Jump to content

Moto Zajednica

Kineski skuteri

Recommended Posts

  • Drug član, 1399 postova
  • Lokacija: Chicago IL - Babusnica - Nish
  • Motocikl: Husqvarna tr650 strada abs 2014

Ciscenje svecice ti nece mnogo pomoci jer on je 4T tako da kod njega svecica ne mora skoro nikad ni da se cisti. Proveri opet nivo ulja, da ne zariba masina. Ja sam jednom zaboravio da zatvorim cep i za par sekundi je izbacio sigurno 100 ml.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2265 postova
  • Lokacija: Stara Pazova

Danas sam veeeliku gresku napravio...Nisam zavrnuo cep od ulja, presao 2km, stao na semaforu i video oblak dima iza sebe. Brze-bolje zacepio ulje, sad je na minimumu! Sutra ce motor opet u servis, a pre toga cu svecicu probati ocistiti!

 

 

Ulje je prskalo po auspuhu, odn. izduvnoj grani, odatle je oblak dima. Samo dolij ulja koliko nedostaje i gas.

 

Jedino ako si maler pa ti je bas toliko ulja pobeglo napolje, mada ne verujem.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 81 postova
  • Lokacija: Novi Sad

Iscurelo je mozda oko 200ml ulja, ima ga na minimumu, sutra cu dosuti da bude kako treba!

Danas kad sam ga odveo u servis rekli su mi da su zamenili karburator prosli put :S

Znaci da je verovatno struja problem!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1399 postova
  • Lokacija: Chicago IL - Babusnica - Nish
  • Motocikl: Husqvarna tr650 strada abs 2014

@Blackbite

koja firma proizvodi Sprint Falkon-a. Pre par meseci sam gledao Sprint skutere u merkatoru i zagledjivao proizvodjace ali nisam uspeo da vidim za sve. Maxx je od Yiying-a tj isti proizvodjac kao i Max (sa jedno x). Explorer i Gryzi dolaze iz Jonway-a. Eagle proizvodi Baotian. Sport proizvodi neka deseta nepoznata firma koju nisam uspeo ni da procitam  ;D, verovatno je takav i kvalitet. Jedino ne znam ko proizvodi Fantom Falcon i Exalty.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1399 postova
  • Lokacija: Chicago IL - Babusnica - Nish
  • Motocikl: Husqvarna tr650 strada abs 2014

Moj prvi skuter tj Sprint Sport je bio od Giantca. Nisam ga puno vozio, samo dve sezone. U principu se kod mene odlicno pokazao mada sam se nesto utripovao da je Yiying nesto kvalitetniji, mozda zato sto nije u istoj klasi. U principu nisam imao nikakvih problema sa njim, samo sto mi je od vibracija pukla zica kod reglera i zbog lose struje crkao cdi.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1399 postova
  • Lokacija: Chicago IL - Babusnica - Nish
  • Motocikl: Husqvarna tr650 strada abs 2014

@Damir91

Nisam hteo da ofujem u uputstvima pa cu ovde da odgovorim. Postavi par slika da vidimo u cemu je problem. Postavljanje karba je jednostavno. Znaci povezes ga lulicom za stublinu, povezes dovod goriva, povezes vakum crevo sa slavinicom, povezes sajlu sa karbom, nastelujes sajlu i toliko.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • skuter-servis, 406 postova
  • Lokacija: Vojvodina
  • Motocikl: dr mr

Sredio sam problem sa karbom, pali ide... Nego imam jos jedan veci problem, ima li neko ovde fvision-a trazim, ali slabo nalazim vlasnike tog modela? Hitno mi treba koja je dimenzija medjuosovinskog  rastojanja na fvision 125, imam podatke u knjizici sto sam dobio sa njim ali nisu te tj upisane neke bezveze, pa ako neko ima model i jedno minut vremena da izmeri od zadnje do prednje osovine koja je duzina, unapred hvala....

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • skuter-servis, 406 postova
  • Lokacija: Vojvodina
  • Motocikl: dr mr

Resio sam i to, 1380mm je prava mera za medju osovinsko rastojanje za fvision-a, posto u papirima koji idu uz njega pise 1180mm, eto i na tome prave greske a koliko sam mu samo nasao dok sam ga prepravljao i izmenio delove koji su katastrofa...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 33 postova

sa slicnom 139 qmb masinom presao sam 6000km bez kvara, a moj drug 22000km takodje bez kvara, to sto se tebi desava je ili pogresna smesa u karbu ili zapusen auspuh, kopije gy6 agregata su jako pouzdane i mogu mnogo da predju, redovno menjaj ulje i drzi rezervni pogonski kais ispod sedista i lepo ces se navozati

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 265 postova
  • Lokacija: Pozarevac
  • Motocikl: VN 750 custom

cisto da podelim sa vama skuterasima jucerasnje iskustvo. bio sam na redovnom servisu i gledam sta lik radi, sve skutere od 50cc prepravlja na 80cc, a desilo mu se i da je kupljen od 50cc imao original 80cc. pokazao mi je blok od 80 i klip od 50, moz prst da zavuces pored njega, a na bloku pise 49cc sto je najbitnije! nisam pitao posto je taj komplet, ali eto ideje ako je neko zainteresovan

pozz

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 81 postova
  • Lokacija: Novi Sad

To je poznata stvar, uz neke peda skutere se i dobijao taj kit, kosta oko 50e ;)

Mada ja svog necu kitovati, to je dodatni stres na i onako kilave komponente prenosa, radilicu i klipnjacu...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 33 postova

jeftino a dobro, NECE DA MOZE  >:(

Kit renomiranog proizvodjaca treba da sastoji :

1. Cilindar veceg kapaciteta ( za 139qmb od 63 do 90cc )

2. Odgovarajuci klip

3. Nova veca glava

4. "sportska" bregasta

5. "sportska" radilica

6. novi varijator i rolnice

7. novo olaksano kvacilo sa oprugama

8. ojacan kais ( kevlar)

9.odgovarajuci auspuh

Sve zajedno moze vasem kinezu od 49cc da pruzi preko 10 konja- dovoljno da leti

Cena intervencije oko 400 Eur

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2265 postova
  • Lokacija: Stara Pazova

Pa ustvari ovaj kit od 80ccm i nije losa stvar, samom zamenom klipa i cilindra se dobije solidna razlika u odnosu na fabricku varijantu, uz eventualnu zamenu rolnica i opruga kvacila.

 

Naravno, ovo sto si ti pisao je vec ozbiljniji tuning mnogo vise kosta i mnogo su bolji rezultati, ali aku umemo u obzir razliku u ceni i osnovniji tuning (80ccm sa klipom i blokom) dosta nudi, makar po pitanju gradske voznje gde je najbitnije ubrzanje 0-60kmh.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 53 postova

Ja sam na mog kineza ubacio sledece stvari:

1. kit Malossi Sport 70cc

2. auspuh Tecnigas NextR

3. rolnice 3,5g

4. olaksano kvacilo sa najtvrdjim federima R/T

5. medium centralna opruga

 

i sad moram veci karb da uzmem, ovaj moj je 16mm, a treba mi 17,5

 

Razlika u snazi je velika, a sa novim karburatorom ce, nadam se biti jos veca.

 

Cena ovih delova je bila nesto vise od 200e+ majstor 50 = 250e

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1399 postova
  • Lokacija: Chicago IL - Babusnica - Nish
  • Motocikl: Husqvarna tr650 strada abs 2014

Uh, verujem da kida kako ide. Sto se mene tice ja ne bih menjao karb a ako bi promenio stavio bih neki preko 20mm

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 53 postova

Ide mnogo bolje, kad sam ga prvi put provozao iznenadio sam se stvarno koliko dadatnih 20cc mogu da znace, a po nekim grafikonima ovaj kit razvija oko 8-9 ks kad se lepo nasteluje. A sto to mislis za karb, da sa ovim od 17,5 ne bi bilo neke znacajnije razlike?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Rider on the storm, 1272 postova
  • Lokacija: Dojčland
  • Motocikl: Pesadinac

Sprint Exactly

 

hmm...citajuci neke teme po forumima,sa njim si sa fabrickim podesavanjima isao 70-80kmh,tako?

Kol`ko si sada dobio  brzini?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 53 postova

Tako negde, oko 75 po njegovom satu, a sad preko 80, mislim da bi negde oko 90 pokazivao. E sad, kvacilo je olaksano i stavljeni su tvrdji federi kvacila, i sa njim krece na vecem broju obrtaja ali kao da se malo 'zagusi' pa posle kraceg vremena povuce lepo. Nzm jel je uopste karb lepo podesen, to mi je majstor radio, ili je zbog toga sto je mali karb? Taj majstor mi je rekao da uzmem veci, ali on radi sa vecim motorima pa mozda nije dovoljno upucen. A neki mi pricaju da mi je ovaj 16mm sasvim dovoljan. Sad sam i ja zbunjen..

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1399 postova
  • Lokacija: Chicago IL - Babusnica - Nish
  • Motocikl: Husqvarna tr650 strada abs 2014

Verovatno ces i sa 17.5 primetiti neku razliku ali ja kad dajem pare za drugi karb bar bi dao za neki 21 ili cak 24mm

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja