Jump to content

Moto Zajednica

Kineski skuteri

Recommended Posts

  • Drug član, 1399 postova
  • Lokacija: Chicago IL - Babusnica - Nish
  • Motocikl: Husqvarna tr650 strada abs 2014

U potpunosti se slazem sa Blackbite-om. Sve je to isto samo su nalepnice plastike i proizvodjaci razliciti. Naj popularniji agregati su 50ccm cetvorotaktni tj 139QMB masina koja je kopija hondinog GY6 agregata i sada ovi noviji dvotaktni modeli koji koliko znam imaju Minareli masinu.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1399 postova
  • Lokacija: Chicago IL - Babusnica - Nish
  • Motocikl: Husqvarna tr650 strada abs 2014

Bio sam juce i danas U Krusevcu. Bio sam na njihov prvi moto skup i Svratio sam do jednog prijatelja. Njegov sin ima Orion Oxy, maxi skuter od 250cc, vodeno hladjenje. Isti skuter kao i Jonway Ranger. Kao sto neko rece za Orion, plastike uzasne. Boja ruzno siva. Nisam primetio da plastike skrcaju pod mojom (vecom) tezinom ali sam video da nisu  dobro napakovane i da ima razmaka medju njima. Polozaj vozaca odlican za skuter, ispruzis noge do kraja i jos ti ostaje mesta, sediste udobno. Vizir dosta veliki ali po meni je sr*nje. Sav vetar bije direktno u facu tako da je voznja preko 60 nemoguca ako nemas fullface kacigu ili se ne sagnes. Zastita od vetra za noge i grudi je odlicna. Gas pretvrd. Po meni su Jonway kvalitetniji bar sto se tice stajlinga i plastika.

E sad motor  :). Na leru radi na nesto vise od 1000 obrtaja, ja bih rekao na 1200-1300. na malo dodavanje gasa motor odmah povlaci, vec na 1500 obrtaja. Kad das pun gas povuce an oko 3000 i posle postepeno poveca na oko 4500 obrtaja i koristi maximalni obrtni momenat. Motor je u "brzini skoro dok ne stanes tj 1500 obrtaja. Kako ono vuce to nije normalno. Iz mesta kad se krece punim gasom cini mi se kao da ce da poleti, na svako dodavanje gasa motor skace i zacujes prigusen ali prelep zvuk cekicara koji se ne dernja u nekim visokim obrtajima. Do 60 stignes dok trepnes do 80-90 za nijansu slabije povlaci dok je preko vec opterecenje. Vlasnik rece da ima blokadu i da se skida posle isteka garancije. Potrosnja 5-6L duplo vise od mog princa  ;). Vibracije su male, ima ih samo na malim obrtajima na manjim od 2000. Za 250 ccm po meni beznacajne. U voznji vibracije nema koliko brzo isli.

Zadnja disk kocnica je mogla da bude malo bolja, lepo koci ali mora dobro da se stisne. Prednju nisam mnogo koristio ali daleko slabija nego na Princu.

Sve  svemu vrlo zanimljivo motorce za grad prigradsku voznju pa moze i neka duza tura, samo da se stavi veci vizir ili ovaj bar ukloni jer vetar ubija.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 81 postova
  • Lokacija: Novi Sad

Pozdrav bajkeri!

Evo da i ja podelim svoja iskustva sa kineskim skuterom:

Pre nekih 20 dana sam kupio Jiangsu bd50QT (4T agregat, naravno 139qmb).

Platio sam ga 650e, a izgleda ovako:

Gas-Scooter-BD50QT-2--1010008.jpg

 

Samo sto je moj crn i ima dosta ruznih nalepnica koje su ispod laka - znaci nema skidanja.

Kupio sam ga samo da preguram jos 5-6 meseci dok ne napunim 18 pa kupim nesto jace.

Prvi dan sam vec video da prednje vile ne rade kako treba. Odvezao sam ga u servis, sve su uredno zamenili za dan (ima 2 godine garancije!)

Onda sam shvatio da ni zadnji amortizeri ne rade kako bi trebali (jako su tvrdi kad sam vozim, kad vozim nekog onda su extra), to jos nisam stigao da popravim.

Prednja kocnica - dobos je dosta slaba, zadnja je ok, uglavnom skuter moze lepo zakociti.

Kvalitet izrade necu ni da komentarisem - neverovatno je los, prekidaci su kao igracke.

Sto se samog agregata tice, zadovoljava moje potrebe po gradu, max brzina mu je oko 70km/h, nije imao blokade.

Odradio sam prvi redovan servis, mada sam zakasnio 100km (na oko 400km sam ga odvezao)

 

Onda su poceli problemi - svetla su prestala da rade, poceo je da malo slabije pali na alnaser.

 

Takodje je poceo da stuca na 50km/h, da me cima napred-nazad. Sad sam ga odvezao na drugi redovan servis, na 600km, i rekao im da srede i to. Zaboravih da im kazem za zadnje amorte :( Kod njih je vec 6 dana a ja ludim...

 

Jos jedna mana mu je sto je dosta nizak, kad jace udjem u krivinu zaorem asfalt stenderom :) Gume su dobre, nisam imao problema ni pri jacim kocenjima.

Sitnica koja dosta smeta je i poprecna resetka na mestu gde se sipa gorivo zbog cega se mora bas polako sipati.

 

Svetla su halogena, odlicna, sirena preslaba za moj ukus tako da ce uskoro napolje.

 

E da, imam jedno pitanje za vas koji imate isti agregat u svom skuteru - koja vam je prosecna potrosnja? Meni je oko 3 litre!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1399 postova
  • Lokacija: Chicago IL - Babusnica - Nish
  • Motocikl: Husqvarna tr650 strada abs 2014

Sve to sto si napisao je normalno za skuter tog cenovnog ranga. Kod tih naj manjih gledaju na svakoj komponenti da ustede tako da je kvalitet ocajan. Ja sam imao jednog takvog 2 sezone i jednog na kratko, par dana. Kad ne znas za bolje moze da prodje. Kad sa njega sednes na Max-a ili neki vece skuter onda tek vidis sta propustas. Kad sednes na kruzer onda ne mozes ni da poverujes da se ovakvi motori u opste i prave ;D, mala sala ;D. Potrosnja zavisi od nacina voznje Max je isao prosecno oko 2.5L mada je pri zeccoj voznji znao da posrce i 3L. Onaj naj obicniji Sprint je uz laganu voznju znao da potrosi i 1.5L.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 81 postova
  • Lokacija: Novi Sad

Hvala na odgovoru!

Motor sam prekljuce digao sa servisa i isao je ok nekih 20km...

Onda je opet pocelo teze paljenje i stucanje na 50km/h ili jacem gasu!

Mislim da mi se nakuplja prasina u karburatoru jer mi je spao cep sa filtera za vazduh (onaj mali na kraju cevi) pa blokira prolaz vazduha i smesa postaje prejaka na visim obrtajima. Danas cu ga skinuti i rastaviti da vidim jesam li u pravu!

Kreteni u servisu su mi nastimali ler gas na 3000 obrtaja (slovima: tri hiljade) da bi lakse palio i da se ne gasi - toliko o njihovoj pameti i nacinu resavanja problema. Garanciju na stranu, uzimam stvar u svoje ruke :) Hvala onom ko je postavio servisno uputstvo za 139qmb!!!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1399 postova
  • Lokacija: Chicago IL - Babusnica - Nish
  • Motocikl: Husqvarna tr650 strada abs 2014

Ne znam da li mislis na isti cep kao i ja tj onaj gde ulazi vazduh u filter koji je sa obicno 4 kruga. Ako je taj onda je obrnuto. Ima preslabu smesu i gusi se kad se vozi punim gasom. Ja sam imao takav problem na Max-u i resio sam taj problem tako sto sam zatvorio jedan od 4 otvora gde ulazi vazduh. Onda je poceo da pravi blagi vakum i pojacao je smesu i seckanja pod punim gasom vise nije bilo. Ja nisam smeo da mnogo cackam oko karba pa sam zato ovo uradio, iskreno nije me bas bilo nesto briga o potrosnji i kako ce se tako ponasati na duze staze jer sam ga spremao za prodaju i prodao. Ja nisam imao obrtomer ali bi po uputstvu trebao da radi na oko 1500 obrtaja

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 81 postova
  • Lokacija: Novi Sad

Da, na isti cep mislimo! Meni sad radi i bez cepa  :o Skinuo sam karb, malo ga ocistio gde sam mogao prici, ocistio izlaz iz karba u masinu (btw dosta je hrapava unutrasnjost lulice, mislim da bi bolje prolazila smesa da se to ispolira) i sad sve super radi  ;D Malopre sam ga vozio 70km/h bez problema!

Veceras cu na crtu sa keewayom ry-8 pa cu javiti rezultate :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1399 postova
  • Lokacija: Chicago IL - Babusnica - Nish
  • Motocikl: Husqvarna tr650 strada abs 2014

Drago mi je da si to uspeo da sredis. Iskreno i ja ne verujem puno serviserima jer ih ima raznih. Neki su stvarno dobri ali neki pojma nemaju. Ako mislis da se trkas sa 2t masinama mozes da racunas u startu da si izgubio.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1399 postova
  • Lokacija: Chicago IL - Babusnica - Nish
  • Motocikl: Husqvarna tr650 strada abs 2014

Bolje ga opet oteraj u servis, bar da smaras servisere jer si kupio nov sa garancijom i imaju obavezu da ga poprave. Jesi li probao mozda drugu svecicu. Da li tako pocnu problemi kada se zagreje ili od pocetka prvog paljenja. Ako pocne tako da se ponasa posle 20-ak kilometara moguce da se pregrejao. Ja sam imao takav problem dok se nije razradila masina. Celu sezonu je jedva nabijao 50 ali kad se razradio isao je i preko 80 (u idealnim uslovima ili blagoj nizbrdici)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 81 postova
  • Lokacija: Novi Sad

Sinoc odem do prodavnice i doguram ga nazad - nije hteo upaliti! Jutros da ga odvezem u servis, on iz prve upali, odem do servisa 10km sve super i sta cu vratim se nazad, i pocne opet zezati...Svecicu ne znam kako da skinem skroz je zavucena morao bih sve maske poskidati!

Nije pregrevanje, od starta slabo ide! Sa 100km predjenih sam ga navukao 72km/h (a sat ne laze),a  sad, kad radi kako treba, ide oko 69 km/h!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 100 postova
  • Lokacija: Novi Sad

ako je svecica na istom delu kao i maxu onda trebas samo da izvadis sediste,sto je samo 4 srafa a svecica se nalazi sa desne strane motora! poznato je da kinezi stavljaju lose svecice u fabrikama tako da je skroz moguce da je to problem...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 100 postova
  • Lokacija: Novi Sad

Koliku max brzinu ima fvision? Koliko trosi i koliko km moze da se predje u cugu a da se ne pregreje, jer je ipak 125 cc a ima vazdusno hladjenje?

malo si omasio temu al aj nema veze inace ja sam ga na pravcu vozio oko 95km/h!!

pa verovatno da nemozes zbog vaz. hladjenja da pravis neke vece ture al npr. ja sa mojim maxom odjedom odvezem oko 50,60 km bez stajanja... ;D :P

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1399 postova
  • Lokacija: Chicago IL - Babusnica - Nish
  • Motocikl: Husqvarna tr650 strada abs 2014

Ma kada ga dobro sredis mozes i tvojim da ides na duze voznje bez bojazni da ce da se pregreje ako ga ne vozis konstantno pun gas. Naj bolja je voznja na 2/3 gasa.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2265 postova
  • Lokacija: Stara Pazova

Koliku max brzinu ima fvision? Koliko trosi i koliko km moze da se predje u cugu a da se ne pregreje, jer je ipak 125 cc a ima vazdusno hladjenje?

malo si omasio temu al aj nema veze inace ja sam ga na pravcu vozio oko 95km/h!!

pa verovatno da nemozes zbog vaz. hladjenja da pravis neke vece ture al npr. ja sa mojim maxom odjedom odvezem oko 50,60 km bez stajanja... ;D :P

 

Nema veze sto je vazdusno hladjenje, posebno sto je prinudno. Eventualno duza voznja na usponima moze da smeta.

 

Kad ste vec spomenuli Max-a, sa Falkonom koji deli isti Agregat sam prelazio takodje po 50-60km u cugu ( u par navrata i vise), konstantnog punog gasa, bilo je tu i zestokih uspona, i nikad se ni malo nije zakasljao niti trosio ulja ili bilo sta slicno.

 

U principu, skuteri su namenjeni za grad, sto ukljucuje semafore i voznju kreni stani. Ako im tada ne bude nista ( a ne bude), na otvorenom nece sigurno.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2265 postova
  • Lokacija: Stara Pazova

Jedno brzo pitanje, na koliko km su vam redovni servisi za 4t 50ccm kineze i koliko ih placate?

Redovan servis se svodi samo na zamenu ulja, pa nije neophodno na njih ici i placati. Dovoljno je menjati ulje na 2-2500km, a svecicu i kais na 5-10000km. Menjacko ulje na jedno 5000km.

 

Uvoznik preporucuje nesto cesce zamene, ali mislim da za tim nema potrebe. Doduse zavisi i od uslova voznje i koliko se mnogo skuter vozi.

 

Dok traje garancija (ako  je imas) idi u ovlasceni servis po onome sto su oni propisali.

 

Ulje koje ide je 10w-40, nema potrebe uzimati za motor, jer nema kvacila ni menjaca u ulju.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 81 postova
  • Lokacija: Novi Sad

Pod garancijom je, pa mi mogu kozu derati redovnim servisima - na 300, 600, 900, 1500 pa posle mislim da je 1000km interval...a svaki servis kosta oko 2000din pa vi vidite! Stoka!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 100 postova
  • Lokacija: Novi Sad

Pod garancijom je, pa mi mogu kozu derati redovnim servisima - na 300, 600, 900, 1500 pa posle mislim da je 1000km interval...a svaki servis kosta oko 2000din pa vi vidite! Stoka!

e stv. ti tvoji majstori su uzas! sramota! u sprintu ti je 1000 din servis ja msm a kad motor izadje iz garancije mene sa maxom izadje 1700 (koji din. manje)....majstori su im stvarno korektni i uvek su spremni da izadju u susret...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2265 postova
  • Lokacija: Stara Pazova

Pazi, meni su za skuter (sprint) bila obavezna prva dva servisa. 150km i 1000km, ostale sam sam radio. Mislim da je tada bilo 1000din, sad ne znam koliko naplacuju. Na 1000km skinuli blokadu, nastelovali i podesili sta je trebalo, stavili NGK svecicu, proverili kocnice i slicno. Nakon toga sam samo menjao ulja i to je sve, a sada sam na nekih 7000km i motor naravno radi savrseno.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1399 postova
  • Lokacija: Chicago IL - Babusnica - Nish
  • Motocikl: Husqvarna tr650 strada abs 2014

Moj bivsi Max nikad nije video servis. Ulje sam menjao na oko 2000 mozda malo vise, znaci 2 puta u sezoni, mozda nekad i 3 puta. Koristio sam Motul Scooter Expert, polusintetiku. Kao sto rece Blackbite mogu da se koriste i auto ulja jer on nema mokro kvacilo ali ja ipak preporucujem Motul zbog specijalnih aditiva za hladan start a i optimizovano je za skutere manje i srednje zapremine. U prethodni sam koristio auto ulje i nisam bio u opste zadovoljan. Kais mi je pukao na oko 3000 km, fabricki su stavljeni losi, posle ovaj novi je radio bez greske i jos je odlican. Svecicu sam koristio kinesku do oko 12000 i stavio Ngk (ova kineska jos radi). Ulje u menjacu sam promenio samo jednom. Zamenio sam filter goriva, jednom godisnje zategnem zadnji dobos par puta sam oprao filter vazduha i toliko od servisa, samo voziiiii!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 81 postova
  • Lokacija: Novi Sad

Danas sam veeeliku gresku napravio...Nisam zavrnuo cep od ulja, presao 2km, stao na semaforu i video oblak dima iza sebe. Brze-bolje zacepio ulje, sad je na minimumu! Sutra ce motor opet u servis, a pre toga cu svecicu probati ocistiti!

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja