Jump to content

Moto Zajednica

Kineski skuteri

Recommended Posts

  • Ne silazi, 8943 postova
  • Lokacija: Beograd - M.M.Lug
  • Motocikl: Peugeot Satelis250 ...... Honda NC750XD

Takodje proveri napon akumulatora, ako je "slabiji" napon na akumulatoru hoce takodje da zeza pri verglanju

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 45 postova
  • Lokacija: Beograd-Vozdovac
  • Motocikl: x9 250

cf moto e charm 125, pomesao sam kablove prilikom povezivanja na akumulator,

Samo se začuo kratak signal od alarma i izgubio sam svaki znak (strujnog) zivota. Nema kontakt, ni jedno svetlo, alarm ne reaguje.

Tražim pomoć., tražim savet. Sta da radim.:zbunjen:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 45 postova
  • Lokacija: Beograd-Vozdovac
  • Motocikl: x9 250

Treba da bude jedan osigurac na glavnom plusu od akumulatora.

 

koji stranu bocne plastike treba da skinem da bih dosao do tog osiguraca, inace radim ovo sada napolju po ovoj hladnoci

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ludi kompjuteraš, 729 postova
  • Lokacija: Subotica
  • Motocikl: Honda CBR250R 2011

Ako se čuje klik kada pritisnes dugme znaci da radi rele, verovatno je anlaser riknuo i tu jedino reparacija anlasera ili zamena.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 45 postova
  • Lokacija: Beograd-Vozdovac
  • Motocikl: x9 250

još uvek nisam ništa uradio, jer je napado sneg, pod ceradom je i prekriven snegom, nervozan sam svih ovih dana, jedva čekam da vidim šta sam uradio0stabre.gif

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 45 postova
  • Lokacija: Beograd-Vozdovac
  • Motocikl: x9 250

hvala drugari, motor opet radi!

našao sam osigurač koji je pregoreo. ništa drugo nije stradalo.

osigurač se nalazi, bar sam ga ja tako našao, demontirao sam plastičnu kasetu koja se nalazi ispod sedišta(zajedno sa sedištem) i sa desne strane nalazi se konektor sa osiguračem.

toliko brige za tako brzo rešavanje problema.1zvizduk.gif0takoje.gif

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • ★★★★★, 654 postova
  • Lokacija: Ruma

hvala drugari, motor opet radi!

našao sam osigurač koji je pregoreo. ništa drugo nije stradalo.

osigurač se nalazi, bar sam ga ja tako našao, demontirao sam plastičnu kasetu koja se nalazi ispod sedišta(zajedno sa sedištem) i sa desne strane nalazi se konektor sa osiguračem.

toliko brige za tako brzo rešavanje problema.1zvizduk.gif0takoje.gif

 

Па за то и служи осигурач :zdravo:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 779 postova
  • Lokacija: Barajevo
  • Motocikl: Suzuki GSXR 1100 ,Suzuki GSX 600F

Pozdrav drugari. :zdravo:

 

Imam problem na jednom skuteru,u pitanju je Jonway shotgun 50 4t.Motor je od mog drugara i pre oko dve nedelje je uradjena generalna.Klip i karike su dotrajali,zamenjene su i gumice ventila,ventili uslajfovani,po sklapanju i nastelovani,ma sve kako treba.

Problem je taj sto motor ubrza do nekih 40-45 km/h i tako jedno 200-300 metara i pocne da trza i da se gusi.Brzina padne na 30-tak i jedino hoce da ide na trecinu gasa.Kada mu dam jaci gas motor se gusi.

Karburator ociscen i izduvan na kompresoru i nema nikakava ostecenja.Motor nije reagovao na zavrtanje srafa za smesu,nesto malo ali nista znacajno.Danas sam smanjio nivo goriva i loncetu i sad je situacija bolja,moze da se nasteluje i da lepo prima gas na startu ali opet trese kada dostigne oko 40 km.

 

Zanima me da li je neko imao ovakav problem i sta bi moglo da bude?

Sudeci po svecici on dobija vise goriva i svecica je crna.Problem se jevlja  tek kada krene siber da se podize sto znaci da je najverovatnije problem glavna dizna koja je verovatno malo prosirena..

 

Drugar ima ovaj motor vec 2 godine i problem se javio tek u poslednjih godinu dana.Kada ga je kupio nije se gusio,sve je bilo u redu.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 8943 postova
  • Lokacija: Beograd - M.M.Lug
  • Motocikl: Peugeot Satelis250 ...... Honda NC750XD

Na tim kinezima zeza karburator samo tako, mozes ga cistiti i stelovati koliko god hoces.... slaba vajda, bolje ga zameni.

Pa cak i glanc nov kad uzmes, niko ti ne moze garantovati da ce normalno paliti-raditi i da se ne gasi na leru....igranka zagarantovana moze biti al ne mora da znaci. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 779 postova
  • Lokacija: Barajevo
  • Motocikl: Suzuki GSXR 1100 ,Suzuki GSX 600F

Hvala na odgovoru.

Skutere sam popravljao ali ovakav problem nisam imao a posto je od drugara onda gledam da mu pomognem maksimalno.Zanima me da li moze ovako da se ponasa ako je problem kvacilo?

Recimo da je centralna opruga oslabila ali opet problem bi bio u voznji.Na leru normalno bolje prima gas ali ni to nije bas najbolje.Dobra strana je sto zagrejan uplai i na prvu kurblu i lepo krene iz mesta.

Dodje on do donekih obrtaja i tu stane,sve kao da hoce da prokine ali mrka kapa.Najbolje primi gas kada prstom zadrzim siber da ne ode na gore,sto znaci da je problem veca kolicina goriva.

Kupovinu karburatora cu ostaviti za kraj a mozda bi bilo najbolje da potrazim neki japanski ili italijansku od nekom koga znam pa da probam.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 1 post
  • Lokacija: srbija
  • Motocikl: jonway glupi kinez

pozdrav ja sam nov clan jedno pitanje treba mi tehnicko uputstvo za skuter jonway model koji nosi oznaku JSD50QT-15 

de to ima da se nadje hvala :neznam:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1175 postova
  • Lokacija: S. Venac - Beograd
  • Motocikl: Maca

Treba mi pomoc.

Sestra vozi Peugeot VClick 50ccm koji zvanicno nije kinez ali se proizvodi komplet u kini i bukvalno je indentican kao i mnogi drugi skuteri kineskih proizvodjaca.

Ceo skuter nije imao struje, niti je hteo da upali na kurblu. Otvorio sam deo ispod nogostupa gde se nalazai akumulatora i ustanovio da je glavni osigurac otisao. Zamenio sam ga, dao kontakt i momentalno je i novi pregoreo. Pretpostavio sam da je negde kratak spoj, pregledao sve kablove u tom odeljku i nisu delovali osteceno, razdvojio ih koliko sam mogao i ponovo sa novim osiguracem pokusao paljenje sa istim ishodom.

Posto nisam nikad pokusao da rasklapam skuter rekoh da pitam prvo vas za savete gde se nacesce dogadjaju ovakvi kvarovi da ne raskopusam ceo skuter.

Jedino sto mi pada na pamet  jeste da kad su sestri menjali sijalicu na skuteru pre mesec dana da su nekim srafom zakacili neki od kablova koji se kasnije dodatno ostetio od vibracija i prespojio. Pritom su proveravali i regler koji cak ne znam ni gde se tacno nalazi.

Sta vi mislite?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 8943 postova
  • Lokacija: Beograd - M.M.Lug
  • Motocikl: Peugeot Satelis250 ...... Honda NC750XD

Peugeot Vclic zvanicno jeste kinez, samo je znak drugaciji.

 

Msm da ti rasturanje ne gine, lako se skidaju plastike.....zna mali pokvareni, zli glodar da se uvuce, malo pogricka pa malo prespoji zickice i eto belaja.

Svetlosna signalizacija se ne napaja preko kontakta ( vec kad se upali motor tj. preko namotaja ).

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 1 post
  • Lokacija: beograd
  • Motocikl: sprint basic 2t

Pozdrav svima,

 

Imam problem sa sprint basic 2t. U posledenje vreme poceo je cudno da se ponasa. Ima mnogo jak gas. Kad ga stavim na stender kao da sam mu odvrnuo rucicu gasa na pola iako ne driram rucicu.

Ler gas je nije diran, takodje ni sraf za mesavinu na karburatoru. Kad stojim na semaforu jedva ga obuzdam kocnica da ne krene sam.  Da li je mozda problem u sajli gasa i kako se podesava gas preko sajle?

 

Unapred hvala.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja