Jump to content

Moto Zajednica

ZR-7/ZR-7S 1999-2004

Recommended Posts

  • Teoreticar ..., 12089 postova
  • Lokacija: Lazarevac
  • Motocikl: BMW R1200GS Adv

Kawasaki ZR-7/ZR-7S 1999-2004

 

zr750f_04-01.jpg

 

2001-Kawasaki-ZR7Sa.jpg

 

 

 

Dajte svoj komentar iskljucivo ako ste vozili ili posjedovali ovaj motocikl. Niposto nikakve komentare u stilu "cuo sam", "rekli su mi" i slicno. Odgovorite na sledeca pitanja u skladu sa pravilima bez dodatnih komentara ili slika. Svaki komentar koji ne bude u skladu sa pravilima bice istog trenutka obrisan.

 

1. Godiste motocikla koji ste vozili:

Navesti tacno godiste motocikla koji ste vozili..

 

2. Vrijeme provedeno na motorciklu:

"Posjedovao sam ga tri godine." ili npr. "Probao sam ga par puta na lokalnom putu" ili "Napravio sam par krugova oko bloka"

 

3. Sta mi se dopada:

"Odlicne kocnice i dobra zastita od vjetra." ili "Sjajan za duza putovanja, odlican polozaj vozaca, mala potrosnja" ili neko moze napisati i par pasosa ako zeli, tim bolje.

 

4. Sta je moglo biti bolje:

"Prednja kocnica ima lose doziranje i slaba zastita od vjetra" ili nesto slicno u stilu prethodnog pitanja.

 

5. Moj utisak:

Vas mali review. Tu sad moze svasta da se napise, da se detaljnije objasne i opisu stvari iz prethodne dvije stavke i da se jos malo prica o motoru i generalnom stavu prema njemu. Mogu se opisati i neki detalji i moze se dati i neka ocjena i recimo preporuka za kupovinu. Takodje, ovdje bi bilo dobro da onaj ko je proveo vise vremena sa motorm napise na sta treba obratiti paznju pri kupovini tog polovnjaka i generalno o odrzavanju...

 

 

 

Najlakse vam je da uradite copy-paste sadrzaja ovog koda i samo ispod svakog pitanja dodate vas odgovor:


[b]1. Godiste motocikla koji ste vozili:[/b]


[b]2. Vrijeme provedeno na motorciklu:[/b]


[b]3. Sta mi se dopada:[/b]


[b]4. Sta je moglo biti bolje:[/b]


[b]5. Moj utisak:[/b]

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 471 postova
  • Lokacija: Finger deep within the borderline.
  • Motocikl: Yamaha FZS 1000 Fazer

1. Godiste motocikla koji ste vozili:

2001. ZR-7S

 

2. Vrijeme provedeno na motorciklu:

1 mesec (pre toliko sam ga i kupio)

 

3. Sta mi se dopada:

idealan polozaj za sedenje (za mojih oko 190cm ekstra),solidna zastita od vetra( e tu bih voleo da sam par cm kraci),

po meni jedan od lepsih oklopljenih nakeda uzivo ,+za izdrzljivost agregata (za ovo cu se javiti ako bude demanti),

lepo povlaci jos od nizih obrtaja

 

4. Sta je moglo biti bolje:

6 brzina pod obavezno ,potrosnja bi mogla biti manja ( i baba bi mogla biti deda ;D), malo veca tezina

 

5. Moj utisak:

4 8) (detaljnije cu za par meseci)

utisak posle par meseci: za potrosnju sam se prevario debelo-motor trosi oko 5,5-6 l gradske voznje sto je vise nego dobro,

solidno kochi,odlicno lezi u krivini,udoban, da ne duzim jako dobar motor za novce za koje se moze kupiti - nije moderna trkalica,

ali ce zadovoljiti garant vecinu ljubitelja 2 tocka.jedino ostaje glavna moja zamerka 6 brzina ali i to je osetno tek kad predjete debelo iznad ogranicenja.svaka preporuka.

 

poz!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 31 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Kawasaki ZRX 1200 R

1. Godiste motocikla koji ste vozili:

1999,model zr-7,naked verzija

 

 

2. Vrijeme provedeno na motorciklu:

imam ga vec 2 godine,10000 km.

 

 

3. Sta mi se dopada:

Polozaj za voznju je odlican,veoma elastican agregat,povlaci iz malih obrtaja,jeftin za odrzavanje.

 

 

4. Sta je moglo biti bolje:

Prednja viljuska previse mekana,vadjenje akumulatora i provera elektrolita komplikovana uz odvrtanje poklopca filtera za vazduh i mnogo srafova.

 

 

5. Moj utisak:

Sve u svemu,motor koji moze da zadovolji svakog prosecnog bajkera,idealan cak i za pocetnika jer vozi se kao bicikl.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 1 post

1. Godiste motocikla koji ste vozili:

2003. ZR-7S

2. Vrijeme provedeno na motorciklu:

2 meseca ( kuljen u januaru ).

 

3. Sta mi se dopada:

dobar polozaj za sedenje, solidna zastita od vetra, pouzdanost agregata (proizvodio se od 1983. godine), jeftin za održavanje (vazdušno hladjenje), smirenost agregata i dobar odnos obrtnog momenta i konjske snage daje mogućnost da ga vozite na nižem broju obrtaja u maksimalnom stepenu prenosa ( 50 na sat u petoj), lepo povlaci jos od nizih obrtaja i nema trzanja gušenja i sl.mala potrošnja (5,5 do 6 l pri umerenoj brzini do 120).

 

4. Sta je moglo biti bolje:

6 brzina pod obavezno, malo veca tezina, vibracije vizira i fara kod modela s, zaštita od korozije (ram na spojevima pokazuje znake korozije, zadnja viljuška je loše zaštićena, donja traverza prednje viljuške (ovo sam primetio na mom motoru neznam kako je kod ostalih)).

 

5. Moj utisak:

Od 1 do 5 ocena 4. Ovaj motocikl je konstruisan i napravljen da ne košta mnogo i da zadovolji potrebe većeg broj vozača skromnih mogućnosti, a pruža pravo zadovoljstvo u vožnji po gradu i na otvorenom ukoliko niste sportski nastrojeni i ne želite da sa njim obarate brzinske rekorde na vijugavim stazama. Idealan je za vozače u godinama koji su se uželeli mirnije vožnje, a opet kad požele mogu i da ga nagaze.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 175 postova
  • Lokacija: Raška
  • Motocikl: shadow 750 aero

1. Godiste motocikla koji ste vozili:

 

2003

2. Vrijeme provedeno na motorciklu:

za sada oko dva meseca

 

3. Sta mi se dopada:

ja i nisam bas neki poznavalac motora ali za sada sam sam zadovoljan,ja ne vozim sportski a imam 40 god tako da mi ova kawa odgovara u potpunosti.Sad za vikend planiram jednu voznju od oko1000km idem na skup u brcko a ja sam iz raske  . Posle toga mozda bude vise informacija

 

4. Sta je moglo biti bolje:

mozda mi smeta sto nema sest brzina

 

5. Moj utisak:

prešao sa njim letos 15 000 km, da ne malerišem bez ijednog kvara, izuzetno zadovoljan sa njm, voženo dnevno i po 600km sa jednim stajanjem bez umora,nisam vozio mnogo motora tako da nisam neki poznavalac ali za sad ga ne menjam

vidim hvali se afrika  i  verovatno je bolji motor, pa onda pogledam garage pa vidim fali regler, fali ovo fali ono 

meni na mojoj kawi ne fali ništa, evo sad sam uzeo nove gume i spremam se za sezonu2010 rtačunajući da ću duplirati kilometražu,

ovo je dopuna texta i pisana je 11 1 2010

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 7 postova
  • Lokacija: Smederevo
  • Motocikl: Kawasaki ZR7

 

1. Godiste motocikla koji ste vozili:                                                                                                                                                                ZR-7, 2000g.

 

2. Vrijeme provedeno na motorciklu:

Cetiri meseca       

 

3. Sta mi se dopada:

Jako upravljiv motocikl, polozaj vozaca odlican, miran rad agregata, solidna potrosnja  goriva (do 6l po gradu), odlican odnos snage i kubikaze

 

4. Sta je moglo biti bolje:

Losa zastita od vetra (mada sam to delimicno  resio s malim GIVI vizirom)

 

5. Moj utisak:

Odlican motocikl

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 181 postova
  • Lokacija: Kraljevo
  • Motocikl: Suzuki DL 650 V Strom

1. Godiste motocikla koji ste vozili:

ZR7 2001

 

2. Vrijeme provedeno na motorciklu:

 

jedna godina

3. Sta mi se dopada:Izgled

izgled, potrosnja, polozaj sedenja, lepo drzikrivinu, povozit, cena registracije,

4. Sta je moglo biti bolje:

prednja kocnica, polpoac ventila je mnogo isturen pa u farmerkama mozes da opeces kolena, auspuh (nesto stalno pijuce), malo vise snage

 

5. Moj utisak:

odlican motocikl, agregat dugotrajan, rasterecen, bukvalno ne mozes da unistis i da hoces, pouzdan, zahvalan za odrzavanje

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 130 postova
  • Lokacija: Beograd

1. Godiste motocikla koji ste vozili:

2000. ZR-7

 

2. Vrijeme provedeno na motorciklu:

jedna sezona, 3000 km.....ne cela, nadam se da ću do kraja sezone napraviti još dosta km sa njim...

 

3. Sta mi se dopada:

Udobnost, položaj sedenja, ja sam 183 com...i suvozačica visoka....ne oseća kao teret.., veoma upravljiv motor,ima snage kad zatreba.........potrošnja ok, koja je  5,5 mešovite,  na otvorenom  i manje...veoma lep naked motor....neki zameraju mono amortizer nazad, ali je i pored toga je veoma udoban....dnevno prelazim 50 km...motor ne trošui ni grama ulja...ubo sam odrzavan primerak....lako se vozi u gradu, ne zahteva stalno šaltanja...

 

4. Sta je moglo biti bolje:

Nikakva zaštita od vetra..razmišljam da stavim mali vizir, biće bar malo bolje....nije za brzine veće od 140 kmh  ovako bez njega zaboli vrat, ako duže držiš tu brzinu.....i dam, 6 brzina baš hvali.....I možda je suvozačica višlja,pa se žali na polozaj nogu, i da klizi napred., navikla na skuter''.??   rekao sam joj, kozne pantalone su resenje, ružno mi je ono dvovisinsko.....

 

5. Moj utisak:

 Nemam nešto puno iskustva...ali uljara koja će te odvesti na kraj sveta ako ga voziš 120 km na 5 hilj obrtaja sa dvoje i teretom...ili 140 kmh sa 6 hilj.... Čak i sa 5 brzina, motor nije opterećen ni 60%.....nisam neki ludak za brzinama, volim dugačku, opuštenu ali i opreznu vožnju u isto vreme...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 61 postova
  • Lokacija: Svilajnac
  • Motocikl: Suzuki GSX750F i Kawasaki ZR7

1. Kawasaki zr7 750 2001

 

2. Vreme provedeno na motorciklu:

  Oko 2god i 8000km

 

3. Sta mi se dopada:

 Generalno skoro sve. Izgled motora, polozaj sedenja, dobar obrtni moment, povlaci iz malih obrtaja linearno, potrosnja 5-6l zavisno od voznje, jeftin i zahvalan za odrzavanje, robustan, stabilan, a prelak za voznju, idealan prvi motor, fenomenalan turer. Moj je jeo krivine do kraja oboda gume :-)

 

4. Sta bi moglo biti bolje:

Ta 6. brzina koje nema, kocnice nisu lose ali bi trebale biti bolje zbog same tezine motora, a posebno kada imam saputnicu. Tek kada sam stavio sinter plocice, kocio je kako treba. 76ks je generalno dovoljno za sve potrebe normalne voznje, pa cak i sa suvozacem, ali snage nikada dovoljno sto opet zavisi od vasih afiniteta. Do 6k rpm je fenomenalan pouzdan turer sa malom potrosnjom, od 6k rpm sasvim druga zver.

 

5. Moj utisak:

Jednom recju, ja sam zr7-om bio prezadovoljan. Pouzdan i neunistiv allrounder za malo para, sa malom potrosnjom i jeftinim odrzavanjem koji ce vas odvesti na kraj sveta i nazad. Samo ga postujte i redovno odrzavajte, bicete prezadovoljni, ja sam svakako bio :-)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja