Jump to content

Moto Zajednica

Kineski skuteri

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 277 postova
  • Lokacija: Banja Luka
  • Motocikl: Peda Tek 250

Hvala raja, definitivno mi ne pravi problem ni par stotina kilometara nakon što sam uočio oštećenje.

Nije se ni istegnuo, fabrički je ipak solidan, a za zamjenu ću pokušati naći Dayco, Naraku, Bando, Mitshuboshi, ili Malossi, oni jeftini kineski navodno ništa ne valjaju.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 8941 postova
  • Lokacija: Beograd - M.M.Lug
  • Motocikl: Peugeot Satelis250 ...... Honda NC750XD
pre 18 minuta, Midjo je napisao:

............

Dayco, Naraku, Bando, Mitshuboshi, ili Malossi, oni jeftini kineski navodno ništa ne valjaju.

Taj ugradi po mogucstvu ili Bando.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 277 postova
  • Lokacija: Banja Luka
  • Motocikl: Peda Tek 250

Hvala na savjetu, nisam ih viđao kod nas pa ću vjerovatno naručiti online iz inostranstva.

I manje su šanse da bude lažnjak ako kupim od provjerenog dobavljača.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 277 postova
  • Lokacija: Banja Luka
  • Motocikl: Peda Tek 250

Koja je idealna vrijednost ler gasa za kineske GY6 50cc skutere?

Piše u uputstvu 1700 obrtaja, a ja sam to podesio po sluhu (ne prenisko kao da će se ugasiti, ne previsoko da puno troši  i grije se).

Naručio sam iz Kine digitalni obrtomjer koji pokazuje 1400 obrtaja (mjeri tako što se žica nekoliko puta omota oko kabla svjećice).

Da li da podižem na 1700, ili da ostavim ovako na 1400, da li to puno utiče na uljnu pumpu i podmazivanje, šta je po vama najbolje?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 277 postova
  • Lokacija: Banja Luka
  • Motocikl: Peda Tek 250

Da se nadovežem, mjerenja nisu tačna jer sam loše podesio obrtomjer, a nemam sluha, tj. iskustva. :D

Vidio sam da u vožnji ne prelazi 4000-5000 što nije moguće.

Podesio sam da mjeri impuls paljenja jednom po obrtaju i sada je mjerenje tačno, a najbolji ler gas je oko 1800-2000 obrtaja.

Za 125cc i 1500 ler gas bi trebao biti niži, tj. oko 1500 obrtaja.

Provjerio sam tako što sam zalijepio komadić izolir trake za ventilator i snimio akcionom kamerom na 120 frejmova po sekundi.

Onda sam na kompu gledao jedan po jedan frejm i izračunao broj obrtaja u minuti.

Inače, ovo je uređaj kojim sam mjerio ako neko hoće da naruči: https://www.ebay.com/itm/Digital-LCD-Display-Tachometer-RPM-Measure-Device-Car-Motorcycle-Speed-Timer-1X/132335206568?epid=2256432891&hash=item1ecfcb00a8:g:U68AAOSwpuBZwH5N&vxp=mtr

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 277 postova
  • Lokacija: Banja Luka
  • Motocikl: Peda Tek 250

Zamolio bih iskusnije da analiziraju izgled moje svjećice (da li je smjesa bogata, siromašna ili idealna). :D

Po ivicama je tamna i garava, što implicira da je malo bogatija.

Ali su izolator i vrh svijetlo bjeličaste boje, što implicira da je malo siromašnija.

Skuter je u fabričkom stanju bez modifikacija i potrošnja i performanse su očekivane, što implicira da je smjesa idealna.

Vaše mišljenje?

 

 

IMG_20180103_151537.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Integrisan, 8407 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: ---Honda---

Ler malo bogatiji, na gasu se isposti... Mozes eventualno iglu podici za podeok (spustiti osigurac).

Licno ne bih nista dirao...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 277 postova
  • Lokacija: Banja Luka
  • Motocikl: Peda Tek 250

Važi, hvala ti.

Neposredno prije slikanja je radio na leru pod automatskim čokom, vjerovatno je zato bogatija ler smjesa.

A zbog hladnog vremena je vazduh gušći pa se vjerovatno zato osiromaši smjesa u vožnji.

Ne bi trebalo smetati jer ga vozim kratko do grada i ne stigne se ni adekvatno zagrijati, a kamoli pregrijati zbog siromašne smjese.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Integrisan, 8407 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: ---Honda---

Ne mozes tako ni "citati" svecicu, moras ga punim gasom provozati, da se svecica svojom toplotom ocisti... Parkiras se kraj puta gde procenis da je bezbedno pa pekontrolisi svecicu.

 

Pozdrav Nenad.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 277 postova
  • Lokacija: Banja Luka
  • Motocikl: Peda Tek 250

Hvala, imam još jedno pitanje.

Do sada sam koristio sintetičko 5W-40 ulje, a nedavno sam nasuo mineralno 15W-40 ulje.

Od tada nešto teže pali kad je hladan i ima dosta niži ler gas dok se ne zagrije.

Da li je moguće da je ulje previskozno za ovaj hladni dio godine i da pravi toliko veliki otpor na uljnoj pumpi?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Integrisan, 8407 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: ---Honda---

Za kineski gy6 agregat 5w40 je "pretanko"!

Na radilici i bregastoj ima lezajeve c3 tolerancije, 15w40 po hladnom, 20w50 leti i trajace duuuugo.

Normalno je da "teze" radi dok ne podigne temperaturu termo grupe i ulja, inace pumpa ima velike tolerancije i retko ulje joj ne godi.

 

Pozdrav Nenad.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 277 postova
  • Lokacija: Banja Luka
  • Motocikl: Peda Tek 250

Nešto neobično mi se desilo na skuteru.

Kinezi u fabrici nisu dobro zategnuli ventilator, jedan od 4 vijka se od vibracija odvio u vožnji i probio rupu na onoj plastici koja ide preko.

Nije velika rupa i lako ću je zakrpiti.

Kontam da odvijem još jedan vijak, dok ne nabavim četvrti, dakle da budu dva jedan naspram drugog, da bi bila podjednaka težina i balans.

Evo kako izgleda ventilator i plastika koja ide preko njega, da znate na šta mislim.

 

s-l225.jpg

 

Fan%20Cover-m.jpg

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 8941 postova
  • Lokacija: Beograd - M.M.Lug
  • Motocikl: Peugeot Satelis250 ...... Honda NC750XD

Vodi racuna da ti novi sraf ne bude duzi od fabrickog, u suprotnom, vrlo lako se moze desiti da trajno ostetis namotaje.

Takodje vodi racuna pri stezanju jer kod kineza par demontaza-montaza i navoj ode, dodaj lepak za navoj pri montazi ako si u mogucnosti.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 277 postova
  • Lokacija: Banja Luka
  • Motocikl: Peda Tek 250

Hvala na ideji, lijepak dobro dođe jer je ventilator naravno plastični i ne može se jako stegnuti.

Nabavio sam isti vijak, iste dužine i istog navoja, ali ima glavu od 10mm, a stari vijci imaju glavu od 8mm.

Zato sam zamijenio sve vijke novim vijcima da ne bude vibracija zbog neravnomjerno raspoređene težine.

Bitno je da svi vijci budu isti i da ne fali nijedan (eventualno da se ostave samo dva jedan naspram drugog).

Bilo je vibracija prilikom kretanja i ubrzanja dok nisam vidio da fali jedan vijak, interesatno da samo jedan vijak toliko utiče na balans radilice.

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 8941 postova
  • Lokacija: Beograd - M.M.Lug
  • Motocikl: Peugeot Satelis250 ...... Honda NC750XD

Zupcanik kurble ti je iz dva dela, jedan deo je veliki zupcanik ili ti polumesec dok je drugi mali zupcanik.

Fabricki nista nije podmazano sem biksne u dekli gde je mali zupcanik i to je tako zbog prisutne prljavstine koja bi se neminovno lepila jos brze.

Ono sto mozes uraditi je da sve lepo operes, stavis vrlo malo, ovlas, menjackog ulja 80W90 i svaki put kada otvaras CVT ponovis postupak.

Zupcanik anlasera ne podmazujes ali zato podmazi (opet ulje za menjac) obe biksne od bendiksa, mala kolicina, bez preterivanja.

 

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 277 postova
  • Lokacija: Banja Luka
  • Motocikl: Peda Tek 250

Na bendiks alnasera sam i mislio, ali nisam se sjetio riječi. :D

Odlično, hvala na savjetima. Imam dovoljno 80W90 ulja.

Tačno je da fabrički nije podmazano, zato su se i potrošili navoji malog zupčanika od kurblanja.

Naručio sam novi sa Alija, danas stigao, pa ću sve očistiti i ovlaš namazati da duže traje, a povremeno čistiti.

 

16287_kickstarterritzel_mitnehmer_kymco_

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 277 postova
  • Lokacija: Banja Luka
  • Motocikl: Peda Tek 250

Da li je u redu da se varijator skida pomoću blokatora varijatora, ili mora isključivo pištoljem?

Fabrički je prilično stegnuto i stavljen je lijepak, pa nisam mogao ručno da ga odvrnem pošto nemam pištolj.

Majstor kaže da se to radi isključivo pištoljem da ne bih oštetio osovinu, ili da mi se ne bi odvilo u vožnji.

Ja sam mislio da se to otpusti pištoljem i da ja bilo kada mogu odviti i kontrolisati rolnice i kaiš, mijenjati ih, čistiti, a sve pomoću blokatora.

Ili ako mi pukne u vožnji, da mogu ja sam zamijeniti kaiš.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 277 postova
  • Lokacija: Banja Luka
  • Motocikl: Peda Tek 250

Pokušavao sam ručno da odvijem i varijator i kvačilo, ali ne ide.

Blokiram ih, uzmem veliku račnu, dodam još cijev od preko 1 metar i vučem k'o sivonja, ali neće.

Da li se uopšte može odviti bez pištolja prvi put?

I ostaje prethodno pitanje, da li je u redu da pomoću improvizovanih metoda odvijam i zavijam varijator i kvačilo nadalje?

Jeb'o ga Kinez koji ga je zalijepio i zategnuo. :D 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Integrisan, 8407 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: ---Honda---

Ja koristim blokirac i gedoru, a i stavljam plavi loctite... Elem, nisam video sraf koji je odoleo metarskoj cevki, takva poluga pravi ogromnu silu...

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 277 postova
  • Lokacija: Banja Luka
  • Motocikl: Peda Tek 250

Ok, možda ja nisam povukao maksimalno koliko sam mogao da se nešto ne polomi. :)

Inače, za ovaj 139QMB skuterčić ide sila zatezanja od 4 kg i to bi trebalo da ide lagano pomoću blokirača i gedore.

Ali ko zna kakvo ljepilo su oni koristili u fabrici.

Otići ću ipak sutra u servis jer je možda sigurnije pištoljem?

Pa ću onda ručno zategnuti.

Je li Loctite neophodan?

Koje su šanse da se odvije u vožnji?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Integrisan, 8407 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: ---Honda---

Sto se tice lepka nije neophodan ali ga ja koristim, o sansama ne mozemo govoriti posto svi drugacije montiramo, obracamo paznju, zatezemo... Stanje radnog sklopa je prica za sebe, svaki je razlicit, nema univerzalnog saveta.

Osecaj moras sam razviti... Paznja i pedantnost uz adekvatni alat se podrazumevaju :)

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja