Jump to content

Moto Zajednica

Vulkanizeri u Novom Sadu ( za motore )

Recommended Posts

  • Drug član, 1537 postova
  • Lokacija: Svemir 2,8342534 svetlosnih godina zapadno od Marsa

Kad ides iz pravca bolnice prodes semafor sa Laze Nancica i onda jos malo napred i tu je sa desne strane...otprilike preko puta one poslasticarnice....a nas je covek decko bajker.....

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 113 postova

Naspanovati ili ztegnuti na propisan nacin. Svaki lanac se treba propisno zategnuti da nebude previse labav jer onda svasta moze da se desi a ako ga previse zategnes onda cupas ceo zadnji tocak stradaju gume u glavcini tocka koje amortizuju udare, lanac se tegli lancanici stradaju........

 

Nemaju oni sta da ostete disk, ali nekada se i ja pomucim da stvim tocak zbog tih stvari oni nece sa time da se bakcu jer je na svakom motociklu drugacije i nece da preuzmu odgovornost...donekle ih i razumem. Naravno neki i znaju pa to i rade, mada mislim da bi svako trebao da zna da skine tocak sa motocikla barem svog........

 

 

Sta bi radio da ti se probusi guma u nekoj nedodji???? kazem ti da sam ko klinac vozio malu Hondicu 200km do kuce na felni.......hehehe dobra skola

E zato sada imamo Iliju i ne brinemo  8)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 226 postova
  • Lokacija: Backi Petrovac, Vojvodina
  • Motocikl: Tomos Automatic A35-S / Kawasaki ZZR600

Jedna preporuka za vulkanizersku radnju Vejic. Nalazi se u Veterniku na Novosadskom putu br. 44

 

Pre neki dan sam menjao zadnju gumu i covek od kojeg sam kupio polovnu me poshalje kod ovog vulkanizera.

Decko koji tu radi sam skida tocak, naravno ima stender sa gumenim drskama pa nema sanse da oguli boju sa zadnjih viljushka. Skinuo tocak, stavio drugu gumu, izbalansirao i vratio na motor i sve to za neverovatnih 354 RSD Cak mi je i dva puta napomenuo da nadrukam zadnju kocnicu zbog toga shto je morao dobro da rasiri kleshta da bi skinuo tocak.

 

"Autotehnik Vejic" DOO

Novosadski put 44

21203 Veternik

Tel: 021/823-697

 

:zdravo:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 164 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Burgman 400

Jedna preporuka za vulkanizersku radnju Vejic. Nalazi se u Veterniku na Novosadskom putu br. 44

 

Pre neki dan sam menjao zadnju gumu i covek od kojeg sam kupio polovnu me poshalje kod ovog vulkanizera.

Decko koji tu radi sam skida tocak, naravno ima stender sa gumenim drskama pa nema sanse da oguli boju sa zadnjih viljushka. Skinuo tocak, stavio drugu gumu, izbalansirao i vratio na motor i sve to za neverovatnih 354 RSD Cak mi je i dva puta napomenuo da nadrukam zadnju kocnicu zbog toga shto je morao dobro da rasiri kleshta da bi skinuo tocak.

 

"Autotehnik Vejic" DOO

Novosadski put 44

21203 Veternik

Tel: 021/823-697

 

:zdravo:

odo danas odma ! hvala za post !

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1173 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Suzuki SV 650 N

Nadjoh na sajtu montirace guma i stitnike. Sta mislite o njima i koje da kupim? Vozim TA 600,zicani tockovi i trebalo bi da imam alat ako krenem na duzi put...Inace na youtube nasao video gde sa tri montiraca covek radi i izgleda lako :)

http://shop.motobike.rs/skuteri/alati/montiraae-i/cat_322.html

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 180 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Z-750

Vulkanizer u Cara Dusana vise ne balansira gume za motore i najverovatnije vise ni nece pruzati tu uslugu. 0tuzan.gif

 

Kakva su iskustva? Ko to radi najbolje u NS-u?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1210 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: BMW R1100R

Vulkanizer u Cara Dusana vise ne balansira gume za motore i najverovatnije vise ni nece pruzati tu uslugu. 0tuzan.gif

 

Kakva su iskustva? Ko to radi najbolje u NS-u?

 

Iz mog iskustva, najbolji Kedi, ali samo kad mi Robika montira i balansira tocak.

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 978 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: MZ 175/1 ES , MZ 250 ETS ,ETZ 250 , 2 komada trkacka MZ-a (u pripremi), KTM LC4 , MZ 660 Mastif

@drumskalisica  Da li moram sam da skinem tocak sa motora ili ga oni skidaju?

Malo kasni komentar ali bolje ikad nego nikad ! :)

Steva koji sada drzi tu radionicu je i sam motoras , i to enduras :)

Skida i tockove ali i naplati , ko je gospodin , gospodin je i da plati ! :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1159 postova
  • Lokacija: turija
  • Motocikl: Kawasaki Z750

Da vulkanizerska radnja u Cra Dusana "Tigar" vise neradi usluge motorima.

Dane Deda zar Robika nije ranije radio kod Kendi pa odatle presao u Tigar i prosle godine se vratio kod Kendia pa odatele ovi u Tigru vise nemaju strucno lice koji bi radio motore.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 180 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Z-750

Bio u kediju, Robika je super ALI 1hmm.gif moja felna treba da se ispravlja, a to u Kediju ne rade, radi Srdanov. Otisao kod Srdanova na Futoskom Putu i docekao me verovatno isti onaj "ljubazni" cikica koga je spomenuo lazakamikaza. Lenj, nezainteresovan, tek kad sam postao drzak, malo se razbudio i na jedvite jade mi objasnio da se ispravljanje felni radi u njihovoj staroj poslovnici u Vrsackoj ulici.

 

Robika je toliko predusretljiv da je predlozio da skine balansira i vrati tocak kad ga ispravim kod gospode Srdanovih. Kakva razlika u pristupu izmedju dve firme.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5900 postova
  • Lokacija: Novi Sad - Cacak, Srbija
  • Motocikl: Suzuki GS 400, Sacsh Madas 125, Piaggio Zip, Tomos Targa, Honda NX 650 Dominator

Za vulkanizersku radnju "Srdanov " - neznam, nisam bio kod njih. Ali sto se tice servisa za Alu felne u vrsackoj - imam samo reci pohvale. Aj sto peglaju felne, al vare i aluminijum. Vise puta su mi varili neke stvari i bas su se potrudili da bude dobro. Jednom sam ih zvao u subotu popodne ( kad nerade ), jer je kolega sa foruma ( iz Valjeva ) imao pad i polomio deklu na motoru. Dosao covek, otvorio radnju, uradio deklu i naplatio pristojnu cenu ( kolko i treba da kosta ), a mogao je ladno da trazi i tri puta vise !

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 180 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Z-750

Gde se nalazi servis za alu felne u Vrsackoj? Je l' ima neku tablu? Kako da ga prepoznam? Da li skidaju tocak, ili moras da ga skidas sam? Uff koliko pitanja...0a-smiley.gif

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5900 postova
  • Lokacija: Novi Sad - Cacak, Srbija
  • Motocikl: Suzuki GS 400, Sacsh Madas 125, Piaggio Zip, Tomos Targa, Honda NX 650 Dominator

Servis ti je kad udjes u Vrsacku iz Futoske, posle 50 metara sa desne strane, ima reklama plave boje pise " Servis za Alu felne " - il tako nesto. Felne mislim da ne skidaju, a i ceka se na red - uvek imaju gomilu felni koje rade, uglavnom od ovih novih dzipova, BMW, Audi . . .

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 180 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Z-750

Bio danas, to je stari Srdanov servis. Sasvim drugacija klima, ljubazan covek mi sve lepo objasnio i kaze da ispravljanje felne - zato sto nije nista strasno - kosta 2,500 RSD. Inace bi bilo vise... Ne skidaju oni tocak, ne skidaju cak ni gumu, mora se doneti gola felna i ispravljanje traje oko 2h.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 180 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Z-750

Evo reseno... Tocak vise ne trese. U stvari, posto nisam jos probao na auto putu ili nekom putu bez neravnina, tocak skoro 100% sigurno vise ne trese.

 

Robika u Kediju je pazljivo skinuo tocak i gumu jako brzo. Otisao sam potom do Servisa za Alu Felne u Vrsackoj i covek, fin, ljubazan i predusretljiv, mi je ispravio tocak za bukvalno 10 min (vozi Fejzera - kolega motorista). Vratio se u Kedi i za opet nekih 10-ak minuta, motor je bio spreman za voznju. Tocak opet pazljivo i strucno vracen na mesto. Sve ukupno sa vozikanjem od jednog do drugog servisa, manje od sat vremena.

 

Cak se desilo da se na prvom merenju na masini za balans, pojavila cifra od 90gr. Onda je Robika skinuo tocak, nesto uradio i kad je vratio, masina je pokazala 25 gr. Hocu da kazem, covek se potrudio da obavi, nije odradio.

 

Ispravljanje tocka 1,500 RSD; demontaza i montaza tocka/gume i balansiranje 1,300 RSD. Eur danas oko 112 RSD...

 

Sve pohvale za oba servisa i ljude sa kojima sam imao kontakt 0takoje.gif0takoje.gif0takoje.gif!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 309 postova
  • Motocikl: Honda CBR 600

Meni je Kedi oderao prednju felnu, tako da pazite sta vam rade dok vam menjaju/skidaju tockove a menjanje prednje gume sa balansiranjem je izaslo 1350dinara. Nije bas ni malo al ok, sad sam bio i nikad vise

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 180 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Z-750

Ja sam sa Kedijem bio prezadovoljan, a bogami i sa Srdanov servisom za ispravljanje felni u VRSACKOJ. Velika razlika u odnosu prema klijentu izmedju Srdanova u Vrsackoj i Srdanova na Futoskoj.

 

U Kediju sam trazio Robiku, kako je i savetovao stariji kolega ranije u ovoj temi. Robika je odradio odlican posao. Ja bih se ponovo vratio u Kedi, ali bih i opet trazio istog coveka da uradi balans, montazu i demontazu.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 180 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Z-750

Za Vejica ne znam, nisam nikad bio. U kediju sam imao posla sa Robikom i bio super zadovoljan.

 

Cuo sam i za neka losa iskustva u kediju, ali bez Robike. Sutra mi stizu nove gume i ici cu u kedi, ali cu iskljucivo traziti da mi posao obavi R.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja