Jump to content

Moto Zajednica

Kineski skuteri

Recommended Posts

  • AlexTattoo, 120 postova
  • Lokacija: Nis
  • Motocikl: Yamaha R1

imam sprint max skuter, cetvorotaktni, kupljen prosle godine nov. sve radi kako treba ali ima jednu da kazem manu. cim se malo zagreje nastaje jedan problemcic. kad treba da krene kao da se zamisli sekundu dve pa tek onda podje. pokusavao sam tako sto sam zamenio svecicu, nije uspelo, onda sam popustio malo diznu na karburatoru, takodje nista. neko prica da kais ima neke veze, neko prica da oni tako svi rade navodno zbog loseg materijala od koga je napravljen itd itd... da li neko ima iskustva s ovim, sta bi moglo da bude?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Rider on the storm, 1272 postova
  • Lokacija: Dojčland
  • Motocikl: Pesadinac

imam sprint max skuter, cetvorotaktni, kupljen prosle godine nov. sve radi kako treba ali ima jednu da kazem manu. cim se malo zagreje nastaje jedan problemcic. kad treba da krene kao da se zamisli sekundu dve pa tek onda podje. pokusavao sam tako sto sam zamenio svecicu, nije uspelo, onda sam popustio malo diznu na karburatoru, takodje nista. neko prica da kais ima neke veze, neko prica da oni tako svi rade navodno zbog loseg materijala od koga je napravljen itd itd... da li neko ima iskustva s ovim, sta bi moglo da bude?

 

imam slican problem na matrixu..nekad tako radi,nekad odlicno vuce..pa onda opet nece...i meni su govorili da je kais,mada sam najvise odgovora dobio da je opruga kvacila..sto cu saznati uskoro kad ga na servis oteram..

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2753 postova
  • Lokacija: MNE-SRB-BIH-CRO (trenutno Herceg Novi))
  • Motocikl: GPZ 500 Street Twin

Jel prima gas, a nece da krene ili kasni sa reakcijom na gas. Ako je prvo onda moze biti kais ili variator, mozda cak i opruga kvacila sto rece Skols, ako je drugo onda vjerovatno prljavstina u karburatoru

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1399 postova
  • Lokacija: Chicago IL - Babusnica - Nish
  • Motocikl: Husqvarna tr650 strada abs 2014

Mislim da je naj verovatnije nesto do karba ali nije opasno. Imao sam i ja taj problem ali je sam od sebe nestao. Obicno kad dugo radi na leru pa kad mu dam gas pocne da secka sekundu dve pa onda kao da probije i sve normalno. Isto i kad ga na nekoj uzbrdici vozim konstantno pun gas. Ide lepo, pustim gas i kad opet dam on pocne tako da se gusi sekundu, dve i nastavi normalno. Mislim da je to normalno i da nije neki problem, bar nije kod mene.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • AlexTattoo, 120 postova
  • Lokacija: Nis
  • Motocikl: Yamaha R1

i ja sam mislio da je karburator ali zasto se to uopste ne desava kad je hladan? iskreno i nije neki problem osim kad si na semaforu i dok prodju te 2 sekunde da krenes obavezno ti neko svira iza. nije bas prijatno obzirom da je konstantno kad se zagreje a to je cim spusti svoj automatski sauh. ko zna, mozda je i karb...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 201 postova
  • Lokacija: Pančevo

Kljucno je pitanje ovo sto te neko vec pitao. Jel prima gas a nece da krene ili ne prima gas 2-3 sec (kao da ce da se zagasi kad das gas)?

Ako je ovo drugo ocisti karburator. Obavezno odvij sraf za smesu i operi tu a posle izduvaj jer sam ja na skuteru imao isti problem a tu nije bio prljav, nego katran.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Rider on the storm, 1272 postova
  • Lokacija: Dojčland
  • Motocikl: Pesadinac

juce sam vratio skuter moj sa servisa,na moje pitanje u vezi tog problema (nece da vuce),koji je i dalje prisutan,serviser mi rece da je to do opruge kvacila,da je to normalno?! i da ce se to desavati sa menjanjem nove..savetuju da uzmem neku kvalitetniju (malossi,polini,sta vec) i da mi oni to ugrade..pitao da li to spada u garanciju,rekose da ne..(koja je onda poenta jbne garancije kad nista ne spada)...to je bila moja poslednja poseta ovlascenom servisu,iako mi motor ima jos godinu i po garancije...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 73 postova
  • Lokacija: POZAREVAC

sprint max se najbolje pokazao od svih sprint skutera. to je samo do karburacije. eventualno moze da bude malo do struje. a moze da bude mnogo verovatno i do uzubljenja, treba se tacno uzubiti paljenje i bice u redu.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1399 postova
  • Lokacija: Chicago IL - Babusnica - Nish
  • Motocikl: Husqvarna tr650 strada abs 2014

Kao sto sam rekao ti problemi sa stucanjem su odavno nestali. Jedino se pojave kada dugo radi na ler gasu ili kad ga dugo vozim konstantno pun gas. Pre par dana sam ga malo sredjivao, vratio fabricke rolnice (stavio sam teze pre toga) i malo cackao karburator. Onaj osigurac na iglici sam podigao skroz do kraja. Nisam ga bas mnogo testirao ali motor bolje vuce i zbog vecih obrtaja i zbog vece kolicine goriva. Posto sam ga dosta ganjao punim gasom primetio sam da i taj mali problem sa stucanjem vise ne postoji. Jedino sto sam za manje od 10 minuta izduvao pola rezervoara a motor samo sto nisam istopio  ;D. Ipak vracam iglicu gde je bila eventualno da probam na srednji zarez.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2265 postova
  • Lokacija: Stara Pazova

Bogdo, srednji zarez i usrteluj smesu. Trosice 0.1-0.2L vise, ali mnogo bolje ide. Treci zarez je vec za tuning, odnosno kada se stavi 80ccm kit.

 

Prvi zarez bi mu bio maksimalno ekonomican, ali moze da se desi da se davi ili da slabo vuce zbog slabijeg dotoka goriva, ili da se pati na uzbrdici, sta vec.

 

Isti agregat je u mom falkonu, tako da sam se dosta igrao pa otprilike znam kako sta ide. Razlika je nesto malo u prenosu. Meni su rolnice od 4 grama stavljene umesto fabrickih 8.5 koje glume blokadu. Na max-u su valjda 5.5 fabricke, ali ne znam kako bi se poredilo sa falkonovim, mada falkon sa 4g u odnosu na fabricki Max bolje ubrzava. Doduse zezao sam se i sa karburatorom pa i to ima uticaja.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1399 postova
  • Lokacija: Chicago IL - Babusnica - Nish
  • Motocikl: Husqvarna tr650 strada abs 2014

Hvala Blackbite.

Sada sam u nekoj zurbi, cim budem imao vremena probacu na srednji zarez pa javljam rezultate.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Moto servis Lion-s, 126 postova
  • Lokacija: Valjevo
  • Motocikl: Suzuki dr 600,Kawasaki klr 600,Bmw r 1100 rt,Suzuki dr 750 big,Suzuki epikuro

pozdrav iz valjeva.jedno malo glupo pitanje-da li si skinuo blokade?na karburatoru znaju braca da stave i 3 blokade!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1399 postova
  • Lokacija: Chicago IL - Babusnica - Nish
  • Motocikl: Husqvarna tr650 strada abs 2014

pozdrav iz valjeva.jedno malo glupo pitanje-da li si skinuo blokade?na karburatoru znaju braca da stave i 3 blokade!

Nisam nista dirao. Na varijatoru nije ni imao, u auspuhu isto nista. Na karburatoru ne znam da li ima ali ja za sada nisam nista cackao. Ako me ne mrzi mozda u sredu nesto malo procackam. Probacu da iglicu stavim na srednji zarez i provericu ima li slucajno onu plastiku koja ogranicava protok.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Moto servis Lion-s, 126 postova
  • Lokacija: Valjevo
  • Motocikl: Suzuki dr 600,Kawasaki klr 600,Bmw r 1100 rt,Suzuki dr 750 big,Suzuki epikuro

gledaj ovako-ispred karburatora imas usisnu lulu koja se srafi sa dve matice m 6,kad je skines naci ces blokadu koja lici na obrnuti sesir.nju izvadi i baci naravno.za savet dugujes pivo.pozdrav od cipure.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1399 postova
  • Lokacija: Chicago IL - Babusnica - Nish
  • Motocikl: Husqvarna tr650 strada abs 2014

Nisam te bas skontao. Mislis na deo izmedju karburatora i one crne plastike?

Motor mi ima malo slabiju smesu. Kada dam pun gas po nekad pocne po malo da se gusi. Kad stavim prst na jedan od 4 otvora na filteru pocne da radi normalno zato sto napravi blagi vakum i povuce malo goriva. Sto se tice smese ne znam da li da cackam jer se plasim da ne rastelujem a znam da ce posle mnogo lose raditi (Zabrljao moj deda na kultivatoru, nikad vise nije radio kao fabricki).

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Moto servis Lion-s, 126 postova
  • Lokacija: Valjevo
  • Motocikl: Suzuki dr 600,Kawasaki klr 600,Bmw r 1100 rt,Suzuki dr 750 big,Suzuki epikuro

kad skines karburator imas gumenu lulicu koja se srafi za glavu motora,e ispod nje je blokada.pozdrav!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1399 postova
  • Lokacija: Chicago IL - Babusnica - Nish
  • Motocikl: Husqvarna tr650 strada abs 2014

Skinuo sam je jutros i nista nije bilo. Samo sam podigao osigurac na iglici i stavio ga na srednji nivo. Cini mi se da motor malo bolje ide mada i nije mnogo velika razlika.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1399 postova
  • Lokacija: Chicago IL - Babusnica - Nish
  • Motocikl: Husqvarna tr650 strada abs 2014

He he. Pa isao je on i pre ovog cackanja dobro, sada za nijansu bolje. Za potrosnju jos ne znam, valjda nece biti mnogo veca od sadasnjih 2.5 litra.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2265 postova
  • Lokacija: Stara Pazova

skinuo si blokadu i nista?neverovatno!

Skinuo je lulicu i tu nista nije bilo? Ili ipak tu blokadu? Nisam najbolje razumeo.

Bogdo, sad ti ostaje fino podesavanje. Ako mislis da umes naoruzaj se strpljenjem i malo po malo steluj smesu. Karburator moze da bude u odgovarajucem opsegu, ali osmina kruga je dovoljna da cini razliku, a kada ga provozas bice ti jasno.

 

Najbolje ces videti tako sto sebi odredis put od npr 300m ili koliko je vec dovoljno da predjes sa max brzinom od oko 50kmh.. Krenes iz mesta sa punim gasom i drzis ga dok ne prodjes "cilj" u tom momentu pogledas koju si brzinu dostigao. Kada postignes najvecu to je to, a razlika u podesavanju moze izmedju bolje losije brzine moze da bude i samo osmina kruga.

Nego nisi napisao koja je max brzina kojiu postizes sa skuterom. Masine su nam iste pa ako je vece odstupanje, mozda mogu da pomognem sta da cinis osim karba.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1399 postova
  • Lokacija: Chicago IL - Babusnica - Nish
  • Motocikl: Husqvarna tr650 strada abs 2014

Hvala puno Blackbite na savetima. Necu vise da ga cackam jer planiram da ga prodam, samo cekam neke plastike da mi stignu sledece nedelje.

Sto se tice maksimalne brzine moze do 70 a na nizbrdici i malo vise  ;D.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2265 postova
  • Lokacija: Stara Pazova

Ako je max brzina 70, onda je OK verovatno. Meni je u normalnim uslovima 65, ali na duzem pravcu navuce ponekad do 70. To je to otprilike. Sa rolnicama  od 5g malo lakse navuce 70, ali uz dosta slabije ubrzanje i vise oseti uspon i vetar, pa je u tim uslovima i sporiji, tako da sam sa 4g nasao neki optimum. Potrosnja mi nikad nije presla 2.5l, uglavnom je 2.2-2.4L, a kako sam ja u ravnici to bi otprilike bilo to.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2265 postova
  • Lokacija: Stara Pazova

Postoji mnogo razlicitih skutera sa istim imenima, istih skutera sa razlicitim imenima, isti skuteri sa razlicitim komponenata, puno brendova koji se uvoze, cesto promenjenog naziva. Isti model sa razlikama iz godine u godinu itd...

Veci deo komponenata su ipak zajednicke za mnoge modele, stoga ce se o njima pisati u istoj temi, a bilo bi previse komplikovano kada bi se otvarale nove teme za svaki model i desifrovati koji je koji, jer je broj razlicitih nije zanemarljiv.

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja