Jump to content

Moto Zajednica

Kineski skuteri

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 277 postova
  • Lokacija: Banja Luka
  • Motocikl: Peda Tek 250

Znam za Helicoil, ali upravo jer mi se ne isplati, a ne bih da ganjam nekoga ko to ima, pomislio sam da je druga mogućnost bolja.

Evo našao sam tokara, kaže da može napraviti novi brezon prema uzorku, koji je dole širi, a ja ću proširiti rupu u bloku tj. urezati veći navoj.

Neće biti ni skupo, par evra, samo me zanimalo da li je to adekvatno, odnosno pouzdano rješenje?

Ima dosta "mesa" sa strane da proširim navoj, samo se nadam da mi taj lik može napraviti odgovarajući brezon.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6302 postova
  • Lokacija: Vrmdža, Sokobanja
  • Motocikl: konzerviran

Svakom, pa i priučenom strugaru (tokaru) ne bi trebalo da predstavlja problem da izradi brezon po uzorku.

Trebalo bi izabrati malo bolji materijal...prepravka nekog drugog (većeg) brezona ili šrafa od recimo automobilske glave je dobar izbor.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 130 postova
  • Lokacija: Novi Sad

Prvo da pozdravim sve prisutne.

Kako još uvek ne mogu da postavljam oglase rešio sam da ovde objavim.

Poklanjam sajlu za gas za kineske 4t skutere. Sajla je potpuno nova. Kupio sam je, otpakovao, probao i video da je kratka za moje motorče. Kome treba neka se javi. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 4 postova

Pozdrav skuteraši. Pitanje: Zamenio bih karburator na mom sprint max skuteru (odradjen kit 60cc) pa me zanima kad uzmem novi i stavim ga, da li je potrebno neko štelovanje smese, ili je šraf već podešen i ne bi ga trebalo dirati?

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 4 postova
On 5/27/2020 at 10:57 AM, muljaz said:

Verovatno da ce trebati malo da se cacne. On bude priblizno kako treba, ali uglavnom treba fino doterati

Zamenih karb i utisci su: Problemi koje sam imao sa starim: Slab odziv na gas, i povremeno zagusenje prilikom dodavanja gasa su nestali. Medjutim, kad je skuter hladan i kad ga upalim, on radi par sekundi i ugasi se. Kad se zagreje,sve funkcioniše normalno. Nisam dirao šraf za smesu, sve je fabricki. Napominjem da kad se zagreje, pali normalno i ide normalno na leru radi stabilno, ne menja zvuk. Samo kad je hladan on teze pali. Neka ideja sta mogu proveriti?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 989 postova
  • Lokacija: Požarevac
  • Motocikl: Yamaha xtz 660 tenere

Zna li neko gde mogu da nabavim ovaj iglicasti lezaj koji ide u zadnji variomat?
U pitanju je gy6 150

20220701-163810.jpg

20220701-163822.jpg

Послато са SM-A525F помоћу Тапатока



Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1295 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Suzuki DL 1000 2014
Zna li neko gde mogu da nabavim ovaj iglicasti lezaj koji ide u zadnji variomat?
U pitanju je gy6 150

20220701-163810.jpg

20220701-163822.jpg

Послато са SM-A525F помоћу Тапатока




€ 5,07 | HK222918 RS HK222918rs Drawn cup caged Needle roller bearings open end ,wtih seal the size of 22 *29*18mm CN250 CF Moto


Sent from my SM-A705FN using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 1 post

Unapred hvala svima na pomoći imam skuter hautian 125 kubika od pre neki dan sam ga upalio normalno i krenuo vozio se nekih petsto metara i onda je počeo da gubi snagu i stao od tad neće da upali struju daje vergla i posle nekog vremena kad odstoji upali ali na par sekundi totalni sam laik za motore znam kako nešto malo tako da svaki savet će dobro doći hvala još jednom 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 989 postova
  • Lokacija: Požarevac
  • Motocikl: Yamaha xtz 660 tenere
€ 5,07 | HK222918 RS HK222918rs Drawn cup caged Needle roller bearings open end ,wtih seal the size of 22 *29*18mm CN250 CF Moto
HK222918-RS-HK222918rs-Gezeichnet-cup-caged-nadellager-offene-ende-wtih-dichtung-die-gr-e-von-22.jpg A.ALIEXPRESS.COM
Smarter Shopping, Better Living! Aliexpress.com

Sent from my SM-A705FN using Tapatalk

Video sam to ali mi se ne cekaju a desava se i da ne stigne. Kupio drugi varijator ali je manji od mog pa sam vratio. Na kraju nasao i kupio lezaj dimenzija 22 29 20 tj za 2mm siri, otisao kod strugara pa mi je malo obradio varijator i nabio lezaj i sve to namontirao.

Послато са SM-A525F помоћу Тапатока

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 277 postova
  • Lokacija: Banja Luka
  • Motocikl: Peda Tek 250

Obični kineski GY6 50cc skuter - ne rade desni žmigavci, ne radi ni lampica na kontrolnoj tabli.

Lijevi rade, radi i lampica.

Šta bi moglo biti, osim eventualne korozije u prekidaču žmigavaca?

Može li biti da je relej otišao "napola" pa da zato radi samo jedna strana (ako to može tako, pošto ne znam kako relej funkcioniše iznutra)?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 190 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Vespa GS 160, Vespa GTS 300 HPE

Teško da je relej. On po šemi obično ide pre prekidača. Isprati gde je prekid, ja tipujem na prekidač žmigavaca.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 277 postova
  • Lokacija: Banja Luka
  • Motocikl: Peda Tek 250

Jeste bio prekidač, tačnije korozija i prljavština na metalnim kontaktima.

Danas sam ga rastavio i očistio, radi kao doksa.

Samo treba biti pažljiv jer ima puno sitnih plastičnih dijelova i oprugica u prekidaču.

Lako se može nešto od toga izgubiti, meni je ispalo na beton ali sam ipak sve našao. :)

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 2809 postova

ja pre neki dan na kineskom skuteru 50 longija promeno prekidač svetla.Komplet svih prekidača za motor 6 komada 550 dinara u motobajku

što se mene tiče mogu sad redom da riknjavaju svaki pojedinačno je ispod evra

Promenio član sasa ns 1
  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 48 postova
  • Lokacija: BiH
  • Motocikl: Suzuki GSF 600 Bandit

Pozdrav dobri ljudi, ovako jučer pazari polovnog kineza, u pitanju je neka marka Iva Retro 49cc 4T motor. Nisam mogao da pronađem na netu neke konkretne informacije kao samo da je GY6 motor. Pa bih Vas molio ako mogu neke upute :

- koju vrstu ulja uzeti i koliko se sipa u samu masinu, prvo bih to promijenio pa polako gledao ostalo, kakav ide filter ulja i slicno.

- na kurblu ne može upaliti nikako

- na što obratiti pažnju?

 

Jučer sam ga kupio i dotjerao, u cugu je prešao 45 kilometara bez odmora, pise da je maksimalna brzina 60km/h toliko sam ga i vozio, malo spustim na 50km/h i to bi bilo to, bez pauze u cugu dakle. Uzeo sam ga ocu kako je sada u penziji da eto ima za neke svoje potrebe.

 

Slika u prilogu, molim i za uputu na neke dodatne forume i druge bitne infomacije.

 

Hvala i srdačan pozdrav.

IMG_20240317_155332.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja