Jump to content

Moto Zajednica

XF 650 Freewind 1997-2002

Recommended Posts

  • Teoreticar ..., 12089 postova
  • Lokacija: Lazarevac
  • Motocikl: BMW R1200GS Adv

Suzuki XF 650 Freewind 1997-2002

 

suzukiXF650-Freewind-red-500.jpg

 

 

 

Dajte svoj komentar iskljucivo ako ste vozili ili posjedovali ovaj motocikl. Niposto nikakve komentare u stilu "cuo sam", "rekli su mi" i slicno. Odgovorite na sledeca pitanja u skladu sa pravilima bez dodatnih komentara ili slika. Svaki komentar koji ne bude u skladu sa pravilima bice istog trenutka obrisan.

 

1. Godiste motocikla koji ste vozili:

Navesti tacno godiste motocikla koji ste vozili..

 

2. Vrijeme provedeno na motorciklu:

"Posjedovao sam ga tri godine." ili npr. "Probao sam ga par puta na lokalnom putu" ili "Napravio sam par krugova oko bloka"

 

3. Sta mi se dopada:

"Odlicne kocnice i dobra zastita od vjetra." ili "Sjajan za duza putovanja, odlican polozaj vozaca, mala potrosnja" ili neko moze napisati i par pasosa ako zeli, tim bolje.

 

4. Sta je moglo biti bolje:

"Prednja kocnica ima lose doziranje i slaba zastita od vjetra" ili nesto slicno u stilu prethodnog pitanja.

 

5. Moj utisak:

Vas mali review. Tu sad moze svasta da se napise, da se detaljnije objasne i opisu stvari iz prethodne dvije stavke i da se jos malo prica o motoru i generalnom stavu prema njemu. Mogu se opisati i neki detalji i moze se dati i neka ocjena i recimo preporuka za kupovinu. Takodje, ovdje bi bilo dobro da onaj ko je proveo vise vremena sa motorm napise na sta treba obratiti paznju pri kupovini tog polovnjaka i generalno o odrzavanju...

 

 

 

Najlakse vam je da uradite copy-paste sadrzaja ovog koda i samo ispod svakog pitanja dodate vas odgovor:


[b]1. Godiste motocikla koji ste vozili:[/b]


[b]2. Vrijeme provedeno na motorciklu:[/b]


[b]3. Sta mi se dopada:[/b]


[b]4. Sta je moglo biti bolje:[/b]


[b]5. Moj utisak:[/b]

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 573 postova
  • Lokacija: bgd
  • Motocikl: SKUTERAŠ :)

1. Godiste motocikla koji ste vozili:

 

1997.

 

 

2. Vrijeme provedeno na motorciklu:

 

2 sezone

 

 

3. Sta mi se dopada:

 

Izuzetno upravljiv, lagan za voznju, jeftino i jednostavno odrzavanje, izuzetno udoban i sa minimalnim vibracijama za jednocilindrasa. Mala tezina, pa, uz odgovarajuce gume, moze sasvim lepo da se vozi i off-road.

 

 

4. Sta je moglo biti bolje:

 

Kocnice mu nisu bas idealne, relativno nizak za visokog vozaca, losa zastita od vetra.

 

 

5. Moj utisak:

 

Odlican motor za grad i kraca putovanja (ja sam covek u godinama, pa mi zasmeta jedan cilindar ako vozim duze od 2, 3 sata bez stajanja), izuzetno pouzdan i prilicno jeftin u odnosu na konkurenciju istog godista. Da sam imao mogucnosti, ostavio bih ga kao fun-bike.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1110 postova
  • Lokacija: Tvrdos
  • Motocikl: ZUNDAPP KS 750

1. Godiste motocikla koji ste vozili:

      1997 i vozim ga jos

 

2. Vrijeme provedeno na motorciklu:

    2 g i 6 mj i jos ga vozim i ne mislim da ga mijenjam , jedino cu da ga doradim .

 

3. Sta mi se dopada:

    Mnogo povozit motor , lagan , mozda naj laksi u klasi turinga ,upravljiv , bez velikih odrzavanja , sa velikim faktorom zabave , kao da imate  turing i SM

 

4. Sta je moglo biti bolje:

    Mala dorada kocnica , mozda ugradnja armiranog kocionog crijeva

 

5. Moj utisak:

    Za srednji djep idealan izbor jer je vrlo jeftin za odrzavanje, vrlo lagan za brza manevrisanja i brze promjene pravca, , vrlo udoban sa velikim    sirokim sicem, sa nevjerovatno malim vibracijama, sa dosta dobrim i lijepim dizajnom koji i danas izaziva postovanje , jer ima dosta opreme koji danasnji modeli nemaju, i neopisivo zabavan.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 791 postova
  • Lokacija: Beograd, Palilula
  • Motocikl: Honda CBR1000RR 2005, Honda CBR600F4 1999, KTM 950SMR 2007

1. Godiste motocikla koji ste vozili:

1997

 

2. Vrijeme provedeno na motorciklu:

Moj je samo mesec dana ali sam ga vozio i dok je bio ortakov (2god)

 

3. Sta mi se dopada:

Položaj, lakoća vožnje i upravljanja

 

4. Sta je moglo biti bolje:

Previše se naginje napred pri kočenju, loše upravljanje pri jačem vetru, boje (blago onome ko ima jednobojnog XFa), fali 6 brzina

 

5. Moj utisak:

Digitalna tabla mi se uopšte ne sviđa, nije baš za duže vožnje jer mu baš nedostaje 6 brzina da rastereti motor ako se vozi brže, mislim da bi nosivost trebala biti veća, nisam mnogo vozao nekoga sa sobom ali ima dobre osobine a i loše, teška nabavka polovnih delova jer ih nema baš mnogo, dobar je za grad, jednostavno održavanje, fenomenalni motor iz prethodnika (DR), cena je super u odnosu na konkurente, dizajn je bolji od većine motora iz te klase iz tog vremena (nije da mi se sviđa dizajn), prašta greške, mogu i ljudi preko 195 da se voze (nije preporučljivo ali izvodljivo).

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 60 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Suzuki Freewind XF650

 

1. Godiste motocikla koji ste vozili:

 

1997.

 

 

2. Vrijeme provedeno na motorciklu:

 

evo sada 2 sezona

 

 

3. Sta mi se dopada:

 

Lagan za voznju, mala tezina, udoban za duza putovanja.

 

4. Sta je moglo biti bolje:

 

Vetrobran - veoma losa zastita od vetra na brzini vecoj od 120

 

5. Moj utisak:

 

Odlican motor za grad i i putovanja.  Mislim da ne postoji mesto gde ne moze da se provuce i kuda ne moze da prodje :).

Sto se tice odrzavanja sve je dostupno na nasem trzistu. Jednino imam problem da nadjem 2 srafa koja drze rezervoar jer navodno se takvi ne proizvode vise ali to ce se resiti narezivanjem identicnih.

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 434 postova
  • Lokacija: Sremska Mitrovica / Nemacka
  • Motocikl: Suzuki GSX 600F

1. Godiste motocikla koji ste vozili:

1997

 

2. Vrijeme provedeno na motorciklu:

tri godine

 

3. Sta mi se dopada:

Mali potrosac,lagan za voznju,veoma dobar za dugu voznju,dobar u krivinama,tezinu ne oseca( nekad ga na tovarim kao mazgu plus suvozac),licno sam ga vozio 160 na sat bez problema

sa 120 peva na putu :-)Brdovite terene ne oseca.

 

 

4. Sta je moglo biti bolje:

Sediste mu je malo tvrdje za moj pojam suvozac nekad klizne pri kocenju na vozaca, Promena sijalicu na faru,( moras skoro pola oklopa da skines)Rezervoar(plasticni tank  zastita tako da nemoze magnetni ruksak na njega).

 

 

5. Moj utisak:

Za moj pojam jako dobar motor,redovnim odrzavanjem ovaj motor ce vam raditi bez problema.Za tri godine voznje promenuo sam samo akumulator na njemu i gume.

U bukvalnom smislu samo sedi i vozi.Za sad vam nebi mogao nista reci u vezi kvarova posto do sad nisam imao.Ali posto zivim u Nemackoj nema problema za delove.

Motor koji zasluzuje paznju a kod nas u Srbiji je malo zastupljen steta!!.Na skupovima srecem eventulano 2 ili ni jedan.

Sve u svemu jedan super enduro ove klase

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 17 postova
  • Lokacija: Padina, (preko nedelje Novi Sad)
  • Motocikl: Suzuki XF 650 Freewind

1. Godiste motocikla koji ste vozili:

1997

 

2. Vrijeme provedeno na motorciklu:

1 sezona i još ga vozim.

 

3. Sta mi se dopada:

Ne veliki potrošač, mogu ga voziti i više osobe(ja imam 2.05), lako održavanje, odlična oprema za to godište.

 

4. Sta je moglo biti bolje:

Jedine zamerke su mi slaba zaštita od vetra i malo slabije kočnice. :neznam:

 

5. Moj utisak:

Za sad sam zadovoljan njime, vozim ponekad i off-road i do sad sam svuda prošao. Jedino sam imao problem sa starterom koji sam zamenio. Delove je moguće naći na našem tržištu. Za to godište i za tu cenu freewind je odličan. ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 131 postova
  • Lokacija: Banovci
  • Motocikl: Suzuki Freewind 650

1. Godiste motocikla koji ste vozili:

 

1999

 

2. Vrijeme provedeno na motorciklu:

 

4 meseca i ne planiram skor da ga menjam ;)

 

3. Sta mi se dopada:

 

Vrlo lak za voznju, kako po gradu tako i van puta, mala potrosnja, male vibracije, ide ko lud :hej: ...

 

4. Sta je moglo biti bolje:

 

Jos uvek mu nisam nasao zamerku osim lose zastite od vetra pri vecim brzinama , ali to se lako resi zamenom vizira.

 

5. Moj utisak:

 

Odlican, lep motor , relatvno jeftino odrzavanje a ide uz masnu banderu 8)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 103 postova
  • Lokacija: novi sad
  • Motocikl: v-strom 1000

1. Godiste motocikla koji ste vozili:

 

1998

2. Vrijeme provedeno na motorciklu:

 

5 sezona

3. Sta mi se dopada:

mala potrosnja,lagan za voznju,lagan za odrzavanje,lep izgled,mekan menjac

 

4. Sta je moglo biti bolje:

vise konja.veci vizir,vece sediste

 

5. Moj utisak:dobar je za grad i kraca putovanja(do 400km na dan),trebalo bi da ima minimum 70 konja sto bi ga ucinilo pravim putnim motorom.auspuh je necujan pa nisi uocljiv na putu.ja sam se lepo navozao ali osecam da mi je potrebno nesto jace.motor odlican za pocetnika i uzivanje.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 95 postova
  • Lokacija: Sombor
  • Motocikl: Varadero XL125

1. Godiste motocikla koji ste vozili:

1997

 

2. Vrijeme provedeno na motorciklu:

prva sezona

 

3. Sta mi se dopada:

skroman potrošač za karburatoske jednocilindraše (5-5.5L), moderan i pregledan LCD displej, jednostavan za

održavanje, okretan, udoban, dobar menjač, kvalitet

 

4. Sta je moglo biti bolje:

jače kočnice, višlji vetrobran, prednji far, jači zvuk auspuha

 

5. Moj utisak:

kvalitetan a jeftin motor, nažalost nedovoljno popularan jer su se tek nedavno masovnije pojavili kod nas.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja