Jump to content

Moto Zajednica

Vulkanizeri u Novom Sadu ( za motore )

Recommended Posts

  • Ne silazi, 5900 postova
  • Lokacija: Novi Sad - Cacak, Srbija
  • Motocikl: Suzuki GS 400, Sacsh Madas 125, Piaggio Zip, Tomos Targa, Honda NX 650 Dominator

  Otvaram ovu temu gde bi mi iz Novog Sada iznosili nasa pozitivna i negativna iskustva sa vulkanizerima u Novom Sadu.

  Evo moje pozitivno iskustvo od juce :

  Nosio sam prednji tocak od Kawasakija valjda KX 125 - krosa da se sredi guma. Otisao sam kod Vulkanizera " Zareta " u Temerinskoj ulici broj 144 - odmah do Opel servisa Catalov.  Ono sto mi je odmah upalo u oci je to sto je majstor na masinu za demontazu stavio neke nastavke za demontazu guma sa tockova motora.  Takodje upotrebljava i one stitnike od tvrde plastike da ne bi nazuljio felnu pajserom. Uglavnom ceo posao je korektno odradjen. Nazalost nema onaj dodatak za balansiranje tockova od motora.  Cena korektna - montaza i demontaza 200 dinara.

  Evo i slika :

post-3891-12879028373002_thumb.jpg

post-3891-12879028374073_thumb.jpg

post-3891-12879028375264_thumb.jpg

post-3891-1287902837692_thumb.jpg

post-3891-12879028377893_thumb.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 123 postova
  • Lokacija: CH
  • Motocikl: R1250GSA / R1150GS

juce sam bio u vulkanizerskoj radnji Kedi. otisao sam motorom i poneo gumu za zamenu. demontaza-montaza tocka sa motora 500din, demontaza-montaza gume 300din i balansiranje 500din. 30tak minuta posla....

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5900 postova
  • Lokacija: Novi Sad - Cacak, Srbija
  • Motocikl: Suzuki GS 400, Sacsh Madas 125, Piaggio Zip, Tomos Targa, Honda NX 650 Dominator

@drumskalisica  Da li moram sam da skinem tocak sa motora ili ga oni skidaju?

  Pravo da ti kazem - ne znam. Ja sam odneo vec skinut tocak .  A da budem iskren - vise volim kad ga sam i skinem i namestim - tad znam na cemu se vozim.  Posto ima dosta vrsta i tipova motora - vulkanizeri u principu izbegavaju da skidaju i montiraju tockove sa motorcikala. Mozda je i bolje tako nego da nesto zeznu. U svakom slucaju pitas, pa ako hoce - hoce .

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 881 postova
  • Lokacija: Južna Bačka
  • Motocikl: Honda VT750 ACE

juce sam bio u vulkanizerskoj radnji Kedi. otisao sam motorom i poneo gumu za zamenu. demontaza-montaza tocka sa motora 500din, demontaza-montaza gume 300din i balansiranje 500din. 30tak minuta posla....

A ajde molim te napiši i adresu ili opis gde se nalazi...i ko još balansira u NS-u...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 881 postova
  • Lokacija: Južna Bačka
  • Motocikl: Honda VT750 ACE

ja sam cuo samo za Kedi da balansira u NSu. ulica mise dimitrijevica 78 (nisam bas siguran za broj, ali tako nesto)

Jel to onaj na uglu Cara Dušana i Miše Dimitrijevića pored Policijske stanice?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 43 postova
  • Lokacija: bdp
  • Motocikl: BMW GS1200 ADV

ja sam cuo samo za Kedi da balansira u NSu. ulica mise dimitrijevica 78 (nisam bas siguran za broj, ali tako nesto)

Jel to onaj na uglu Cara Dušana i Miše Dimitrijevića pored Policijske stanice?

to je ta.

A jel Kedi skida tockove ili da ih ponesem u gepeku ?  ;):)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 235 postova
  • Lokacija: Kula
  • Motocikl: VFR 800

Balansira i Srdanov ima i sve dodatke da ne grebe felne.Za cene se nesecam

 

A gde se Srdanov nalazi?

 

Srdanov

Novi Sad 21000,Futoški put 35

 

tel      021-6-393-151

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 31 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Kawasaki ZRX 1200 R

Zaobidjite u Vrsackoj ulici vulkanizera,lep servis,veliko dvoriste a felnu od motora sam morao da nosim malo dalje od njega u servis za popravku alu felni i farbanje.Njegovo objasnjenje je bilo jbg,izvini. >:(

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 197 postova
  • Lokacija: Kula
  • Motocikl: ...

Balansira i Srdanov ima i sve dodatke da ne grebe felne.Za cene se nesecam

 

A gde se Srdanov nalazi?

 

Srdanov

Novi Sad 21000,Futoški put 35

tel      021-6-393-151

 

 

 

Radi sve ali ne skida tocak sa motora.Koliko sam skontao najbolje je otici u Kedi i sve zavrsiti za slicne pare na jednom mestu.

 

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 31 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Kawasaki ZRX 1200 R

Pa lepo se čovek izvinio... ;D

A lel si pokušao da izvučeš od njega da plati popravku?

Nije mi naplatio montazu gume,verovatno je mislio da smo time kvit.To mi je skola da ubuduce idem tamo gde je provereno :-X

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 150 postova
  • Motocikl: SV 650

Balansira i Srdanov ima i sve dodatke da ne grebe felne.Za cene se nesecam

 

A gde se Srdanov nalazi?

 

Srdanov

Novi Sad 21000,Futoški put 35

 

tel      021-6-393-151

Sta ti je reklama. Odem ja kod navedenog ono popodne zapara neka, jedan majstor radi, pitam jel moze da mi pregleda gumu tek tek ali ispusta... koluta ocima, pukce... kao ono spusti je tu. Naravno demontirao sam je sam jer to nemoze u ovom servisu, pitam jel ima zastitne plastike za moto felnu, okrece se po radnji...pa imam, a sve mi deluje kao ono "samo si mi ti jos falio na ovu vrucinu". Kad je najzad uzeo da pregleda obradova se kad nadje da je mali ekser, odradi nikad brze cepovanje 250din...dovidjenja. Ono za ovo nisam morao ni da skidam gumu sa motora al aj. Sveopci utisak i nije neki, vidjao sam i azurnije servise i da pola pripisem zapari. U danasnje vreme kad se svi bore za posao ovima izgleda posao bas i ne treba.. a ni cena nije od najnizih!! Tek da znate moj subjektivni utisak! Sledeci put cu najverovatnij ici kod nekog drugog! :(

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1537 postova
  • Lokacija: Svemir 2,8342534 svetlosnih godina zapadno od Marsa

Ja nikome ne bi dao da skida moj tocak i da ga vraca....to ja sam uvek uradim a odakle vulkanizer zna da naspanuje lanac i da propisno uradi????

 

To neznaju neki koji godinama voze motocikle a ne neki tamo vulkanizer.........ali dobro nemaju svi takvo znanje a i alat ali to se mora znati. Ja kada idem na put nosim uvek nesto alata a i unutrasnju gumu jer sam doziveo da spavam pored motocikla sa 18 godina a i da vozim malu Hondicu 200km do kuce....davno to bese ali naucio sam skolu.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 150 postova
  • Motocikl: SV 650

Ja nikome ne bi dao da skida moj tocak i da ga vraca....to ja sam uvek uradim a odakle vulkanizer zna da naspanuje lanac i da propisno uradi????

 

To neznaju neki koji godinama voze motocikle a ne neki tamo vulkanizer.........ali dobro nemaju svi takvo znanje a i alat ali to se mora znati. Ja kada idem na put nosim uvek nesto alata a i unutrasnju gumu jer sam doziveo da spavam pored motocikla sa 18 godina a i da vozim malu Hondicu 200km do kuce....davno to bese ali naucio sam skolu.

 

Nikad ne volim da se hvalim svojim neznanjem ali eto moram da Te pitam jer sam mozda ja jedan od tih sto ne znaju a ne znam sta podrazumevas pod tim sapunjanjem lanca, ako nije tajna! Hvala unapred! Pozz

 

 

p.s Inace sam se cesto pitao zasto vecina vulkanizera nece da rade ii skidanje moto tocka da li se boje da ne ostete disk pa samo malo paznje.., da li zato sto za razlicite motore trbaju razliciti alati ali nije ni to nesto raspon kljuceva od do 32..i to bi mogli.. da li su za razlicite motore trebaju razliciti podizaci..??? ??? ???

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1537 postova
  • Lokacija: Svemir 2,8342534 svetlosnih godina zapadno od Marsa

Naspanovati ili ztegnuti na propisan nacin. Svaki lanac se treba propisno zategnuti da nebude previse labav jer onda svasta moze da se desi a ako ga previse zategnes onda cupas ceo zadnji tocak stradaju gume u glavcini tocka koje amortizuju udare, lanac se tegli lancanici stradaju........

 

Nemaju oni sta da ostete disk, ali nekada se i ja pomucim da stvim tocak zbog tih stvari oni nece sa time da se bakcu jer je na svakom motociklu drugacije i nece da preuzmu odgovornost...donekle ih i razumem. Naravno neki i znaju pa to i rade, mada mislim da bi svako trebao da zna da skine tocak sa motocikla barem svog........

 

 

Sta bi radio da ti se probusi guma u nekoj nedodji???? kazem ti da sam ko klinac vozio malu Hondicu 200km do kuce na felni.......hehehe dobra skola

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 150 postova
  • Motocikl: SV 650

:D ;D :D Koji sam ja moron, opet me zenula brzina, na brzaka sam od naspanovati procitao naspunati pa rekoh sta mu je sad sapunjanje lanca neka nova radnja sha znam :o ;D Nisam normaln, oprosti!

Pozdrav!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1159 postova
  • Lokacija: turija
  • Motocikl: Kawasaki Z750

u ulici cara dusana je ovorena nova vulkanizerska radnja,vulkanizer koji skida tockove sa motora je pre svega motorista odnosno vozac suzuki bandita pa onda vulkanizer.U prodavnici pored skidanja tockova,demontaze i montaze,balansiranja guma i to sve sa masinama i alatima specijalno namenjenim za motocikle mozete kupiti i pete,sprejeve za lepljenje  guma na terenu i miselin gume za motocikle.Svaka preporuka za ovaj vulkanizerski servis.

  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja