Jump to content

Moto Zajednica

Kineski skuteri

Recommended Posts

  • U prolazu, 2 postova
  • Lokacija: Smederevo
  • Motocikl: Skuter

Zdravo!

Ja sam Milan, novi clan. Imam problem za koji se nadam da mi mozete pomoci. 

 

Imam ovaj skuter:

 

Nedavno mi se pokvario. Sipao sam neki los benzin u njega, nije hteo vise da upali. 

Probali smo svasta, zamenili sta smo mogli. Napravili smo posle jos vecu stetu, pa smo kupovali i stvaljali nove delove. 

Od novih delova stavljeni su anlaser, karburator, kais, vakuum pumpa, svecica. 

I posle svih ovih novih delova, kad se JEDVA upali skuter, moze da se vozi bez problema i cim se ugasi, posle 2 minuta nece da pali. 
Presisa, vuce gorivo i kad nije upaljen. Curi gorivo kad ono hoce kroz karburator, na otvor gde se stavlja filter za vazduh, pa cak i kroz njega curi. Vec par dana se zamajavam da ga sredim, nemam resenja vise. 

 

Pomazite braco, ako znate sta je problem, zapalicu ga. Ukoliko vam treba jos nesto, pitajte me i reci cu vam. Hvala unapred svima!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 2 postova
  • Lokacija: Smederevo
  • Motocikl: Skuter

Za početak, linAk ti ne radi   :)

 

Opop, moja greska. Stavio sam na svoj google drive, pa samo ja mogu da vidim. Editovacu post. U svakom slucaju, evo linka i ovde

 

 

Visok ti je nivo u loncicu pa preljeva i presauga!

 

Reci sta da mu radim.  :na_glavi:

____________________________________________

 

Dodatna informacija - hoce malo da gusi gas u toku voznje, kad se krece iz mesta.

Drugo, nije stabilan kad se upali - varira gas (kao da hoce da se ugasi) dok se malo ne isturira na "sitno".

 

Nadam se da sam vam dao jos neke indikacije sta bi mogao da bude problem. Hvala ponovo.  :moto2:

 

EDIT: Ne mogu da editujem prethodni post, jer sam to vec jednom uradio, kad sam zaboraivo da dodam svecicu u nove delove, tako da sliku skutera mozete da pogledate u ovom postu.  :jee:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 49 postova
  • Lokacija: Mužlja
  • Motocikl: Suzuki GSF 600s

Pozdrav, radim na benzinskoj pumpi i jako me nervira sto ne mogu normalno da tocim benzin u pojedine skutere zbog pregrade na ulivniku rezervoara i nikako ne skontam cemu to sluzi. Pa moze li mi neko reci svrhu toga?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 8862 postova
  • Lokacija: Beograd - M.M.Lug
  • Motocikl: Peugeot Satelis250 ...... Honda NC750XD

Radis na BP........ pazzz sad

 

ako nekad vidis ovog mladjanog gospodina

DSC4824.jpg
 
vozi izuzetno zajebatu makinu za sipanje sa izuzetno zajebatim plastikama za prelivanje
n55wzp.jpg
 
Nemoj mu sipati, zajebaces se.....plati mu samo da ode na drugu pumpu ( izvini Braco, moro sam  :P )
 
Inace dragi kolega johnny, ta pregrada na ulivniku sluzi za batinjanje od strane skuterasa bajkera.... lepo usere benzinom motor tj plastike a i opremu.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 26 postova
  • Motocikl: Sprint miner

Moj sprint miner na ravnom nece preko 45 na sat au brdo neznam dal bi uopste izvuko . Dal je neko iso kineskim skuterom uz frusku goru i kako je vuko uopste. Mislim da moj nebi mogo uz nadvoznjak jedva ide

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3087 postova
  • Lokacija: The very heart of southern Banat

Набасао сам на неке ситнице, које некако нисам видео да помињете у вези са "Кинезима", а које, како схватам, много помажу када се дохватите повећања радне запремине кинеских клонова GY6 мотора, како 50-тица, тако и 125-150 модела. Колико сам схватио, сасвим леп прираст снаге дође са повећањем запремине и новом главом, али и поред оптимизације варијатора покаже да је преносни однос у редуктору (какогод да ви скутераши назовете оно тамо код задњег точка) тада сувише кратак, па новим коњима не можете да дате ветар.

 

На "Алиекспресу" сам приметио сетове зупчаника за редуктор са дужим преносним односом за те моторе, па ако некоме треба...

 

http://www.aliexpress.com/item/4-stroke-Scooter-139QMB-GY6-50-60-80-cc-performance-transmission-gear-set-17-49T/1318806025.html?spm=2114.30010308.0.1090.Vtqn30

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 3 postova
  • Lokacija: Banja Luka
  • Motocikl: Sprint Max 4t

Pozdrav svima,zelio bih da cujem vase strucno misljenje o zvuku koji proizvodi moj skutis,znaci prenos je citav pregledan,cak sam skinuo bio variomat citav,da eliminisem izvor ovog zvuka,ali mi nije proslo za rukom,ulje je redovno mijenjano,skuter odrzavan,na satu tek 7.500 km predjenih i nazalost,po mom misljenju,lezajevi radilice su gotovi.Evo video pa procjenite..

http://sendvid.com/txiuiupm

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 3 postova
  • Lokacija: Banja Luka
  • Motocikl: Sprint Max 4t

Ako su ovo zasigurno lezajevi radilice,nisam pametan,da li da gonim majstoru,koji ce me oderati,ili da kupim golu masinu za manje para,i sklopim to kako treba..Ili da to bude Home projekat,je li komplikovano stavljanje nove radilice,da li je potrebno grijati blokove?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 3 postova

Pozdrav svima na forumu.


Kupio sam nekog kineza 4t 50 ccm.Ovakav kao na slici samo sto je 50 ccm.


https://img03.olx.co...ohannesburg.jpg


 


Motor dugo nije vozen, ja sam ga malo utegao i to radi zadovoljavajuce. Medjutim pukne mi kais posle nekih 500km. Bio je poprilicno truo koliko sam video, stavim drugi kais indeticnih dimenzija i nov varijator sa novim rolnicama ali i taj novi pukne posle 500/600 km. Kupio sam novi kais  i izbusio malo dekli da vidim sta ce se desiti . Ne vidim nikakve anomalije, varijator je nov, polutke pozadi su dobre, ulja u diferencijalu ima, kada motor radi kais se savrseno ponasa nema nikakvih podrhtavanja na bilo kojem gasu.


 


Interesuje me da li neko zna orginalnu dimenziju kaisa za ovog mog kineza, malo me buni sto na netu nigde nema ova moja dimenzija za skutere. Ja sam nasao indeticnu dimenziju u firmi koja prodaje sve vrste kaiseva. Moj kais je 17x (650 unutrasnja mera) (690 srednja mera) (720 spoljna mera).


Cudno mi je da ne vidim da neko prodaje ovu meru kaisa za skutere ( pada mi na pamet da nije neko pre mene menjao pa stavio manji). Ako neko ima ovakav skuter ili zna fabricku dimenzija kaisa bio bih zahvalan.


Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 3 postova

Imam skuter Sprint Hong Yi cetvorotaktni 50 kubika,nece da upali ni na kurblu ni na dugme(vergla ali nista se ne desava)..Uradjena je generalna,zamenjen cdi,alnaser,bendiks,vakum pumpa,karburator je ociscen,svecica je dobra baca varnicu..Oko 100-200km posle generalne palio je ekstra(na dugme,tad je bio los poklopac dekle),od pre neki dan nece da pali ni na dugme ni na kurblu(zamenjen poklopac)..Jel zna neko sta je problem?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 8862 postova
  • Lokacija: Beograd - M.M.Lug
  • Motocikl: Peugeot Satelis250 ...... Honda NC750XD

Pravac kod majstora koji ti je radio oko motora, pa nek vidi sta se desava.

 

 

Послато са ALE-L21 уз помоћ Тапатока

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 10 postova
  • Lokacija: Vrnjacka Banja
  • Motocikl: MotoMania hanglong 125cc 2008

Imam skuter MotoMania Hanglong 125cc 2008, presao je oko 3000km malo iznad toga. Dobio sam ga na poklon, pa me zanima za koliko bih mogao da ga prodam posto planiram da kupim ATV? Hvala unapred!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 302 postova
  • Lokacija: Nis
  • Motocikl: Sprint Prince 125

400-500e, zavisi od stanja, registracije, servisa, plastike... Po mnogima su to najnekvalitetniji skuteri uopste..

 

Sent from my LG-H440n using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 10 postova
  • Lokacija: Vrnjacka Banja
  • Motocikl: MotoMania hanglong 125cc 2008

Ma motor nije vozen mnogo, garaziran, kisu nije video, redovno odrzavan, promenjena sajla za gas, u 2016 nije vozen uopste

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 8862 postova
  • Lokacija: Beograd - M.M.Lug
  • Motocikl: Peugeot Satelis250 ...... Honda NC750XD

Vozen il ne vozen, za kineza vise od 700e tesko da ces dobiti, pre ocekuj kao sto gore kolega napisa.....kineze los glas bije u svakom pogledu.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • I'm the fear addicted, a danger illustrated !, 3919 postova
  • Lokacija: Lyon
  • Motocikl: Klx650,a Tdm u srcu.

Drugari,nisa nikada imao skuter pa o njima neznam nista,ali bas.. Moj prijatelj ce uskoro ostati bez dozvole pa ima ideju da taj period premosti nekim jeftinim mopedom, pita mene koji da kupi,a ja rekoh nemam predstavu.. Al cu da pitam pametnije :) dakle jel poznat neki od tih kineza kao raga izdrzljiva il da jurimo Liberty (taj jedini znam,vozi ga drugarica,pala sa njega 14 puta i on siroma i dalje tera) izgled je manje bitan,bitno je da ne zeza malo,malo.. Znam i za onaj Free kazu da je dobar,pa me interesuje jel bolje juriti to ili ove kineze? Inace 50ccm nam je po papirima potrebno.. on nema A.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 302 postova
  • Lokacija: Nis
  • Motocikl: Sprint Prince 125

Sprint falcon- mazga, imam u naselju 4 falcona, 2t, ljudi se navozise. Moj najbolji drug ga vozi, verovali ili ne 38000 na satu, prvi vlasnik 2007.god, kais ni rolnice nije menjao, i to retko sam na njemu. I dalje ide 75km/h kao prvog dana. A veliki i udoban. Tako da nece da pogresi da li kupio starijeg ili novijeg sprint falcona, navozice se. Potrosnja 3-3.5l. I samo 2t.

 

Sent from my LG-H440n using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 336 postova
  • Lokacija: Čačak

Drugari,nisa nikada imao skuter pa o njima neznam nista,ali bas.. Moj prijatelj ce uskoro ostati bez dozvole pa ima ideju da taj period premosti nekim jeftinim mopedom, pita mene koji da kupi,a ja rekoh nemam predstavu.. Al cu da pitam pametnije :) dakle jel poznat neki od tih kineza kao raga izdrzljiva il da jurimo Liberty (taj jedini znam,vozi ga drugarica,pala sa njega 14 puta i on siroma i dalje tera) izgled je manje bitan,bitno je da ne zeza malo,malo.. Znam i za onaj Free kazu da je dobar,pa me interesuje jel bolje juriti to ili ove kineze? Inace 50ccm nam je po papirima potrebno.. on nema A.

Free je baš malo motorče.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja