Jump to content

Moto Zajednica

Drugari "Kinezi" pomagajte savetom

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 140 postova
  • Lokacija: Beograd

Burazer  mi ima keeway 200ccm 2004g mislim...posto ga je sredjivao farbao itd..odlucih da malo pogledam agregat i evo mog zapazanja..

na leru radi dobro,,proma gas isto dobro do reda 4-5000 obrtaja gledajuci ili verujuci onom obrtomeru..mada ni to nije toliko bitno..nego je sustina sto nema pun gas,,znaci kad predje nekih 60-70% gasa pocne da se gusi i puca..

Posto se razumem u mehaniku..skinuta glava .zamenjen dihtung, preslajfovani ventili i sicevi ventila,ustelovani ventili  i usisa izduva, karburator ociscen ustelovan..ali  rezultat isti..

Struja..??

probao sa druge dve bobine i svecice rezultat isti...

E sad dal on ima stelovanje faze predpaljenja paljena negde pod bocnim poklopcima i pod kojim da ne razvaljujem bez veze,,zbog dihtunga i ostalog..i jos jedan dodatak neznam dal ima blokadu fabricku negde na struji i ima onaj glupi alarm sto mozes da palis gasis na daljinu..

 

U sustini mehanicki je motor kao "puska" ali mislim da ima kasnije paljenje za koji stepen pa vas molim ako neko zna gde se steluje i ima USER Manual da mi ga posalje..

Hvala braco kinezi vas brat Japanac

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3087 postova
  • Lokacija: The very heart of southern Banat

Има ли негде на Нету какво сервисно упутство (мада може да послужи и каталог резервних делова; можеш да видиш шта има, а да не расклапаш све без потребе)?

 

Људи, 'е л' има ко неки мануал или картлог делова?

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3087 postova
  • Lokacija: The very heart of southern Banat

Oви што "прчкају" по мотору свог "Кинеза"  имају штогод друо, али не и "Кивејеву" 200-ку.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2265 postova
  • Lokacija: Stara Pazova

Oви што "прчкају" по мотору свог "Кинеза"  имају штогод друо, али не и "Кивејеву" 200-ку.

 

Istina, mada je nekolio forumasa imalo Exceed-a kao prvi motor, a posle predjose na Japance i Svabe, ali su ih svi ganjali bez kvarova i problema, tako da ti ni oni ne mogu puno pomoci.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 458 postova
  • Motocikl: gpz 500 s

 

Koliko sam upucen,nema nacina da se pomera paljenje,odredjuje ga cdi,koji po meni i pravi problem tvom burazeru.Probajte da skinete cdi sa nekog drugog takvog motora i probajte,velika je verovatnoca da cdi sve vreme zahebava.

Javite sta ste uradili.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 140 postova
  • Lokacija: Beograd

Hvala na savetu..probacemo i to...neznam dal odgovara od 150-tice..ako ne njih servis je na batajnickom valjda oni imaju servisni da ga ubodu pa da probaju...mada zadnji put kad sam kupovao dihtung glave i.. i pitam majstora usput sta misli ovako ..kaze verovatno"kvacilo"..mislim se u sebi..motor u leru prekida na visokim obrtajima kakve li si ti skole zavrsio za servis..tako da sam skeptican u njihovo poznavanje materije osim skini sve stavi novo sve i teraj...

Hvala jos jedno i javljam sta je i kako je

Poz

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja