Jump to content

Moto Zajednica

Vulkanizeri u Novom Sadu ( za motore )

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 180 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Z-750

vejic vise nema tog majstora koji ima iskustva sa motorima - jova mislim beshe(promenio firmu)! ne idu ljudi izgleda bez veze u Osjek kod Gorana Pardona...

 

U tom slucaju mozda vredi razmisliti i o Mati iz Mladenovca. On se spominje u nekoliko tema na forumu i svi ga hvale.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 366 postova
  • Lokacija: Novi sad
  • Motocikl: Nema :,-(

Najbolje je otici u Japan ili u Italiju(zavisi odakle je motor poreklom) pa u maticnoj fabrici lepo polako namontirati i izbalansirati. Ja mislim da treba doktorat da ti neko namontira gumu na motor ipak su motore vanzemaljci pravili ,a ne ljudi. :lud:

  • Podržavam 7

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 262 postova
  • Lokacija: NS

kolega komaNS i sam verovatno znas koliko vulkanizera u NS-u ima alat za moto-balans , a 90% nece ni da zna nista oko toga! dobar vulkanizer mi je rekao da je skidanje i vracanje tocka puno dugotrajnije i komplikovanije nego na autu - a ne moze toliko puta skuplje da se naplati...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1091 postova
  • Lokacija: New Now
  • Motocikl: /

Od pre par dana i Ducati NS pruza vulkanizerske usluge, u stvari montazu/demontazu i balans guma sa skidanjem i montiranjem :takoje: Naravno SAMO za motore i skutere, rade polako i pedantno. Svaka preporuka!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 35 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Kymco Xciting 250

Meni su menjali gume u Suzukiju, to je onaj Markons u Temersinkoj. Doduse kupio sam gume kod njih, pa su mi za DZ montirali. Bio sam zadovoljan.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 164 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Burgman 400

Meni su menjali gume u Suzukiju, to je onaj Markons u Temersinkoj. Doduse kupio sam gume kod njih, pa su mi za DZ montirali. Bio sam zadovoljan.

nije "Markons" nego "Markos" :takoje:

i nije "Temersinkoj" nego "Temerinskoj" ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 233 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Honda NC 750 XA

VIANOR u Temerinskoj, em imaju najjeftinije cene guma (kupio Scooter Smart Dunlop pre mesec dana) em profi menjaju.. iz licnog iskustva pisem!

 

PS. Tamo sam jedino nasao i NOKIAN gume za kola, generalni su uvoznici i cena im je najjbolja :takoje:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Rider on the storm, 1272 postova
  • Lokacija: Dojčland
  • Motocikl: Pesadinac

VIANOR u Temerinskoj, em imaju najjeftinije cene guma (kupio Scooter Smart Dunlop pre mesec dana) em profi menjaju.. iz licnog iskustva pisem!

 

PS. Tamo sam jedino nasao i NOKIAN gume za kola, generalni su uvoznici i cena im je najjbolja :takoje:

 

Na sajtu im ne piše išta o ponudi guma za motore..pretpostavljam da ima veći izbor na licu mesta?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • MK "BLACK DRAGONS" ZMAJEVO, 510 postova
  • Lokacija: Zmajevo
  • Motocikl: Honda CBR 600 RR "Crna Mamba" Bajkerski RR

Ja sam pre dve nedelje menjao gumu u Agrohimu(pored kvantaske pijace) i mogu samo da pohvalim kolegu bajkera koji je tamo zaposlen i koji mi je zamenio zadnju gumu dok sam trepnuo!jako prijatan radnik1care.gif

Malo smo se zezali i razmenili iskustva i gas!Svaka preporuka!!

Nije mi naplatio nista1care.gif,ali sam ga castio kao sto bi svaki normalan covek uradio!!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 58 postova
  • Lokacija: Vrbas
  • Motocikl: BMW R1200RT

Iskustvo sa Kedijem je odlicno.Takodje sam po savetima sa foruma trazio Robiku i covek se bas potrudio da balans dotera na 00.Probao motor i sve je super.

Ono sto je zanimljivo je da sam , pre nego sto sam montirao balansiran tocak na motor,otisao kod lokalnog majstora koji ima staticki balans da proverim stanje stvari,i tocak nije bio u balansu.

Moj zakljucak je,dakle,da se staticki i dinamicki balansirani tockovi razlikuju, ali ako se posao obavi kako treba u oba slucaja je dobar rezultat.

Dakle, iz licnog iskustva, mozete balansirati tockove kako god zelite, vazno je da se posao uradi dobro.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 217 postova
  • Lokacija: Mladenovac N44.26.967 E020.42.012

dinamicki se stavljaju tegovi levo i desno, ako je siroka felna, ako je uska, nema svrhe, onda je bolje staticki, a to je stavljanje tegova na jednu tacku da ne trese tocak gore dole, dinamicki levo desno.....ne znam kako da vam drugacije objasnim..

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 262 postova
  • Lokacija: NS

Steva vulkanizer u Temerinskoj ulici (pored opel servira Catalov) nabavio opremu i radi moto-balans. Nisam bio lichno , ali ljudi kojima verujem su skroz zadovoljni uslugom-cene ne znam napamet...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Mistik, 297 postova
  • Lokacija: Beograd-Konjarnik
  • Motocikl: Honda CBF1000A 2007

Bio u subotu do Steve da montiram gume, pedantan, pažljiv, ima mašinu radi balansiranje.

Sve u paketu, demontaža, balans, montaža cena korektna. Sve čovek proveri tako da preporuka

ko god traži dobrog vulkanizera u Novom Sadu.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1173 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Suzuki SV 650 N

Gde je bolje? Robika u Kediju-još je tamo? ili Steva u Temerinskoj? Hitno mi je. Sutra moram zameniti gume i balansirati.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 42 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Suzuki GSX-R & KTM 250SX

Gde je bolje? Robika u Kediju-još je tamo? ili Steva u Temerinskoj? Hitno mi je. Sutra moram zameniti gume i balansirati.

 

Bio i kod Robike (prosle godine) i kod Steve (juče)... svejedno, nećeš pogrešiti, stim da je isti posao kod Robike 1300din a kod Steve 1100din.

Robika zna posao, mozda je i među iskusnijim u Novom Sadu, što se motora tiče.

 

Međutim u mom slučaju, prošle godine, imamo sam servis motora brzo posle zamene guma, i serviser mi je skrenuo pažnju da je zadnja osovina bila suviše pretegnuta od strane vulkanizera (Robi-Kedi), maltene do pucanja osovine.

I drugo, tegove koje su mi zalepili na felnu sam morao posle dvadesetak dana vožnje da skidam i lepim superlepkom, sreća da sam video na vreme da se odlepljuju pre nego što su otpali.

 

Pretegnuta zadnja osovina i tegići koji su krenuli da se odlepljuju (kod Kedi-ja) :stabre: su me "naterali" da dam šansu i Stevi u Temerinskoj ;)

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • drkadzija, 1216 postova
  • Lokacija: novi sad
  • Motocikl: njemac tisuca za na koleno

Montirao sam više setova guma na različite motore kod Steve i nikada nikakav problem. Uvek ljubaznost i poslovnost na nivou i povrh svega super uradjen posao. Za svaku preporuku. Pre njega sam saradjivao sa Srdanov-im koji je nemalo skuplji i radnici su neuporedivo ne ljubazniji.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1173 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Suzuki SV 650 N

Odradio sam posao u Kediju kod Robike jer mi je bliže, na Grbavici sam. Sasvim sam zadovoljan. On vrati točkove kakvi su bili. Kod vraćanja zadnjeg sam primetio da je lanac opušteniji ali sam to posle kući podesio.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • motordzija opste prakse, 700 postova
  • Lokacija: Novi zaSad
  • Motocikl: Tomos, Sprint (Jonway) Explorer 150, Yamaha TDM 850

Gde se nalazi servis za alu felne u Vrsackoj? Je l' ima neku tablu? Kako da ga prepoznam? Da li skidaju tocak, ili moras da ga skidas sam? Uff koliko pitanja... :)

Nikad nije kasno za odgovor ovakve vrste. Servis za ispravljanje, zavarivanje itd alu felni je u Vrsackoj 16 sa desne strane gledano od Futoske, ima tabla na kuci. Za sada sam ispravio 5 svojih alu felni, od kojih su dve bile (zove se) ispravljane u Subotici. Sve su dovedene u red. Ljudi imaju malu hidrauliku na sablonu za centriranje, a sto je puknuto zavare bez oziljka. Koriste i cekice ali u maloj meri. Mora se doneti gola felna. Mom drugaru su ispravili i zavarili felnu od BMW 1200 RS livenu alu, bez tragova. Samo preporuka za ovu radionicu.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 6 postova

Pozdrav svima, vec dugo sam clan foruma i citam poruke i savete. Nisam se oglasavao jer nisam imao motor, ali sam kupio proletos Suzuki GSR600 sa prilicno losim gumama. Vozao sam se ovih par meseci lagano pa je doslo vreme za zamenu guma. Obzirom da su postovi o vulkanizeru Stevi i ostalima od pre 2 godine, da li mi neko moze reci kakva je sada situacija. Gde da kupim gume (gde su najpovoljnije u NS), gde da uradim zamenu guma i balansiranje?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • drkadzija, 1216 postova
  • Lokacija: novi sad
  • Motocikl: njemac tisuca za na koleno

Gume u Novom Sadu (mislim) da možeš kupiti tj da imaju nešto na stanju samo u Markosu u Temerinskoj i Moto Box u Jovana Popovića a za montažu i balans kod Steve na Temerniskoj posle mosta (jedini skida točkove sa motora) a sam balans i montažu i u Agrohim-u, kod Srdanov-a ili kod Kedi-ja.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja