Jump to content

Moto Zajednica

Kineski skuteri

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 107 postova
  • Lokacija: zrenjanin
  • Motocikl: kawasaki el-250

Neki dan sam kupio jos jednog kineza  naravno za zenu i  decu  boatian tanco 49ccm e sad me interesuje pa pitam forumase  posto mi prodavac nije znao reci  ciji je agregat u njemu (honda,jamaha ili neki pravi kinez...) dali neko zna i kako se pokazao do sad dali neko ima iskustva.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2265 postova
  • Lokacija: Stara Pazova

Ne poznajem konkretan model, pa je nesto najblize sto mogu da ti odgovorim sledece:

 

Ukoliko je 4t 99% je agregat baziran na Hondi i br. motora u saobracajnoj pocinje sa 139QM, a ukoliko je 2t onda je najverovatnije baziran na   Minarelli. Naravno pravi je kinez ako govorimo o zemlji porekla, ali nije njihova intelektualna svojina, da se tako izrazim.

 

Neki uopsteni utisak po pitanju agregata na kinezima je pozitivan.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 107 postova
  • Lokacija: zrenjanin
  • Motocikl: kawasaki el-250

Dosta si  mi pomogao blackbite  ovo je 4t motor i sad sam proverio broj motora pocinje bas 139 qm i sad sam malo mirniji  posto i na princu je hondin motor  znam da je kvalitet.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 4 postova
  • Lokacija: Banja Luka

Pozdrav

Vozim Keewaya Matrixa 125. Da li neko posjeduje sa forum ovaj motor i kako je zadovoljan istim.

Ima automatski cok (gaus, saug) i kada ga upalim radi na oko 3500rpm dok se ne zagrije pa pane na 1500. Dok radi na 3500 ne smijem ga ostaviti na nogari jer sam hoce da krene. Isto tako dok sjedim u mjestu i dignem noge on polako krene. Znaci prevelik ler gas kad je cok podignut. Zna li neko gdje je taj automatski cok da ga smanjim. Hvala

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Rider on the storm, 1272 postova
  • Lokacija: Dojčland
  • Motocikl: Pesadinac

Ispod rucice za gas imas sraf/zavrtanj kojim regulises ler-gas.Bar je tako na Matrixu od 50cc.Ako nemas,onda treba da skines sediste i na karburatoru ima sraf pomocu kog podesavas (a mozda je i on za dovod vazduha,nisam siguran).

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1399 postova
  • Lokacija: Chicago IL - Babusnica - Nish
  • Motocikl: Husqvarna tr650 strada abs 2014

Ja ga ne bih mnogo smanjivao. Ako je previse mali nije dobro za motor a i nepravilno ce ti raditi. Moguce da ce se i gasiti ako se naglo pusti/ doda gas. Nasteluj ga kad je vruc ali nikako nemoj ispod 1200 obrtaja.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Rider on the storm, 1272 postova
  • Lokacija: Dojčland
  • Motocikl: Pesadinac

Jel ima neko ideju sta bi moglo da bude uzrok curenja ulja,prilazem sliku jer nisam neki strucnjak da objasnim tacno gde curi :)

 

XJZXo_futog1303004.th.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 134 postova
  • Lokacija: Ниш, Јужна пруга

Мораћеш, ја мислим, да поскидаш оклопе и то онда погледаш. Колико сам видео, сва су се говна низбрдо скотрљала. Из ове перспективе и са оклопима се баш ништа не види осим крајњег резултата - да негде цури.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 605 postova
  • Lokacija: Dorćol

Da li među forumašima ima nekog ko je ponosni vlasnik modela Sprint Classic? Trenutno cena je više nego povoljna, (ne bih da reklamiram neke "hipermarkete" ali 69.608 dinara deluje "džabe") pa ako neko može da napiše koji red, kako se pokazao, imali nekih večih problema itd?

 

Hvala unapred!

 

Rumba

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 12 postova
  • Lokacija: Pozarevac

Klinac mi slomio dekli kod kurble na  skuteru RY50 QT-12D pa bi molio nekog ako zna gde to moze da se nabavi.Predpostavljam da su ti dekli isti kod svih kineza

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2265 postova
  • Lokacija: Stara Pazova

Da li među forumašima ima nekog ko je ponosni vlasnik modela Sprint Classic? Trenutno cena je više nego povoljna, (ne bih da reklamiram neke "hipermarkete" ali 69.608 dinara deluje "džabe") pa ako neko može da napiše koji red, kako se pokazao, imali nekih večih problema itd?

 

Hvala unapred!

 

Rumba

Za te pare ne moze da bude los, sve i da imas nekih problemcica, cena je u rangu kineskih 50ccm skutera, a ovo je ipak ozbiljniji agregat i veci tocak.

 

O ovom modelu se nije puno pisalo, ako se uopste i spominjao, ne znam ima li clanova sa ovim motorom, pa ces mozda morati i sam da odlucis, a ako eventualno budes pazario ovaj model, bilo bi lepo da napises nesto o njemu, stavis neke slicice, podelis iskustva itd...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3087 postova
  • Lokacija: The very heart of southern Banat

Што се тиче хипермаркета и скутера, пре неки дан видех да се у неком од њих продаје "Спринт Егзактли" за шездесет и кусур 'иљада, а тај "Класик" је л' беше са великим точковима и 150 кубика? Ако моторче нема неку озбиљан технички недостатак, то је фина цена за, на изглед, фин скутер.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3087 postova
  • Lokacija: The very heart of southern Banat

Е сад, можда се човек (или ови што скутер продају) прешао у имену и мислио на онај основни модел, "Бејзик", али ако је заиста у питању овај - http://www.sprintscooters.com/Classic.html, онда је то супер куповина. Искрено, не волим скутере, али ако морам да бирам из "Спринтове" гаме, овај ми се најмање не допада.

 

А иначе, онај "Егзактли" из хипермаркета кошта оволико...

 

post-4171-12879071629424_thumb.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 605 postova
  • Lokacija: Dorćol

Eto drugari, da vas ne ostavim u "rebusu", nisam se prešao, radi se o Sprint Classic-u. Kupih ga u ponedeljak, pa šta mi bog da! I odmah da naglasim! Imam ozbiljne primedbe na ovlašćeni servis, gde se (po nalogu Metro-a) radi tzv. "nulti" servis. Ja nisam neki stručnjak ali ako je sipanje goriva u rezervoar i paljenje skutera, bez bilo kakve provere tehničke ispravnosti  i stanja vozila (provera šrafova, el instalacije, ispravnosti svetlosne grupe i sl.) "nulti" servis, e onda ja moram još mnogo da naučim o skuterima i motorciklima! Naravno su se odmah pojavili neki "problemčići", što sam i očekivao. Naravno da na skuteru postoje neki nedostaci ali su osoblje uvoznika u Novom Sadu i drugi ovlašćeni serviser iz Beograda obećali otklanjanje svih nedostataka u toku sledeće nedelje.  Kada se sitnice otklone, motor pređe prvih 100 km i promenimo prvo ulje, onda ću ga podrvrgnuti ozbiljnom testiranju i preneti utiske forumu. Do tada, hvala na pomoći.

 

Rumba

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2810 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: CBF 1000

Evo da se prijavim danas sam u nekoj razmeni došao u posed jednog Sprint Fili modela iz 2007.Doteran kući 35 km bez problema max brzina 55-60.Ostale utiske kad se nešto pokvari ,a o vožnji moja ćerka.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3087 postova
  • Lokacija: The very heart of southern Banat
Kada se sitnice otklone, motor pređe prvih 100 km i promenimo prvo ulje, onda ću ga podrvrgnuti ozbiljnom testiranju i preneti utiske forumu. Do tada, hvala na pomoći.

 

Rumba

Хајде, не било ти заповеђено, извештавај нас повремено о искуствима са машиницом. Заиста о том моделу на форуму нико није писао.

 

А "стручан" сервис?... Па то некако као да иде са добрим делом "сервисера" тог "Спринта". Него, где у "Метроу" кажу да мора да се обави "нулти" сервис?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2810 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: CBF 1000

Evo utisaka kada sam ga dovozio ide 55 max 60 i to jedva .Posto je samnom na putu bio jedan Tomos automatik u poredjenju sa njim to je tu negde Autpmatik ima malo vise snage i nesto vecu krajnju brzinu.Ja sam sve u svemu zadovoljan nisam nista ocekivao.Medjutim smatram da je prilicno samoubilacki sto se tice upravljivosti i stabilnosti.Znaci strasno kako je to nestabilno Znao sam da mali tockovi to nose imao sam vespu dosta godina al ovo je bas bas.Medjutim za to zasta je napravljen za voznju po gradu mislim da ce biti odlican.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 605 postova
  • Lokacija: Dorćol
А "стручан" сервис?... Па то некако као да иде са добрим делом "сервисера" тог "Спринта". Него, где у "Метроу" кажу да мора да се обави "нулти" сервис?

 

[ftp]У самом проспекту "Метроа" јасно је наглашено да скутери нису у возном стању. То значи, да када преузмеш возило, оно мора бити транспортовано до сервиса, где се врши тај фамозни "нулти" сервис, односно оспособљавање возила за вожњу. По мом мишљењу, проблем је у томе, што се у документацији, коју добијеш од продавца, наводи само један "овлашћени сервис за територију Београда. На  крају мало је купаца, који познају "материју" и уопште знају колико сервисера постоји, међу којима (види многе прилоге у разним форумима на овом сајту) има итекако разлике у начину рада. Наравно да сервисер, којим овим понашањем стиче "ексклузиву" на скутере из "Метроа" (којих е бити много, јер је цена просто невероватно ниска)не мора баш да брине за свој "углед"! На страну што тај сервис, који је пресудан за способност возила да учествује у саобраћају, обавља на начин, који сам већ описао.

 

Што се тиче искустава, чим отклонимо неке "ситнице" (крива задна фелна и вероватно недовољно затегнути шрафови ) направићу један краћи приказ о експоатацији, са све сликама.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Друг члан, 636 postova
  • Lokacija: Beograd, Zvezdara
  • Motocikl: Honda Transalp

А "стручан" сервис?... Па то некако као да иде са добрим делом "сервисера" тог "Спринта". Него, где у "Метроу" кажу да мора да се обави "нулти" сервис?

 

[ftp]У самом проспекту "Метроа" јасно је наглашено да скутери нису у возном стању. То значи, да када преузмеш возило, оно мора бити транспортовано до сервиса, где се врши тај фамозни "нулти" сервис, односно оспособљавање возила за вожњу. По мом мишљењу, проблем је у томе, што се у документацији, коју добијеш од продавца, наводи само један "овлашћени сервис за територију Београда. На  крају мало је купаца, који познају "материју" и уопште знају колико сервисера постоји, међу којима (види многе прилоге у разним форумима на овом сајту) има итекако разлике у начину рада. Наравно да сервисер, којим овим понашањем стиче "ексклузиву" на скутере из "Метроа" (којих е бити много, јер је цена просто невероватно ниска)не мора баш да брине за свој "углед"! На страну што тај сервис, који је пресудан за способност возила да учествује у саобраћају, обавља на начин, који сам већ описао.

 

Што се тиче искустава, чим отклонимо неке "ситнице" (крива задна фелна и вероватно недовољно затегнути шрафови ) направићу један краћи приказ о експоатацији, са све сликама.

 

Ma to su stari modeli, vidim da prodaju fvision koji je uvezen pocetkom 2008. godine i koji su od tada stajali napolju prekriveni najlonima u improvizovanim kutijama od drveta. Toliko sam imao neprijatnih iskustava sa tim motorom i toliko obecanja od "strucnjaka" iz NS, da sam poludeo. Na kraju si mi taj problematicni fvision zamenili. Sad vozim Spint Grizzy koji je trosio 6,5l, sada trosi 5l...i veze nemaju..nisu mi resili ni plovak koji ne radi tacno, ni skripanje prednjih kocnica...ni potrosnju. Redovan servis naplacuju 2700 dinara!?

Uzas i horor.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja