Jump to content

Moto Zajednica

Kineski skuteri

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 314 postova
  • Lokacija: Bijeljina-Republika Srpska
  • Motocikl: Yamaha R1 2001/Honda XLV750R rd01/Aprilia RS125 2007/Yamaha XT660x/Yamaha MT03 660

otovori www.motobike.rs,,,opcija sa strane za skutere i trazi slicnu ili istu baravu

 

to sa zicama iskljuci,,kad ga ostavis tako na parkingu naice neko iskusan i ode skuter

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati po nekad, 360 postova
  • Lokacija: Leskovac-Lausanne
  • Motocikl: Kymco Zing 125, BMW F800GS Adventure

Imam problem sa kineskim skuterom.Nisam ga palio vise od 2 meseca,i sad kad probam da upalim nece.

 

svecica baca struju,vergla veoma dobro,jer je akumulator nov,ima gorivo,ali nece da upali.

 

kad probam da mu sipam malo goriva u cilindar,gde se nalazi svecica,i zagrejem svecicu malo upaljacem,i probam da upalim,on upali i radi 2 sekunde

 

i ugasi se. zatim sam mu izvadio crevo za gorivo,i tece,sto znaci da ima dovod goriva, i neznam sta moze da mu bude. :zbunjen: ..ako neko zna neka mi kaze... Unapred hvala... ::)

 

 

 

 

 

Ovako iz iskustva da vam dam savet, dve zime sam ostavljao skuter u totalnu hibernaciju, znaci spakujem ga i ne diram ga dva tri meseca, problem je sto na prolet nikako se ne da upaliti. Problem sam resio dosta lako, prosto skuter ostaje u isto stanje kao u sred sezone, samo mu se skida akumulator, zatim jednom nedeljno mu vratim akumulator i upalim ga na kurbulu iz prve i ostavim da radi 5min u ler, skinem akumulator, pokrijem opet i tako ispocetka svake nedelje, kad dodje sezona, motor pali kao mina. :takoje:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 178 postova
  • Lokacija: Niš
  • Motocikl: Yamaha FZ6S

Zdravo drugari.

Postavio sam temu i u kineska imperija, ali izgleda cu morati ovde da postavim pitanje koje me muci...

Kupio sam pred kraj prosle sezone nov skuter Sprint Grizzy 50ccm. Evo koji su problemi:

- Na kurblu pali bez problema, ali elektricno paljenje radi s vremena na vreme. Nisam uspeo da ukapiram kada radi, a kada ne, zato sto se desava da nekad pali i kad je hladan i kad je vruc, a nekada ne pali u opste.

- U toku voznje odjednom izgubi svu snagu i pocne da se gusi. Iz straha da se ne ugasi, dajem mu gas onako po malo i nekako prezivi.

 

Da li neko ima ideju kako bih mogao da resim ova dva problemcica?

 

Hvala unapred.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 54 postova
  • Lokacija: Sivac
  • Motocikl: fvision 125, yz 125 ranije, gs 500

Zdravo drugari.

Postavio sam temu i u kineska imperija, ali izgleda cu morati ovde da postavim pitanje koje me muci...

Kupio sam pred kraj prosle sezone nov skuter Sprint Grizzy 50ccm. Evo koji su problemi:

- Na kurblu pali bez problema, ali elektricno paljenje radi s vremena na vreme. Nisam uspeo da ukapiram kada radi, a kada ne, zato sto se desava da nekad pali i kad je hladan i kad je vruc, a nekada ne pali u opste.

- U toku voznje odjednom izgubi svu snagu i pocne da se gusi. Iz straha da se ne ugasi, dajem mu gas onako po malo i nekako prezivi.

 

Da li neko ima ideju kako bih mogao da resim ova dva problemcica?

 

Hvala unapred.

 

Kako mislis to nekad radi nekad ne? Vrti,a nekad nece da vrti nego kucka nesto?

Opisi malo to gusenje, kada nastaje? Uvek konstantno necim izazvano,ili po nekad ,nema pravila?

 

Elektricno paljenje, ako nekad nece da zavrti,nego cujes neko kuckanje ili lupkanje, ispod sedista,podignes gepek i naces neki mali automat alnasera, okrugao sa 2 srafa i 2 zice sto izlaze iz njega, ta 2 srafa,spoji nekim metalom,trebao bi da zavergla. Ako ne, onda mozda akumulator ili alnaser. Al probaj od ovoga krenuti.

 

Gusenje, ako je uvek na velikom gasu, moguce da treba ocistiti karurator ili nastelovati. Koliko smesno i neverovatno bilo, meni se odvio sraf za stelovanje smese u toku voznje ....

Ako je onako,da nema pravila kada gusi, moze biti i CDI.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 293 postova
  • Lokacija: Kusiljevo/Svilajnac
  • Motocikl: Suzuki GS 500 E

poz ljudi...zanima me koliko lazu km satovi na kin skuterima..tacnije Keeway Matrix 50...nekim cudom kad sam ga uzeo (polovan) nema puz km sata u tocku pa mi se ne kupuje ako ce da laze mng...imam onaj digitalni sat,obrtaji rade.....

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 1 post

Dobar dan. imam problem sa mojim skuterom Kymko top boy 50cc. kad se malo ugreje to jest kad idem 1 km motor pocne da se gusi i smanjuje brzinu,brzina skroz spadne sve dok malo ne popustim gas i onda dodam, tako svaki put kad je pun gas. zna li neko taj problem zbog cega je? HVALA

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 3 postova
  • Lokacija: Banja Luka
  • Motocikl: Sprint Max 4t

Pozdrav svima imam sprint max 4t 50 cc,kupio ga prije godinu dana,u proljece,medjutim dok je dosla zima i prosla,ovo proljece poceli su problemi,najgore mi je sto nece da vuce,gusi se,ne prima gas,a na leru radi odlicno i pali iz prve,karburator sam izvadio pregledao,cist je ko suza,filter zraka cist,ulje promijenio,ako neko zna o cemu se radi neka odgovori.Hvala

 

edit:u zadnje vrijeme mnogo trosi,ode rezervar ko nista,ne moze vise od 45 km/h na ravnici

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 8862 postova
  • Lokacija: Beograd - M.M.Lug
  • Motocikl: Peugeot Satelis250 ...... Honda NC750XD

Pozdrav svima imam sprint max 4t 50 cc,kupio ga prije godinu dana,u proljece,medjutim dok je dosla zima i prosla,ovo proljece poceli su problemi,najgore mi je sto nece da vuce,gusi se,ne prima gas,a na leru radi odlicno i pali iz prve,karburator sam izvadio pregledao,cist je ko suza,filter zraka cist,ulje promijenio,ako neko zna o cemu se radi neka odgovori.Hvala

 

edit:u zadnje vrijeme mnogo trosi,ode rezervar ko nista,ne moze vise od 45 km/h na ravnici

 

- zazor na ventilima ( 10 - 10 )

- gumica/dihtung ispod usisa

- saug

- slavina goriva

 

proveri gore navedene stvari i srecno

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 54 postova
  • Lokacija: Sivac
  • Motocikl: fvision 125, yz 125 ranije, gs 500

Dobar dan. imam problem sa mojim skuterom Kymko top boy 50cc. kad se malo ugreje to jest kad idem 1 km motor pocne da se gusi i smanjuje brzinu,brzina skroz spadne sve dok malo ne popustim gas i onda dodam, tako svaki put kad je pun gas. zna li neko taj problem zbog cega je? HVALA

 

Najpre proveriti karburator, tj mozda negde falsira. Pa proveri vakum slavinicu. I verujem da ces u tome resiti problem.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3087 postova
  • Lokacija: The very heart of southern Banat

Видим данас у "Новостима" рекламу неке акције скутера "Џонвеј" (сајт им је на http://www.jonway.rs/ ) где за 690 евра продају модел "Астро" од 125 и 150 кубика. Скутери нису мој фах, а ни њихово тржиште, али мислим да је то цена по којој се повремено појављују скутери на акцијама "Метроа" и то 50-це које стоје пар сезона по салонима. Да ми треба скутер приступачне цене, размислио бих о овим "Џонвејима".

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 1 post

Ma palio je na anaser uvek, hladan vruc sve jedno. Sad se desi i vruć da neće na naser, a nekad upali iz prve. Napominjem da je AKU nov i da vergla bez problema. Nekad verglam skoro pola minuta i upali, nekad upali na zub, a nekad verglam i samo mu dodam sa kurblom i on upali. Kao da anaser sporije vergla nego sto bi trebalo...:stabre:. Mada nije tako jer sam skidao sa drugog ispravnog skutera i anaser i akumulator u kompletu i isto se ponaša. Zato sumnjam na karburator ili možda klip iz nekog razlkoga pravi slab vakum na tim obrtajima, pa kada mu dodam na gurblu on upali. Opet napominjem da je kompresija ok. Proveravao sam i falš vazdih da negde ne vuče, ne vuče, sve je ok. Ne dimi, ne troši ulje, radi ok i ide kao od prvog dana. Samo nekad upali iz prve a nekad nece bez pomoci gurble. :lud:

 

imam isti porblem , ne znam vise sta da radim promenio sam svecitu , sauh ali ponovo kad se zagreje nece da pali na kljuc . sta da radim da to prestane ? i kad ga pustim na ler gas i dam mu gas secka .. ima li neko resenje za ovaj problem?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 80 postova
  • Lokacija: Novi Bečej
  • Motocikl: YAMAHA 850 TDM

Kod mene je ipak bio "falš vazduh". Izmedju karburatora i cilindra ima gumena cev koja prema cilindru ima uliven aluminijumski profil. e taj profil ima jedan žljeb i gumicu u njemu. Na izgled je gumica ok bila nije pukla, ali kad sam je bolje pogledao kao da je usahnula u taj kanal i nije zaptivala. izgleda da je materijal te gumice fabrički loš. Promenuo sam gumicu i stavio još silikonsku zaptivku onu crvenu što trpi do 600 C, i sad je ok.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 19 postova

I kod mene kad se zagrije nekad tese pali.

smesha za vazduh je na 1,5 kruga i prima lepo ali kad se zagrije tesko pali na dugme dok postavim smeshu na 2.5 kruga pali super dok je ugrijan ali zato dosta je trom i sporo ubrzava dok na prvi slucaj dosta lepo potegne i lepo ubrzava al zato tesko pali...rec je o 50cc 4 taktan skuter sve standard na njemu

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 4 postova

Jednostavno treba razmisljati pre kupovine skutera o tim problemeima , jer se cesto javljaju na tim kinezima , ja licno bezim od tih kineza i trenutno imam Suzukija sa kojim sam prezadovoljena i nemam problema. Bezi od kineza!!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 19 postova

Menjali smo rolne od 5,5gr. montirali 5 gramske na skuteru al nekako onaj start nije kao sto treba samo start od 0 do 10 km je ocajan posle lepo povuce..nesto nije kao sto treba..kao daje start sa prethodne rolne bio mnogo bolji..a menjali smo i one male plastike 3 komada sto idu i poklopac varijatora je malo teze usao nego sto treba pa da to nesto ne remeti start

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 4 postova

Za paljenje pogledajte da li vam je automat za paljenje ok , posto se desi pogotovo kad je hladan da kao prozuji na alnaseru i nece da prebaci pa tek iz 2-3 pokusaja on zavergla i upali.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 31 postova

Zanima me vase misljenje o skuteru Sprint Samba Tauris, cuo sam dosta o tome kako je sprint najgora marka mada vecina mojih drugova godinama vozi Sprintove bez vecih ulaganja.:stabre: Ako neko zna nesto vise o ovom modelu neka odgovori. :jee:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • ODUSTO OD DIJETE, 2463 postova
  • Lokacija: ZEMUN
  • Motocikl: GSX650F + NMAX155

Ne znam o tom modelu ali vozim SPRINT MAXX 125 i evo završava se treća sezona našeg druženja. Od ulaganja samo redovni servisi i nikakav problem do sada. nadam se i sledećoj sezoni tako isto. Ako se redovno održava i ne siluje ja mislim da kinez može lepo da posluži. Ja sam između polovnog brendiranog i starog min 10god. ko zna koliko prešao,kako vožen i kako održavan i novog kineza rizikovao i izabrao novog kineza i mislim da nisam pogrešio.

Do danas svaki put iz prve upalio dovoljno brzo ide za po gradu, za to i kupljen, malo troši, delovi jeftini. Jedino što sam mu zamenio to su nove gume. :zdravo:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 327 postova
  • Lokacija: Bečej
  • Motocikl: Aprilia ETV 1000

qingqi,tako nesto 50cm u delovima je,fabricki rezervoar mu je ispod nogu ali je neko prepravio i ubacio ispod sedista slobodnim padom da ide gorivo naravno i vakum slavinu,e ja sad hocu da mu povezem gorivo na fabricki rezervoar ali nema i neznam da li ide neka pumpa sto vuce i gura gorivo(ali nevidim da ima zica viska) ili ide druga vakum slavina sa dva vakuma i ako ide ona kako ce taj motor vuci gorivo,zna li neko i ima li takav skuter ?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 178 postova
  • Lokacija: Niš
  • Motocikl: Yamaha FZ6S

Zdravo drugari.

Vozim Sprint Grizzy 50ccm. Kada je motor hladan, pali kao mina. Medjutim, kada je vruc najcesce ga palim na kurblu. Vrti ali nikako da upali. Sa gasom, bez gasa, sa dodavanjem gasa pri paljenju... Probao sam sve finte i nista... Jel moze neko da mi predlozi nesto? Gde da pogledam? Sta da radim?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 14 postova

Vozim Keeway Matrixa i prilikom paljenja jednom mi je caknulo nesto i vise nece da upali na dugme samo na kurbu kad probam na dugme samo se cuje cak cak nece da vergla akomulator mi je nov tj uzet na pocetku prosle sezone ovo mi se desili na polovini sezone jel je to anaser crko?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 8862 postova
  • Lokacija: Beograd - M.M.Lug
  • Motocikl: Peugeot Satelis250 ...... Honda NC750XD

Ne mora da znaci da je anlaser u problemu, moze biti i do automata. Proveri da li imas izlaz ( 2 debele zice, jedna ulaz u automat dok je druga izlaz ka anlaseru ) ka anlaseru +12V.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja