Jump to content

Moto Zajednica

Uputstva za kineske motore i skutere

Recommended Posts

  • skuter-servis, 406 postova
  • Lokacija: Vojvodina
  • Motocikl: dr mr

Pozdrav drugari, ima li ko neki manual o SPRINT FVISIONu? Prvenstveno bi mi trebalo samo karburatoru posto sklapam koji nisam ja rasturio tj nije on rasturen nego mi treba da vidim koje crevo gde ide, ili ako ima neko voljan a da vozi fvision-a da uslika kako izgleda.

 

Unapred hvala. ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 547 postova
  • Lokacija: Stara Pazova
  • Motocikl: BMW F650 GS

Pozdrav drugari, ima li ko neki manual o SPRINT FVISIONu? Prvenstveno bi mi trebalo samo karburatoru posto sklapam koji nisam ja rasturio tj nije on rasturen nego mi treba da vidim koje crevo gde ide, ili ako ima neko voljan a da vozi fvision-a da uslika kako izgleda.

 

Unapred hvala. ;)

 

Ima Blackbite takav,valjda ce se javiti uskoro.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2265 postova
  • Lokacija: Stara Pazova

Pozdrav drugari, ima li ko neki manual o SPRINT FVISIONu? Prvenstveno bi mi trebalo samo karburatoru posto sklapam koji nisam ja rasturio tj nije on rasturen nego mi treba da vidim koje crevo gde ide, ili ako ima neko voljan a da vozi fvision-a da uslika kako izgleda.

 

Unapred hvala. ;)

 

Ima Blackbite takav,valjda ce se javiti uskoro.

 

Nema Blackbite takav.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1399 postova
  • Lokacija: Chicago IL - Babusnica - Nish
  • Motocikl: Husqvarna tr650 strada abs 2014

 

http://www.megaupload.com/?d=JM15UN8L

 

Uputstvo vazi za kineske 50ccm 4t skutere nevezano za marku (uz ocigledne, manje bitne razlike). Agregat je 139QMB i to bi trebalo da pise u saobracajnoj na pocetku motora.

 

Postoje li jos neko detaljno uputstvo ali za druge motore, na primer za Princa ili nekog drugog paralel twina?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1399 postova
  • Lokacija: Chicago IL - Babusnica - Nish
  • Motocikl: Husqvarna tr650 strada abs 2014

Ma imam ja to uputstvo. Ovde je navedeno samo naj osnovnije. Ne znam da li si otvarao ovaj Service Manual za 4T skutere. Mnogo je dobar na oko 200 strana. Sve je detaljno objasnjeno i sa slikama. Ovako nesto bi dobrodoslo i za Princa a i za bilokoji drugi model.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • skuter-servis, 406 postova
  • Lokacija: Vojvodina
  • Motocikl: dr mr

nevidjeno nigde na netu nema nista o karbu za fvision, za ostale ima do detalja ali na ovoga zaboravili totalno, kako sad da ga spakujem sunce li im. a nista gore nego kad se neseca  onaj sto ga rasklopio tj pootkacivao sva crevca sa njega. da sam ja to radio znao bi ali ovako mogu samo da pecam u mutnom.

inace imate par service manual-a OVDE

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 134 postova
  • Lokacija: Ниш, Јужна пруга

Јуче сам, тражећи упутство за 139QMB које је Blackbite окачио ко зна кад овде :o, пронашао

http://motor.mortch.com/support/technicalsupport.html#

има доста упутстава за скутере, моторе и АТВ.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2265 postova
  • Lokacija: Stara Pazova

Jao sto volim ova kineska uputstva da citam.

 

Par zanimljivih detalja za apolo.

 

Motor fabricki ima ugradjen filter goriva, i ne menja se nikad, ali zato svakih 1000km treba rasturiti karburator u komade i proveriti da nisu zapusene dizne i ocistiti ih ako treba.

 

Agregat treba rasturiti i ocistiti iznutra svakih 6-10 000km. Rasklapanje agregata koliko znam uglavnom iznosi oko 100e, par puta tako, verovatno i bez potrebe i eto potrosenih para za novi agregat, zbog ciscenja starog, ukljucujuci i unutrasnjost auspuha.

Takodje treba i rasturiti menjac da se provere zubi na zubcanicima.

I tadaoprati retrovizore. :D :D :D :D

 

 

Servisni intervali za normalno odrzavanje (zamena ulja i ono sto ide uz to)su isto zanimljivi:

 

Nakon prvih koji su razumljivo kraci, radi se na 4500km, pa na 2000km, pa na 4500km, pa na 5000km.

 

Ove na 4500, ne znam zasto nisu mogli da zaokruze na 5k, a ovaj od 2k izmedju njih mi tek nije jasan. :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Advanced Member, 1794 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: KLE 500/Aprilia Tuareg 660

Sad sam procitao ovo Brickmann-ovo upustvo. Za razliku od upustva koje sam ja dobio uz motor ovo necemu i sluzi. Ovi iz Sprinta su iz originalnog povadili 40% stvari i to preveli. U srpskom upustvu nema nista o razradi, nista o servisnim intervalima, nema zazora ventila. Sve te podatke su uvoznici proglasili nepotrebnima... Mene bilo sramota i da kacim ovde koliko je idiotski uradjeno... Mogao bih okaciti cisto da vidite smejuriju :)

 

A idiotluci poput ciscenja i rasklapanja karba na svakih 1000km i rastavljanje masine... Pa Kinezi su to :D

 

 

Brickmann, hvala na upustvu.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 134 postova
  • Lokacija: Ниш, Јужна пруга

@ Gliga

 

Сад погледах ову тему. И ја имам оно на српском, али ми је било глупо да њега скенирам. Мислим да би сви требало да добијамо оба упутства, па сходно томе, твоје је вероватно остало у сервису. Ал нема везе, кад имам ја - имају сви. Ако буде икаквих проблема са скидањем поставићу га поново. Жао ми је само што не могу да напипам на нету сервисно упутство, па да и њега поставим, да знамо потпуно све. Надам се биће и тога.

 

@ Blackbite

 

 

I tadaoprati retrovizore. :D :D :D :D

 

Ко их буде имао  ;D

 

Слажем се да има глупости. За разлику од мене (погледао сам само дали је чок на горе или на доле) ти си све прочитао.

5ица за труд, свака част.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1838 postova
  • Lokacija: obrenovac
  • Motocikl: cbr 600f

drugari,svuda sam trazio i nisam nasao uputstvo za kinroad xt-150-16 mislim da je isto i za 125,

user manual sam nasao,ali mi je potreban service manual.pa ako neko moze da mi pomogne bio bih jako zahvalan

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 134 postova
  • Lokacija: Ниш, Јужна пруга

@wice

Гледао сам нешто на http://arhiva.elitesecurity.org/t254669-Pomoc-izboru-cruisera-chopera-customa и нашао један пост који се односи на твој мотор:

"[ bukovski @ 01.06.2007. 13:27 ] @

Gledao sam i jedan i drugi i osim pokazivaca goriva ( razlicit dizajn ) pozadine voltmetra, na prednjem braniku one ptice a kinroad ima kao rollbar i sto ovaj moj ima ABS , a da i boja je razlicita ostatak je opsolutno ISTI !!!! Takodje ga mozes naci pod imenom JinLing 150 , Celik crown 150cc , Arora 150cc, Truva coper 150cc i ko zna pod jos kojim naravno svi su uz manje izmene u sustini stvari isti motori, narucilac bira naziv pod kojim ce ga prodavati... Eto sad je sve razjasnjeno sigurno..."

 

Па пробај да нађеш мануал под неким од наведених имена. Можда успеш. Срећно! ;)

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 131 postova
  • Lokacija: Banovci
  • Motocikl: Suzuki Freewind 650

jel ima neko uputstvo za Kinroad xt250-16? neko servisno ili slicno? de moz da se vidi kako je koji deo sklopljen i kako se rastavlja...

;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja