Jump to content

Moto Zajednica

Kineski skuteri

Recommended Posts

  • Zainteresovan, 627 postova
  • Lokacija: Beograd Republika Miljakovac
  • Motocikl: Kawasaki ZZR600E

Nije problem u kineskom skuteru, problem je u odnosu prema njima. AKo je predhodni vlasnik ili ovlašćeni servis nemaran, tu nema leka, a ako neko hoće da malo ozbiljnije pozabavi, tu nema problema.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 1083 postova
  • Lokacija: Beograd - Vinca
  • Motocikl: sprint explorer, Malaguti Madison S250, Suzuki Burgman 400

Moje iskustvo sa kinezom do sada :takoje: presao skoro 4000 i ni jednu intervenciju do sada nisam imao, samo menjaza ulja u motoru i prenosniku, dobra svecica, redovno ciscenje filtera i samo teraj, jedino nasta i se pozalio je udobnost, ali Boze moj . . .

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati po nekad, 360 postova
  • Lokacija: Leskovac-Lausanne
  • Motocikl: Kymco Zing 125, BMW F800GS Adventure

To si u pravu na duze relacije od 100km mi otpadne kicma, mnogo bi bili udobniji sa gume od 15" ili 16".

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati po nekad, 360 postova
  • Lokacija: Leskovac-Lausanne
  • Motocikl: Kymco Zing 125, BMW F800GS Adventure

Koju okvirnu cenu zelis?

Za 900€ mozes kupiti pristojan novi kinez, a polovan je negde oko 350€.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 627 postova
  • Lokacija: Beograd Republika Miljakovac
  • Motocikl: Kawasaki ZZR600E

A šta bi za preporuku, 50cc ili više, gde će biti exploatacija, ravničarski ili brdoviti teren? Ajde budi malo konkretniji pa možda i nadjemo nešto :neznam:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 627 postova
  • Lokacija: Beograd Republika Miljakovac
  • Motocikl: Kawasaki ZZR600E

Ako ne patis od brzine i zelis da se prevezes od tacke Ado tacke B, kineski skuter 4t je tu nenadmasan. Investicija u kit od 80cc bi samo povecala njegovu upotrebnu vrednost.

Cak i gabaritnima Sprint Exactly je bio dobro resenje, a cenovno je na limitu tvog budzeta. Naci brendiran polovnjak u tom cenovnom rangu nosi i rizik od dodatnih ulaganja, jedino ako je skuter sa poznatom istorijom ili iz nize klase tipa free koji se pokazao kao pouzdano prevozno sredstvo koje kompenzuje (po meni) ne atraktivnim izgledom.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 90 postova

Ljudi, molim za pomoc, jako glup kvar koji mi je uzasno bitan da popravim!

 

Sprint F-Vision, instrument tabla: zaglavili pokazivac struje i pokazivac benzina. e sad - izgleda da su pokazivaci mehanicki zaglavili jer chak i kada otkacim akumulator, struju pokazuje na maksimumu, a benzin na minimumu (iako je pun skuter benzina)

 

kako je doslo do toga:

 

crkno mi akumulator. kurbla je vec odavno oblajznula pa sam ga morao paliti na kablove par puta. i prvo sam pokusao da dolijem destilovane u akumulator, sto nije pomoglo, i u tom trenutku je zaglavila instrument tabla (brzinomer radi i dalje)

 

onda sam zamenio osigurac na PLUS (25A) jer je stari izgledao sprzen (plastika se iziljavila) i stavio nov akumulator, i mislio da ce da se "unormali" instrument tabla, ali i dalje stoji zaglavljeno.

 

kako uopste dolazi do ovog, sta regulise pokazivanje .. ? kapiram da ima veze sa nekim elementom koji zajedno pokazuje te dve vrednosti na tabli, verovatno njega trebam da zamenim .. ?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 3 postova

cao drustvo. pre par dana sam uzeo polovan skuter. falcon wangye 50qt. problem je sto sa 2/3 gasa dodje do max brzine a onda kao da ne prima gas do kraja. max je oko 60-65. ne mogu nista da nadjem o ovom modelu na netu a ima ih u prodaji u oglasima. Dal ih drugacije zovu il sta vec.? skuter je 2t, lepo pocetno ubrzanje ima, al s pola gasa skoro izvuce max i to je to. mosh zavrces do sutra nece preko :-) ako neko ima ovakav model molim za pomoc oko blokade. tj. dal je uopste ima. hvala puno.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 80 postova
  • Lokacija: Novi Bečej
  • Motocikl: YAMAHA 850 TDM

Neki savet ili iskustvo da podeli samnom:

 

4t max sprint skuter, 6000km prešao, nov aku i nova svećica. Ide isto kao i prvog dana. Ulje redovno menjano, kompresija proverena. Šta se dešava.... na anaser često neće da upli, potrebno je dugo verglati i onda možda upali. A na kurblu na zub upali. Napominjem da skuter lepo radi i ide. Onda jedno vreme pali kao mina na naser, pa onda opet nece... Tako je počeo samo od jednom da se ponaša. Proveravao sam i el.saug i kada mu dam kontakt iglica izadje oko 4mm. Sumnjam na nivo goriva u karbu, mada mislim da se nema gde podešavati. Pregledao sam i da negde ne vuče falš vazduh, sve je kao novo.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati po nekad, 360 postova
  • Lokacija: Leskovac-Lausanne
  • Motocikl: Kymco Zing 125, BMW F800GS Adventure

Evo jednog saveta, kada motor palis na hladno, uvek ga pali kurbulom, manji ce ti biti napor na akumulator i anlaseru. Jednom kad se motor zagreje na radnu temperaturu, mozes da ga palis preko anlasera. Isto ako prelazis manje od kilometar izmedju dva paljenja, bolje je da ga palis na kurbulu.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 80 postova
  • Lokacija: Novi Bečej
  • Motocikl: YAMAHA 850 TDM

Ma palio je na anaser uvek, hladan vruc sve jedno. Sad se desi i vruć da neće na naser, a nekad upali iz prve. Napominjem da je AKU nov i da vergla bez problema. Nekad verglam skoro pola minuta i upali, nekad upali na zub, a nekad verglam i samo mu dodam sa kurblom i on upali. Kao da anaser sporije vergla nego sto bi trebalo...:stabre:. Mada nije tako jer sam skidao sa drugog ispravnog skutera i anaser i akumulator u kompletu i isto se ponaša. Zato sumnjam na karburator ili možda klip iz nekog razlkoga pravi slab vakum na tim obrtajima, pa kada mu dodam na gurblu on upali. Opet napominjem da je kompresija ok. Proveravao sam i falš vazdih da negde ne vuče, ne vuče, sve je ok. Ne dimi, ne troši ulje, radi ok i ide kao od prvog dana. Samo nekad upali iz prve a nekad nece bez pomoci gurble. :lud:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 19 postova

Mislim da je naj verovatnije nesto do karba ali nije opasno. Imao sam i ja taj problem ali je sam od sebe nestao. Obicno kad dugo radi na leru pa kad mu dam gas pocne da secka sekundu dve pa onda kao da probije i sve normalno. Isto i kad ga na nekoj uzbrdici vozim konstantno pun gas. Ide lepo, pustim gas i kad opet dam on pocne tako da se gusi sekundu, dve i nastavi normalno. Mislim da je to normalno i da nije neki problem, bar nije kod mene.

otvori vilter za vazduh na zadnju stranu poklopca ima jedna plasticna cefka edno 3 ili 4santimetra izvadi je odma...jasam oimao isti problem i kad sam to izvadio seckanje je nestalo

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 1 post

ovako,imam sprint falcon skuter vec 4 godine i sve je radilo bez ikakvih problema do sinoc....naime,vozio sam ga oko 50-60,i kada sam stao na raskrsnici,i posao tu je poceo problem,kako sam dao gas,on je posao,ali kako sam dodavao gas od jednom je samo poceo da usporava,pokusao sam opet,ugasio sam ga pa upalio,ali nista,opet tako podje lepo,i kako mu dodajem gas od jednom kao da izgubi svu snagu samo uspori.....bio bih vam zahvalan ako bi ste mi rekli sta moze biti problem.....hvala unapred.......

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 148 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: nemam :(

Kod mene je bila voda u karburatoru,posto je voda teza od goriva ostaje na dnu lonceta ali joj nivo raste i nema problema dok dizna ne pocne da je "usisava".I tako ti ja posle 3eg ciscenja karba presecem crevo od goriva i ubacim filter za gorivo (onaj od 100 din) koji je providan i uvek vidim kad se nakupi vode.Da zaboravih vrlo je bitno da filter stoji vodoravno da bi se voda sakupljala na dnu.Mislim da je to i kod tebe problem :zdravo:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 47 postova

Pozdrav svima, postavio sam temu u kineske skutere ali rekli su mi da najbolje ovde pitam jer ima vise iskusnijih.

 

E ovako, nedavno sam kupio big bore kit(50mm 100cc) i napravio sam niz gresaka, kao prvo izgleda da nisam lepo postavio karike na klip, drugo izgleda da treba veca dizna na karbu, a trece nisam lepo zavio one 4 matice sto drze ceo cilindar...

 

e sad sta ja vas pitam, ajde i ovde da vas pitam zanima me tacno kako da postavim karike na klip na (GY6 139QMB 4t) posto je izgleda do toga doslo da nisam lepo postavio i da je klip i karike izgorele.. e sad drugo me zanima da li je bitno da kupim vecu diznu na karb. jer mi je jedan clan malo pre reko da ne moram jer on mozda snadbeva gorivo ali limitira ce se brzina, a jedan drugi clan sa drugog foruma mi reko da ako ne stavim vecu diznu da dolazi do veceg zagrevanja i desava se to da se klip karike itd tope....

Ako treba veca dizna ja sam skido karb. i navoj je 4mm i pretpostavljam da ide ova:

http://shop.motobike.rs/SKUTERI/KARBURATORI/CREVA-I-DIZNE/DIZNE-KARBURATORA-M4-0-80-0-98-SET-NARAKU/prod_8647.html

 

takodje me zanima da li zna neko gde mogu da kupim za moj skut. one 4 sipkice sa maticom sto drze ceo cilindar i ostalo.....

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 2 postova

Imam problem sa kineskim skuterom.Nisam ga palio vise od 2 meseca,i sad kad probam da upalim nece.

 

svecica baca struju,vergla veoma dobro,jer je akumulator nov,ima gorivo,ali nece da upali.

 

kad probam da mu sipam malo goriva u cilindar,gde se nalazi svecica,i zagrejem svecicu malo upaljacem,i probam da upalim,on upali i radi 2 sekunde

 

i ugasi se. zatim sam mu izvadio crevo za gorivo,i tece,sto znaci da ima dovod goriva, i neznam sta moze da mu bude. :zbunjen: ..ako neko zna neka mi kaze... Unapred hvala... ::)

 

 

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 224 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Kawasaki ER5, Lyberty125, Typhoon 50...

Zaverglaj ga par puta na kurbulu a ako ni tako nece daj mu pun gas i na kurbulu 2-3 puta i opet na kurbulu al bez gasa tako kad odstoji malo oce da izvetri gorivo iz karba i da se nakupi voda u karbu od kondeza mada ima dosta stvari zbog kojih nece da upali ja recimo ako ne palim moj liberty jedno 5 dana posle ga jako teshko upalim (15 min proces paljenja) al moje resenje je da skinem onu dole masku kod nogu i tu stavim ili mali kalorifer ili fen i pustim da duva jedno 10 min da se makar malo zgreju neki spoljni delovi i nakon toga iz prve upali

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 91 postova

Svi kinezi imaju po jednog malog gremlina i onda treba sa njim da se lepo nagodis i saradjujes i sve ce biti ok :)

 

Salu na stranu, ali imaju te decije bolesti koje kad se otklone rade normalno. A dotle dok ne shavtis u cemu je problem ( a obicno je neki jako sitni kvar ) iscimas se kao blesav :)

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 224 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Kawasaki ER5, Lyberty125, Typhoon 50...

Ja vam kazem svima ne razumem se mnogo u mehaniku al sam radio jedno pola godine u fast-food-u gde su bili njihovi free-evi mada i dva kineza pa sam i to vozio i iz iskustva ne znam zashto al kad nece na dugme oce na kurbulu.

Jedan savet svima shto sam i ja ispraktikovao kod mene a i kod tih dostavnih skutera sva creva tipa karb-filter vazduha, karb-cilindar i tako neka creva koja se samo nabadaju moj je savet da stavite selne ako ih vec nemaju jer dok se vozite dosta toga se tu pomera i redovno se desava spadne crevo recimo s filtera za vazduh pa nece da primi gas a ponekad i malo vakum crevo pa ne moze da upali ili prestane da napaja karb gorivom.

Evo josh nekih stvari

 

Desavalo se na keeway-u da nece da upali onda skinemo vakum crevo s karba i ustima naprvaimo vakum savijemo ga da zadrzimo vakum i dok drzimo vakum upalimo ga potom vratimo i vozimo

 

Na free-evima je obicno bio problem oko struje jer cdi je pricvrscen za ram i nezavisan je od masine pa redovo se odvije kabl ili spadne ili cak one tri zice s cdi-a, crevo filter-karb spadalo stalno

To se desavalo u uslovima prosecne dnevne voznje izmedju 150 i 200 km + svakakvi vozaci (izivljavanje)

 

Eto nadam se da nikome nece zatrebati ovo al za nedaj boze i to moze pomoci

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 224 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Kawasaki ER5, Lyberty125, Typhoon 50...

( a obicno je neki jako sitni kvar ) iscimas se kao blesav :)

 

I nije samo kod kineza vecito i kod mog liberty-a

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 3 postova

Ljudi imam problem, imam neki kineski skuter, a kljuc ko zna gde sam izgubio!!! ja sam poskidao sve plastike i iscupao zice iz brave, sada imam problem jer ima 4 zice, crvena,zelena, crna i crno-bela, sta i kako trebam da spojim da bi ga upalio, probao sam na dosta nacina i naj uspesniji mi je bio kad sam spojio 3 zice bez zelene i tada je verglao lepo ali nikako da upali a skuter mi je 2010god, presao je oko 900km, znaci skoro je nov!! pomozite mi, ko moze i zna!! hvala u napred!!!!!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja