj moj jednocilindrični kineski 50cc 4T skuter.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 324 postova
  • Lokacija: Beograd-Kotor
  • Motocikl: Honda VFR1200F

Pozdrav, savjet od vlasnika kineskih skutera dobro bi mi dosao.

 

Gledam neki jeftiniji skuter, tipa 1000eur, koji se moze kupiti na rate, svrha prevoz po glavnom gradu, 2000km godisnje.

 

Za sada sam primjetio Peda, pa me interesuje jesu li ista bolji noviji 2017 modeli..? 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 303 postova
  • Lokacija: Nis
  • Motocikl: Sprint Prince 125

Klinaac u mom kraju kupio novog pedu 4t 50cm, sad ne znam ime modela, ima led pozicije napred, od prvog dana ceo skripi, kad krece skripi, kad koci, znaci novo a treba ulaganja.
Moj savet ti je nov Sprint MaxX, nesto iznad 1000e je. Ima na polovnim u Leskovcu prodaje covek nove. Znam iz iskustva da je pouzdan, 2 klase iznad pede. A i lepse izgleda, ljudi se navozise sa sprintom. (I ja licno). Pozz

Sent from my CUBOT CHEETAH 2 using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 277 postova
  • Lokacija: Banja Luka
  • Motocikl: Peda Tek 250

Koji zazor ventila je idealan za 50cc 139QMB tj. kopiju GY6 mašine?

Neko kaže oba na 0,10, neko kaže usis na 0,08, a izduv na 0,10, neko kaže oba na 0,05, a u uputstvu piše oba na 0,12.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 194 postova
  • Lokacija: Bg - Lo
  • Motocikl: Kymco Agility 125

Kymco Agility 125, kad krece trza nekoliko puta i onda poskoci i ide normalno u voznji. Zna li neko sta je u pitanju?

 

I jos jedno pitanje. Ima nepravilan rad na leru i nece naglo da primi veci gas, trokira i pucketa na auspuh. Kada se gas daje lagano prima normalno. Jako je tesko nastelovati ler gas, nema pravila da li je hladan ili vruc, ler gas se sam menja posle voznje, nekad je preveliki a nekad se motor gasi. Karburator je cist, svecica je ok.

Masina je u dobrom stanju, uradjena generalna pre 1000 km. Isti problem je imao i pre generalne.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 277 postova
  • Lokacija: Banja Luka
  • Motocikl: Peda Tek 250

Nakon malo više od 3 hiljade kilometara pojavila mi se mala pukotina na kaišu.

Je li ovo opasno i da li je zreo za zamjenu?

 

sUpTzq6.jpg

 

3uLcijd.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 8925 postova
  • Lokacija: Beograd - M.M.Lug
  • Motocikl: Peugeot Satelis250 ...... Honda NC750XD

Cudo ostecenje, pukotine moze imati sa unutrasnje strane ili ti izmedju rebara dok kod tebe kao da je spoljni zid zakacio o nesto.

Mislim da mozes slobodno voziti, promeni ga na 5K.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 621 postova
  • Lokacija: Kać
  • Motocikl: Kawasaki ER-6n 2006g.

Ne može super lepak, moraš uzeti lepak za kožu ili gumu.

Super lepak nije elastičan kad se osuši I tu će kaiš biti krut.

 

Sent from my MI MAX using Tapatalk

 

 

 

 

 

 

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja