Jump to content

Moto Zajednica

Kineski skuteri

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 130 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: JiaJue JJ50QT-3a

Imam JiaJue JJ50QT-3a... (Revenger)

Iz NS sam...

Zanima me šta sve treba da bi se kitovao da bude jači.. tipa 70cc ili 80cc

Koji delovi i kolike su to cene tih delova...

Koliko će onda da ide? i koliko da troši goriva...

Ako može malo detaljnije neko da se posveti.. Hvala...

 

Zanima me koja tu ide sijalica koji tip? I koju mi LED preporučujete za njega..

 

Sent from my BKL-L09 using Tapatalk

 

 

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 277 postova
  • Lokacija: Banja Luka
  • Motocikl: Peda Tek 250

I ja imam isti model i zadovoljan sam jer je pouzdan i fino radi, ali naravno da je slab i nije naročito brz jer je 4T.

Ide do 65 km/h po njegovom satu (58 km/h po GPS-u), ali ne bih ti preporučio da ga kituješ.

Dijelovi trebaju biti kvalitetni i mora se kvalitetno uraditi da ti ne bi pravilo probleme, a dobitak je mali.

Ovaj model ima kratak prenos i onda bi ga morao modifikovati da bi dobio na brzini jer preko 45 km/h - 50 km/h diže obrtaje.

Zato mislim da je bezveze da ulažeš par stotina evra da bi dobio nešto malo, bolje je razmisliti o 125 ccm.

Ovaj moj inače troši 2,5 litara po gradu.

Prosjek sam izračunao poslije više hiljada kilometara.

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 8859 postova
  • Lokacija: Beograd - M.M.Lug
  • Motocikl: Peugeot Satelis250 ...... Honda NC750XD
pre 56 minuta, Midjo je napisao:

I ja imam isti model i zadovoljan sam jer je pouzdan i fino radi.........

Midjo koliko je presla tvoja makina?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 130 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: JiaJue JJ50QT-3a
I ja imam isti model i zadovoljan sam jer je pouzdan i fino radi, ali naravno da je slab i nije naročito brz jer je 4T.
Ide do 65 km/h po njegovom satu (58 km/h po GPS-u), ali ne bih ti preporučio da ga kituješ.
Dijelovi trebaju biti kvalitetni i mora se kvalitetno uraditi da ti ne bi pravilo probleme, a dobitak je mali.
Ovaj model ima kratak prenos i onda bi ga morao modifikovati da bi dobio na brzini jer preko 45 km/h - 50 km/h diže obrtaje.
Zato mislim da je bezveze da ulažeš par stotina evra da bi dobio nešto malo, bolje je razmisliti o 125 ccm.
Ovaj moj inače troši 2,5 litara po gradu.
Prosjek sam izračunao poslije više hiljada kilometara.
Hvala puno na odgovoru... Reci mi koja sijalica tu ide? Koji je tip sijalice? Zanima me da mu ubacim Led svetlo... da mi sija ko Las Vegas... :) Znači 2,5 litre troši... Mislim da bi moglo tu do 70 kubika da se kituje... a da se ne menja puno... možda će neko drugi to znati šta i kako.. Da dobije na startnosti...

Sent from my BKL-L09 using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 277 postova
  • Lokacija: Banja Luka
  • Motocikl: Peda Tek 250
4 hours ago, Satelis said:

Midjo koliko je presla tvoja makina?

Za malo više od godinu dana sam prešao 8000 km i kupio sam ga novog (kilometar sat pokazuje skoro 10000 km jer je neprecizan za 20%. :D

Za to vrijeme nisam imao nijedan kvar, ni manji ni veći, samo ga redovno održavam, mijenjam ulje, čistim filter vazduha, štelujem zazor ventila, a jednom sam promijenio kaiš i rolnice.

 

4 hours ago, BlueMan_86 said:

Reci mi koja sijalica tu ide? Koji je tip sijalice?

Ne znam, neki je neobičan tip sijalice od 35 W (nije tipičan).

Ako stignem mogu ti uslikati, ali do sada nisam mijenjao nijednu jer sve rade.

Ja sam postavio nekoliko segmenata LED traka naprijed i spodio direktno na akumulator i postavio dodatni prekidač.

One ne osvjetljavaju put nego obilježavaju skuter zbog bolje uočljivosti.

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 130 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: JiaJue JJ50QT-3a
Ne znam, neki je neobičan tip sijalice od 35 W (nije tipičan).

Ako stignem mogu ti uslikati, ali do sada nisam mijenjao nijednu jer sve rade.

Ja sam postavio nekoliko segmenata LED traka naprijed i spodio direktno na akumulator i postavio dodatni prekidač.

One ne osvjetljavaju put nego obilježavaju skuter zbog bolje uočljivosti.

Druže ti si pravi izvor informacija... Ajde ako ti ne bude problem slikaj sijalicu... moj je nov, prešao je 120 km... default_0a-smiley.gif

Ako možeš da postaviš i te slike što si odradio led...

i ako imaš bilo koji koristan savet napiši...

Koje ulje je najbolje... šta doraditi na njemu.. da li sipati G-Drive default_0namigivanje.gif..

Ako mi možeš dati tvoj broj od whatsapp ili viber da te dodam... Ako mi ikad zatreba neki savet... Neću te smarati i zamarati...

Goran Nikolic NS

+381 64 3634364 i viber i whatsapp

imaš dugo taj motor tako da si ti tu doktor default_0a-smiley.gif

 

Sent from my BKL-L09 using Tapatalk

 

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 2 postova
  • Lokacija: Banja Luka
  • Motocikl: Yamasaki ym50QT-6A

Pozdrav svima...

Ja sam Zeljko iz Banja luke,kupio sam nedavno scuter Yamasaki ym50QT-6A   2006 g.p. a ovo mi je prvi motor

pa bi zamolio ako neko ima neki link ili upustvo bio bih mu zahvalan.da samo napomenem da se radi o 50 ccm.hvala

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 277 postova
  • Lokacija: Banja Luka
  • Motocikl: Peda Tek 250
On 8/1/2018 at 2:18 PM, BlueMan_86 said:

Druže ti si pravi izvor informacija... Ajde ako ti ne bude problem slikaj sijalicu...

Ako možeš da postaviš i te slike što si odradio led...

i ako imaš bilo koji koristan savet napiši...

Koje ulje je najbolje...

Evo tek sam ga sada otvarao jer sam postavljao obrtomjer i vidio sam da je sijalica H3.

Postaviću dole ispod i sliku, a i sliku tih LED lampica koje sam postavio.

Glavna sijalica se uključuje automatski kad je motor upali (napaja se sa alternatora).

Što se tiče ulja, nebitno je, bilo koje aumobilsko će raditi posao, ovaj motor datira sa početka osamdesetih godina i nije izbirljiv.

Ali ga redovno mijenjaj, na svakih 1000-1500 km.

Na prvih 1000 km odradi par zamjena jer traje razrada i dosta metalnih opiljaka pliva u ulju.

Što se tiče viskoziteta, za ljeto je idealno 15W-40.

Ako imaš još pitanja, pitaj ovdje, pa ću ti odgovoriti kad stignem, najbolje je ovako pa da i drugi članovi mogu vidjeti i pročitati nešto korisno.

 

tqlCb79.jpg

 

SVLPzm1.jpg

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 130 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: JiaJue JJ50QT-3a



Evo tek sam ga sada otvarao jer sam postavljao obrtomjer i vidio sam da je sijalica H3.
Postaviću dole ispod i sliku, a i sliku tih LED lampica koje sam postavio.
Glavna sijalica se uključuje automatski kad je motor upali (napaja se sa alternatora).
Što se tiče ulja, nebitno je, bilo koje aumobilsko će raditi posao, ovaj motor datira sa početka osamdesetih godina i nije izbirljiv.
Ali ga redovno mijenjaj, na svakih 1000-1500 km.
Na prvih 1000 km odradi par zamjena jer traje razrada i dosta metalnih opiljaka pliva u ulju.
Što se tiče viskoziteta, za ljeto je idealno 15W-40.
Ako imaš još pitanja, pitaj ovdje, pa ću ti odgovoriti kad stignem, najbolje je ovako pa da i drugi članovi mogu vidjeti i pročitati nešto korisno.


Hvala ti puno na informacijama... Kada stigneš slikaj te led trake što si ubacio...
I napiši koju H3 preporučuješ... I da li si ubacio zvuk za žmigavce pošto on to nema.. Ne znam kako se to zove... Ako jesi koje preporučuješ i kako se zove da mogu kupiti.. I koliko ti godina živi akumulator? i od koliko ampera...

Sent from my BKL-L09 using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 277 postova
  • Lokacija: Banja Luka
  • Motocikl: Peda Tek 250

Ja koristim ovu fabričku koja je došla na skuteru, mislim da je Philips.

Nisam postavio zvuk za žmigavce i dešavalo mi se nekoliko puta da ih zaboravim isključiti, ideja ti je dobra.

Akumulator je fabrički, star nešto više od godina dana, koliko i skuter, ima 4 amper časa, drži 12,8 V, odličan je.

Bitno je samo da se ne isprazni previše, ja sam ga i zimi vozio kad nema snijega pa nije dugo stajao i praznio se.

Postavio sam sliku LED traka na skuteru, a inače su u pitanju obične 5050 LED trake koje sam spojio na žice pomoću konektora (sjeckanje, lemljenje).

Evo ovako to izgleda:

 

24V-LED-strip-5050-Waterproof-Flexible-r

 

led_strip_connect_rWr_500.jpg

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 277 postova
  • Lokacija: Banja Luka
  • Motocikl: Peda Tek 250

Još nešto, ne bih ti preporučio da staviš LED na mjesto glavne sijalice, zato što pri normalnom ler gasu (1800-1900 obrtaja za ovaj model) alternator ne isporučuje dovoljno struje (ili dovoljan napon) da bi LED radio, tako da će treperiti ili neće nikako raditi dok ne kreneš, dok sa "običnom" sijalicom imaš samo slabije svjetlo koje se pojača kad dodaš gas.

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 130 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: JiaJue JJ50QT-3a
Još nešto, ne bih ti preporučio da staviš LED na mjesto glavne sijalice, zato što pri normalnom ler gasu (1800-1900 obrtaja za ovaj model) alternator ne isporučuje dovoljno struje (ili dovoljan napon) da bi LED radio, tako da će treperiti ili neće nikako raditi dok ne kreneš, dok sa "običnom" sijalicom imaš samo slabije svjetlo koje se pojača kad dodaš gas.
znači ništa sem obične? ni xenon? znači ki pozicija ni ništa ne može led?

Sent from my BKL-L09 using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 277 postova
  • Lokacija: Banja Luka
  • Motocikl: Peda Tek 250

Xenon bi vjerovatno mogao, ali LED je iritantan kad treperi i možda bi tako prije pregorila sijalica. Zapravo, kad bolje razmislim, mislim da ispod 1600 obrtaja LED ne svijetli, a blizu 2000 bi trebalo da svijetli, bar ima jeftinih kineskih LED sijalica pa možeš probati, ako ništa, podigni ler gas dok ne bude normalno svijetlilo. :D A sa druge strane, LED manje troši pa ako sve sijalice zamijeniš sa LED onda možda i bude fino radilo jer će biti dovoljno struje. Ali ne mogu da tvrdim. Najbolje je da staviš LED trake ili sijalice i povežeš direktno sa akumulatorom i dodaš prekidač i tako pališ po potrebi i fino će svijetliti.

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 130 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: JiaJue JJ50QT-3a
Xenon bi vjerovatno mogao, ali LED je iritantan kad treperi i možda bi tako prije pregorila sijalica. Zapravo, kad bolje razmislim, mislim da ispod 1600 obrtaja LED ne svijetli, a blizu 2000 bi trebalo da svijetli, bar ima jeftinih kineskih LED sijalica pa možeš probati, ako ništa, podigni ler gas dok ne bude normalno svijetlilo. A sa druge strane, LED manje troši pa ako sve sijalice zamijeniš sa LED onda možda i bude fino radilo jer će biti dovoljno struje. Ali ne mogu da tvrdim. Najbolje je da staviš LED trake ili sijalice i povežeš direktno sa akumulatorom i dodaš prekidač i tako pališ po potrebi i fino će svijetliti.
ja imam ovaj plavi...
http://www.triomoto.rs/revenger.html

Sent from my BKL-L09 using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 277 postova
  • Lokacija: Banja Luka
  • Motocikl: Peda Tek 250

Izgleda nam nije identičan model, tako da je pitanje da li je i sijalica ista. :)

Moj model ima drugačiji prednji far i manje točkove (10 inča).

Ostalo je sve isto, generični kineski 50cc skuter.

Ovakav je moj.

 

JIAJUE-EEC-50CC-GAS-SCOOTER-for-revenger

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 130 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: JiaJue JJ50QT-3a

Zanima me šta sve može da se uradi da motor bude startniji... ne mora da ima veću max brzinu... Samo da bolje ubrzava..
Šta se sve savetuje po tom pitanju? tipa rolnice karburator itd...
o gore pomenutom motoru pričam.. Plavi moped... JiaJue
bez da ga kitujem na veću kubikažu..

Sent from my BKL-L09 using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 277 postova
  • Lokacija: Banja Luka
  • Motocikl: Peda Tek 250

Ja sam ga pojačao lakšim rolnicama, fabričke su bile 5 grama, a ja sam stavio od 4 grama, odnosno čak i malo manje od toga jer sam kombinovao težine.

Prvo samo postavio jednostavni obrtomjer kojim sam vidio da na punom gasu drži 6800 obrtaja.

To je nedovoljno jer ove mašine najveću snagu imaju na 7500-8500 obrtaja.

Onda sam stavio lakše rolnice i obrtaji su se podigli, a ubrzanje popravilo.

Možda možeš podići iglu u karburatoru za jedan stepen i staviti veće dizne za više goriva.

Ovim možeš dobiti snagu pod uslovom da je karburator fabrički podešen na blago siromašniju, ekonomičniju smjesu.

Pod mene je glavna dizna blago preuska i "za broj veća" bolje radi posao tj. daje optimum goriva na punom gasu.

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 130 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: JiaJue JJ50QT-3a

Ako samo odradim diznu koliko će dobiti na startnosti onako odokativno procenat.. a koliko ako stavim lakše rolnice? da li to valja da se ne stavlja sve ista gramaža rolnica?

Sent from my BKL-L09 using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 277 postova
  • Lokacija: Banja Luka
  • Motocikl: Peda Tek 250

Vjerovatno ćeš više dobiti zamjenom rolnica, ako karburator nije budžen i ako odgovara skuteru.

Pogledaj boju svjećice, ako je fina braon boja onda je ok smjesa i u suštini ne možeš puno dobiti zamjenom dizne.

Što se tiče rolnica, pravilo je da se stavlja jedna lakša, pa jedna teža i tako ukrug, onda bi sve bilo u balansu i nema problema.

Ne bih ti mogao reći procenat, ali razlika je primjetna.

Ali opet nije to ništa posebno jer je i dalje riječ o 50cc 4T motoru sa dvije i po konjske snage. :D

Ja sam dobio na startu i na ubrzanju do nekih 40 km/h.

Poslije toga je sve veći otpor vazduha i ubrzanje je sve lošije jer jednostavno nema snage.

Ako idem uzbrdo ograničen je snagom i ne može dostići maksimum, bez obzira na težinu rolnica.

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 277 postova
  • Lokacija: Banja Luka
  • Motocikl: Peda Tek 250

Imam jedno tehničko pitanje.

Skuter je došao sa lulom svjećice koja ima rezistor (5 kilooma).

I došao je sa svjećicom koja ima rezistor (i preporučuje se u uputstvu svjećica sa istim).

Da li je puno imati rezistor na dva mjesta (i na luli i na svjećici)?

Da li će biti benefita ako se koristi lula (kapica) bez rezistora, ili svjećica bez rezistora?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Rashodovani bajker, 1731 postova
  • Lokacija:
  • Motocikl: SunRa Shino

Ovaj Lifan podseća na Hondu X-ADV ... ali braća Kinezi su to, šta im teško da malo kopiraju uspešan dizajn :)

 

2019 Lifan LF150-T

2019-lifan-lf150-t-cn-02.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 277 postova
  • Lokacija: Banja Luka
  • Motocikl: Peda Tek 250

Za*ebao sam navoje za brezon u bloku na kineskom skuteru (klasični 50cc 4T GY6).

Pokušao sam napuniti tečni metalom (epoxy), ali brezon ne drži.

Šta je najbolje rješenje, urezati veći navoj u bloku i izraditi kod tokara novi brezon?

Postojeći je M7, dakle morao bih bušiti M8 u blok i izraditi brezon koji je na donjem dijelu 8 mm?

Da li se to može odraditi? Evo kakvi su postojeći:

 

IMG_2219-3.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6284 postova
  • Lokacija: Vrmdža, Sokobanja
  • Motocikl: konzerviran

Postoji jedna izuzetno pismena stvar koja se zove Helicoil. 

Ne isplati ti se da kupiš ceo set da bi sredio jedan brezon, ali se malo raspitaj ima li koja radionica u tvojoj blizini (nije bitno šta popravljaju) baš taj koji tebi treba. Njegovom ugradnjom ćeš ponovo moći da koristiš originalni brezon ( navoj se popravlja tako da se vraća u originalno stanje).

Ako to nije izvodljivo, može da se napravi brezon koji ima na jednom kraju veći, širi navoj...a u blok se naravno ureže takav, istog koraka i adekvatne dužine.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja